HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Iubeste-ma Asa Cum Sunt!
mutulica
mesaj 10 Jan 2009, 08:26 AM
Mesaj #71


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca cel mai bine e sa nu te gandesti atita la cine te iubeste sau pe cine iubesti, si sa faci pur si simplu sx, apoi vezi ce ramane....


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Jan 2009, 09:25 AM
Mesaj #72


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(mutulica @ 10 Jan 2009, 07:26 AM) *
cred ca cel mai bine e sa nu te gandesti atita la cine te iubeste sau pe cine iubesti, si sa faci pur si simplu sx, apoi vezi ce ramane....

NIET !!


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sattwa
mesaj 11 Jan 2009, 02:25 AM
Mesaj #73


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 21 December 08
Din: cântec
Forumist Nr.: 12.650



QUOTE(mutulica @ 10 Jan 2009, 08:26 AM) *
cred ca cel mai bine e sa nu te gandesti atita la cine te iubeste sau pe cine iubesti, si sa faci pur si simplu sx, apoi vezi ce ramane....

eu zic că trebuie totuşi să ţii o evidenţă a sufletului... smile.gif
cât despre partea cu sexu', sper că glumeşti


--------------------
Give my regards to soul and romance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Jan 2009, 02:25 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 12 Jan 2009, 05:36 AM
Mesaj #74


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE(cameron)
Unde vreau sa ajung? Am citit intr-un interviu..undeva..ce raspundea o ea la intrebarea daca este posibil sa iubesti o persoana toata viata. Ei bine.. spunea ca nu este posibil. Ca oamenii se schimba si pentru fiecare perioada din viata corespunde un alt barbat.
Cat de adevar este in afirmatia asta? De ce punem conditia "Iubeste-ma asa cum sunt"..sau "Accepta-ma asa cum sunt" daca noi suntem supusi continuu unei schimbari pe care nici macar nu o sesizam?



Eu cred ca e posibil, atat timp cat suntem mai realisti. Mi se pare ca cea mai mare parte a oamenilor traieste cu niste fantezii aproape duse la extrem in ceea ce priveste iubirea si relatia cu cineva. Daca alegi bine omul, daca accepti ca schimbarea e continua si necesara si te adaptezi atat tu cat si partenerul la schimbarea asta (printre multe altele) nu vad de ce ti-ar trebui alt barbat in fiecare perioada. E o mega-aberatie chestia asta, pe bune de nu laugh.gif

QUOTE
" Cit sintem dispusi sa facem pentru celalalt ? ... oare ?? "---capacitatea de a accepta schimbarea si de a "creste " impreuna cu celalalt .


Eu zic ca sanatos e sa ne schimbam multumita celuilalt, nu pentru celalalt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2009, 09:04 AM
Mesaj #75


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Sattwa @ 11 Jan 2009, 04:25 AM) *
cât despre partea cu sexu', sper că glumeşti

eu vorbeam cat se poate de serios. eu sunt mutulica nu platon

QUOTE
Eu zic ca sanatos e sa ne schimbam multumita celuilalt, nu pentru celalalt.

era o vorba legata de mancare... cat de mult ti-ar place o mancare, cat timp poti sa o mananci doar pe aia. la fel si aici.. e nevoie sa schimbi cate ceva in permanenta, altfel apare saturatia si plictisul.

iubeste-ma asa cum sunt? oare atunci cand el te-a bagat in seama aveai 45 de kg si o freza turbo si fustita putin peste chilotei, si azi ai 75 de kg freza lalaie in bighidiuri si capot de plastic... ce daca el s-a facut cat un porc... daca apare in zona o fasneata curioasa de porcosenia lui... ai pus-o


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 12 Jan 2009, 09:11 AM
Mesaj #76


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE(mutulicu)
era o vorba legata de mancare... cat de mult ti-ar place o mancare, cat timp poti sa o mananci doar pe aia. la fel si aici.. e nevoie sa schimbi cate ceva in permanenta, altfel apare saturatia si plictisul.


Logic, logic. Da dreq stie... io-s mai idealista. Exista omu ala care te face sa vrei sa te schimbi in bine si sa dai tot ce ai mai bun doar prin simpla prezenta alaturi de tine, nu pentru ca ti-ar cere sau impune sa te schimbi intr-un fel sau altul. De schimbat oricum ne schimbam, important e ca schimbarile alea sa fie pe gustul celuilalt, sau celalalt sa tina pasul.

QUOTE
Iubeste-ma asa cum sunt? oare atunci cand el te-a bagat in seama aveai 45 de kg si o freza turbo si fustita putin peste chilotei, si azi ai 75 de kg freza lalaie in bighidiuri si capot de plastic... ce daca el s-a facut cat un porc... daca apare in zona o fasneata curioasa de porcosenia lui... ai pus-o


Aici e mai mult vorba de atractie fizica decat de iubire. Si de self respect tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Jan 2009, 09:07 AM
Mesaj #77


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mai Sere, tu vorbesti de factori motivationali... dar uiti o chestie motivatia tine pana iti indeplinesti obiectivul .. dupa aia, trebuie sa se intample ceva ca sa ai un obiectiv nou si motivatie...

e adevarat ca self esteem este un factor automotivational puternic, si ca daca tipa in loc sa alunece spre capot si bighidiuri, ci se ingrijeste si isi pastreaza o "aroma proaspata" pentru el e un factor motivant puternic si pentru el. la fel de adevarat ca si el poate fi la fel pentru ea...
atit ca adevarul din natura spune ca odata ce cuplul s-a format, in cea mai mare parte din situatii lui ii va creste burta si ei fundul...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 19 Jan 2009, 01:18 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(mutulica @ 12 Jan 2009, 09:04 AM) *
o freza turbo si fustita putin peste chilotei

Asta imi place rau de tot!

"Exista omu ala care te face sa vrei sa te schimbi in bine si sa dai tot ce ai mai bun doar prin simpla prezenta alaturi de tine, nu pentru ca ti-ar cere sau impune sa te schimbi intr-un fel sau altul."

Sere, vorbesti de parca te-au indoctrinat aia dintr-o multinationala!

Acest topic a fost editat de freeman: 19 Jan 2009, 01:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 9 Feb 2009, 08:05 AM
Mesaj #79


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Serenity @ 12 Jan 2009, 11:11 AM) *
Aici e mai mult vorba de atractie fizica decat de iubire. Si de self respect tongue.gif

si in iubirea aia nu intra deloc fizica?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 9 Feb 2009, 02:54 PM
Mesaj #80


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ba are, logic ca are... si e musai sa existe intr-o relatie. Si e ideal sa o pastrezi cat mai mult.
Si aia cu factoru' motivational e adevarata, dar daca e numai factroul ala io zic ca nu e suficient. Cand faci ceva pentru altcineva fara sa crezi tu deloc in schimbarea aia sau fara sa o vrei, ori nu o sa-ti reuseasca schimbarea ori o sa dureze putin... zic si eu.

Freeman, cum ar trebui sa gandim/vorbim?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 9 Feb 2009, 06:27 PM
Mesaj #81


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



m-ai zapacit...
cand am spus fizica.. ma gandeam efectiv la legile fizicii... gravitatie (implicit atractie) sau alte forte, tribologie (chestii legate de frecare), lucru mecanic, etc, etc


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 9 Feb 2009, 09:18 PM
Mesaj #82


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Acum vad ca m-am exprimat ca o cizma rofl.gif Tiam raspuns si la un mesaj postat mai demult... tongue.gif

Ce vroiam sa zic e ca, da, fizica, chimia, atractia... alea alea... sunt obligatorii intr-o relatie. Desi pe parcurs se diminueaza sau se pierde (atractia fizica), daca ai grija poti sa o mentii mai mult timp.. Mie, personal, mi se pare foarte important sa pastrezi flacara aia vie, desi relatia a devenit super sigura si confortabila, desi nu iti mai e teama ca o sa plece de langa tine (multe chiar traiesc cu siguranta asta tongue.gif )...doar ca nu consider ca daca fac sport, am grija sa nu ma ingras, merg la coafor, ma aranjez, am o atitudine anume si fac sau nu fac anumite chestii o fac pentru celalat... consider ca o fac pentru mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 10 Feb 2009, 06:23 AM
Mesaj #83


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Serenity @ 9 Feb 2009, 11:18 PM) *
doar ca nu consider ca daca fac sport, am grija sa nu ma ingras, merg la coafor, ma aranjez, am o atitudine anume si fac sau nu fac anumite chestii o fac pentru celalat... consider ca o fac pentru mine.

evident... practic incerci sa iti pastrezi tonusul muscular pentru a avea aptitudinile fizice necesare


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 03:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman