HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Va Pricepeti La Yoga?, Habarnisti care nici macar n-au citit
Va pricepeti la Yoga?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 51
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Minerval
mesaj 21 Dec 2004, 09:53 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



QUOTE (remember @ 21 Dec 2004, 06:12 PM)
(...)dar este treaba ta sa afli daca este asa sau altfel,si nu sa discut discutii cu tine.......yoga nu are nevoie de tine,ci tu ai nevoie de yoga!(...)

Domnule rememb. bine ca nu "vorbiti vorbe" deoarece chiar am fi in ceata vizavi de subiectul stiintei yoghine daca ar fi sa ne expuneti un tratat de-al dvs. wink.gif Numai bine.

Acest topic a fost editat de Minerval: 21 Dec 2004, 09:54 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 21 Dec 2004, 10:13 PM
Mesaj #107


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



yoga nu are nevoie de tine,ci tu ai nevoie de yoga!yoga poate exista in continuare si fara tine,dar tu nu poti duce o existenta buna fara yoga.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Thunder II e printre noi....
Si ghicitul in carti e o stiinta.... citeste "Hai la baba cu ghiocu " scrisa de mama Omizda.... spoton.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 21 Dec 2004, 10:19 PM
Mesaj #108


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
n-am citit si n-am practicat dar imi place sa-mi dau cu parerea, ca multi alti habarnisti

am votat si eu rolleyes.gif dupa cum vedeti sunt habarnist laugh.gif dar imi dau cu parerea ohmy.gif
mama mea de habarnist ohyeah.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Dec 2004, 10:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
remember
mesaj 22 Dec 2004, 06:36 AM
Mesaj #109


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 December 04
Forumist Nr.: 5.207



venerabile Minerval,in materie de yoga,sunt un incepator......asa ca va trebui sa mai astepti ceva timp pana ai sa ai ocazia de a citi ceva scris de mine in acest domeniu!sunt destui yoghini care si-au expus cunoasterea pt a o afla si altii thumb_yello.gif asa ca pt cei care vor motive ca sa aiba ce discuta,pot sa caute!sunt si oameni care apar in acest forum pt a gasi ceva care sa le schimbe viata in bine!altii nu au altceva mai bun de facut decat sa critice thumb_yello.gif IO,ai dreptate.........sunt si alte metode de a-ti schimba viata in bine! thumb_yello.gif


--------------------
DESHTEAPTA-TE ROMANE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2004, 09:25 AM
Mesaj #110


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Scuzele de rigoare ca nu am citit tot textul intrebarilor acestui subiect - sondaj ...

Altfel as fi recomandat inchiderea lui. Pe motiv de "habarnist".

Acum, daca tot a fost deturnat subiectul catre ... "habarnism", as putea spune ca "s-a facut dreptate". Cel ce a propus subiectul a semanat vantu' si a cules furtuna.

Dar, ca moderator, constat ca enuntul ultimei intrebari a sondajului, "n-am citit si n-am practicat dar imi place sa-mi dau cu parerea, ca multi alti habarnisti", ca si trimiterea la "traditionalul stil de habarnist mioritic" au viciat din start acest subiect.

Pe care, cel putin din punct de vedere moral in consider ... inchis.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mărăcine
mesaj 22 Dec 2004, 09:47 AM
Mesaj #111


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 433
Inscris: 19 September 04
Din: campul ars de soare
Forumist Nr.: 4.510



QUOTE (calfa)
Dar, ca moderator, constat ca enuntul ultimei intrebari a sondajului ... ca si trimiterea la "traditionalul stil de habarnist mioritic" au viciat din start acest subiect.

Interesant... rolleyes.gif Sunt curios: nu puteai sa faci aceeasi constatare si daca nu erai moderator?

Mi se pare foarte constructiva abordarea ta, remember. Totusi, ai putea incerca sa nuantezi ideea ca yoga e o "metoda de a-ti schimba viata in bine", pentru ca acelasi lucru se spune despre alimentatia naturista, mijloacele de crestere a virilitatii, sau aparatele de gimnastica de la teleshopping...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2004, 10:01 AM
Mesaj #112


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Daca nu eram moderator as fi ocolit pur si simplu discutia asta.

Pe tema sondajului astuia nu ma aflu printre asa-zisii "habarnisti". Dar nu pot sa nu constat ca o jignire le-a fost adresata (si repetata!!!) in momentul lansarii acestui ... "sondaj".

Acest topic a fost editat de calfa: 22 Dec 2004, 10:01 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 22 Dec 2004, 10:33 AM
Mesaj #113


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Dar, ca moderator, constat ca enuntul ultimei intrebari a sondajului, "n-am citit si n-am practicat dar imi place sa-mi dau cu parerea, ca multi alti habarnisti", ca si trimiterea la "traditionalul stil de habarnist mioritic" au viciat din start acest subiect.


Era doar o varianta. Daca lumea se simtea jignita nu o vota. Totusi, cum se face de a obtinut asa multe voturi? e clar ca oamenii nu se simt jigniti de epitetul de habarnist.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Dec 2004, 10:49 AM
Mesaj #114


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am editat ultima optiune din sondajul respectiv. wink.gif Sa revenim on-topic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remember
mesaj 22 Dec 2004, 12:36 PM
Mesaj #115


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 December 04
Forumist Nr.: 5.207



pai,maraciune,un yoghin are o alimentatie naturista,iar despre virilitate,yoga explica prin teoria yin-yang cum se poate trezi virilitatea....... thumb_yello.gif pt ca un barbat viril,este in armonie yin-yang la anumite nivele ale fiintei,in special la nivelul sexual....... thumb_yello.gif cat despre aparatele de gimnastica,hatha yoga este o metoda naturala pt a avea un corp fizic bine cladit si armonios.....e adevarat ca nu vei avea o masa musculara foarte mare,a la Swarzzeneger,dar stii bine ca armonia este si intr-un corp nu neaparat foarte mare thumb_yello.gif si sunt mai multe ramuri ale sistemului yoga,cum ar fi:hatha,mantra,bhakti,jnana,karma,kryia,.......acum,depinde de si ce vrei tu de la viata,si de problemele pe care le ai...ca daca te doare spatele,de prim ajutor este hatha,iar daca vrei o filosofie,jnana are multe de oferit thumb_yello.gif


--------------------
DESHTEAPTA-TE ROMANE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 23 Dec 2004, 12:53 AM
Mesaj #116


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (remember @ 22 Dec 2004, 05:36 AM)
,hatha yoga este o metoda naturala pt a avea un corp fizic bine cladit si armonios.....

Majoritatea yoghinilor sint .... filiformi omule.... nici ca Arny, da nici ca yoghinii fratioare.... iar al mai rau arata Bivolaru....buhait ca dracu.... daca si ala "radiaza " de sanatate.... rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remember
mesaj 23 Dec 2004, 05:36 AM
Mesaj #117


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 December 04
Forumist Nr.: 5.207



ei,bdl.........vorbim aici despre yoga,si nu despre ce nu ne place noua la unii oameni! thumb_yello.gif


--------------------
DESHTEAPTA-TE ROMANE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 23 Dec 2004, 08:51 PM
Mesaj #118


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Pai daca tie iti place sa arati ca siretu e treaba ta.... mie nu....
De yoga vorbim omule, nu de altceva..... aspectul fizic e o alta chestie care nu pot sa spun ca-mi place la yoghini..... in mentalitatea mea tipic mioritica, barbatul terbuie sa arate a barbat....n-am nimic impotriva practicarii de yoga, sint convins ca in ceea ce priveste sanatatea are reactii benefice.... dar ca aspect fizic nu ma incinta....cel putin la barbati....pune niste poze cu yoghine dezbracate sa vad ce efect are la femei.... jamie.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remember
mesaj 24 Dec 2004, 05:05 AM
Mesaj #119


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 December 04
Forumist Nr.: 5.207



am prieteni care fac si yoga si culturism......asa vor ei,iar despre femei..........nu vreau ca ele sa fie motivul pt care ai sa incepi si tu sa practici yoga..... thumb_yello.gif i sunt oameni care sunt lacto-vegetarieni,si arata foarte bine...e adevarat ca sunt si unii mai slabuti,dar este alegerea lor! thumb_yello.gif si poate ca santa1.gif o sa-ti arate calitatile yoghinilor..... thumb_yello.gif


--------------------
DESHTEAPTA-TE ROMANE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Soultheef
mesaj 9 May 2007, 03:02 PM
Mesaj #120


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 19 March 07
Forumist Nr.: 9.592



Detin cartea de yoga a lui Nicolae.C.Tufoi, una din cele mai rare carti, ideala pt incepatori. Email: soultheef@yahoo.com
Licitatia incepe de la 100 lei noi
Cei interesati sariti cu banii daka vreti cartea in original (fie pt practica fie pt colectie, chiar nu ma interseaza scopu: ) laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 25 Mar 2010, 03:37 PM
Mesaj #121


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Daca doriti sa aflati cum lupta Securitatea contra yoghinilor ( si ai membrilor grupului " Meditatia Transcedentala " ) cititi cartea lui Gabriel Andreescu " Reprimarea miscarii Yoga in anii '80 " aparuta la editura Polirom in 2008.
Andreescu, fizician, a fost un dezident de marca al regimului comunist fiind arestat de mai multe ori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman