HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri in Hanopolis!
Dark Angel
mesaj 17 Jun 2004, 11:00 AM
Mesaj #36


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



QUOTE
(@dead cat)mie numai Elijah mi s-a parut interesant. daca te-nscriai ca ai o idee si nu numai ca sa combati, ma gindesc ca aveai success mai mare. conceptul e de vina, nu patriarhatul


Da, e adevarat ca fiecare are dreptul la propria opinie, in politica si in orice alt domeniu, asta nu face din respectiva opinie un adevar universal sau o opinie generala... tongue.gif
Daca tie nu ti-a placut conceptul meu de "campanie", asta e, e o parere si atat.
Mie ideea de competitie mi s-a parut interesanta, nu sunt adepta patriarhatului, asa cum nu sunt nici adepta matriarhatului...
Spunea un intelept: "Oamenii scad valoarea lucrurilor pe care nu le inteleg", si mare dreptate avea.

Acest topic a fost editat de flower: 17 Jun 2004, 11:00 AM


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 17 Jun 2004, 11:38 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



te-am inteles. bineinteles e opinea mea laugh.gif de aceea am si spus "mie".

totusi, eu as vrea ca un politician sa se inscrie pentru ca are o solutie la o problema enuntata. pentru competitie in sine, exista sport tongue.gif .

daca ajung la parerea ca ai solutia cea mai buna (din punctul meu de vedere), te aleg, femeie sau nu. ca si candidat pentru mine esti de gen neutru tongue.gif.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 17 Jun 2004, 11:46 AM
Mesaj #38


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Draga Zed,
Sa stii ca polemici se pot ivi din orice, important este sa fii capabil sa argumentezi, sa ai puterea si intelepciunea de a accepta si parerea celuilalt.
Candidat este un substantiv comun, simplu, dar e de gen masculin, dar daca pentru tine si regulile gramaticale simple sunt interpretabile, putem extrapola desigur, pentru ca e parerea ta.
Nici nu stii cat de bine ti se potriveste avatarul pe care ti l-ai ales...exact asta e reactia ta in fata unei opinii care nu e identica cu cea emisa de tine...
Ideea e ca un candidat trebuie sa convinga, din cate spui tu eu nu te-am convins, dar nu te-a oprit nimeni sa-ti exprimi liber votul, pentru candidatul care te-a convins( apropos, eu tot cu Elijah am votat in turul doi...pana la urma nu suntem asa diferiti...si nici femeile asa ignorante cum le place barbatilor sa creada...).
I rest my case.


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Jun 2004, 11:46 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 10:02 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman