HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Nimic Important, [Jurnalul lui andrei_chitic]
Mihai
mesaj 29 May 2004, 06:31 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui andrei-chitic veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 29 May 2004, 06:49 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Salutare tuturor.

Hop si eu. Am profitat de drepturile mele de membru al acestui forum si mi-am rezervat un loc unde sa scriu cate ceva.
Nimic important; doar viata unui om ca tot altii.

Ok.... hai sa incepem.

Sunt unul din miile de studenti de pe la noi din tara. Cand sa ma inscriu la facultate eram convins ca voi ajunge la Iasi (mai mult pentru ca imi placea orasul) insa m-am inscris si la Facultatea de Inginerie Electrica din Suceava, la profilul Calculatoare (colectiv de profesori mai tanar, domeniu ce ma interesa). Pana la urma, pentru ca soarta a facut sa mai intru si la fara taxa (+sfaturile catorva oameni) am renuntat la FEAA(Iasi) in favoarea facultatii din Sv. Dezamagit? Nu chiar. Facultatea e buna (e chiar singura care se merita sa o faci aici ... parerea mea), insa orasul e ... boring sad.gif

Pana acum o luna, stateam mai mult prin Iasi decat prin Sv. Aici eram doar pentru seminarii si laboratoare iar in Iasi pentru prietena, asa ca am cunoscut si Iasi-ul destul de binisor. S-a terminat tot (dupa 8 luni de zile) si m-am trezit ca, practic nu aveam o viata in acest oras. Nu e nici o problema ... recuperez eu biggrin.gif

Cam atat pentru moment. Sper ca v-am plictisit cat mai mult biggrin.gif


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 29 May 2004, 06:56 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



De multe ori viata ni se pare fara rost. Ce sens au toate lucrurile care ni se intampla? Ce rost are sa ne zbatem zilnic, sa luptam cu viata?
Ne nastem ca sa invatam. Ne traim adolescenta prin scoli si licee. Pe masura ce crestem apar tot mai multe probleme. Apoi apare familia. Te lupti zi de zi cu ceilalti, intr-o monotonie permanenta doar ca sa aduci cativa bani acasa sa poti sa traiesti cu ai tai. Batranetea nu aduce decat decaderea organismului, boli si izolarea tot mai mare de lume. Apoi, la un moment dat se termina tot.

Care e marele scop in viata ?


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 May 2004, 06:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
andrei_chitic
mesaj 29 May 2004, 06:57 PM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Azi am facut un lucru neobisnuit (pentru ultima perioada): am lucrat la cateva referate ce trebuie sa le predau saptamana viitoare. Nu pot sa zic ca am avut un chef nebun de lucru, dar nu vreau sa imi para rau mai tarziu ca nu m-am tinut de treaba. Si pentru ca tot am fost azi atat de silitor am sa ma recompensez diseara in discoteca cu cateva beri. Pazea ohyeah.gif



--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 30 May 2004, 02:40 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



E aproape 4 si eu pierd timpul la calculator in loc sa dorm. De maine ( sad.gif azi!!! ) chiar ca trebuie sa ma apuc de treaba. Sunt pe ultima suta de metri pana la sesiune si nu cred ca imi pot permite sa o dau in bara, si asa ca am deja 2 restante. Of. unsure.gif


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 30 May 2004, 04:42 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Innebunesc !!!!!! Acum daca vreau sa ies si eu la o bere in oras pur si simplu nu am cu cine !!! Mama lor de oameni !! Peste tot exista doar profitori, prietenii adevarati sunt pe cale de disparitie. Oare sunt eu un tip atat de dificil incat nu reusesc sa imi fac si eu un grup strans de prieteni? Nu cred, doar ca am standarde ridicate in ceea ce priveste criteriile mele pe baza carora consider pe cineva prieten. Oameni cu care sa iesi la o bere doar ca sa freci timpul exista, DAR EU VREAU SA IESI CU CINEVA PE CARE SA IL CONSIDER (SA MERITE SA IL CONSIDER) PRIETEN !!!
Asta e marea mea problema in ultimul timp si pot sa zic ca ma distruge psihic. M-am saturat de toti si de toate!!

...... asa ca iar imi iau pachetul meu de tzigari si am sa ma duc sa beau o bere singur sad.gif .......... cacao de viata


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 30 May 2004, 07:29 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Saptamana trecuta din cauza ca la faculta a avut loc un concurs international de hard & soft nu am avut nici o treaba. Sapatama care vine incepe greul: 6 referate de predat (abia am facut unul), test, examen + un proiect ... hh.gif lejer ...
Asa ca ... let the party begin.

Acest topic a fost editat de andrei_chitic: 30 May 2004, 07:34 PM


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 2 Jun 2004, 12:54 PM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Nasoala treaba. A fost un semestru frumos dar acum se ingroasa gluma. Referate, recuperari si sesiunea care bate la usa. Nasoala treaba. Si cand vad ca altii (liceenii) in peroioada asta scapa de scoala ... si eu mai am si practica pana in august 50.gif


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 2 Jun 2004, 11:50 PM
Mesaj #9


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Pe la miezul noptii m-a apucat si pe mine cheful de lucrat la referate. rolleyes.gif ...nu a tinut prea mult rolleyes.gif

Cu fosta prietena nu am mai vorbit la telefon de jumatate de saptamana, iar de vazut nu ne-am mai vazut cam de o luna de zile. Azi m-a sunat. Ne-am mai pus si noi la curent cu ultimele noutati din viata fiecaruia, si cam atat. M-a intrebat daca chair nu imi mai este dor de ea ... nu prea cred ca i-a placut raspunsul pe care i l-am dat sorry.gif

Dimineata am de dat un test cam nasol asa ca am sa incerc sa ma culc mai devreme. Noapte buna tuturor.


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 3 Jun 2004, 10:11 PM
Mesaj #10


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Racit si deprimat ascult muzica si ma chinui sa imi far cateva referate ce trebuiau predate de mult. Colegii de camera au iesit in oras la o bere ... numai eu si singuratatea mea ....

Odata cu apropierea vacantei s-a animat si orasul Suceava. Acum, daca iesi seara e plin de tineri iar terasele sunt neincapatoare. Scap eu si de sesiunea asta si apoi imi voi face de cap. Nici intre examene nu am sa stau chiar degeaba smile.gif

Hai ca m-am odihnit destul. Back to work. Bye.


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 8 Jun 2004, 12:45 AM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



de acum incolo ma gasiti doar aici:

My Life

Ciao.


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 20 Jul 2004, 12:49 PM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Salutare.

Cu ceva timp in urma am decis sa nu mai scriu pe aici pentru ca nu prea ii mai vedeam rostul. Am zis sa imi pastrez toate trairile si sentimentele doar pentru mine. Oricum, nu era nimic important. Azi m-a surprins un masaj care mi-a aratat ca poate nu era chiar fara rost tot ceea ce scriam eu pe aici. Oare sa revin ?

.............


Cand suntem mici fiecare zi de nastere a noastra are ceva aparte , un farmec al ei. Oameni care te felicita cu sinceritate si bucurie, oameni care te inconjoara si se bucura alaturi de tine, prietenii alaturi de care cresti, toti sunt acolo. Dar anii trec si tot acest farmec dispare. Ieri m-au cautat (felicitat) doar cei de la care oricum ma asteptam sa faca asta. Putini, dar prieteni buni. Restul ... oricum nu vor conta prea mult in viata mea. Nici macar fosta prietena nu si-a mai amintit. Si ea e de domeniul trecutului. Oricum, inca un an a mai trecut ... oare ce va mai urma ?



--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 21 Jul 2004, 08:34 PM
Mesaj #13


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Vacanta... zile toride si uneori plictisitoare, terase, aceleasi fetze, aceleasi lururi neimportante.

De sesiune am scapat, desi cu cateva scapari ce vor trebui reparate la toamna. Incet incet, fara sa imi dau seama s-au strans cateva examene si iata ca la toamna mai pun de o sesiune sad.gif . Asta e, le rezolv eu si pe astea. Macar daca ar fi fost examene picate dar eu nici nu m-am prezentat ... sad.gif Si treaba e ca pe moment zici ca ai luat o decizie buna. Mai am ceva practica pana in august si dupa aia poate ajung pe la mare sau la munte ca mai tarziu sa ma apuc de invatat pentru restante, sa scap de ele si abia atunci poate sa vina si anul 3 de facultate.

Am iesit azi cu un fost coleg de liceu la o bere (ca tot a fost ziua mea si... ). In rest... Fratiorul a intrat la Medicina la Cluj !!! Bem la vara nu gluma.


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 21 Jul 2004, 09:15 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



La multi ani , Andrei !! ani.gif
Intrind in Han am vazut un loc liber la masa ta si m-am asezat ! biggrin.gif
Spor in toate si fie ca visele sa ti se-mplineasca ! La anu' pe vremea asta sper ca la masa ta sa fie foarte multi prieteni ,prieteni adevarati, cum ti-i doresti!
thumb_yello.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 22 Jul 2004, 01:25 PM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Bine ai venit. E o masa mare la care au loc toti. Mersi pentru urari.

Acest topic a fost editat de andrei_chitic: 22 Jul 2004, 01:28 PM


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 23 Jul 2004, 12:21 PM
Mesaj #16


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Tot poporul e pus pe concedii la mare si la munte. Acolo nu mai sunt locuri, dincolo e plin pana in august. Eu ce naiba fac in aces weekend? Mai plecati si voi acasa oamenilor. V-ati relaxat destul. Merit si eu putina distractie pe la munte da' nu am loc unde sa stau. 50.gif 50.gif 50.gif


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 27 Jul 2004, 10:01 PM
Mesaj #17


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



Nu s-a intamplat mare lucru in ultimele zile. De plictiseala in weekend am fost la tzara. Am reintalnit cativa oameni pe care nu i-am mai vazut de aprox 5 ani, discoteca, palavrageala..... Nu a fost rau. Asa sa tot dai pe la tzara. Acum am venit iar in oras si am regasit totul asa cum lasasem. Plicitseala.....


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei_chitic
mesaj 7 Aug 2004, 10:31 PM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 24 May 04
Din: Botosani
Forumist Nr.: 3.625



In viata ai sa intalnesti zeci de oameni, ai sa ai zeci de prieteni, vei trai zeci de iubiri, dar in fiecare zi sa iti amintesti ca ai doar 1 cel mai bun prieten: TU INSUTI. Asa ca daca nu ai grija de tine ai sa ramai si fara acest prieten adevarat. Ciao


--------------------
"Enjoy life. There's plenty of time to be dead."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 05:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman