HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Juego, jocul cuvintelor in spaniola
LigiaB
mesaj 24 Sep 2004, 08:20 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Acum am citit si eu aici... huh.gif

@ CoolAir, multam fain! ce frumos din partea ta smile.gif Dar sa stii ca eu prefer sa te astept pe tine...pina iti rezolvi problemele, serios... Si eu am mult de invatat acum si am pus in hold studiul limbii spaniole. So daca luam un break, eu zic ca e ok. Rezolva'ti probleme si cind ai scapat de ele revin'o si atunci reluam jocul, da? smile.gif

@ Jazz, tu ai sa mi-o iei inainte cu spaniola, tongue.gif fac eu cumva sa te ajung...harhar.gif

@ Crisse, sorry ca iti raspund cu intirziere huh.gif
Sa stii ca nu stiu de nici un curs de invatare a lb spaniole pe internet, trebuie sa te interesezi la facultatile/colleges de pe linga tine, la noi stiu ca se pot lua unele cursuri pe internet, dar platesti, normal...

Carti de studiu in limba spaniola, sint pe toate drumurile in Ro, la toate librariile, la toate standurile, eu mi-am luat citeva, si dictionare si ghid de conversatie, si una care explica gramatica numai...Mie mi se pare mult mai usor sa invat din romana, nu ca Jazz din engleza, am si ceva carti care le-am luat de-aici cu titlul: "Learn Spanish in 10 minutes a day" (invata spaniola in 10 minute/zi. Le rasfoiesc si citesc si din alea.

Acum cind am fost in Spania, prietena mea din Madrid, mi-a dat o carte scrisa in 1974 din care ea a invatat spaniola in 24 zile, studiind 2 ore pe zi. Vorbesc fff serios. O am aici, bunatate de carte si nu am timp sa studiez sad.gif

Asa ca iti poti lua din Ro carti, sau ruga rudele sa ti le trimita. Daca te intereseaza iti pot scrie titlurile. Let me know. smile.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 25 Sep 2004, 02:58 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Ligia, spune-mi editurile la care au aparut cartile, ca sa le pot cauta pe internet. Ma intereseaza in general gramatica limbii spaniole, caci de vorbit, noi romanii ne descurcam wink.gif

Fac deja un curs de spaniola si dupa lungi cautari pe internet, am gasit mai multe site-uri utile. Unul splendit este asta
http://www.studyspanish.com/

Cine vrea cu adevarat sa invete spaniola, se poate inscrie pe el. E ..cu tot ce vreti. Am ametit cata gramatica este acolo blink.gif . Insa, asa cum spuneai tu, este mult mai util, usor ptr noi sa invatam din limba romana. De aceea inca mai caut in limba romana.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Oct 2004, 02:15 PM
Mesaj #108


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



dedo, dedos (m.)= deget (de la mana), degete.

Pe unde ati plecat fetele? Mai invatam spaniola sau nu?

@Crisse
Cand am cumparat manualul am primit un user ID si o parola pe un website care ofera tutoring, daca esti interesata le poti imprumuta. spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Oct 2004, 02:15 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Crisse
mesaj 8 Oct 2004, 04:28 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Mercic fain Jazz. Intre timp am adunat atat de multe cursuri de limba spaniola, ca numai perseverenta devil.gif imi mai trebuie sa gasesc de undeva wink.gif
Un manual cu gramatica roman spaniol si invers, ar fi insa super.
Tu ai ceva in limba romana?


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Oct 2004, 07:22 PM
Mesaj #110


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Nimic! Eu am manualul de la scoala, un fel de workbook si ma gandesc sa mai cumpar cateva carti cu exercitii gramaticale. I-am spus profei ca vreau mai mult practicing, mi-a promis ca imi mai da de lucru. spoton.gif
Eu o invat prin intermediul englezei si toate materialele pe care le am sunt engleza-spaniola, inclusiv dictionarul... rolleyes.gif Mi-ar trebui ceva carti cu romana-spaniola dar nu am de unde sa le cumpar. sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 10 Oct 2004, 12:58 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Jazz, se pare ca amandoua avem aceeasi problema smile.gif . Dupa ce am mai citit cate ceva pe aici despre spaniola, mi-a venit o pofta nebuna sa invat. Moah si plec la studiu tongue.gif

PS: Rikita simpatica aia ne intrece serios laugh.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 03:12 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman