HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Vanghelie, Primaria Si Conjugarea Lui 'a Fi'
Minutul
mesaj 21 Jun 2004, 03:22 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Primarul Sectorului 5 al Capitalei, Marian Vanghelie a fost saptamana trecuta invitat in cadrul emisiunii 100%, moderata de Robert Turcescu.
Moderatorul l-a pus la o grea incercare: conjugarea lui a fi.

Ce-a iesit, urmeaza sa vedeti in cadrul unui mini-film, inregistrare a emisiunii. I-am trimis fisierul administratorului site-ului (este destul de mare, nu il puteam atasa) si sper ca in scurt timp sa avem dovada. wink.gif

Edit: Link download: http://www.hanuancutei.com/click/fcha.php?...Conjugarea_A_Fi

Acest topic a fost editat de Mihai: 21 Jun 2004, 03:31 PM


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Jun 2004, 03:40 PM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Asa, si noi despre ce ar trebui sa discutam? Ca prostia lui Vanghelie este deja proverbiala, faza cu acea conjugare nu mai e noua... Daca tot ai deschis acest topic, haideti sa vorbim despre calitatile intelectuale ale unor candidati, sa zicem. Conteaza asta sau nu conteaza la un om politic?


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 22 Jun 2004, 12:34 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Era un lucru cunoscut ca Vaghelie e un analfabet. Probabil ca asta l-a ajutat sa se integreze in rindul celor pe care-i administreaza (se stie ca sectorul 5 e un Bangladesh al Bucurestiului; tot respectul pentru minoritatea romaneasca de acolo!).

Totusi nu asta e cel mai grav, ci faptul ca omul "s-a ajuns" incalcind legea in mod sistematic: de la examenul de bac, din care a fost eliminat pentru ca a incercat sa copieze, pina la diploma de bac obtinuta in mod fraudulos citiva ani mai tirziu, pina la licitatiile de lucrari publice trucate in folosul "baietilor" din gasca lui si lista ar putea continua.

Insa si mai grava mi se pare atitudinea unora dintre care l-au votat: "da, dom'le, a furat da' a si facut treaba!". Intr-o societate normala, cetatenii ar gindi invers: "o fi facut el treaba, dar a furat!" si cu un sut in fund l-ar indeparta pe individ din functie.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jun 2004, 12:34 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 22 Jun 2004, 01:25 PM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Superunknown @ 22 Jun 2004, 01:36 PM)
Insa si mai grava mi se pare atitudinea unora dintre care l-au votat: "da, dom'le, a furat da' a si facut treaba!". Intr-o societate normala, cetatenii ar gindi invers: "o fi facut el treaba, dar a furat!" si cu un sut in fund l-ar indeparta pe individ din functie.

Exact pe acest rationament a fost ales si Mazare la Constanta.

Intr-o societate normala nu mai apuca Vanghelie sa candideze: il salta PNA-ul de multa vreme sa-l intrebe despre cum a pastorit "cel mai sector sarac"...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 22 Jun 2004, 01:35 PM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



QUOTE
Intr-o societate normala nu mai apuca Vanghelie sa candideze: il salta PNA-ul de multa vreme sa-l intrebe despre cum a pastorit "cel mai sector sarac"...


Intr-o societate normala exista alternativa.
Nu consilieri ai candidatilor PNL-PD ce stateau aproape de sectiile de votare: "iti dau 100.000 daca votezi candidatul D.A.?' si pentru a se asigura ca il votai iti dadeau telefonul mobil cu camera incorporata, pentru a fotografia buletinul de vot... mad.gif ph34r.gif


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FBOJI
mesaj 22 Jun 2004, 02:13 PM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 19 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.566



Si nu s-au gasit cumva si droguri in buzunarele celui de la D.A. Sau masini de facut bani. Ca asa se spunea in iunie 1990. Totusi am ajuns in anul 2004. Chiar ne crezi tampiti ( sau este doar o poanta?)!

Acest topic a fost editat de FBOJI: 22 Jun 2004, 02:35 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Jun 2004, 02:19 PM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Minutul @ 22 Jun 2004, 02:37 PM)
consilieri ai candidatilor PNL-PD ce stateau aproape de sectiile de votare: "iti dau 100.000 daca votezi candidatul D.A.?' si pentru a se asigura ca il votai iti dadeau telefonul mobil cu camera incorporata, pentru a fotografia buletinul de vot...

Unde ai vazut asa ceva? Cand am fost sa votez nu mi-a oferit nimeni nimic... Da detalii, ceva, altfel lumea pe aici va crede ca minti... Eu stiu pe cineva care asa crede...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 22 Jun 2004, 02:37 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Desigur ca nu peste toti s-a intamplat asta.
Un caz sigur de care stiu este in sectorul 2, pentru Boagiu, in campusul UTCB.


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FBOJI
mesaj 22 Jun 2004, 02:46 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 19 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.566



Minutul zise:
QUOTE
Nu consilieri ai candidatilor PNL-PD ce stateau aproape de sectiile de votare: "iti dau 100.000 daca votezi candidatul D.A.?' si pentru a se asigura ca il votai iti dadeau telefonul mobil cu camera incorporata, pentru a fotografia buletinul de vot...  mad.gif ph34r.gif

Si asa singularul devine plural iar acel singular erati chiar dvs. Asa, va cred!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 22 Jun 2004, 04:50 PM
Mesaj #10


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Am impresia ca unii de aici vor sa concureze cu Vanghelie. Parerea mea! Ca nu se intelege in ce limba scriu. In mod sigur, gramatica lb. romane nu e.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 22 Jun 2004, 08:29 PM
Mesaj #11


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Catre Fboji: V-am dat un caz pe care l-am observat, insa am auzit de asemenea de alte asemenea situatii.
Desigur, au fost multe persoane ce au crezut ca in alegerea noii Constituii nu a intervenit nimic in neregula. Daca faceti parte din aceasta categorie, dormiti linistit, Nastase si Basescu vegheaza... laugh.gif

Catre nefertiti: Gluma de prost-gust ma face sa nu mai adaug nimic. Insa pentru a intelege, va dumiresc: am adaugat din greseala un 'i' la 'toti'. Acum sper sa intelegeti. Insa observatia:
QUOTE
Ca nu se intelege in ce limba scriu. In mod sigur, gramatica lb. romane nu e.

este eronata. Motivul? Nu poti scrie in gramatica limbii romane laugh.gif . Pentru a va lamuri, gramatica constituie un ansamblu de reguli. Observatia corecta ar fi fost:
QUOTE
Ca nu se intelege in ce limba scriu. In mod sigur, gramatica lb. romane nu e folosita.

Corectoare de Vanghelii... laugh.gif


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Praetor
mesaj 23 Jun 2004, 07:13 AM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 37
Inscris: 7 April 04
Forumist Nr.: 2.961



Teoria chibritului...

Cit despre faza cu incercarea de mituire a cetatenilor, ma mira faptul ca nu au urlat televiziunile. Mai ales cele ale psd-ului. INsa, parerea mea e ca nu era nevoie de asa ceva. S-a vazut clar ca Bucurestiul sustine alianta. SI sunt destule voci (am citit intr-un ziar zilele trecute) care zic ca Ontanu a fraudat ca sa iasa. Deci, fiecare zice. Acum, nu mai conteaza.


--------------------
Eu insumi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 23 Jun 2004, 09:08 AM
Mesaj #13


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Aseara, domn Vangelie, care este, se afla la emisiunea lui Andrei Gheorghe.
Moderatorul il intreaba la un moment dat: E adevarat ca v-ati auto suspendat din PSD pt. a participa ca si independent la alegeri? De ce ?
Vanghelie: Da, am considerat ca trebuie sa demonstrez ca pot castiga alegerile si ca independent , de aceea am decis sa "ma auto suspendez"...fara cuvinte...asa a ramas Gheorghe, ca n-a comentat in nici un fel.

Acum nu stiu ce sa zic despre politicieni si despre cat de corect vorbesc dpdv gramatical .
Eu am pretentia ca stiu destula gramatica si am avut neplacuta surpriza sa constat ca si eu, atunci cand ma grabesc, fac greseli.
Probabil ca, din cauza unor emotii, multi dintre ei fac greseli la un moment dat.
Scuza asta nu cred ca se aplica in cazul lui Vanghelie.



--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 10:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman