HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Prelucrarea Video Cu Virtualdub, Diferite Probleme aparute
morpheus_rise
mesaj 21 Jul 2004, 10:25 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 23 March 04
Din: arad
Forumist Nr.: 2.705



Deschid acest topic pentru a incerca raspunderea la multe intrebari la care ma pune acest program cu care ma chinui de cateva saptamani.

Am un Tv tuner, si inregistrez o multime de documentare, filme... si la comprimare cu virtual dub, la inceput sincronizarea intre audio si video a mers super, dar apoi sa apara deviatii, intarzieri de sunet, sau imagine, si incerc o sumedenie de chestii si nimik.
Ultima gaselnita e sa modific frame ratingu' dar nu reusesc pe toata durata filmului. Ma chinui dar nimik, si sunt caeva chesti pe care nu stiu sa le explic, ca de exemplui interleavingul audio.

Dar intai as vrea sa stiu daca cineva ma poate ajuta cu desincronizarea la codare intre sunet si imagine.
Codez cu DivX5.1.1 video si mpeg la 128 pentru audio.

Am schimbat si codecul video, si codecul audio si nimik.
Daca ar exista ceva softuri de reader frame, sa sti cum sa-l codez, pentru ca la a schimba manual frame rate-ul pana gasesc sincronizarea perefect imi apar peri albi si pierd ceea ce vreau sa mai inregistrez.
E cineva care se pricepe cu virtual dub-ul bine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 22 Jul 2004, 12:42 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Incearca dr divx. S-ar putea sa iti rezolve problemele. Virtual dub e vechiut smile.gif incerca ulead video studio sau roxio movie maker.

Acest topic a fost editat de mememe: 22 Jul 2004, 12:43 PM


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:59 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman