HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sotia Senatorului Paunescu A Nenorocit O Familie, intreaga intr-un accident de circulatie
March
mesaj 2 Aug 2004, 10:40 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



simbata dupa-amiaza(31/07) , sotia senatorului Paunescu, aflata la volanul unei masini de teren marca Hyunday, impreuna cu fiica sotilor Paunescu, Ana-Maria, a intrat pe contrasens, in dreptul comunei doljene Pielesti, si a lovit frontal o Dacia Nova care circula regulamentar. In urma impactului, cei doi ocupanti din fata ai Daciei Nova, sotii Burlan, din judetul Olt, au decedat pe loc, iar una dintre fiicele lor a murit in timp ce era transportata catre Spitalul de Urgenta nr. 1 din Craiova. Cea de-a doua fiica a sotilor Burlan, in virsta de 15 ani, a fost internata, in coma profunda la acelasi spital.

Credeti ca politia si justitia isi vor face datoria pana la capat in acest tragic accident ?!?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Aug 2004, 10:50 AM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Probabil ca nu. Dar la fel de probabil este ca ceea ce credem noi nu are nici o relevanta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Aug 2004, 10:54 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Adica , mai da-o incolo de opinie publica 43.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Aug 2004, 10:54 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Aug 2004, 10:57 AM
Mesaj #4


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu am spus asta. Putem incerca sa ghicim in cafea daca o sa se faca sau nu dreptate si apoi sa postam aici, dar asta nu inseamna opinie publica. Pentru simplul fapt ca nu va tine nimeni cont de ce se palavrageste aici. tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Aug 2004, 11:13 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Adica intr-un cuvant toat lumea ( inclusiv tu) palavrageste aici vrute si nevrute, fara nici un sens ! Bravos, opinie de moderator ! mad.gif
Si apropos , mai lasa consideratiile privind opiniile persoanelor care posteaza si vino cu comentarii asupra subiectelor.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Aug 2004, 11:17 AM
Mesaj #6


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu incercam sa iti arat diferenta dintre opinie publica si opinie personala. Si nu cred ca esti cel mai in masura sa reprosezi cuiva ca nu isi etaleaza comentariile. Oricum, nu ma intereseaza subiectul intr-atat. Sunt multe altele care merita mai multa atentie.

P.S. Incearca sa nu preiei limbajul lui Talusa.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Aug 2004, 12:23 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Citi aici despre o prima incercare de musamalizare politica a vinovatiilor.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 2 Aug 2004, 12:26 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Parerea fiecaruia conteaza. Si a-ti face publica parerea in orice fel, chiar si pe "hanul ancutei" conteaza si mai mult.

Asa ca imi exprim si eu parerea. Parerea mea este ca nimeni in tara asta nu trebuie sa fie mai presus de lege.

Poate ca pentru familia Burlan, ceea ce am spus eu aici nu prea mai are importanta. Dar va avea importanta pentru ceilalti care isi conduc masinile in mod corect si se trezesc din senin in fata cu un bolid de teren cu tabla mult mai tare decat a lor. Iar unul dintre acestia ai putea fi Tu, dragul meu cititor.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 2 Aug 2004, 12:46 PM
Mesaj #9


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (nefertiti @ 2 Aug 2004, 01:30 PM)
Oricum, nu ma intereseaza subiectul intr-atat. Sunt multe altele care merita mai multa atentie.

Daca nu te intereseaza subiectul de ce iti bati gura de pomana pe aici in loc sa dezbati subiectele "care merita mai multa atentie"?

Referitor la topic:
Dupa cum merg lucrurile la noi in tara toata chestia va fi musamalizata, si in cel mai rau caz criminala aia se va alege cu permisul suspendat trei luni pentru "neadaptarea vitezei la conditiile de trafic" sau alta gaselnitza de kko tipica pt politia romana.
Corect ar fi ca cucoana (cacofonia e intentionata) sa infunde ani de zile puscaria pt treaba asta, dar n-o sa se intimple.

QUOTE (inorog)
Poate ca pentru familia Burlan, ceea ce am spus eu aici nu prea mai are importanta. Dar va avea importanta pentru ceilalti care isi conduc masinile in mod corect si se trezesc din senin in fata cu un bolid de teren cu tabla mult mai tare decat a lor. Iar unul dintre acestia ai putea fi Tu, dragul meu cititor.


Ai perfecta dreptate. Pacat ca in Romania nu se costientizeaza importanta educatiei rutiere si oricine conduce un autovehicul pe drumurile publice e supus in mod constant riscului de a-si pierde viata din cauza unor imbecili(in speta doamna Paunescu).Cazuri similare au mai existat si vor mai exista, dar acesti indivizi sint complet nepasatori, stiind ca legea nu se aplica in cazul lor.

Dumnezeu sa odihneasca in pace acele victime nevinovate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 2 Aug 2004, 03:56 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



In orice societate cat de cat normala. presa e 'cainele de paza' al democratiei si al drepturilor omului!!

Din pacate la noi presa e mai mult un batran ciobanesc, fara colti si simt de miros, ce mai latra din cand in cand doar ca sa-si aduca aminte ca odata a fost caine sad.gif.

Asa si cu cucoana aia care a " ras" de la lumina soarelui o intreaga familie devil.gif 50.gif acum e mare valva, dar o sa se uite peste ceva timp, fara ca nimeni sa urmareasca desfasurarea anchetei, procesului ( daca v-a fi ) si a sentintei.....exact precum a spus Ghost o sa se intample sad.gif

Ca in tara exista doua legi...una de V.I.P. si alta muritorilor de rand. Iar muritorii de rand, de multe ori platesc dublu...si pt. V.I.P.!!

Sincer sa fiu.....daca mi s-ar intampla mie o asa tragedie, as pedepsii cu propriile maini, acolo unde nimeni n-o face!!

Si dupa aia...potopul 50.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 2 Aug 2004, 06:56 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Initial, am fost tentat sa-ti spun ca nu ai avea dreptul sa pedepsesti cu mainile tale.
Apoi, am inceput sa ma gandesc la cum as proceda eu si mi-am dat seama ca nu mai sunt asa de sigur.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 2 Aug 2004, 08:06 PM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Nu stiu cati isi mai aduc aminte de un "oarecare" domn Iorgovan... Care a accidentat un copil pe o trecere de pietoni...
Sau pe un domn senator X (ca nici naiba nu-i mai tine minte numele) care a accidentat (parca mortal) un copil iar alcolemia gasita a fost de la "mere" consumate inainte de a se urca la volan...

Si probabil ca sunt o multime de astfel cazuri pe care le-am uitat...

Cu siguranta conducatoarea de jipan nu o sa pateasca nimic... In cel mai rau caz (pentru ea) probabil ca o sa i se dea 1-2 ani de inchisoare cu suspendare...

Ca sofer imi dau seama ca un accident se poate intampla oricand si oricui. In aceasi timp nu sunt de acord cu legea romana care-l scoate vinovat pe sofer indiferent de situatie.... dar din ce s-a zis despre acest caz, beleaua a fost cautata cu lumanarea (daca am inteles bine, criminala a incercat sa depaseasca o coloana de 8 masini - iar asta nu se face)... Asa ca nu pot decat sa-mi aduc aminte (si mie rusine de mine ca gandesc asa de "urat") de practica trimiterii catre familie a notei de plata a unui anume glont...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 2 Aug 2004, 08:40 PM
Mesaj #13


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Realitatea e ca femeia aia nu stie sa conduca, cum de altfel a si demonstrat-o in cel mai nefericit mod cu putinta. Pe de alta parte e clar ca nu cunostea nici posibilitatile masinii pe care o conducea, si in plus, s-a hazardat sa faca o manevra asupra careia nu avea nici un fel de control. N-a stiut nici sa aprecieze distanta, nici multe alte lucruri, nici nu are sens sa le zic pe toate. Pai eu cu motocicleta nu ma apuc sa depasesc o coloana de 8 masini odata, cind am ceva pe contrasens. Si aia accelereaza de 5 ori mai tare ca o masina de teren. Ce e cert e ca a fost de vina 100%. Au recunoscut si politistii. Nu a avut nici o circumstanta atenuanta. Ignoranta, inconstienta, logica de genu "hai sa incerc ca poate merge", au facut-o sa distruga o familie intreaga. Pe linga ca ar trebui sa faca pirnaie pt treaba asta, femeia aia nu mai are ce cauta toata viata la volanul unei masini. Si nu e primul caz de genul asta. Eu mai stiu doua in care la fel au fost implicate "personalitati". S-au intimplat chiar anul asta. Si e exact cum a spus Sorin, s-a facut vilva citeva zile, dupa care s-a asternut linistea. Probabil asa se va intimpla si acum. Din pacate...

http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...rticle_id=91612

Acest topic a fost editat de Ghost: 2 Aug 2004, 09:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 2 Aug 2004, 09:26 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Doar daca... presa "de afara" isi baga nasul... si chiar si atunci sansa "de a nu se musamaliza" e minima... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 2 Aug 2004, 09:46 PM
Mesaj #15


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Cred ca presa "de afara" are probleme mai importante... Asta-i o problema simpla (daca-i poti spune asa unui asemenea eveniment) care ar trebui rezolvata repede de justitie... Beleaua e ca la noi chestia asta exista cu adevarat doar in carti... sad.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trustbyte
mesaj 3 Aug 2004, 10:39 AM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 567
Inscris: 5 January 04
Forumist Nr.: 1.705



acum a spus la radio. fata care era in coma profunda si-a revenit. primele cuvinte.. si-a strigat mama. cry.gif
a pierdut unul din ochi si traumatism cerebral...


astia nu vor sa spuna nimic de soferita. probabil ca vor sa o scape cu un stop cardiac.

are grija Dumnezeu de ea!




Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Aug 2004, 12:41 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



E a doua oara cind familia actualului senator PSD se afla in epicentrul unor tragedii. S-a mai intimplat in 1985, la ultima reprezentatie a cenaclului “Flacara”. Bilant total: opt morti

Cititi aici : 50 milioane de lei pentru trei morti !

Si aici : Pe Adrian Paunescu, amicul poporului, filantropul care plange cum transpira, il doare-n pixul sau poetic de cei ucisi fara vina

Acest topic a fost editat de March: 3 Aug 2004, 12:50 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 3 Aug 2004, 03:34 PM
Mesaj #18


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Am citit linkurile. Se pare ca vaca a condus si fara permis acum citiva ani. Si-a luat permisul de conducere in '97(prin interventia personala a mistretului aka Paunescu), dar in '94 a mai fost implicata intr-un accident(a lovit o femeie pe trecerea de pietoni). Daca justitia isi facea datoria de atunci poate acum nu avea loc tragedia asta. Dar cum nebuna a vazut ca ii merge a capatat tupeu, si s-a ajuns la ce s-a ajuns. Probabil ca oricum ar fi fost doar o chestiune de timp pina sa o comita... Oamenii aia saracii au avut ghinionul sa se afle la momentul nepotrivit la locul nepotrivit, cind trecea criminala pe acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 3 Aug 2004, 08:15 PM
Mesaj #19


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Salut.
Presupunand ac sotia domnului senator va primi o pedeapsa de 3 ani cu suspendare cu ce va incanta inimile indoliate? Ar fi primul care face un accident ucide DIN CULPA si primeste o suspendare? Pe cei morti nu-i mai invie nimeni. Chiar credeti ca 3 ani de inchisoare cu executare vor insemna ceva? Ma indoiesc. Sa ne rugam pentru cei morti si sa-i iertam pe cei vii.


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 4 Aug 2004, 01:13 AM
Mesaj #20


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Hai sa-i iertam pe toti atunci si sa lasam totul in seama ....altcuiva...
Jeeeez, ce cosmar....piei jarivatuleeeee......
Vaca aia si cu boul de barbasu trebuiau macar sa aibe bunul simt sa-si ceara scuze ....NU sa trimeata bani...cum cuantifica ei viata unui om in bani? Sau mai bine DE CE?
Raducanoiu cu puslamamlele alea de copii care au facut numai belele prin craiova normal ca ii tine partea....porc la porc isi maninca rahatul, asa zice nabucodonosor catre popor.....
Dilimanu de Dili e bine intentionat? Ba pe dracu, daca il scoate din joc pe Marele Porc ii ramine lui ditamai felia de placinta....
Asa ca jarrivaleanule, roaga-te tu, io vreu sa o vad nu neaparat la puscarie, vreau sa o vad cu o jucata corecta si ce hotareste judecatorul, aia e....ca oricum mare lucru nu i se vada...poate ca la puscarie macar o sa capete o pijama pe masura...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 4 Aug 2004, 03:54 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Bdl-ule, asta spui acum. Daca, insa, judecatorul o va achita, nu iti va mai conveni. Sincer sa fiu, dreptatea, uneori, se face si fara a apela la instantele statului.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 4 Aug 2004, 09:02 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Sincer sa fiu, dreptatea, uneori, se face si fara a apela la instantele statului.


Singurul care este in masura sa faca dreptate totala este Dumnezeu.

Justitia ar trebui sa repare si sa previna. Astfel justitia umana nu trebuie sa aiba caracter razbunator. Daca sotia lui Paunescu va primi sa zicem trei ani inchisoare motivele ar fi :
- sa se gandeasca si sa se caiasca pentru ceea ce a facut
- sa fie o lectie pentru a nu mai repeta greseala pe care a facut-o
- sa fie un exemplu pentru ceilalti cu jeep-uri "nu mai faceti asa ceva, pentru ca veti fi pedepsiti"
- sa se ofere posibilitatea repararii greselii (in acest caz un ajutor pentru fata care a supravietuit accidentului). Daca inchisoarea ar fi prea indelungata, sau un glont, cum spuneau unii, aceasta posibilitate este exclusa.

In cazul in care justitia nu va acorda sentinta care se impune in acest caz, greseala este a justitiei, in mod particular a judecatorului. Despre asta nu am auzit sa vorbeasca cineva, pe-aici.

As vrea sa mai adaug ca prestatia unor ziare in legatura cu acest subiect a fost execrabila. A vorbi despre "cat de mare o are Paunescu" in timp ce sotia lui a provocat un accident de circulatie, mi se pare cel putin neprofesionist. Si se mai mira cei din presa ca Paunescu nu le raspunde la telefon.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Aug 2004, 10:12 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Reactia sotiei senatorului Paunescu in fata tragediei familiei nenorocite de ea:"Sunt si eu sotie de senator! Chiar nu-mi puteti da o pijama mai mare?"

Supravietuitoarea accidentului produs de sotia senatorului Adrian Paunescu s-a trezit, luni seara, din coma. Dupa trei zile de stat in coma, cand parintii si sora ei erau deja inmormantati, Silvia Burlan, de 15 ani, si-a strigat mama. Fetita se afla acum in afara oricarui pericol, dar ea va ramane mutilata pe viata, fara un ochi. "Este inca in stare de soc, dezorientata. Nu stie nimic despre moartea parintilor si surorii ei", a declarat dr. Alexandru Camenita. Carmen Paunescu, sotia senatorului de la Barca si autoarea accidentului, nu s-a deplasat pana acum sa o viziteze pe Silvia Burlan. Asta pentru ca avea o problema cu imbracamintea oferita de spital: "Sunt si eu sotie de senator! Chiar nu-mi puteti da o pijama mai mare? Nu vedeti ca asta nu ma incape?!", s-a rastit Carmen Paunescu la o asistenta din Spitalul de Urgenta Craiova.

cititi aici si scandalul din organizatia pedesilor din Craiova


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 07:13 PM
Mesaj #24


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Mda ..constat ca o mana o aveti pe biblie iar cealalta pe sabie. Justitiari ai secolului XI sau adepti ai frazei "Ochi pentru ochi, dintre pentru dinte"?. Poate sa-i dea si 7 ani de inchisoare cu executare. Nu are nici un rost.
Nu inteleg de ce atata ura si inversunare impotriva femeii. Pentru ca este sotie de senator, sau pentru ca se numeste Paunescu? Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul. Sper sa nu loviti pe cineva niciodata. Atunci sa va vad.
Rautatile voastre nu vor servi nimanui. Nicidecum voua.

Acest topic a fost editat de Jarrive: 4 Aug 2004, 07:24 PM


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 4 Aug 2004, 07:42 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Bine ai venit printre noi Jarrive!!

Am sa-ti spun ceva doar in numele meu.....In asemenea situatii las Biblia si sar calare pe sabie!!! "Ochi pentru ochi, dintre pentru dinte" ar fii o reactie "blanda " fata de ce as face eu.

QUOTE
Rautatile voastre nu vor servi nimanui
Noi suntem rai?? 50.gif Pt. ca esti nou/a pe aici am sa ma abtin si n-am sa-ti spun ce parere am despre aceasta declaratie facuta de tine. sad.gif

QUOTE
Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul
...Tocmai pt. puterea ai scoate din toate incurcaturile, al de Paunescu si cei de acest soi de preaunsi, isi permit sa creada ca sunt cel putin niste Dumnezei Pamanteni. devil.gif

QUOTE
Sper sa nu loviti pe cineva niciodata. 
N-am inteles hh.gif hh.gif adica remuscarile sunt pedeapsa ce ii se cuvine si trebuie scutita de alt ceva?

Gata nu mai iti spun nimic ca deja ma apuca damblalele cand iti raspund....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 07:55 PM
Mesaj #26


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



1.Da chiar te rog sa spui ce ai pe suflet.
2.PP ca sotia mea ar fi patit o chestie de genul asta m-as da peste cap si as scapa-o chiar daca ar insemna eforturi supraomenesti. In cazul in care nu era din culpa...atunci este alta poveste.
3.Nu m-ai inteles. Crezi tu ca puscaria este raspunsul corect? In ce masura crezi tu ca solutia ta este cea "lumeasca"? Si acum dupa tine ce ai vrea sa faca Paunescu? Pacat ca te apuca damblalele..asta se vrea o discutie calma si fara rautati gratuite.
Teotetic suna de corect "ochi pentru ochi.." pe de alta parte sper ca iti dai seama ca este practic imposibil de pus in aplicare. O consider o solutie extremista. Dar hai sa ne rezumam la obiect mai ales ca nu a fost o actiune deliberata. Atunci puteam s-o condamnam la moarte. Eu vreau s-o scoatem din discutie pe sotia senatorului. Si sa luam omul simplu care face un accident soldat cu victime. Care este solutia cea mai buna? Prevenim sau inchidem tot si pe urma mai vedem?
PS Nu mai sariti la beregata mea. Ca nu va mananc:)


Acest topic a fost editat de Jarrive: 4 Aug 2004, 08:01 PM


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 4 Aug 2004, 08:09 PM
Mesaj #27


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Jarrive @ 4 Aug 2004, 09:26 PM)
Poate sa-i dea si 7 ani de inchisoare cu executare. Nu are nici un rost.


Cum sa nu aiba nici un rost? Dupa ce a facut sa nu fie pedepsita? La fel de bine poti sa spui si despre cineva care ii da omului in cap pe strada ca nu are rost sa fie pedepsit, ca tot nu-l mai aduce nimeni inapoi pe ala care-a murit.
QUOTE
Nu inteleg de ce atata ura si inversunare impotriva femeii.

Tu asta ai inteles de aici? Femeia aia este un pericol public, eu personal nu o urasc, dar sint inversunat impotriva persoanelor de genul asta. Pentru ca eu ies pe drumul public si imi risc viata din cauza oamenilor de genul ala. Decit sa plinga familia si prietenii dupa mine prefer ca pe viitor sa fie prevenite cazurile de genul asta. Si asta nu se poate face lasindu-i sa scape basma curata.
QUOTE
Pentru ca este sotie de senator, sau pentru ca se numeste Paunescu?

Din partea mea poate sa o cheme si Scufita Rosie. Oricum e inadmisibil ca cei din pozitia lor isi permit sa faca "legea" in tara asta si sa scape din toate porcariile pe care le fac. Da' pina cind sa fim calcati in picioare de toate tzatzele pt ca sint sotii de senatori sau mai stiu eu ce?
QUOTE
Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul.

Din pacate asa este. Dar luind masuri se vor imputina aceste cazuri.Lasind-o pe Pauneasca in pace risti sa calce iar pe cineva, chestie care poate fi prevenita. Cum? Cred ca iti dai seama jamie.gif
Sint curios, tu ce ai propune in cazul ei? Eventual sa faca un curs de siguranta rutiera, sa mai ia 2-3 ore de condus si cu asta basta?
QUOTE
Sper sa nu loviti pe cineva niciodata.

Si eu sper din tot sufletul. In orice caz exista accidente care au loc din cauze neprevazute, si pe care numai norocul le evita. Dar inca o data, nu e cazul sotiei lui Paunescu. Aia a cautat-o cu luminarea, deoarece habar nu are sa conduca. Numai cineva care e imbecil patentat sau n-are habar de soferie face asemenea manevra cum a facut ea. Alege tu varianta. E imbecila sau nu stie sa conduca? In orice caz, pt. binele participantilor la trafic nu mai are ce cauta la volan. Si pentru ce-a facut trebuie sa plateasca. Prostia nu e o circumstanta atenuanta(cel putin nu in cazul in speta).
QUOTE
Rautatile voastre nu vor servi nimanui

Zi sincer, ce legaturi ai cu ea? O cunosti personal? Sau esti un fan inrait al bardului? rofl.gif
QUOTE
Nicidecum voua.

Asta suna a amenintare smile.gif . Te pomeni ca vin oamenii senatorului sa ne inchida gura?

Acest topic a fost editat de Ghost: 4 Aug 2004, 08:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 08:36 PM
Mesaj #28


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



QUOTE (Ghost @ 4 Aug 2004, 09:22 PM)
QUOTE (Jarrive @ 4 Aug 2004, 09:26 PM)
Poate sa-i dea si 7 ani de inchisoare cu executare. Nu are nici un rost.


Cum sa nu aiba nici un rost? Dupa ce a facut sa nu fie pedepsita? La fel de bine poti sa spui si despre cineva care ii da omului in cap pe strada ca nu are rost sa fie pedepsit, ca tot nu-l mai aduce nimeni inapoi pe ala care-a murit.
QUOTE
Nu inteleg de ce atata ura si inversunare impotriva femeii.

Tu asta ai inteles de aici? Femeia aia este un pericol public, eu personal nu o urasc, dar sint inversunat impotriva persoanelor de genul asta. Pentru ca eu ies pe drumul public si imi risc viata din cauza oamenilor de genul ala. Decit sa plinga familia si prietenii dupa mine prefer ca pe viitor sa fie prevenite cazurile de genul asta. Si asta nu se poate face lasindu-i sa scape basma curata.
QUOTE
Pentru ca este sotie de senator, sau pentru ca se numeste Paunescu?

Din partea mea poate sa o cheme si Scufita Rosie. Oricum e inadmisibil ca cei din pozitia lor isi permit sa faca "legea" in tara asta si sa scape din toate porcariile pe care le fac. Da' pina cind sa fim calcati in picioare de toate tzatzele pt ca sint sotii de senatori sau mai stiu eu ce?
QUOTE
Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul.

Din pacate asa este. Dar luind masuri se vor imputina aceste cazuri.Lasind-o pe Pauneasca in pace risti sa calce iar pe cineva, chestie care poate fi prevenita. Cum? Cred ca iti dai seama jamie.gif
Sint curios, tu ce ai propune in cazul ei? Eventual sa faca un curs de siguranta rutiera, sa mai ia 2-3 ore de condus si cu asta basta?
QUOTE
Sper sa nu loviti pe cineva niciodata.

Si eu sper din tot sufletul. In orice caz exista accidente care au loc din cauze neprevazute, si pe care numai norocul le evita. Dar inca o data, nu e cazul sotiei lui Paunescu. Aia a cautat-o cu luminarea, deoarece habar nu are sa conduca. Numai cineva care e imbecil patentat sau n-are habar de soferie face asemenea manevra cum a facut ea. Alege tu varianta. E imbecila sau nu stie sa conduca? In orice caz, pt. binele participantilor la trafic nu mai are ce cauta la volan. Si pentru ce-a facut trebuie sa plateasca. Prostia nu e o circumstanta atenuanta(cel putin nu in cazul in speta).
QUOTE
Rautatile voastre nu vor servi nimanui

Zi sincer, ce legaturi ai cu ea? O cunosti personal? Sau esti un fan inrait al bardului? rofl.gif
QUOTE
Nicidecum voua.

Asta suna a amenintare smile.gif . Te pomeni ca vin oamenii senatorului sa ne inchida gura?

1. O pedepsim. OK. Mai inviem si mortii?? O sa ia 3 ani cu inchisoare. Lumea se uita la televizor se inchina zice Doamne Fereste! face o cruce si se gandeste sa nu pateasca si el asa si tot cu 200 circula pe soselele noastre.
2. Nu este singurul pericol public. Dar pentru cativa de pe aici se pare ca a fi sotia senatorului mareste vinovatia de 3x
3. Oriunde in lume cineva "face" legea. Pentru ca pot. La noi? Alta poveste.
4. LOL....
5. Nimic comun cu doamna.
6. Pacat ca pentru tine suna a amenintare.


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 4 Aug 2004, 08:45 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE
3.Nu m-ai inteles. Crezi tu ca puscaria este raspunsul corect? In ce masura crezi tu ca solutia ta este cea "lumeasca"? Si acum dupa tine ce ai vrea sa faca Paunescu? Pacat ca te apuca damblalele..asta se vrea o discutie calma si fara rautati gratuite.


Daca facea puscarie dupa primul accident facut de ea, sigur acea familia ar fii fost intre noi acum sad.gif

Solutia mea e baza modului meu de viata.....eu nu intorc al doilea obraz nimanui!! Faci un bine primesti de la mine doua.....imi dai o palma ai sa iei un sut in mutra sad.gif


QUOTE
Teotetic suna de corect "ochi pentru ochi.." pe de alta parte sper ca iti dai seama ca este practic imposibil de pus in aplicare


Foarte corect....nu numai suna!!! Daca as pierde familia din cauza cuiva ce are permis sa ucida pe drumuri, cuvantul imposibil ar disparea din lexiconul meu!!

QUOTE
Eu vreau s-o scoatem din discutie pe sotia senatorului.
Poti sa vrei pana poimaine, dar aici asta-i buba pe aici daca n-ai bagat de seama....alt muritor de rand ar fi fost arestat imediat!!

QUOTE
Si sa luam omul simplu care face un accident soldat cu victime.
De omu simplu nu mai avem ce vorbi...ala o sa infunde puscaria si o sa plateasca si pt. ce nu e vinovat.

Cam asa vad eu lucrurile indiferent daca plac sau nu forumistilor de aici.

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 4 Aug 2004, 08:51 PM
Mesaj #30


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Jarrive @ 4 Aug 2004, 10:49 PM)
1. O pedepsim. OK. Mai inviem si mortii?? O sa ia 3 ani cu inchisoare. Lumea se uita la televizor se inchina zice Doamne Fereste! face o cruce si se gandeste sa nu pateasca si el asa si tot cu 200 circula pe soselele noastre.





Oamenii aia care au murit circulau regulamentar, nicidecum cu 200. Tu te auzi? Si chiar daca cineva circula cu 200, e dreptul lui si riscul lui. In moment cind cineva intra pe contrasens sau nu se asigura si il omoara, dupa tine cine e vinovat? Cel care a circulat cu 200 pe banda lui sau ala care n-avea ce cauta pe banda aia si il ia in plin? Ma rog, asta oricum nu prea are legatura cu topicul...
Da' concret, ca te-am mai intrebat, tu ce ai propune referitor la fapta Pauneascai? Chiar sint curios.
QUOTE
2. Nu este singurul pericol public. Dar pentru cativa de pe aici se pare ca a fi sotia senatorului mareste vinovatia de 3x

Asa e, nu e singurul pericol public. Dar acest topic este despre ea jamie.gif . Probabil ca nepasarea si atitudinea dispretuitoare fata de omul de rind pe care o gasim la "clasa conducatoare", precum si certitudinea faptului ca "legea e pentru prosti", au fost citiva din factorii care au declansat accidentul. Ceilalti factori i-am enuntat deja. Dar mai mult ca sigur ca faptul ca e nevasta de senator nu-i va mari nicidecum vinovatia, chiar din contra.
QUOTE
4. LOL....

Mda, halal argument thumb_yello.gif rofl.gif ...Da' tot nu-i rau ca te distreaza situatia...
QUOTE
6. Pacat ca pentru tine suna a amenintare.

E sau nu, oricum mi se filfiie la maxim si de bard si de nevasta-sa si de trepadusii lor ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 4 Aug 2004, 08:52 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 08:54 PM
Mesaj #31


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Eu stiu om care nu a fost arestat pentru ca a omorat pe cineva din culpa. In orice caz era unul si nu 3. Stau si te intreb Sorin. Presupunand prin absurd ca o ruda de-a ta face un accident de genul asta si omora 1 persoana.(Cineva f drag). Tu senator. Ce ai fi facut?. Interveneai sau nu?


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 09:01 PM
Mesaj #32


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



QUOTE (Ghost @ 4 Aug 2004, 10:04 PM)
QUOTE (Jarrive @ 4 Aug 2004, 10:49 PM)
1. O pedepsim. OK. Mai inviem si mortii?? O sa ia 3 ani cu inchisoare. Lumea se uita la televizor se inchina zice Doamne Fereste! face o cruce si se gandeste sa nu pateasca si el asa si tot cu 200 circula pe soselele noastre.





Oamenii aia care au murit circulau regulamentar, nicidecum cu 200. Tu te auzi? Si chiar daca cineva circula cu 200, e dreptul lui si riscul lui. In moment cind cineva intra pe contrasens sau nu se asigura si il omoara, dupa tine cine e vinovat? Cel care a circulat cu 200 pe banda lui sau ala care n-avea ce cauta pe banda aia si il ia in plin? Ma rog, asta oricum nu prea are legatura cu topicul...
Da' concret, ca te-am mai intrebat, tu ce ai propune referitor la fapta Pauneascai? Chiar sint curios.
QUOTE
2. Nu este singurul pericol public. Dar pentru cativa de pe aici se pare ca a fi sotia senatorului mareste vinovatia de 3x

Asa e, nu e singurul pericol public. Dar acest topic este despre ea jamie.gif . Probabil ca nepasarea si atitudinea dispretuitoare fata de omul de rind pe care o gasim la "clasa conducatoare", precum si certitudinea faptului ca "legea e pentru prosti", au fost citiva din factorii care au declansat accidentul. Ceilalti factori i-am enuntat deja. Dar mai mult ca sigur ca faptul ca e nevasta de senator nu-i va mari nicidecum vinovatia, chiar din contra.
QUOTE
4. LOL....

Mda, halal argument thumb_yello.gif rofl.gif ...Da' tot nu-i rau ca te distreaza situatia...
QUOTE
6. Pacat ca pentru tine suna a amenintare.

E sau nu, oricum mi se filfiie la maxim si de bard si de nevasta-sa si de trepadusii lor ohyeah.gif

1.Eu ma aud. Iar tu nu ai inteles. N-am zis ca amaratii aia cu Dacia aveau 200 si ca o nebuna ca madam circula cu 200 face o depasire si adio viata.
2. Asta era problema: Atitudinea.
3. Nu mi-ai inteles LOL-ul.
4. Sentimentul este general. Exact ce spuneam. Ni se rupe, scuipam in san si ii dam cu "Doamne fereste si ne apara".

PS. Sincer nu stiu ce pedeapsa se cuvine. Nu vreau sa-mi asum rolul de judecator. Oricum dupa 2 ani de puscarie, doamna vine acasa iar aceea fata mutilata va continua sa faca parastase. Dreptate sau nu, ireparabilul s-a produs. Dumnezeu sa-i ierte!


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 4 Aug 2004, 09:02 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Mda ..constat ca o mana o aveti pe biblie iar cealalta pe sabie. Justitiari ai secolului XI sau adepti ai frazei "Ochi pentru ochi, dintre pentru dinte"?. Poate sa-i dea si 7 ani de inchisoare cu executare. Nu are nici un rost.
Nu inteleg de ce atata ura si inversunare impotriva femeii. Pentru ca este sotie de senator, sau pentru ca se numeste Paunescu? Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul. Sper sa nu loviti pe cineva niciodata. Atunci sa va vad.
Rautatile voastre nu vor servi nimanui. Nicidecum voua.


Nu trebuie sa-i dea 7 ani. Trebuie sa ii dea cat prevede codul penal roman pentru astfel de cazuri.

Care rautati ? E posibil ca sa avem un cod penal prea aspru, dar cum se face in acest caz ca nu te-am auzit sa-l critici cand au fost pedepsiti atatia altii, oameni necunoscuti.

Eu am scris undeva mai sus de ce anume trebuie pedepsiti cei care incalca legea. Tu ai alte variante ? Spune-le ! Te voi sustine daca imi dai un argument logic pentru desfintarea inchisorilor.

Si as mai vrea sa spun ceva. Pentru a judeca just faptele, pune-te in locul fiecaruia care a fost afectat de eveniment. E frumos ca te pui in locul lui Paunescu si spui ca si tu ti-ai apara sotia. Dar pune-te si in locul acelui om care nu-si va mai vedea fiul, nora si una dintre nepoate, iar pe cealalata o va vedea handicapata. Pune-te si in locul tau, care te-ai putea intalni pe sosele din nou cu d-na Paunescu.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 4 Aug 2004, 09:15 PM
Mesaj #34


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Jarrive @ 4 Aug 2004, 11:14 PM)
Eu ma aud. Iar tu nu ai inteles. N-am zis ca amaratii aia cu Dacia aveau 200 si ca o nebuna ca madam circula cu 200 face o depasire si adio viata.

Acu' iar nu inteleg, sau mi se pare ca te contrazici? Pai daca madam e nebuna si ii da 200 unde nu are loc, e de vina sau nu? E idioata sau nu? Are vreo treaba cu sofatul sau e paralela?
Revin iar la ce am mai zis. Femeia nu era la primul eveniment. Daca ar fi fost oprita de prima data, oamenii aia ar fi fost in viata.
QUOTE
Asta era problema: Atitudinea.

Aceasta atitudine se va amplifica, si nu numai in cazul ei, daca scapa si de data asta.
QUOTE
Nu mi-ai inteles LOL-ul.

Poate esti bun sa-mi explici.
QUOTE
Sentimentul este general. Exact ce spuneam. Ni se rupe, scuipam in san si  ii dam cu "Doamne fereste si ne apara".

Aici tu nu m-ai inteles. Nu mi se rupe de situatie, chiar din contra, ca altfel nu ma oboseam sa scriu aici. Mi se rupe de "vedete" si "oameni" precum Paunesca si consortul, precum si de asa-zisa lor omnipotenta. Nu sint nici ei de neatins, la o adica smile.gif .

Acest topic a fost editat de Ghost: 4 Aug 2004, 09:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 4 Aug 2004, 09:47 PM
Mesaj #35


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



QUOTE (inorog @ 4 Aug 2004, 10:15 PM)
QUOTE
Mda ..constat ca o mana o aveti pe biblie iar cealalta pe sabie. Justitiari ai secolului XI sau adepti ai frazei "Ochi pentru ochi, dintre pentru dinte"?. Poate sa-i dea si 7 ani de inchisoare cu executare. Nu are nici un rost.
Nu inteleg de ce atata ura si inversunare impotriva femeii. Pentru ca este sotie de senator, sau pentru ca se numeste Paunescu? Nu este singurul caz intamplat si sigur nu va ultimul. Sper sa nu loviti pe cineva niciodata. Atunci sa va vad.
Rautatile voastre nu vor servi nimanui. Nicidecum voua.


Nu trebuie sa-i dea 7 ani. Trebuie sa ii dea cat prevede codul penal roman pentru astfel de cazuri.

Care rautati ? E posibil ca sa avem un cod penal prea aspru, dar cum se face in acest caz ca nu te-am auzit sa-l critici cand au fost pedepsiti atatia altii, oameni necunoscuti.

Eu am scris undeva mai sus de ce anume trebuie pedepsiti cei care incalca legea. Tu ai alte variante ? Spune-le ! Te voi sustine daca imi dai un argument logic pentru desfintarea inchisorilor.

Si as mai vrea sa spun ceva. Pentru a judeca just faptele, pune-te in locul fiecaruia care a fost afectat de eveniment. E frumos ca te pui in locul lui Paunescu si spui ca si tu ti-ai apara sotia. Dar pune-te si in locul acelui om care nu-si va mai vedea fiul, nora si una dintre nepoate, iar pe cealalata o va vedea handicapata. Pune-te si in locul tau, care te-ai putea intalni pe sosele din nou cu d-na Paunescu.

Probabil ca o sa ia 3 cu suspendare.
Corect. Sa-i pedepsim. DAr putem sa-i pedepsim si sa ramanem obiectivi. Eu as desfiinta inchisorile. Tot infractorul l-as expulza pe o insula. Sa traiasca cum va putea tot restul vietii.
Daca m-as pune in locul nefericitului ramas in viata m-as duce si i-as arunca in aer tot familionu iar pe madam as schingiui-o. Si cu toate astea cine sunt eu sa imi fac dreptate. Si unde s-ar ajunge?


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 03:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman