HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Stolojan-Nastase, Turul Doi
Daca in tutul doi al prezidentialelor ies Stolojan si Nastase, cu cine veti vota ?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 27
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Eclectic
mesaj 24 Jul 2004, 03:37 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Daca in tutul doi al prezidentialelor ies Stolojan si Nastase, cu cine veti vota ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 29 Jul 2004, 11:15 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Nu pot sa cred, unanimitate!

spoton.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 29 Jul 2004, 11:34 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Da, dar sunt numai 7 voturi... Nu stii niciodata... Cred totusi ca s-a vazut situatia la locale (cum ziceau si analistii - barometru pentru prezidentiale si parlamentare).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Jul 2004, 11:34 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Eclectic
mesaj 4 Aug 2004, 03:59 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



De multe ori, localele nu sunt reprezentative. Sa speram ca nu va fi cazul si acum.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 6 Aug 2004, 08:32 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



al 11-lea vot pentru Stolojan.

Cred insa ca raportul ar fi invers daca ar vota cei care nu au auzit de internet laugh.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Aug 2004, 09:23 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Depinde...
Insa e clar ca exista o anumita orientare a oamenilor mai informati.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 16 Aug 2004, 03:10 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Eclectic, draga - sincer, sper sa nu fie un al doilea tur. Logo ca pe Stolojan dar: si este o parere nu numai a mea - e, totusi, numai o parere: aia care iau alegerile, apuca 2007 cand ne baga astia-n...comunitate. Buuuuuun - am vazut cu totii traumele si implicatiile pe care le comporta chestia asta la nivelul oamenilor care nu sunt patroni si care lucreaza ptr. salar. Vin zile nasoale - de la scumpirea zemurilor (alea faine de 50 grade si mai sus), la duhan, si altele. Plus - romana nu-i obisnuit sa lucreze ca o masina (sau ca mai la vest ) si, pana acuma, cu sau fara voie, era un loc de munca -prost platit, da`era. Si n-o sa mai fie. Deja-i nasol in regatu`lu` M.Cosma intaiul...Ce crezi ca o sa fie mai incolo, in sud si in est de culmea cea mai inalta a muntilor Carpati. Crezi ca degeaba se da de ceasul mortii Gherman ala de la Cluj sau secuii sau ungurii din aripa aia mai "urzica". Fiindca si aici o sa fie nasol. Si inca rau. Si mai vin regulile UE cu igiena alimentara, standarde de respectat - inclusiv la branza facuta de ciobani, etc, etc, mai vrei ? Ca toate-s sinistre. De aia am spus ca aia care or castiga si ne-or baga..., n-or sa mai vada alegeri castigate juma` de secol de atunci in colo. Ma ingrozeste chiar si gandul (asta fentezist al meu) ca totusi ar trebui un "acar Paun" - in fond, macar astia s-au imbogatit. Aialalti daca vin, crezi c-or fi cu mult mai buni ? Personal, n u cred. Or s-o faca mai mascat - da` si ei isi au uscaturile lor. Numai in zona mea stiu cativa...salai mari, barosani. Cam asta e....Politica a fost, este si va ramane o curva de mare clasa, cam scumpa, dar asta e...Sper ca nu te-ai suparat. E numai o parere...Oricum, io mi-s cu Stolojan, si, odata am sa-ti si spun de ce; aici pe formu, ca nu-i taina...Da nu-i subiectul...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 16 Aug 2004, 03:16 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Si cu Stolo si cu nastase tot un UE intram. Odata adica tot tre sa punem pasu. Problema e ca nu suntem pregatiti si ca marea majoritate a populatiei si-a pregatit deja sacul pentru pomul laudat. Eu unu l-as vota pe Nastase la presedentie ca sa ii loam puterea si guvernu-l facem Alianta. Acum am zis...n-am dat cu paru.


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 16 Aug 2004, 03:28 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Ptr. Jarrive - baaaaa - de pe care forum mi-ai luat ideea? Fix. Avem sac da` nu stim ce sa fecm cu el. Ai zis fain ; brava, tu draga spoton.gif thumb_yello.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarrive
mesaj 16 Aug 2004, 03:32 PM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 2 August 04
Forumist Nr.: 4.176



Chiar nu am luat ideea de pe nici un site. Da ma bucur ca suntem gand la gand cu bucurie biggrin.gif


--------------------
Loc de dat cu capu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 16 Aug 2004, 03:38 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Maaaaaaaaaa; tu chiar vrei sa ma faci si frumos si subtzirel ca un fir de iarba. Supa (de plastic = de plic) am facut-o. Da“ nu pot sa stau la infinit la PC....“Da-i fain... Si io nu-s gras ca ala....Da`omu mai trebe sa si bage sub nas ceva. Gata ; acuma ma duc sa bag sub bumb (= pe rom. = nasture = nas). Scuze, eu sunt din vestul.....No offence....Azi dimineata m-am culcat la 4; solnita a sunat la 5 ...in aceeasi dimineata...Superb...Acuma gata; bag sub nas, dupa aia dorm. Mai vedem noi maine....


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 16 Aug 2004, 05:41 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (eclectic @ 7 Aug 2004, 10:36 PM)
Insa e clar ca exista o anumita orientare a oamenilor mai informati.

Se poate ... īnsă riscul e ca oamenii ... "prea informaţi" din jurul lui Nasty să-l aibă pe Stolo cu ceva la mānă ... ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 17 Aug 2004, 06:10 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Strategie Candidatura sefului PSD la Presedintie a facut inconjurul lumii, din Biroul Oval pana in satele vrancene sinistrate

Adrian Nastase, candidatul de la Malini

Dupa ce a ezitat cateva luni, Adrian Nastase si-a anuntat, ieri, public candidatura la Presedintia Romaniei din partea PSD. Nastase a facut aceasta dezvaluire locuitorilor din satul Malini intr-un cadru neprotocolar in care era insotit de sotia Dana, fiul Mihnea si un singur bodyguard de la SPP. „Am vrut sa fac acest anunt aici, la Malini, intr-un cadru extrem de putin formal, tocmai pentru a arata ca este vorba de o decizie care nu are nevoie de formalism, de festivism“, si-a explicat Nastase strategia. Candidatul PSD si-a identificat principalul adversar politic, Theodor Stolojan, atacandu-l dur. „Eu, cand a fost greu in tara, n-am plecat in strainatate, n-am mers sa lucrez pe nu stiu unde, sa fiu platit de marile organisme mondiale. Am stat aici, am trudit in opozitie, la putere“, s-a prezentat Nastase. O data cu anuntarea candidaturii, Nastase a preluat din mers modelul Iliescu, „aproape de oameni, impreuna cu ei“. In setul de promisiuni electorale pentru locuitorii din Malini, Nastase s-a identificat cu telurile lui Iliescu anuntand ca militeaza pentru stabilitate, evitarea crizelor si tulburarilor sociale, dar si pentru cresterea veniturilor.
Din punct de vedere al politologului Cristian Preda, anuntul premierului se inscrie intr-o strategie care vizeaza, ca si in cazul lui Geoana, revenirea in mijlocul poporului. „Fata de Geoana, insa, care avea totusi oarece referinte in trecut, lucrase pe santier, Nastase a fost izolat de strada. Nici Geoana nu a reusit, iar lui Adrian Nastase ii va fi cu atat mai greu, el este produsul Cartierului Primaverii“, considera Preda.
Adrian Nastase si-a anuntat, ieri, public candidatura la Presedintia Romaniei din partea PSD. Premierul si presedintele PSD a facut acest anunt intr-un cadru neprotocolar, intr-o vizita efectuata in judetul Suceava. Mai precis, Nastase a facut aceasta dezvaluire locuitorilor din satul Malini intr-o descindere inopinata. „Am sa va spun acum un lucru pe care unii au incercat sa-l smulga de la mine in ultimele doua saptamani. Vreau sa va spun ca m-am hotarat sa candidez pentru postul de presedinte, in cadrul partidului nostru. Imi voi depune candidatura, in asa fel incat aceasta decizie a mea sa fie o decizie care sa insemne pentru romani o sansa mai buna in intalnirea cu UE. O sansa mai buna de bunastare, o crestere a veniturilor“, a spus Nastase dezvaluind totodata si primele sale promisiuni electorale. „Este o decizie care vine intr-un fel natural si pe care toti o asteptau, dar eu am avut nevoie de aceste intalniri din ultimele luni pentru a ma convinge ca intr-adevar oamenii, nu numai colegii de partid, ma vor sprijini“, a declarat premierul. In acelasi context al anuntarii candidaturii, Nastase si-a identificat si atacat principalul adversar politic, Theodor Stolojan. „Eu, cand a fost greu in tara, n-am plecat in strainatate, n-am mers sa lucrez pe nu stiu unde, sa fiu platit de marile organisme mondiale. Am stat aici, am trudit in opozitie, la putere si-am stat si la greu, si la bine“, le-a indicat Nastase satenilor diferenta dintre el si candidatul Aliantei.
Ca locuitorii din Malini sa inteleaga pe cine au de votat, Nastase s-a identificat cu cel pe care vrea sa il inlocuiasca, si anume cu Ion Iliescu. „Este nevoie de continuitate, este nevoie de o perioada de stabilitate politica, perioada in care presedintele Iliescu a reusit sa retina acest echilibru in tara, sa fie continuata cu aceeasi dragoste pentru oameni, cu aceeasi preocupare pentru echilibru, astfel incat Romania sa evite crize, tulburari, probleme sociale“, a aratat Nastase.
Imbracat intr-o tinuta lejera - pantaloni de stofa si o camasa cu maneci scurte - Nastase a venit la Malini, fiind insotit de sotie si de fiul cel mic, Mihnea. Pazit doar de un singur cadru SPP, Nastase a abordat o alura degajata si a strabatut pe jos ulitele, intrand prin casele satenilor, intretinandu-se cu acestia, intrebandu-i de problemele pe care le au si incercand chiar sa le dea solutii pe loc. „Am vrut sa fac acest anunt aici, la Malini, intr-un cadru extrem de putin formal, tocmai pentru a arata ca este vorba de o decizie care nu are nevoie de formalism, de festivism“, si-a explicat Nastase strategia.
Prima reactie a venit din partea Aliantei PNL-PD. „Adrian Nastase nu a invatat nimic din lectia alegerilor locale. Ce inseamna acest lucru, sa-ti anunti candidatura cand esti intr-o vizita neprotocolara. De fapt nici nu stiu ce inseamna vizita neprotocolara la Adrian Nastase“, a comentat purtatorul de cuvant al Aliantei, Calin Popescu Tariceanu. “Nu inteleg ce a vrut sa spuna ca el, spre deosebire de Theodor Stolojan, a stat in tara si la bine si la greu. Ce inseamna la greu, pentru premier? De fapt dl Nastase a fost, timp de 14 ani, tot timpul in functii bune. Din contra, Theodor Stolojan si-a asumat preluarea Guvernului intr-un moment dificil pentru tara, si anume dupa mineriada din 1991“, a comentat el. Intr-o replica la Tariceanu, Titus Corlatean, purtatorul de cuvant al PSD, sustine ca tocmai apropierea de oameni este motivul separarii social-democratilor de liberali, ultimii fiind, in opinia sa, „adepti ai liderilor si candidaturilor de import“.

Florin Ciornei

Asta-i din Cotidianul de azi. Tinuta lejera am mai discutat-o... roflmao.gif
Acuma face pusi-pusi cu mediul rural; interesant va fi cand se intoarce la bucale...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 12:03 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman