HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Human Design, modeleaza-te
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Jun 2004, 08:42 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Un student plin de talent, Ionut Ciurea, a construit un e-group insurgent:
http://groups.yahoo.com/group/human-design/

Prezentarea e-groupului sau care numara peste 300 de membri suna cam asa:

Dedicat stiintelor, tehnicilor si modelelor create pentru a dezvolta mintea si trupul uman. Devotat in a crea constientizarea puterii pe care fiecare o are asupra vietii sale si asupra destinului propriu.

De la NLP, Psihologie la Artele Martiale, de la Hipnoza, Grafologie la Terapii Energetice, de la Marketing si Sisteme de afaceri la Taoism si Yoga. Descoperiti in ce fel va puteti auto-dezvolta.

Ce ati alege daca ati sti ca sunteti destinati sa fiti fericiti?

Tineti legatura cu noi si fiti activi! Cercetati activitatile forumului:
arhiva de mesaje, sondajele de opinie, fisierele pentru download, fotografii si baza de date cu linkuri.

Se pot scrie mesaje in limba romana si engleza. Cititi cu atentie mesajul email receptionat la inscriere. Daca doriti puteti bineinteles sa-mi trimiteti comentariile si sugestiile voastre. Va multumesc.

Pentru mai multe informatii despre Human Design Technologies vizitati ionut-ciurea.ro

Traiti-va visele in fiecare zi! Multa pace si iubire,
Ionut Ciurea

Va invit sa participati:
http://groups.yahoo.com/group/human-design/

tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Jun 2004, 08:45 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Cum ne modelam? Putem ajunge noi insine lideri? Un eveniment anume are nevoie de un lider pentru a se dezvolta? Poate ca da. Problema e daca noi avem dorinta, ambitia, curajul de a deveni lideri. Intr-o organizatie, intr-un grup, intr-un moment istoric. Ce inseamna a fi lider oare?
tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 22 Jun 2004, 09:18 AM
Mesaj #3


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



"Primus inter pares"-asta e dorinta multora, insa numai putini isi ating telul.
Cred ca e in natura omului sa-si doreasca sa fie cel mai cel. Unii nu sunt dotati cu aptitudini dar reusesc( datorita conjuncturii, relatiilor, poate a norocului) iar altii au tot ceea ce e necesar dar nu ajung nimic( poate tot din cauza conjuncturii, ,a ghinionului, sau poate chiar din vina lor, nefiind consecventi in a lupta pana la ultimele puteri pt. a-si atinge scopul).
Nu putem fi toti lideri, dar un grup care are un lider bun poate avea multe de castigat.
De obicei sunt foarte importanti si ceilalti, nu numai liderul, dar e sarcina lui sa-si aleaga un team cu potential si sanse mari de castig.


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jun 2004, 09:18 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
calfa
mesaj 22 Jun 2004, 09:31 AM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Interesant subiectul "Human Design".

Auto-dezvoltare ... o "reproiectare" (re-design) sau o descoperire a "proiectului". Un proiect fix sau in evolutie ? O cautare a unei cai potrivite, o pregatire pentru finalizarea proiectului, descoperirea fazelor anterioare sau pregatirea fazelor ce vor sa vina ? smile.gif
_____________________

Am lansat un nou subiect de discutie, pe tema "Calitatilor psihologice ale liderilor" in cadrul forumului "Psihologie". smile.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 22 Jun 2004, 09:31 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 27 Jun 2004, 01:53 PM
Mesaj #5


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



LA acest subiect, se vor inscrie putini. Doar cei la care vointa, ca sambure al egoismului in lume - este foarte mare....


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 2 Nov 2004, 09:53 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (flower @ 22 Jun 2004, 10:18 AM)
"Primus inter pares"-asta e dorinta multora, insa numai putini isi ating telul.
Cred ca e in natura omului sa-si doreasca sa fie cel mai cel. Unii nu sunt dotati cu aptitudini dar reusesc( datorita conjuncturii, relatiilor, poate a norocului) iar altii au tot ceea ce e necesar dar nu ajung nimic( poate tot din cauza conjuncturii, ,a ghinionului, sau poate chiar din vina lor, nefiind consecventi in a lupta pana la ultimele puteri pt. a-si atinge scopul).
Nu putem fi toti lideri, dar un grup care are un lider bun poate avea multe de castigat.
De obicei sunt foarte importanti si ceilalti, nu numai liderul, dar e sarcina lui sa-si aleaga un team cu potential si sanse mari de castig.

Tu poti fi lider?
tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 07:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman