HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Artele Martiale Interne Si Externe, buni insotitori pe o cale spirituala
little1
mesaj 3 Aug 2004, 08:38 AM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



Hello

dedic acest mesaj tuturor celor care au inteles, sau incep sa inteleaga -

ca spiritualitatea inseamna intotdeauna mai mult decat a citi carti ce trateaza teme metafizice

ca adevarul este in noi, si ca noi suntem singurii care stim unde anume se ascunde

ca trupul si sufletul sunt una, si ca, fara un corp atletic, rezultatele in domeniul spiritual vor fi mai slabe

ca Artele Martiale sunt un mod excelent de a obtine o buna "impamantare",

o constienta si constiinta clara,

o atitudine ferma (martiala)

Martialitatea a fost intotdeauna pusa in dezacord cu practica spirituala. O abordare eronata. E timpul sa spunem lucrurilor pe nume...

cu ajutorul vostru, desigur !



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman