HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Vacanta Mea Romania Spania, Poze si Impresii
Jubi
mesaj 29 Aug 2004, 12:57 PM
Mesaj #106


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628



@dead-cat: rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif Sincer, eu ma amuz mai greu, din fire sunt mai no-fun, dar chiar am ras la faza cu "why don`t you call the marines" . laugh.gif laugh.gif Amuzanta rau!


@Ligia: mai ai poze? rolleyes.gif mwah1.gif


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 29 Aug 2004, 05:01 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Dead_cat, it's funny ce ai scris, laugh.gif rofl.gif dar stii cum e chestia asta? E ca si cum cineva ride de tine ca ai ochii crucisi, (si apoi ochelari) numai ptr ca te-ai nascut asa... blink.gif Si tu stii exact ce spun... rolleyes.gif

Jubilee, am spus pozele care aveam de gind sa le pun, o sa ma uit printre cele ramase sa vad ce mai pot astasa, dar vad ca si posibilitatea de a pune poze e dezactivata....las' ca vedem noi. smile.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 30 Aug 2004, 05:12 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



@ Sorin

Te rog sterge ultimile 10 mesaje, incluzind asta! Sterge tot incluzind pe cel in care povestesc eu de american...deja deacolo s-a schimbat tonul conversatiilor, am vrut sa va povestesc ceva ce m-a durut pe mine, si inca ma doare...ca doare tare cind strainii ne spun de fapt... adevarul... sad.gif sad.gif

Maria, imi tot cere link'ul... azi (luni) incepe serviciul. Numai acolo are acces la internet, acasa nu are. Vrea sa vada si ea pozele ca nu i le-am trimis inca...(nu imi vine sa cred) cool.gif si nu vreau sa vada schimburile astea de cuvinte, i-am spus mult de han si numai lucruri bune, o sa intre sa citeasca de-acum...

Acest topic a fost editat de Mihai: 30 Aug 2004, 05:20 PM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Aug 2004, 05:12 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Crisse
mesaj 30 Aug 2004, 08:41 AM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Ligia, nu mai cere sa se stearga nimic ptr ca nu cred ca Maria amica ta o sa fie prea dezamagita de ce o sa vada scris aici. Daca gandeste ca tine o sa simta sarea si piperul de aici si o sa inteleaga ca la Han chiar participa toata lumea la conversatie wink.gif

In ce priveste discutia cu americanul....iti dau dreptate. Stiu cum te simti cand un strainl spune asa ceva despre tara ta. Uite din asta invatam si noi. La randul nostru si noi spunem despre alte natii, fara sa ne dam seama de durerea pe care o provocam.
Totusi, daca la primul colt ti-ar fi pus cineva cutitul la gat si ti-ar fi cerut banii, ai fi spus ca americanul a fost prea fin smile.gif .

Mai adauga si tu o poza de la Ibiza si sa vezi ce repede isi schimba baietii manierele...caci cam stiu ce urgii sunt pe acolo wink.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 6 Sep 2004, 07:46 AM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Crisse, smile.gif te-am vazut on-line acum si am zis sa iti raspund. smile.gif Dar inainte, vreau sa iti spun ca esti o tipa deosebit de fina si inteleapta. spoton.gif Vorbesc serios. rolleyes.gif

***

N-am mai scris aici ca s-a creat agitatie si am lasat sa treaca citeva zile...

Stii, chiar inainte de a pleca din Spania, am primit de la Maria un compliment extraordinar... "Ligia, tu esti inca foarte romanca si dupa atitia ani!!!" ...mi-a spus.. ohmy.gif Stii ce bine mi-a cazut? laugh.gif

A spus acele cuvinte in urma numeroaselor discutii care le-am avut, si cind si-a dat seama cit de mult mi-e legata inima de RO, si ca ptr nimic in lume nu as considera sa ma marit cu un american sau spaniol sau mai stiu eu ce culoare sau natie... laugh.gif Ea s-a desprins de Ro mai mult ca mine... rolleyes.gif

***

Anyway...poze numai am de pus pe han, am pus destule. rolleyes.gif Poate vrei sa pui si tu...tu nu ai? smile.gif
Cam atit.

Acest topic a fost editat de LigiaB: 6 Sep 2004, 07:48 AM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 6 Sep 2004, 08:19 AM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Merci mult Ligia. Esti o fina ca de obicei si nu degeaba la Han esti asteptata pe multe topicuri sa-ti dai parerea.

Da, esti mai romanca decat unii romani din tara, insa cred ca iti dai seama si tu ca asta este din cauza ca atunci cand locuiesti in afara tarii vezi lucrurile mai clar, dorul este mai mare...si ar mai fi multe de spus, insa ma opresc aici.

Pozele mele sunt foarte hazoase si nu prea se potrivesc aici la Han rolleyes.gif . Ti-am spus ca de data asta nu am fost sa vizitez Spania ci am vrut sa simt pulsul vietii de zi cu zi a spaniolului. Asa ca nu prea am poze cu peisaje. In fiecare poza e vreo bataie cu bere, apa etc, ras cu gura pana la urechi si tot asa.

Poate totusi am sa gasesc si eu ceva mai normal (vreun peisaj) si am s-o postez.

Apropo de Ibiza. Stii care e viata de noapte acolo?Eu am vazut o serie de documentare de acolo si ...viata e foarte plina seara. Baietii nostri ar fi surprinsi daca ar vedea ce e acolo. Tu stii, nu-i asa? wink.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 6 Sep 2004, 08:47 AM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Da Crisse, asa e!
Multa "stricaciune" in insula aia... laugh.gif si totul se petrece noaptea ca sa nu se vada laugh.gif

Am vorbit cu citiva localnici, si ei au confirmat acelasi lucru, dar au adaugat ca, in ciuda faptului ca Insula e spurcata laugh.gif poti gasi si locuri unde sa mergi sa fi linistit. Si asa e. spoton.gif

Spre ex, am vazut reclama la baruri de noapte unde intrai si ti se luau hainele si ti se dadea numai un chilot mic, mic rofl.gif si atit! si multa bautura si normal droguri...acolo puteai avea "fun"...etc

Oriunde ieseam noaptea, eram acostata, englezii erau capul rautatilor sa stii... era plin de ei...

Noi ne culcam pe la 1am iar daca nu aveam dopuri de urechi, nu puteam adormi de galagie...vuia insula...

Eu am fost cuminte rofl.gif Mie mi-a placut mult de tot in Ibisa, de-asta am spus ca ma duc iar la anul, deja am planuit, poate vi cu noi, ce zici?? smile.gif laugh.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oden
mesaj 6 Sep 2004, 07:36 PM
Mesaj #113


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 130
Inscris: 21 April 03
Din: Malmö Suedia
Forumist Nr.: 211



QUOTE
ptr nimic in lume nu as considera sa ma marit cu un american sau spaniol sau mai stiu eu ce culoare sau natie..

Nu se stie niciodata de unde sare....spanioloiu...he he he he
Daca umblii dupa romani si vrei roman cu tot dinadinsul sa stii ca nu ai sa gasesti. Tot cu un american te vei marita chiar daca va fi de origine straina. Ai sa vezi, sa-ti aduci aminte de cuvintele mele.
P.S. nu ti-ar place un suedez? sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 6 Sep 2004, 08:40 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



@ Oden rofl.gif rofl.gif

Suedez, american, spaniol a carui nationalitate e romana, care vorbeste romaneste si care e familiar cu traditiile si cultura romaneasca (caruia ii place ciorba si sarmalele smile.gif)....sigur! Asta da! rolleyes.gif

Spun asa, ca diferentele sint destul de mari, si asa din start intra cele din punct de vedere a temperamentului, mentalitatii, etc, de ce m-as complica si mai tare? tongue.gif Cel putin asa vad EU lucrurile... rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 6 Sep 2004, 09:13 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Uf Ligiutzo ce-mi faci tu mie cu invitatia aia rofl.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oden
mesaj 7 Sep 2004, 06:17 AM
Mesaj #116


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 130
Inscris: 21 April 03
Din: Malmö Suedia
Forumist Nr.: 211



QUOTE
Suedez, american, spaniol a carui nationalitate e romana, care vorbeste romaneste si care e familiar cu traditiile si cultura romaneasca (caruia ii place ciorba si sarmalele )....sigur! Asta da! 

Cam greu de gasit asa ceva mai ales sa mai fie si atragator, gentil, romantic, intelegator, un tata bun.....ori una ori alta. Vrei roman care-i plac sarmalele si palinca atunci te lipsesti de cele enuntate de mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 7 Sep 2004, 08:17 AM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Crisse, te-am ispitit? rofl.gif

Oden, sint f constienta ca e greu, dar prefer singura decit cu oricine. rolleyes.gif Apoi o viata am, cum m-as da pe mina oricui??? Tu ai face-o?? Iti spun ca nu am sa ingros rindul nefericitilor...uita'te si tu in jur... sad.gif

(si uite despre ce discutam noi in plin forum... rofl.gif ce ne-a apucat??? e vina ta, tu ai inceput-o! rolleyes.gif laugh.gif )


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cafe Del Mar
mesaj 28 Sep 2004, 08:59 PM
Mesaj #118


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 87
Inscris: 9 September 04
Forumist Nr.: 4.432



Ligia, eu m-am uitat la pozele alea din Ibitza de mi s-au lungit urechile...zau ca in prima mea ocazie merg pana la locul ala al "pierzaniei".... ohyeah.gif
ai avut vacanta pe cinste! thumb_yello.gif si zici ca ai fost si "singura"-adica ti-ai facut "de cap"...ttiii!ma duc sa ma mai uit o data pe ele. jamie.gif

Acest topic a fost editat de Cafe Del Mar: 28 Sep 2004, 09:00 PM


--------------------
"Asa e ca pana acum nu stam nici bine, nici rau, adica nici asa, nici altminteri?"
Ion Luca Caragiale



"Nu poate fi inventat nici un kitsch pe care viata sa nu-l depaseasca."
Siegfried Krakauer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 28 Sep 2004, 09:44 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Cafe del Mar, multam fain si welcome.gif la Han! smile.gif Scuza-ma ca am uitat sa te salut! sorry.gif

Da a fost ff fain, ma mai uit si eu la poze, am facut peste 200. Draga Cafe del Mar, conteaza f mult compania, Maria, tipa cu care am fost, este deosebita, si in ciuda faptului ca sintem f diferite, datorita faptului ca ne respectam atit de mult, ne-am inteles f bine. Odata nu ne-am contrazis, odata!
La anul merg iar, a fost mult prea fain si relativ ieftin...cred ca vom avea companie... rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de LigiaB: 28 Sep 2004, 09:45 PM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman