HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Arme Psihologice / Mentale, exista?
chiazna
mesaj 21 Jul 2004, 08:41 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.802



Credeti ca exista arme psihologice care sa afecteze mintea umana? - nu ma refer la intoxicari prin mass-media ci la arme propriu-zise cu unde electromagnetice. Pot astfel de arme sa existe plasate pe sateliti si sa atace o persoana anume?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 21 Jul 2004, 09:10 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Evident, armele cele mai periculoase pentru mine sunt manelele de la TVR International, venite, evident, prin unde si prin satelit... rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Cum aud una, cum ma dau pe spate, dupa 10 minute dau in balbaiala pe ziua intreaga... 50.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dsrk3r
mesaj 22 Jul 2004, 09:45 AM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 341
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.926



chiazna, controlul mintii este un simptom al unei boli psihice. Nu exista arme psihologice care sa afecteze mintea umana in felul in care-l descrii tu. Daca ar fi existat astfel de arme am fi fost toti niste roboti controlati de la distanta. Din fericire lucrurile nu stau asa. Oamenii sunt liberi sau se simt liberi, chiar daca unii (putini) cred in arme psihologice (dar nu in felul in care descrii tu) si in teorii ale conspiratiei.


--------------------
Aud si uit. Vad si imi amintesc. Fac si inteleg.
Confucius
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jul 2004, 09:45 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
E.B.E.
mesaj 22 Jul 2004, 08:09 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.292
Inscris: 20 November 03
Din: Delft, NL
Forumist Nr.: 1.248



han.gif, chiazna.

Pot sa iti garantez cu o probabilitate de 99.999 de procente ca specia umana nu detine in momentul de fata o atare tehnologie. smile.gif

Poate ca radiatii EM pe anumite frecvente la intensitati foarte mari ar putea da niste dureri de cap groaznice tuturor indivizilor din raza lor de actiune, dar mai mult... din fericire nu.


--------------------

I spend my time thinking of Angel... praying she ain't thinking of me...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 22 Jul 2004, 10:02 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Prin anume tipuri de radiatii se poate controla intr-un fel starea de spirit a populatiei (frica, agresivitate...) dar nu ideile in sine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E.B.E.
mesaj 22 Jul 2004, 10:45 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.292
Inscris: 20 November 03
Din: Delft, NL
Forumist Nr.: 1.248



Ai mai multe detalii? Care anume sunt aceste tipuri de radiatii? In ce fel actioneaza asupra creierului? Din ce surse ai informatia?


--------------------

I spend my time thinking of Angel... praying she ain't thinking of me...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 22 Jul 2004, 11:23 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Am citit si eu in stinga-in dreapta despre tot felul de experimente in scopuri militare, nu ma pune insa sa-ti dau o sursa unica si precisa, pentru ca in primulrand nu e unica, si in al doilea rand nu e de pe Internet, deci nu am cum sa-ti dau vreun link... sorry ...
ATENTIE e vorba de a influienta "o stare de spirit" colectiva in mod insidios, nu apesi pe buton si toata lumea incepe sa se bata, sa rada sau sa planga la comanda...
In principiu sant unde electromagnetice de fregvente bine alese si modulate ... corespunzator (nu mai stiu exact detalii, a trecut prea mult timp de atunci...)

Acest topic a fost editat de sorin666: 22 Jul 2004, 11:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dandanescu
mesaj 22 Jul 2004, 11:35 PM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 900
Inscris: 10 July 04
Din: Canada West Coast
Forumist Nr.: 4.053



Eu cred ca sorin666 se refera la folosirea infrasunetelor, inaudibile pentru ureche,
similare cu cele produse in timpul cutremurelor, acelea care alerteaza unele animale inainte de cutremurul propriuzis.

Folosite la intensitate mai mare, produc o senzatie de spaima si/sau confuzie in subiectii umani expusi.
Practic e un difuzor care emite infrasunete la intensitate si frecventa dorita.
Foarte simplu, nu? wink.gif

Undele electromagnetice, chiar de intensitate mare, nu am auzit sa aiba efecte psihologice...
Ma rog, daca prin absurd bagi mina in cuptorul cu microunde in timpul functionarii...
cred ca iti cam da de gindit... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E.B.E.
mesaj 22 Jul 2004, 11:36 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.292
Inscris: 20 November 03
Din: Delft, NL
Forumist Nr.: 1.248



Nu am cerut o sursa de pe Internet, nu am cerut nici o sursa unica. Am cerut doar surse, ca sa pot judeca daca sunt de incredere sau nu. Cat despre:

QUOTE (sorin666)
unde electromagnetice de frecvente bine alese si modulate ... corespunzator


asta mie nu-mi spune absolut nimic. Ce inseamna "corespunzator"? Care sunt dimensiunile lui, cum se cuantifica?

Atata vreme cat nu imi poti da macar o parte din informatiile pe care ti le-am cerut, nu o sa acord o mai mare increderere mesajului tau decat stirilor ProTV de la ora 5. smile.gif No offence intended. Dar hai sa nu ne panicam si sa panicam si pe altii inutil.

Later edit: Vad ca am postat in aproximativ acelasi timp. Postul meu se refera la cel al lui sorin666. smile.gif

Acest topic a fost editat de E.B.E.: 22 Jul 2004, 11:37 PM


--------------------

I spend my time thinking of Angel... praying she ain't thinking of me...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 22 Jul 2004, 11:54 PM
Mesaj #10


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



E.B.E.: Vezi ce poti afla despre Proiectul Montauk. Eventual, daca poti, incearca sa faci rost de carte (Preston B. Nichols, Peter Moon - Proiectul Montauk). Dar sunt convins ca se gasesc si pe net suficiente informatii ca sa te puna in tema... spoton.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 22 Jul 2004, 11:56 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



EBE daca asi stii toate ce ceri matale, problema e ca nu sunt o biblioteca ambulanta... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chiazna
mesaj 23 Jul 2004, 11:20 AM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.802



de existat eu sunt aproape sigur ca exista, dar nu am argumente. am vazut pe discovery
niste arme cu unde sonore de joasa frecvemnta care provocau dureri la stomat, insa
aceasta nu erau prea periculoase, erau din genul de arme ne-letale.

eu sunt sigur ca si in partea cealalta - arme distructive - exista cercetari de influentare
a creierului uman prin unde. de ce? fiindca creierul uman functioneaza pe baza de unde
si armata nu ar putea sa ignore aceasta.

ce ma intereseaza in special cat de posibila este folosirea acestora de pe sateliti si
tintite asupra unor persoane anume, deci nu pe zone mari ci pe zone foarte mici.

referitor la proiectul montauk am gasit linkul asta

o sa studiez si sa comentez.

daca tot suntem in zona de speculatii, va recomand un link cu niste profetii ale unui
taran sarb >> http://www.yurope.com/people/sen/The.Book....judi/mitar.html <<
in care zice de niste arme neletale care vor fi folosite intr-un razboi si care vor adormi
populatia si animalele pe o anumita zona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 23 Jul 2004, 11:40 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Chiazna, armele acelea cu ultrasunete (sau infrasunete) actioneaza asupra corpului, producand senzatia de greata prin vibratiile induse stomacului sau altor organe moi din corp. Cat despre uinde electromagnetice, gandeste-te ca noi, toti, traim intr-o lume infestata de astfel de unde. Ai radio, tv, celulare, retele wireless, sateliti si cate si mai cate. Ca sa nu mai spun ca, in momentul in care citesti aceste randuri, prin tine trece un camp (chiar destul de puternic) generat de sistemul de alimentare de la priza.
Nu exclud posibilitatea unor astfel de arme, dar cred ca ar trebui sa iti aplice campul pe zone microscopice ale creierului ca sa aiba un efect.

Edit: scuze, iti gresisem nickul sorry.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 23 Jul 2004, 12:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 25 Jul 2004, 01:01 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Stiam ca mintea noastra functioneaza pe baza de neuroni: chimic adica, fara unde. (emite creierul si un fel de unde, dar nu credeam ca sunt esentiale in transmiterea informatiilor).

Cea mai eficienta 'arma mentala' ar terbui sa actioneze fizic, sa intrerupa legaturile sinaptice (ex: un topor aplicat in freza). Niste unde sonore, de o intensitate si marime corespunzatoare, care sa faca cutia craniana sa intre in rezonanta. (creier= terci). Gazul care ataca sistemul nervos este de asemenea o arma mentala (s-ar putea spune).

Lucrul care modifica mintea noastra cel mai puternic este informatia interpretata de aceasta. Cine controleaza informatia si natura ei, controleaza si mintea receptorului.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 22 Apr 2005, 04:50 AM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Nu cred sa existe asa ceva . doar cele cu infrasunete , care nu sint letale.


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 06:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman