HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Windows XP SP2, Sondaj si discutii
Va grabiti sa faceti update ?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 26
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
dsrk3r
mesaj 9 Aug 2004, 01:40 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 341
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.926



Key Windows update ready to go - BBC Technology

Pentru raspunsurile din sondaj m-am inspirat din discutii pe diferite forumuri. Unii s-au grabit si au cautat de zor zilele astea un sp2 genuine. Altii spun ca mai asteapta. Unii recomanda instalarea imediat ce apare la MS Update.

Eu l-am instalat deja. Nu am avut nici o problema de compatibilitate. Primul lucru pe care l-am facut a fost sa dezactivez firewall-ul care nu-mi da libertatea oferita de Kerio. Nu trebuie sa-mi urmati exemplul. FW din xp2 e excelent si ofera o protectie foarte buna. Activat sau dezactivat din "Security Center" ofera protectie in timpul procesului de boot. Daca serviciul este oprit aceasta protectie dispare (in Administrative Tools/Services) - nerecomandat.

List of fixes included in Service Pack 2 for Windows XP

Changes to Functionality in Microsoft Windows XP Service Pack 2

Pe scurt: peste 100 de fix-uri si un PC mai sigur cu minim de efort.

Cateva schimbari care sar imediat in ochi:
- la XP Professional boot screen a disparut "Professional"
- prima fereastra este in indemn la activarea "Windows Update"
- a aparut "Security Center"
- Internet Explorer blocheaza popup-urile
- Internet Explorer are "Manage Add-ons ..."
- o parte din ferestrele de avertizare din Internet Explorer au fost inlocuite cu "Internet Explorer Information Bar"
- la salvarea unui fisier in MSIE apare o noua fereastra de dialog
- la deschiderea unui program care nu are "Publisher" verificat apare o avertizare


--------------------
Aud si uit. Vad si imi amintesc. Fac si inteleg.
Confucius
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 9 Aug 2004, 01:48 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



eu voi astepta cam o luna. probleme de securitate nu am, arhitectura retelei de-acasa e de asa natura incit pot sa astept cu fixurile de securitate, singura problema la care trebuie sa fiu atent sunt chestii de IE.

de la cosmarul cu SP2 pentru NT4.0 din '97 am invatat sa astept si sa citesc feedbackul celor care l-au testat.
nu-i recomand oricum nimanui, care este resonsabil pentru unul sau mai multe servere, sa-si updatuie sistemele automat, fara a testa intr-un enviroment separat.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dsrk3r
mesaj 9 Aug 2004, 02:53 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 341
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.926



Symantec anunta un update pentru XP SP2.
Fiti cu ochii pe acest link: Symantec XP Info

Panda va oferi protectie anti-malware. MS se bucura.
Panda Software is Ready to Offer Antimalware Benefits With Microsoft Windows XP Service Pack 2

Kaspersky AV 5.0.149.4 este recunoscut de XP SP2 Security Center si merge mai smooth in comparatie cu versiunile anterioare. Are anti-malware cu "extended databases".
KAV 5.0.149.4


--------------------
Aud si uit. Vad si imi amintesc. Fac si inteleg.
Confucius
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Aug 2004, 02:53 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Tudy
mesaj 18 Aug 2004, 06:31 PM
Mesaj #4


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Eu unul am avut parte de o distractie pe cinste cu SP2, si nu am fost singurul (link). Deocamdata mai astept... Am vorbit azi cu cineva de la Microsoft Romania, si se va vorbi despre SP2 la TechNet si MSDN Briefing din septembrie / octombrie. Oricum, IBM a recomandat angajatilor sa mai astepte, si sa nu se grabeasca cu instalarea SP2 (link). Cei de la Adobe au anuntat si ei ca vor scoate o versiune "customized" de SP2. De asemenea, a aparut si LoD ("List of Doom"), continand aplicatiile care au probleme grave dupa instalarea SP2 (link). Lista cu aplicatiile care au unele probleme e putin mai lunga...

Eu deocamdata mai astept... rolleyes.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 18 Aug 2004, 10:00 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



EU mi-am facut un CD bootabil de install cu SP-ul integrat (e usor, scrie pe aici pe un site cum se face...) acum mi-e lene, dar probabil ca sapt. viitoare voi face un clean intall...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 19 Aug 2004, 08:58 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



multe din probleme se bazeaza pe faptul ca M$ activeaza automat firewall-ul pe toate interfetele de retea.
dar daca aveti un domeniu AD si rezolvati majoritatea settingurilor prin domain policy-uri, vor fi mult mai putine probleme.

totusi, eu unul n-am chef s-o pun de-un domain controller acasa smile.gif

Acest topic a fost editat de dead-cat: 19 Aug 2004, 09:00 AM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 19 Aug 2004, 10:25 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Pai sincer sa fiu, cred ca e mai bine asa... cu toate porturile NORMAL INCHIS (ca la tatucul UNIX...) sa, cum zicea un coleg "ar fi fost timpul..."
Iar daca ai nevoie de deschiderea de porturi/socketuri, sa o faci in functie de necesitati... WinDown incepe, incepe, sa arate mai putin a un sweitzer plin de gauri... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 19 Aug 2004, 01:47 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



ar face sens pe interfata de WAN (daca se prinde).
dar pe cea de LAN sa se apuce sa-ti inchida porturi e naspa.

ar trebui la instalare sa te-ntrebe daca vrei ca setarile sa fie aplicate pe toate interfetele si daca nu, atunci sa poti selecta cea pe care vrei.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 29 Aug 2004, 05:44 AM
Mesaj #9


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



De câţiva ani încoace, viruşi au atacat sistemele de operare Microsoft, browserele web şi programele de e-mail al aceluiaşi brand fiind victime regulate ale acestora.

Unii analişti şi utilizatori - în special afiliaţi ai Macintosh şi Linux — sunt amuzaţi de către aceste atacuri, menţionând că astfel de atacuri sunt posibile doar datorită vulnerabilităţilor Windows-ului.

Propagandişti ai Microsoft au declarat că fiece sistem de operare e vulnerabil hackerilor şi viruşilor.

Motivul pentru care Windows este cel mai afectat este, după spusele lor, vor să creeze un barem îmbucurător între sisteme de operare, atacându-l pe cel mai popular dintre ele.

Oricare este rezultatul acestor atacuri, Microsoft, grijului vis-a-vis de procentajele viitoarelor vânzări, a decis diminuarea măcelului prin lansarea Windows XP Service Pack 2.

Nu vă aşteptaţi la jocuri noi sau aplicaţii de productivitate. Nu. E vorba exclusiv de securitate.

Pentru început, SP2 aduce toata gama de update-uri critice ale Windows XP lansate din 2001. El mai ofera şi o nouă varietate de utilităţi pentru securitate. Cel mai notabil este centrul de securitate (Security Center), ce oferă acces centralizat către configurarea tuturor ustensile de securitate incorporate în WinXP. Acesta poate fi deschis prin click asupra iconiţei ce se setează automat pe in taskbar-ul desktop-ului, iar oferă chiar şi posibilitatea de a verifica pentru sisteme antivirus active şi deţinând definiţiile curente.

O altă ustensilă îmbunătăţită vizibil este firewall-ul implementat în sistem. În loc de opţiunile de activare, respectiv dezactivare, ea poate fi acum configurată. Odată ce firewall-ul este instalat prin SP2, utilizatorul este anunţat îndată ce o aplicaţie nerecunoscută încearcă să acceseze calculatorul prin intermediul unui port blocat. Utilizatorul poate atunci oferi sau refuza un astfel de acces. Mai mult decât atât, odată ce utilizatorul permite aplicaţiei accesarea după ce aplicaţia a fost închisa, firewall-ul va bloca utilizarea acelui port pe viitor.

Un alt punct de intrare major al hackerilor, Internet Explorer, a fost înarmat cu o nouă serie de ustensile de securitate.

Un nou "Add-On Manager", disponibil în meniull "Tools" oferă o privire comună asupra opţiunilor de activare sau dezactivare a oricăror extensii funcţionabile prin intermediul browser-ului, extensii precum fişiere Adobe Acrobat, controlurile ActiveX etc. E normal ca majoritatea utilizatorilor să nu aiba destule cunoştinţe în domeniu pentru a şti ce să închidă în cazul în care se iveşte o problemă. În sprijinul acestei posibile probleme, Microsoft a adăugat un sistem de monitorizare numit "Add-On Crash", o utilitate ce detectează ce add-on a fost responsabil problemei.

În final, Microsoft a strâns configurările zonelor de securitate, oferând o protecţie superioară către relativ deschisei zone locale (aka "Local Zone"). Trebuie menţionată şi adăugirea unui "popup-ad blocker", mişcare ce s-a lăsat aşteptată până acum.

Majoritatea îmbunătăţirilor aduse de SP2 sunt - însă - undeva sub capotă, nefiind opservate de ochiul novice.

O mare parte a lor au fost direcţionate către infrastructura sistemului de operare, ţintind în închiderea vulnerabilităţilor de care au profitat hackerii în trecut.

Aplicaţiile Internet Explorer şi Outlook Express, spre exemplu, vor emite către carantină orice fişiere executabile suspicioase ataşate e-mail-urilor. Există, desigur, şi o metodă de a retrage astfel de fişiere din starea de carantină dacă utilizatărul este sigur că acestea nu prezintă un risc.

Utilitatea Remote Procedure Call (RPC), ce a fost serviciul exploatat de către worm-ul MSBlaster, a fost rescris, astfel încât utilizează privilegii reduse, neacceptând conecţiuni neautentificate.

În mod similar, Microsoft a restrâns arhitectura protocolului Distributed Component Object Model (DCOM), acesta fiind cel ce permite comuncarea dintre componente software direct prin intermediul unei reţele.

Partea proastă a lucrurilor, scoasă în evidenţă nu doar de "briliantele" concluzii ale Microsoft Co. este că unele aplicaţii vor întâlni probleme în decursul rulării (asta în cazul în care vor rula at all) noului pachet, toate acestea până în momentul în care sunt create patch-uri din partea autorilor aplicaţiilor cu pricina.

De fapt, deşi Microsoft a lucrat cu diferiţi producători în scopul minimalizării problemei, rămân aproximativ 50 de aplicaţii ce vor avea probleme în compatibilitatea cu noul SP2. Printre cele mai probabile se află aplicaţiile web şi cele ce accesează port-uri de reţea, precum jocuri online.

O nouă atitudine a fost adoptată de către gigantul software. La instalarea SP1, toate opţiunile de securitate erau dezactivate, default. Utilizatorul trebuia a purcede în a le activa trecând prin numeroase meniuri. Cazul firewall-ului incorporat este mai mult decât elocvent. Sub SP2, majoritatea utilităţilor de securitate sunt activate, default.

Evident, strategia adoptată are unele trageri înapoi. La fel ca şi în cazurile firewall-urilor produse de companii specializate (Zone Labs, Sygate etc.), majoritatea utilizatorilor vor avea dureri de cap în a decide de o aplicaţie ar trebui primi acces la reţea.

Să nu fie confuzie, Service Pack 2 nu va face Windows XP un sistem de operare "antiglonţ". Eficienţa sa se va dovedi în următoarele luni, raportată fiind la procentul stricăciunilor cauzate de legiunile de hackeri şi scriitori de viruşi. Cu siguranţă aceştia au început deja testarea sistemului de operare.

Măcar Service Pack 2 închide unele dintre vulnerabilităţile evidente ale Windows XP, nefiindu-mi teamă într-a sfătui utilizatorii în instalarea noului pachet, în defavoarea celui vechi. El poate fi găsit la pagina de update a Microsoft. Se pot comanda şi CD-uri cu SP2 la nici un preţ.

QUOTE (Lucruri pe care ar trebui să le faceţi înainte de a instala Service Pack 2)

• Asiguraţi-vă că sistemul dumneavoastră e suplineşte necesităţile de rulare ale pachetului. PC-ul vostru are nevoie de cel puţin 64 MB de RAM, un procesor la minim 233 MHz şi 1.8 GB spaţiu liber pe HDD. Evident, este nevoie ca sistemul de înaintea instalării să fie Windows XP Home, Windows XP Professional, Windows XP Media Center Edition sau Windows XP Tablet PC Edition. Niciuna din versiunile anterioare ale Windows nu pot "suferi" update-ul la Service Pack 2.

• Există trei variante de a avea update-ul: download automat, download manual sau CD-ROM. Se recomandă folosirea update-ului automat, în cazul în care aveţi un calculator conectat la Internet permanent.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 29 Aug 2004, 10:28 PM
Mesaj #10


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Pe tema Windows XP SP2, am scris eu in blog-ul meu, dupa niste "aventuri" mai mult decat palpitante. hh.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 29 Aug 2004, 11:06 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



64 de RAM si 233 MHZ? KIDDING rofl.gif
Probabil vroiai sa spui 256 Mo si 1Ghz... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 29 Aug 2004, 11:30 PM
Mesaj #12


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Chiar alea sunt cererile minime ale sistemului, conform spuselor Microsoft. Rămâne să-ncerci şi să te convingi.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 8 Sep 2004, 08:32 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



am instalat SP2.
setarile de securitate by-default sunt, pt. mine, enervante, dar usor de deactivat. as vrea sa deactiv intregul security center deoarece nu vreau sa fac update-uri automate.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 19 Sep 2004, 09:17 PM
Mesaj #14


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Mi-a sosit comanda acum câteva zile. Culorile CD-ului sunt drăguţe, da' parcă nu mă-ndur să fac schimbarea ...


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 29 Sep 2004, 02:38 PM
Mesaj #15


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Si eu am primit comanda acum cateva zile si fara sa stau prea mult pe ganduri am facut 'update-ul'. Problema e ca de fiecare daca cand deschid calculatorul cand intru in windows ma intampina un mesaj cum ca trebuie sa-mi 'activez windows-ul'. Lucru diferit de 'inregistrarea windows-ul'. De ce nu vreau sa'l activez cred ca e destul de evident biggrin.gif
Am incercat sa sterg toate intrarile in registry referitoare la procesul respectiv dar degeaba, la fiecare restart el tot acolo e. Vreo idee despre modul in care as putea scapa definitiv de 'problema' ?


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 29 Sep 2004, 02:42 PM
Mesaj #16


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



rofl.gif duuude, DA, suni la numaru ala din romania, ii spui cocoanei aleai dragute codu care ti l-a generat wingoze, ii spui ca NU vrei sa primesti nici o alta informatie, nu conteaza cine esti, sa iti dea codu de activare; si gata ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tinutac
mesaj 29 Sep 2004, 03:03 PM
Mesaj #17


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 18 September 03
Forumist Nr.: 792



QUOTE (dead-cat @ 8 Sep 2004, 08:45 AM)
as vrea sa deactiv intregul security center deoarece nu vreau sa fac update-uri automate.

Vezi ca se pot deactiva si update-urile automate. thumb_yello.gif

Pe 2 PC-uri am instalat SP2 si am lasat activ firewall-ul de la SP2. Pana cum n-am avut probleme cu ele (3 saptamani).
Pe alte 2 PC-uri am instalat SP2 si folosesc ZoneAlarm ca firewall tot fara probleme.
Pana acum am avut probleme doar cu NAV si SP2. A fost absoluti imposibil sa fac NAV2003 sau NAV2004 sa mearga pe un PC cu SP2. Asa ca am trecut la McAfee care n-are nici o problema.

Acest topic a fost editat de tinutac: 29 Sep 2004, 03:08 PM


--------------------
Zambeste, maine va fi mai rau!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 29 Sep 2004, 03:19 PM
Mesaj #18


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



te-ai chinuit degeaba cu firma norton.. sucks big time ! ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 29 Sep 2004, 03:20 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (black ice @ 29 Sep 2004, 02:51 PM)
Si eu am primit comanda acum cateva zile si fara sa stau prea mult pe ganduri am facut 'update-ul'. Problema e ca de fiecare daca cand deschid calculatorul cand intru in windows ma intampina un mesaj cum ca trebuie sa-mi 'activez windows-ul'. Lucru diferit de 'inregistrarea windows-ul'. De ce nu vreau sa'l activez cred ca e destul de evident biggrin.gif
Am incercat sa sterg toate intrarile in registry referitoare la procesul respectiv dar degeaba, la fiecare restart el tot acolo e. Vreo idee despre modul in care as putea scapa definitiv de 'problema' ?

Foloseste o versiune "corporate" la instalare si , eventual, gaseste un numar de serie care merge cu un generator, dupa aia poti sa faci update cat poftesti...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 29 Sep 2004, 06:51 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



io am NAV2002, ultimul fara probleme prea mari. mai stau dupa update-ul de la norton pt. SP2 dar numai asa de chestie, deoarece am deactivat toate "feature-urile" de securitate ale "security center"-ului.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 30 Sep 2004, 08:52 AM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



L.am instalat de cum a iesit si a mers perfect din prima ..... nici un conflict nimic ... NAV2003 mergea perfect ... acum am instalat NAV2005 si merge la fel de perfect .. plus aveam un bug la explorer si mi l-a facut iar popup killerul e bestial , merge perfect .Nav2005 vine integrat cu un nou firewall si deci il folosec pe ala + are si worm preotection si alte chestiuci smile.gif deci SP2 spoton.gif


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 31 Oct 2004, 03:12 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Si pot sa imi "dau jos" SP2 de pe site de le MS? Si cat e de mare? Sa nu radeti de mine prea tare... Incerc si io sa mai invat cate ceva... laugh.gif

mememe - mie tot nu imi place NAV... oricat de perfect ar mere... tongue.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 31 Oct 2004, 03:35 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



depinde cum faci update-ul. intre vreo 70 si 200(?) MB.



--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 3 Nov 2004, 11:21 PM
Mesaj #24


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (YoyoMan @ 31 Oct 2004, 03:12 PM)
Si pot sa imi "dau jos" SP2 de pe site de le MS? Si cat e de mare? Sa nu radeti de mine prea tare... Incerc si io sa mai invat cate ceva... laugh.gif

Il gasesti ca CD aditional in cadrul revistelor IT de luna aceasta.
Am instalat SP2 pe unul dintre calculatoare si pana acum totul e ok... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 4 Nov 2004, 01:39 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Multumesc Mihai! thumb_yello.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 16 Nov 2004, 07:14 PM
Mesaj #26


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Nu ma pot abtine ... http://www.tomshardware.com/hardnews/20041115_135458.html rofl.gif


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 16 Nov 2004, 11:24 PM
Mesaj #27


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Cati dintre voi aveti XP-ul cu licenta?Mie imi zice SP-ul ca Windows Registration number nu e valid sau cam asa ceva;de ce si cam care ar fii solutia?
XP-ul este Version 2002.
Multumesc!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 17 Nov 2004, 01:19 AM
Mesaj #28


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Eu am XP cu licenta... spoton.gif


Si, legat de licentiere, in blog-ul meu am scris despre un aspect care cred eu merita sa fie cunoscut:

http://ro.thespoke.net/BlogReader/...ry.aspx?ID=1078

Acest topic a fost editat de Tudy: 7 Jan 2005, 03:21 PM


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HerrGott
mesaj 6 Jan 2005, 04:53 PM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 118
Inscris: 16 December 04
Forumist Nr.: 5.210



Tudy, mersi tu ai totul, e usor sa le obtii...
Iti merge bine acolo la Cluj la Babes? wink.gif))
Trimite-mi si mie prin FTP sau daca mai ai contul ala de Router pe Linux, Blog-ul tau sa-l citesc, mi se pare si mie interesant...
aka DJ_AALIGATOR wink.gif


--------------------
Im Untergang des Abendlandes.
Gloobä.dä - ischtdäs deidsschä Pordal fir ghrischtlichn Gloohm.
Siehe, der Stern, den die Weisen im Morgenland gesehen hatten,
ging vor ihnen her, bis er über dem Ort stand, wo das Kindlein war.
Der Herr segne euch je mehr und mehr, euch und eure Kinder!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 7 Jan 2005, 03:48 PM
Mesaj #30


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



welcome.gif

Blog-ul meu poate fi vizualizat aici. wink.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 10 Jan 2005, 08:49 AM
Mesaj #31


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Ahrimane licenza nu e problema .... daca inca mai ai problema asta .. viziteaza-ma pe MSg si iti rezolv eu problema.


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman