HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vacanta In Romania
LiBel
mesaj 4 Aug 2004, 02:47 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 20 March 04
Din: Olanda
Forumist Nr.: 2.663



Buna ziua tuturor,

eu tocmai am revenit din vacanta din Romania si , ca sa fiu sincera, mi-am reincarcat bateriile cu energie pozitiva. Nu doar revederea familiei ,prietenilor si locurilor dragi, dar am observat ca se schimba cate ceva, mai misca cate ceva in sens bun. De un an nu am mai fost in Ro si pot sa spun ca am fost foarte placut surprinsa de schimbari. Nu vorbesc de politica ci doar de ceea ce se vede "cu ochiul liber" pe strada, prin orase, pe drumur...Eu am fost in Ardeal,nu stiu prin alte parti cum mai e.Ma gandeam ca poate aveti si voi ceva experiente frumoase sau dimpotriva de povestit despre reintoarcerile voastre in Romania...Hai sa povestim! rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 4 Aug 2004, 03:19 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Salut si bine ai revenit din vacanta ,eu abia o sa plec peste 10 zile si n-am mai fost de doi ani acasa ,asa ca nu am ce sa-ti povestesc in schimb asteptam sa spui si tu ce anume te-a impresionat si ti-a placut ,asa ca o mic apovestire nostalgica ,abia astept sa citesc ! deocamdata doar ne-ai incitat si ne-ai spus ca totul este spre OK!
Ne lasi asa acum?


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LiBel
mesaj 5 Aug 2004, 05:18 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 20 March 04
Din: Olanda
Forumist Nr.: 2.663



Stati intai sa imi dau palme ca nu am vazut ca topicul asta mai fusese deschis candva. ohno.gif Sa imi fie rusine mie si sa ma ierte ceilalti pentru "orbiciune".
Primul lucru dragut a fost in aeroport, unde nu m-au mai atacat taximetristii fantoma si mi-am putut vedea de drum. Apoi , lucruri marunte de genul trotuare noi in orasul de unde vin eu ( Targu mures), sosele cat de cat bune prin zona, parcurile si parcelele de flori au reaparut, ca cel putin pe la noi erau ele dar nimeni nu le mai avea in grija. Ei, acum sunt frumoase si infloritoaresi CURATE . Au mai disparut cersetorii , adica mai sunt ei cativa,dar mai razleti , nu chiar la tot pasul. Apoi, au aparut magazine multe si frumoase in care chiar se gaseste ORICE . Mai ales in materie de papa, eu venita din mult laudatul vest si am ramas socata de varietatea oferita. Si, din cate am gustat, si calitate buna.
MINUNE : am putut plati cu card la unele magazine si la restaurant. e drept ca mi-a fost dat sa aud la un supermarket si urmatoarea chestie : " ne pare rau, nu puteti plati cu card pentru ca nu mai avem hartie si banca nu ne-a adus alta".....
Singura chestie care m-a descumpanit a fost atitudinea vanzatoarelor in multe magazine. Cand intram imi aruncau i privire de parca vroiau sa ma jupoaie ca le-am deranjat de la sueta. Mai au de invatat comerciantii la capitolul asta.
Si ce mi-a plazut sa revad lume zambitoare si binevoitoare, ca parca pe aici lumea e cam mereu ingandurata si cenusie pe strada...Sa nu mai pomenesc de familia pe care nu am vazut-o de un an si ceva, si ce veselie si ce bucurie pe toti, si ce de icre am mai mancat drool.gif , ca pe aici pe la mine nu sunt de nici un fel!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman