HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Scrisoare
lizu
mesaj 27 Jul 2004, 11:07 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 23 July 04
Forumist Nr.: 4.126



Dragul meu cer plin de voci cu har,

Din nou… Din nou am ajuns aici, sa-mi simt inima mai grea cu cateva sentimente… Oftez si… parca e mai bine, insa e o simpla amagire de o secunda…Ma intreb daca e adevarat tot ce simt… De fapt, mi-e frica sa aflu pentru ca, oricare ar fi raspunsul, nu stiu cum sa reactionez… Voiam doar sa
fac ceva cu fiata mea. Si voiam sa ma indragostesc. Dar nu de el. Nu de cel care stiu ca nu ma va iubi la randu-I niciodata. Imi este pur si simplu frica. Frica de ce-as putea simti, frica de el – de cum m-ar putea face sa ma simt – frica de mine – de cum as reactiona. Mi-e frica sa nu gresesc, sa nu pierd totul pentru el, care probabil nici nu merita, din cauza mea, din cauza unei incapatanari.Parca imi vine sa plang. Nu stiu exact de ce, doar nu s-a intamplat nimic rau inca. Poate asta e prima oara cand plang in avans, pentru ceea ce e posibil sa se intample. Pentru ceva ce, de altfel, eu as putea impiedica. Dar…nu vreau. Daca as sti cum s-ar sfarsi totul poate as sti ce sa fac. Insa asa… parca as fi dispusa sa risc. Pana la urma n-o sa mor din asta. Nu, insa pot pierde foarte multe. Mult mai multe decat inainte. Tu de ce nu-mi mai spui nimic? De mult nu mi-ai aratat ce se va alege din viata mea.Tocmai acum te-ai hotarat sa nu-mi maifii aproape, cand aripile cu care as fi putut sa ajung pana la tine incep sa-mi oboseasca?…
Incerc sa ma eliberez de toate dilemele astea. Imi exilez lacrimile, cel putin momentan. Inchid ochii si incerc sa ma gandesc la ceva frumos.Gasesc niste maini moi si fine, niste buze curioase, miros de flori de primavara,muzica in surdina si fulgi de nea. Joc, rasete, tandrete si pasiune. Defecte,cearta si cinism. El. Mi-e drag, cu toate ca-I sunt indiferenta. Sau poate tocmai de aceea. Mi-e atat de greu… simt ca ma afund in niste sentimente greu de explicat. Acum sunt ca o apa lina, insa presimt ca peste un timp, cand voi fi in mijlocul lor, se vor transforma intr-o mlastina in care ma voi ineca fara drept de apel… Si atunci aripile-mi vor fi cazute pentru totdeauna, iar tu… tu nu ma vei mai putea ajuta nici daca vei dori… Asa ca hai, fii bun si trimite-mi prin cateva picaturi calde de ploaie un indiciu despre cum se va termina! Hai sa trisam putin si fura-mi un final fericit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 05:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman