HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Catindatu': Campanie Electorala
Mihai
mesaj 18 May 2004, 03:04 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic destinat campaniei electorale a candidatului Catindatu'.

Intrebari, discutii alaturi de electorat, promisiuni si dezbateri.

Il invit pentru pentru inceput pe Catindatu' sa prezinte pe scurt motivele pentru care trebuie sa fie ales ca primar al Hanopolis-ului, oferta electorala.

Mult succes! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 18 May 2004, 04:04 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



Eu sunt Catindatu' prin excelenta, nu am nimic de oferit, promit orice, da' nu respect nimic.
Nu e de competenta mea(da' nici multi alesi din lumea reala nu sunt, si ocupa posturile respective).
Doresc, daca sunt aleasa(sunt femeie si da bine sa promovati femeile in posturi de conducere, mai ales daca sunt si mamici, asa, ca mine...) doresc sa imi fac vila, sa-mi cumpar masina ultimul racnet(fie ea si virtuala), da' sa aiba lumea pt. ce sa ma invidieze...
Divortez pronto si ma marit cu unu' plin de bani sau macar super frumos...ce mai, sunt perfecta pt. job.

As mai avea un mesaj pt. electorat:
Alege-ti-ma pe mine! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 18 May 2004, 10:04 PM
Mesaj #3


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Intrebare cam nepermisa: ce parere aveti despre contracandidatii dumneavoastra?Daca veti fi aleasa, le veti oferi niste functii in cadrul Primariei?


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 May 2004, 10:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2004, 07:20 AM
Mesaj #4


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Catindatu', daca ti s-ar cere cele mai importante motive pentru care sa fii votata ce ai enumera?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 19 May 2004, 08:19 AM
Mesaj #5


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Toate bune si frumoase , se pare ca avem de-a face cu un cantindat capabil si care promite multe.
Dar putem sa stim si noi care sunt contracandidatii domniei sale? Ca sa putem face comparatii.
Parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 19 May 2004, 08:20 AM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



QUOTE
ce parere aveti despre contracandidatii dumneavoastra?Daca veti fi aleasa, le veti oferi niste functii in cadrul Primariei?

Nu am nici o parere, nu cunosc pe nimeni, si am spus mai inainte: promit orice, inclusiv ca le voi oferi si lor functii in cadrul Primariei, daca sunt aleasa. smile.gif

QUOTE
Catindatu', daca ti s-ar cere cele mai importante motive pentru care sa fii votata ce ai enumera?

Pai eu nu am motive, argumente...de-astea, eu nu am decat pretentii, si convingerea ca sunt perfecta pentru job, mergeti pe mana mea, credeti-ma pe cuvant si votati-ma!!!!!!!! thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Catindatu': 19 May 2004, 08:20 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2004, 09:07 AM
Mesaj #7


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Catindatu', poti sa fii sigura ca votul meu l-ai pierdut! rofl.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 19 May 2004, 09:18 AM
Mesaj #8


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Eh, acum si tu...! Mai da-i o sansa...oricine are dreptul la a doua sansa... biggrin.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2004, 09:20 AM
Mesaj #9


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Prefer candidatii care au si argumente... macar de fatada!


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 19 May 2004, 09:31 AM
Mesaj #10


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



Cu riscul ca va dezamagesc: eu am ales acest tip de abordare a electoratului din motive simple, asta e o metoda sigura de succes, uitati-va la cei pe care romanii i-au ales de-alungul timpului, n-a oferit niciunul nimic, da' noi tot i-am ales...si-i alegem in continuare.

Si simplul fapt ca orasul e virtual , Primarul va fi si el la fel, promisiunile de-asemenea...mie-mi plac lucrurile concrete.
Dac-ar fi sa abstractizam pot sa promit:
1.Votul meu celui mai convingator candidat( sunt fair-play).
2. Promisiunea ca sub conducerea mea lucrurile se vor schimba in bine, voi oferi subventii la plata curentului electric, a gazelor.
3. Construirea de scoli, spitale, gradinite, azile de batrani,crearea a noi locuri de munca.
4. Demisia mea la prima sesizare a comunitatii ca as fi incompetenta.

...Si-ar mai fi, da' sa vedem ce mai zice electoratul... smile.gif

vad ca primul vot e unul de blam...e, asta e, fiecare are dreptul sa incerce. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2004, 10:17 AM
Mesaj #11


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Dac-ar fi sa abstractizam pot sa promit:
1.Votul meu celui mai convingator candidat( sunt fair-play).
2. Promisiunea ca sub conducerea mea lucrurile se vor schimba in bine, voi oferi subventii la plata curentului electric, a gazelor.
3. Construirea de scoli, spitale, gradinite, azile de batrani,crearea a noi locuri de munca.
4. Demisia mea la prima sesizare a comunitatii ca as fi incompetenta.


Deja ai recunoscut ca nu iti vei respecta promisiunile asa ca afirmatiile sunt tardive acum!


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 19 May 2004, 10:30 AM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



Politica e un domeniu ciudat, nu functioneaza dupa regulile de bun-simt cu care suntem obisnuiti.
Daca ai un dinte contra mea, nu-i bai, ce , in lumea reala ne plac persoanele care candideaza la anumite posturi?
Da' pe ei nu pare sa-i deranjeze acest lucru... unsure.gif

Politica e domeniul in care obrazul gros si urechile surde sunt conditii obligatorii.
Daca esti baiat fin n-ai nici o sansa, din start...te mananca sacalii, cei cu clase putine, bani multi, relatii solide...

Cine se uita cam ce fac politicienii prin Senat, Camera deputatilor are" the real picture" a ceea ce vreau sa spun.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 20 May 2004, 01:16 AM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



Catindato imi place ca ironizezi clasa politica din statul vecin, Romania, dar cateva promisiuni asa in stil romanesc ar trebui sa ne faci, nu de alta, dar prin Hanopolis mai sunt sicativa imigranti romani care ar putea aprecia stilul.


--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 20 May 2004, 03:10 AM
Mesaj #14


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Catindatule,
Ce parere ai de situatia catelelor bagaboante care umplu hanopolisul si sint gravide si nu au o casa unde sa nasca? Ce poti face sa le ameliorezi situatia si suferintele prin care trec?


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 20 May 2004, 03:19 PM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



@ Zar: pai sa fac o lista cu promisiuni:
Promit sa ridic Hanopolis-ul la rang de megalopolis, alegerea mea va fi calea catre realizari notabile si pe care nici un oras nu le-a intalnit inca.
Economia va inflori, se vor crea facilitati pt. investitorii straini care isi vor deschide afaceri in Hanopolis, tineretul studios al Hanopolis-ului va avea locuri de munca asigurate, locuinte, nu vor fi obligati ca mai inainte sa emigreze catre alte forumuri...

Meandrele concretului nu-mi vor crea nici un fel de probleme, voi face un slalom de viteza intre problemele de orice natura care se vor ivi.
Timpul meu va va apartine in intregime, nici o ora nu va fi prea tarzie pt. a ma aborda, nici o problema prea dificila pt. a incerca s-o rezolvam impreuna.

@bdl: nu cred in existenta catetelor bagaboante pe acest forum( cine are dreptul sa-i judece pe ceilalti pt. ceea ce fac sau sunt?), dar sa raspundem la intrebare ca fiind ipotetica.
Pai cred ca in primul rand se impune o mai riguroasa educatie sexuala pe care catetele sa si-o poata insusi, citind articolele publicate aici, apoi infiintarea de centre unde aceste persoane sa poata primi atat ingrijiri medicale cat si suport psihic si moral.
"Cel care se simte fara pata sa arunce primul piatra."
Ma indoiesc ca mai sunt multe femeile care nasc acasa, acum , in secolul 21, dar cred ca se poate rezolva si aceasta problema.banuiesc ca respectivele persoane nu au platit in zadar contributiile la asigurarile sociale.femeia-mama incepe sa se bucure de cat mai mult suport din partea societatii.

Acestea fiind spuse, astept si alte intrebari din partea electoratului. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 20 May 2004, 03:27 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Stimata Catindatu', ce plan de reabilitare a soselelor Hanopolis-ului aveti in vedere, tinand cont de faptul ca majoritatea hanopolistilor si-au distrus masinile?


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 May 2004, 03:37 PM
Mesaj #17


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
@bdl: nu cred in existenta catetelor bagaboante pe acest forum


Sa fim iertati, dar e vorba de Hanopolis, iar nu de Han. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 20 May 2004, 03:55 PM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



@ Mara: intentionez sa inchei un contract de colaborare cu Sorocam, firma care se ocupa cu constructia si intretinerea soselelor.Ii cunosc foarte bine si cred ca vom avea o colaborare de lunga durata, ale carei rezultate se vor vedea imediat ce voi fi aleasa.

@Mihai: Hanopolis-ul este populat de catre forumisti, deci am dedus ca remaca respectiva era adresata persoanelor de aici, se poate sa ma fi inselat, dar nu cred.
Oricum, raman la parerea mea, si anume ca nimeni nu este indreptatit sa catalogheze sau judece pe altcineva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 20 May 2004, 04:24 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Doamna, credeti ca veti putea alinia Hanopolisul altor mari orase ale planetei? Pentru a fi mai concreta, veti sustine cauza bicicletelor in acest oras, a utilizarii lor in locul masinilor?


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 May 2004, 07:50 PM
Mesaj #20


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
@Mihai: Hanopolis-ul este populat de catre forumisti, deci am dedus ca remaca respectiva era adresata persoanelor de aici, se poate sa ma fi inselat, dar nu cred.


Tocmai asta doream sa subliniez: in cadrul subforumului 'Hanopolis TE asteapta' se regasesc cetateni ai Hanopolis-ului, nu forumisti ai Hanului. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 20 May 2004, 11:43 PM
Mesaj #21


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Catinatule,
Multa lume se ingrijoreaza de situatia ciinilor vagabonzi, de ex BB (probabil ca acu in mintea ta te intrebi ce legatura e intre Big Brother si ciini, da ma rog, nimeni nu e perfect) sau Mihai Constantinescu....
Ei bine, pe mine ma intereseaza CATELELE ( femela de tip canin )....daca pe tine atita te-a dus mintea sa asociezi catelele cu fetele de pe han.... pai din partea mea bafta la alegeri .....
Mihai, sigur sintem in Hanopolis? Nu cumva sintem in Canopolis? jamie.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 21 May 2004, 09:29 AM
Mesaj #22


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



@ Aramis: ar fi o idee, mai ales ca in orasele mari, asa cum e Hanopolis, poluarea atinge cote alarmante.
Eu nu detin permis de conducator auto, da' se pare ca reusesc sa 'poluez" pe-aici destul de mult... blink.gif
Imi place ideea de miscare in aer liber, si cred ca as fi chiar o prezenta nostima dimineata, indreptandu-ma spre Primaria Hanopolisu-ului pe bicicleta. spoton.gif

@ Mihai: hai ca esti nostim! Explica-mi si mie cum ar putea ca un cetatean al Hanopolis-ului sa fie altceva decat forumist( cum o sa-l cheme? user?)sau le dai si forumistilor alte nick-uri si parole cu care sa se logheze ca si cetateni?

@ bdl: sorry, misunderstanding...citii prea repede...ceva de genul" catetele(tineretul) Hanopolis-ului...mea culpa cry.gif
Gradul meu de cultura include si ceva cunostinte cinefile, deci nu-i problema in a intelege cine e B(rigitte)B(ardot)...dealtfel si ceva mai batraioara decat B(ig)B(rother)...

Eu cred ca dupa muscaturile si latratul electoratului, sigur suntem in Canopolis yikes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 May 2004, 04:44 PM
Mesaj #23


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
@ Mihai: hai ca esti nostim! Explica-mi si mie cum ar putea ca un cetatean al Hanopolis-ului sa fie altceva decat forumist( cum o sa-l cheme? user?)sau le dai si forumistilor alte nick-uri si parole cu care sa se logheze ca si cetateni?


Am spus inca de la inceput: Hanopolisul e diferit de Han. Hanopolisul este un oras imaginar, Hanul este o comunitate virtuala. Va rog nu puneti semnul egal intre ele.

Acesta este si motivul pentru care canidatii participa cu alt nick; in privinta electoratului, ar fi fost destul de greu sa creez cate un nick pentru fiecare persoana ce vrea sa trimita un comentariu sau o intrebare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 24 May 2004, 04:45 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE
Eu cred ca dupa muscaturile si latratul electoratului, sigur suntem in Canopolis

..cata vreme au si covrigi in coada, totul e ok.
Daca suntem in Canopolis si dumneata vrei sa fie primar , cum te vei numi? Sef de haita?


Care vor fi, in viziunea dumitale, mijloacele de transport ale viitorului? Cele care vor circula pe strazile Hanopolisului. (si nu ma refer la limuzina cu girofar a primarului).
Ce procedura moderna de astupare a gropilor aveti in vedere?
Ce ati facut in ultimii cinci ani?
Ca viitor primar, ar trebui sa va declarati averea inainte de numirea in functie. Deci...sa auzim!

Acest topic a fost editat de denise_d: 24 May 2004, 04:46 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 25 May 2004, 08:21 AM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



@Mihai vine in sprijinul confuziei generale:
QUOTE
canidatii

@denise:Cred ca asa-mi ramane numele: Catindatu'(probabil ar fi trebuit sa ma gandesc mai mult inainte...)
Cred ca cel mai potrivit mijloc de transport in Hanopolis ar fi unul propulsat de puterea gandului.
Gropile vor fi in mod sigur astupate, dar asta numai pentru un eventual muzeu al fostului Hanopolis, noile mijloace de transport vor circula prin aer.
In ultimii cinci ani am facut multe lucruri: m-am casatorit, am facut un copil, am promovat intr-o functie de conducere.
Nu sunt adepta valorilor materiale, deci averea mea e din acest punct de vedere insignifianta.
Eu imi masor averea in realizari, in numarul de prieteni, in copilul meu, in sotul meu. mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 25 May 2004, 10:33 AM
Mesaj #26


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Hehe, pesemne e contagioasa ideea asta de Canopolis. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 25 May 2004, 10:51 AM
Mesaj #27


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



QUOTE
Hehe, pesemne e contagioasa ideea asta de Canopolis

Pe sistemul: atat de rau m-au dezamagit oamenii incat prefer animalele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 25 May 2004, 12:34 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Desigur, dar trebuie schimbata legea electorala in acest caz: sa voteze si canidele! Asa e mult mai cinstit, poti promite ciolanul fara a te ascunde in spatele metaforelor.

Acest topic a fost editat de denise_d: 25 May 2004, 12:58 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 25 May 2004, 01:40 PM
Mesaj #29


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



QUOTE
Asa e mult mai cinstit, poti promite ciolanul fara a te ascunde in spatele metaforelor.


De promis e foarte usor, dar putini se tin de promisiuni.
Mie-mi plac cainii, sunt niste animale credincioase, calitate pe care putini oameni o poseda. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 07:49 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman