HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Un Fulger Inscris Pe Piatra, [Jurnalul Lui Lightning]
Mihai
mesaj 3 May 2004, 12:03 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Lightning veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 3 May 2004, 03:40 AM
Mesaj #2


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Multumesc Mihai smile.gif

Primul meu jurnal. Stiam ca nu e de mine sa tin un jurnal scris la lenea care e in mine, ca doar sunt student, nu? Asa ca iata primul meu jurnal.

Iata ca e ora 4:40 am si eu sunt inca la calculator. Si maine trebuie sa ma duc sa vad ce fac cu acel post de profesor suplinitor. Poate am bafta si ma angajez. Poate am bafta si nu trebuie sa ma duc de dimineata. Cine credea, eu profesor? Eu care sunt o fire introvertita si flegmatica. Nu pot stapani o clasa de liceeni. Eh, oi vedea cum e... mai intai sa vad daca primesc locul.
Cat despre Larisa... Nici nu stiu ce sa mai zic. E frumos ca suntem asa de buni amici, poate ca o sa devina ceva mai mult... Poate o sa mai fie zile cum a fost aceea la munte cand am urcat doar noi doi pe platou. Nu stiu ce sa zic. Ce-i drept nu am timp sa ma gandesc la fete. Am 10 examene de dat in urmatoarele 2 luni. Excitant nu? smile.gif
Tot ce pot sa zic e noapte buna, somn usor smile.gif

Acest topic a fost editat de Lightning: 3 May 2004, 01:56 PM


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 3 May 2004, 09:53 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



han.gif Lightning.

As vrea sa te intreb ceva... eu nu prea am inteles.
De ce "Un fulger inscris pe piatra"?
La ce te-ai gandit?

smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 May 2004, 09:53 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Lightning
mesaj 5 May 2004, 12:08 AM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Multumesc Mihaela smile.gif Sunt Cristi.

"Un fulger inscris pe piatra" este modul in care mi-am imaginat eu jurnalul meu. Nu este ceva special. Ma gandeam ca singurul mod in care un fulger poate fi pastrat in istorie este daca este inscris pe o piatra. Nu incerca sa gasesti intelesuri ascunse smile.gif Asa mi-a venit sa scriu.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 5 May 2004, 12:31 AM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ma gandesc ce s-a intamplat zilele astea. Am fost luni la liceul acela sa vad daca ma angajeaza ca profesor suplinitor de info. Se pare ca inca nu se stie sigur. Am vorbit si cu directoarea, mi-au notat numarul de telefon, acum ramane sa primesc un telefon. Daca nu primesc asta e. Cred ca ar fi mai bine asa totusi. As avea timp sa invat pentru examene.
Sunt asa de obosit... Probabil de aceea am asa o imagine pesimista in fata mea. Ma gandesc ca am asa de multe pe cap si nu pot rezolva nimic. Ca viata devine din ce in ce mai grea si nu o sa pot rezolva nimic. Heh, trebuie sa fie oboseala. De obicei sunt mai optimist decat atat. Am trecut prin chestii mai grele smile.gif
Probabil apare si stresul de sesiune. Am 2 examene saptamana asta sad.gif. La unul dintre ele cred ca trebuie sa copiez pentru ca nu pot invata acea materie. E restanta de anul trecut.
Am mai omorat un tantar. Incep sa ma deranjeze rau tantarii si pastilele de tantari nu isi fac efectul pe cat ar trebui.
Ma doare capul, ma simt asa de incomfortabil... Am atatia prieteni pe internet care se bazeaza pe mine... Tin la ei dar cateodata simt ca vreau sa fiu singur. Sa nu mai stiu de nimeni. Monica se bazeaza pe mine ca o sa ma duc in vizita pe la ea. Vreau sa ma duc dar astazi abia am putut sa fiu amabil cu ea pentru ca nu as fi vrut sa se supere pe mine daca ii ziceam ca ma simt super nasol si nu pot vorbi cu ea. Stiu cat de ingrijorata era ca noi nu tinem la ea. Ma intreb cum o sa fie sa o vitzitez... Mai e pana in vacanta. Poate e doar oboseala. Sper sa fie doar oboseala.
Larisa, cred ca e o cauza pierduta. Nici nu stiu ce sa mai cred. Poate ca mai am sanse cu ea dar nu vreau sa ma gandesc la asta. Vineri e ziua ei. Habar n-am ce sa ii iau. Ceva care sa fie simplu si dragut dar care sa nu zica "Fii a mea" Ma gandeam la un iepuras de plus. Heh, azi i-am zis ca sunt rau si ea mi-a zis ca nu pot fi niciodata rau. Dragut dar as vrea sa stiu cee e in capul ei.
Acum cred ca ma culc. Sper sa nu ma manance tantarii. Pana data viitoare ne www smile.gif Noapte buna.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 6 May 2004, 01:06 AM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Aproape 2 dimineata. Ma simt bine. Ciudat, dar ma simt bine. Inca nu am ajuns prea departe cu invatatul dar cred ca mai am timp. Ce-i drept examenul de vineri l-am amanat pana sambata viitoare, asa ca am timp sa invat pentru sambata asta.
Heh, jurnalule, sa iti zic ce s-a mai intamplat azi. In primul rand ce a fost asa mai imbucurator, Larisa a venit prin camera pe aici si, chiar daca eu am incercat sa nu o bag in seama prea mult, ea a venit la mine la calculator si a inceput sa imi maseze umerii. Ce-i drept cred ca a fost cu scopul de a ma imbuna ca sa o ajut sa faca tema la programare tongue.gif. Eh, eu o sa continui jocul de "Nu imi pasa chiar asa mult de tine dar sa stii ca imi pasa". I-am zis sa nu ma mai maseze ca nu stie sa maseze, chiar daca eu as fi vrut sa continue... Poate sunt ciudat, nu stiu tongue.gif dar m-am simtit bine.
Apoi am fost cu doi colegi de camera pana in Carefour sa cumpar niste iaurt. Pe drum am trecut pe la niste prietene de-ale lui Alex, un coleg de camera. Era ziua onomastica a uneia dintre ele. N-am mai auzit de Sf. Irina dar cine sunt eu sa contrazic pe cineva care imi da prajituri? tongue.gif Asa ca a fost ceva distractie si pe acolo. Bataie cu baloane, glume, distractie. Mi-a facut placere sa observ la mine o schimbare. Nu am incercat sa ma uit la fetele acelea, care aratau mai mult ca super, ca la niste potentiale prietene. Sunt mai sigur pe mine acum si ma gandesc ca nu ma grabesc sa am o relatie, asa ca am putut sa ma distrez de minune =)
In general, ziua asta a fost buna. Chiar daca m-a speriat putin alii azi dimineata. Saraca, a plans azi sad.gif Imi pare rau sa o vad ca pune asa totul la suflet. Chiar si o amarata de cearta cu o colega de clasa o face sa planga si sa se taie. Off Doamne, Alii de ce nu poti si tu sa observi ca nu are rost sa iti bati capul cu toate lucrurile rele? Ehh oricum, se simtea mai bine dupa ce am sunat-o si sper ca nu s-a taiat.
Deci, cum ziceam, o zi buna. Sau sa zicem bunicica. Sa speram ca maine o sa mearga mai bine invatatul. Pa pa, cititorule, pe maine smile.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 7 May 2004, 01:34 PM
Mesaj #7


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ziua asta a inceput prost sad.gif Parul imi sta intr-un mod ciudat... Ridicat si umflat... =(

Maine am examen si tot nu am chef de invatat. Nu e vina mea ca materia asta e nasoala. Nu mai pot sa ma gandesc la nimic in momentul asta. Colegul meu mananca un mar, afara e soare si eu ma gandesc cu totul in alta parte.
"Insa nu pot sa-mi tin gandul
Care vine-urland spre tine,
Simt ca glontu-mi da tarcoale,
Te saruti cu altul oare?"

Vama Veche intotdeauna a avut cate un vers pentru starea mea de spirit.

Inapoi la invatat sad.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 12 May 2004, 01:37 AM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Un vechi blestem chinezesc spune: "Sa ai parte de vremuri interesante!" Singurul lucru de care nu ma pot plange in acest moment este ca am o viata plictisitoare. Stau intr-o camera in care misuna tantarii, in care colegul meu sta si se uita la concerte cu placebo si remmstein si incerc sa dau sfaturi unei prietene din canada care s-a indragostit de un tip ce traieste in cu totul alta parte a lumii, avand in background un proiect la Analiza si Structura Dispozitivelor Numerice care trebuie predat vineri. Ciudata viata asta. Si mai ciudata dragostea asta.

Oare te poti indragosti de o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata ochi in ochi? Ciudat... Vorbind de asta, Monicai cred ca ii place de mine mai mult decat ca un amic. Ca sa zic mai pe englezeste, ca e la moda, "she might have a crush on me". (Alecs, daca citesti randurile acestea, stii la ce Monica ma refer.) O sa o intreb cand o sa stau mai mult de vorba cu ea. Nu vreau sa dau sperante false. Iar despre Larisa ce as putea sa zic? Nu mai stiu ce sa cred despre fata asta. Am inceeput sa cred ca ea vrea sa fim din nou impreuna. Am facut tema la Elth impreuna. Acum vrea sa invatam impreuna la PD, o materie unde mai mult singur se invata. Nu stiu ce sa fac. Sa imi fac sperante? Sa nu imi fac? La felul cum s-a comportat cu mine in ultimul timp as avea in ce sa cred... Mai astept.

Mi-e somn. As mai vrea sa scriu dar parca patul ma cheama. O sa mai vorbim noi, jurnalule. Pa pa


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 14 May 2004, 12:56 PM
Mesaj #9


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ascult noul album al Adei Milea "Apolodor". Ma face sa ma simt asa de bine smile.gif, ma face sa imi aduc aminte de cartea care mi-a cumparat-o mama cand eram la gradinita cu pinguinul Apolodor care se ducea in Labrador. Ada Milea a reusit sa faca o treaba super buna cu albumul asta smile.gif
Maine am examen... sper sa reusesc sa invat. Mai stau vreo 10 minute si ma duc pe la Larisa sa invat cu ea tongue.gif
Pe langa asta, mi-e foame sad.gif si frigiderul e gol. Abia diseara vine mancare.
Acum nu pot sta sa scriu prea mult.. poate diseara sau maine seara mai scriu. Pa pa.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 15 May 2004, 11:48 AM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Tocmai m-am intors de la examen. Sper ca am facut bine. O sa vad eu... Ziua este asa urata, nici macar nu ploua. E o zi mohorata, intunecata si umeda. Macar de ploua.

Ascult noul album de la Iron Maiden, Dance of Death. Ca de obicei, Iron Maiden ma binedispune smile.gif Ce-as vrea si eu sa cant la chitara precum ei. Poate o sa imi indeplinesc visul de o viata, sa cant la chitara electrica. As vrea eu tongue.gif Nu o sa renunt la visul asta, chiar daca e sa cant la 50 de ani.

"Tears for remembrance and tears for joy, tears for somebody but this lonely boy." Am stat langa Larisa la examen... i-am spus la un subiect... hmm cam atat ca la intoarcere am venit fiecare cu colegii lui... Nu prea am vorbit. Decat acum pe messenger. Nu stiu ce sa fac. As vrea sa stiu ceva sigur. Ce e in capul ei? Macar de as vedea-o cu altcineva sa stiu sigur ca nu mai vrea sa fie cu mine. Poate ar trebui sa fiu mai curajos si sa "trec la actiune". Cand o ajut sa faca tema la programare sa ii ating mana sa vad ce reactie are? Sa ii fac un masaj cand nu se asteapta? Am temeri prea multe. sad.gif

"As idle as a painted ship upon a painted ocean." Cateodata imi vine sa ma inchid singur intr-o lume unde nu am nevoie de masti, unde nu am nevoie de iubire, unde nu am nevoie de lumea din jurul meu, sa nu ma mai deranjeze nimeni. Cred ca de-aia imi place Iron Maiden asa mult, ca atunci cand ascult la casti ma simt ca intr-o alta lume separata de tot ce ma inconjoara. Chitarele sunt superbe.

Wow, m-a dat pe spate cantecul care tocmai il ascult: Paschendale.

"Cruelty has a human heart
every man does play his part
terror of the men we kill
the human heart is hungry still."


Cu aceste versuri din Iron Maiden te las azi jurnalule. Mai vorbim si alta data.

Acest topic a fost editat de Lightning: 15 May 2004, 11:49 AM


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 19 May 2004, 03:21 AM
Mesaj #11


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



4 dimineata si tocmai m-am intors din club A. Muzica buna. Aproape am agatat o tipa de la SNSPA tongue.gif A fost amuzant, m-am distrat, am vorbit cu tipa aia o gramada... desigur a fost doar asa, o distractie. Cat am stat si am asteptat sa vina muzica buna m-am tot gandit. Ciudat felul meu de a fi. Cand n-am ce face stau si ma gandesc, ma inchid in mine si ma gandesc la viata mea. Mi-am dat seama de ceva. M-am gandit cum o sa scriu aici ca mi-am dat seama de ceva. Desigur, ma gandeam la Larisa.

S-au intamplat cateva lucruri. Ieri seara am fost pe la ea prin camera ca sa scriu o tema la Elth. Pentru mine si pentru ea. Am stat destul de mult acolo. I-am spus ca la vara o sa ma duc in Parang unde m-a invitat o prietena, Monica, ca sa vizitez muntele. Probabil a declansat ceeva in ea sau nu stiu ce s-a intamplat ca dupa ceva timp mi-a zis ca la vara o sa mearga cu niste prieteni la munte in excursie cu cortul si daca vreau sa ma duc sunt binevenit. Pe langa asta mi-a mai zis ca pentru examenul de sambata sa invatam tot impreuna. Acum nun stiu ce sa zic. Cat am fost in club A m-am gandit ca eu sunt un individ care se tine dupa o fata care dupa toate aparentele il foloseste pentru avantajele proprii. Se pare ca eu ma duc doar ca sa o ajut cu teme si cu invatatul. Ceea ce ma indispune mult. M-am gandit ca o sa ii spun. Cu riscul de a strica o prietenie la care tin mult, o sa ii spun ca inca mi mai place de ea, ca as vrea sa fim impreuna si ca daca nu se poate inteleg, o sa fim prieteni in continuare, o sa o ajut in continuare, dar macar sa stiu daca mai are rost sa sper... nu stiu, inca sunt indecis.

Ca tot vorbeam de Monica, am vorbit cu ea despre faptul ca sa nu se indragosteasca de mine si se pare ca m-am inselat. Ea doar facea glume cu mine, asa ca intre prieteni. Ma simt mai linistit, nu vroiam sa se strice si prietenia cu ea doar pentru ca s-a indragostit de mine, cum s-a mai intamplat pana acum cu Despina si Livia sad.gif Livia... ce s-o mai fi intamplat cu ea? N-am mai vorbit cu ea din ianuarie... ar trebui sa ii dau un email. Sper ca e bine =)

Cam atat jurnalule, sunt obosit. Maine... azi ma scol devreme. Asa ca te las. Mai vorbim, pa pa.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 21 May 2004, 12:16 AM
Mesaj #12


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Nu o sa iti vina sa crezi ce mi s-a intamplat. Tipa pe care am agatat-o in club A acum doua seri, i-am aflat numarul si ieri am sunat-o. Azi m-am intalnit cu ea in oras si ne-am plimbat o gramada, ne-am sarutat, a fost super. Nici nu imi vine sa cred ca asta sunt eu, ca am fost la o intalnire cu o tipa super. Eu, care aveam o incredere in mine foarte mica. Si, in plus, astazi mai pe la amiaza am fost si pe la Larisa si am inceput sa o masez pe gat. Ii placea, ce-i drept tongue.gif

Nu stiu ce sa fac. Ar cam trebui sa aleg... De fapt am ales. Cu Larisa oricum nu am nimic deocamdata... asa ca o sa fiu doar bun prieten cu ea. Intrebrea este: daca face ea o miscare inspre a fi cu mine, eu pe cine as alege? Ca tot suntem in febra campanilor electorale. Nu stiu. Pe Larisa o plac mai mult la felul cum arata, si cum se comporta cu mine, dar parca pe fata asta, pe Alexandra, o plac si pe ea, imi place cum am putut sa purtam discutii lungi despre absolut orice, fara sa intervina acea liniste stanjenitoare. Si imi place ca e sarcastica, si prinde glumele. Deocamdata nu stiu ce o sa fie. Ce-i drept saruta foarte pasional. M-a luat prin surprindere. smile.gif

Exmaneul de azi cred ca l-am picat dar nu mai conteaza. Oricum pot sa il redau in sesiune de 3 ori, asa ca poate fi luat. Trebuie ca azi sa invat pentru examenul de sambata. Si o sa stau cu Larisa sa invat. Pana acum ma plangeam ca nu am nici o fata heh...

Mai vorbim, ma duc sa ma joc niste Twinsen's Odyssey si apoi ma culc. Noapte buna, cititorule smile.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 21 May 2004, 01:29 AM
Mesaj #13


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Hop si eu ca musca-n ciorba, la sub un sfert dupa postul tau :

Nu stiu exact cum e cu Larissa dar recomandarea mea (oarecum aleatoarie - dar nu doar) este sa te tii dupa aia noua. Inteleg ca esti la Politehnica ca si mine? E o universitate cu facultati grele (eu sunt la Electronica); daca nu e o persoana d'aia sa o intalnesti odata in viata, nu-ti risca examene si note pentru ea... Eu sunt acum la sfarsit dar am invatat multe. As da multe sfaturi dar mi-e sila de aia care dau prea multe sfaturi asa ca ma rezum aici.


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 21 May 2004, 06:23 AM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Hop si eu dupa arktu smile.gif Se pare ca ai o existenta agitata copilule smile.gif, poate asa nu te vei mai plictisi atat de des (stii tu la ce ma refer...) Si eu zic sa-ti incerci norocul cu Alexandra (ce vrei? are acelasi nume ca si mine... trebuie sa-i tin partea) Si inca ceva, apuca-te de invatat mai omule! Nu-ti mai lasa restante!


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 21 May 2004, 12:34 PM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Pot sa spun ca am invatat mai multe din viata, printre care sa nu ma mai consum dupa fete, sa nu imi risc examene si note pentru fete, asa ca de invatat o sa ma tin. arktu, ai dreptate, e o facultate grea si trebuie sa ma tin de ea. Sunt la Automatica si anul 2 este cel mai greu. In plus, daca nu am nici o restanta vara asta, primesc cadou o excursie in Marea Britanie. Mersi pentru sfat smile.gif
Alecs, ai dreptate, cel putin nu ma plictisesc tongue.gif O sa stau cu Alexandra, ce-o fi, o fi, nu ma gandesc prea departe. O sa raman bun prieten cu Larisa si atat. Mersi pentru interventie smile.gif Saptamana viitoare, daca nu sunt prea ocupat, o sa iti trimit cdul acela wink.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 23 May 2004, 09:45 PM
Mesaj #16


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Astazi m-am simtit cam prost. A fost una dintre zilele acelea in care nimic nu iese cum ai vrea tu. Dimineata am vorbit la telefon cu o prietena si parca niciunul dintre noi nu avea chef sa vorbeasca. Eram putin ametit cand m-am sunat si nu stiam ce sa vorbesc. Sper ca nu s-a suparat.

Nici nu am prea iesit din camera azi. A fost o zi frumoasa dar parca n-am avut chef sa ies din camera. A trecut si Cristina pe aici. A stat cateva ore dupa care a plecat inapoi in Oradea. Azi aveam atatea de facut. Trebuia sa invat pentru maine, sa imi fac un referat, dar nu am facut nimic, nu am avut chef. Nu stiu ce s-a intamplat cu mine... Am stat si m-am jucat Sanitarium si am lenevit intins in pat. Acum m-am gasit sa ma apuc de invatat, seara. Sper ca maine sa mearga bine. Ma asculta la DCE la laborator. Am luat partialul la DCE. Cea mai grea materie si eu am luat partialul. Ma simt asa de mandru tongue.gif.

Hai ca ma duc sa invat. Sper ca maine o sa am vesti bune.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 23 May 2004, 11:26 PM
Mesaj #17


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Voi ce faceti la DCE? Si circuite? PSF-uri? Amplificarea in c.a.? Rezistenta de iesire / intrare? Transimpedanta, din'astea? Sau doar partea de fizica semiconductorilor? Aia cu goluri, electroni regiune de sarcina spatiala etc?
Am eu carti de DCE in plus, daca vrei ti le dau.


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 25 May 2004, 03:23 AM
Mesaj #18


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Fizica conductorilor am facut la DCE 1 la inceput. Cateva cursuri doar. Apoi PSFuri si amplificatoare operationale, am trecut si prin filtre pasive si active si acum am facut oscilatoare RC si alte alea. Nu le tin minte pe toate.
Mersi pentru oferta dar am si eu destule smile.gif Nu lipsa materialului e problema, intelegerea materialului e. Am cartea lui Danila care ma mai ajuta sa inteleg. Banuiesc ca ai auzit de faimosul Danila tongue.gif

Am si eu cativa prieteni la Electronica. Cum ti s-a parut facultatea?


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 25 May 2004, 11:51 PM
Mesaj #19


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Grea. Mi-a distrus sanatatea. Mentala si fizica.

Ma rog, n-o luati chiar ad literam (esp.: BDL si simonsays) insa m-a rupt si ma mai rupe (mai am un semestru si un diplom)

Acest topic a fost editat de arktu: 25 May 2004, 11:53 PM


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 27 May 2004, 12:24 AM
Mesaj #20


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Bafta arktu smile.gif Facultatea poate fi frumoasa daca te tii de ea (nu-mi vine sa cred ca am zis asta blink.gif )

Seara asta a fost interesanta. Foarte interesanta. O sa povestesc mai incolo cand o sa fiu singur smile.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 27 May 2004, 11:31 AM
Mesaj #21


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Cum ziceam, ziua de ieri a fost foarte interesanta. Mai intai am fost dupa amiaza pe la Alexandra pe acasa unde am fost singuri si ne-am tot sarutat si mangaiat... Nu am indraznit sa fac ceva mai mult... Probabil din cauza lipsei de experienta... Seara am iesit la o plimbare pe la Lacul Morii. Am vorbit despre tot felul, relatii anterioare, experienta, etc... I-am spus si de faptul ca... nu am experienta in domeniul sexului sorry.gif Am ramas surprins sa aflu ca ea si-a dat seama de mult. Mi-a zis ceva de genul ca alt baiat ar fi dezbracat-o de mult cand am stat singur cu ea in garsoniera. Mi-a mai spus ca vrea sa abuzeze de mine, sa se distreze cu mine blink.gif Abia astept sa aflu ce are in gand. Ce-i drept am vorbit si despre relatia noastra. Am facut un compromis ca sa fie o relatie fara obligatii, niciunul dintre noi nu are nevoie acum de acele responsabilitati care le presupune o relatie in doi. Asa ca am hotarat fara responsabilitati. Mie deocamdata imi convine, pentru ca nu m-am indragostit de ea si nu imi permit sa fiu indragostit. Am prea multe examene.

Ca vorbeam de examene, maine trebuie sa prezint un proiect, asa ca astazi va fi o zi super ocupata. Imi fac un dus si ma apuc de treaba. Se apropie sesiunea cu pasi repezi. Mai pe seara am examen final la engleza. E bine ca nu imi fac probleme la materia asta hehe tongue.gif

Acum ma duc sa ma pregatesc de scoala. Mai vorbim smile.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 29 May 2004, 02:59 AM
Mesaj #22


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Engleza? Bleax.. aproape ca e irosire sa zic bafta... decat daca umblii dupa burse.
De picat la engleza de obicei se pica prin absenta si cam atat. D'aia n-am facut niciodata engleza in Poli. Am un atestat profesional si inca unul (nu mai fac reclama ca ma <bip> astia la cap)

BAFTA la celelalte! Ca iti va trebui, doar e poli.


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 30 May 2004, 03:50 AM
Mesaj #23


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



mersi arktu smile.gif

Se poate sa ma fi indragostit de Alexandra? blink.gif Am hotarat ca fara compromisuri, nu vreau sa ma indragostesc. Astazi ne-am intalnit si am vorbit si la telefon dar in seara asta i-am dat un sms si ma asteptam sa imi dea macar un bip ca a primit mesajul. M-am simtit cam nasol si asta mi-a dat de gandit. stiu ca n-ar trebui sa imi fac griji, ca cel mai probabil n-a citit smsul sau cine stie ce s-a intamplat dar ma deranjeaza faptul ca m-am simtit nasol. Nu ar trebui sa ma simt nasol. Ar trebui sa nu imi pese pentru ca nu o sa stau prea mult cu ea. Asa am hotarat. O relatie fara compromisuri. Ma simt bine cu ea... nu stiu... nu o consider drept prietena, ci mai mult ca amica foarte buna. Vorbim despre toate tampeniile care ne trec prin cap si nu ne plictisim niciodata cand suntem amandoi. Merge totul bine... De aceea mi-e frica sa nu ma indragostesc. Nu am nevoie de asta, mai ales ca vine vacanta. Chiar daca sta in Busteni la cativa kilometri de Ploiesti, nu as vrea sa fim impreuna la vara... Sau nu stiu...

M-am indragostit?


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 30 May 2004, 01:22 PM
Mesaj #24


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Da, stiam eu ca exagerez... A incercat sa imi dea telefon dar telefonul meu e distrus si antena nu mai merge sad.gif Nu mai vreau sa ma simt asa. Nu vreau sa simt nimic pentru fata asta, doar buni prieteni... Stiu ca nu vom fi impreuna mereu si nu vreau sa pun sentimente... Poate doar de amicitie puternica... sad.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 1 Jun 2004, 12:53 AM
Mesaj #25


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



sorry.gif Hmm mersi Alecs... Ma simt asa de penibil hehe. Am trimis mesajul gresit. rofl.gif

Ieri a fost pe la mine prin camera. Ma simt asa de bine alaturi de ea. Nu am facut decat un masaj si am tot vorbit si ne-am sarutat... Ea tot zicea ca are treaba dar nici nu vroia sa plece. Pana a auzit de la radio ca e 6 si a trebuit sa o fuga. Aseara s-a intamplat ceva ciudat... Primesc un telefon de la un numar pe orange. Era fostul prieten al Alexandrei. Imi stia numarul deoarece Alexandra a incercat sa ma sune de pe mobilul lui acum cateva zile. Vroia sa mergem la o bere si sa discutam. Cand vine in camera la mine am ramas oarecum trasnit. Il cunosteam. Il cunosteam de mult timp. E cu mine in serie si sta in acelasi camin. A fost prietenul Alexandrei un an si o luna. Acum sunt buni amici. Mi-a spus ca e o fata de milioane si ca sa nu o pierd cum a facut-o el. Mi-a mai spus ca sunt foarte norocos. Oare? Oare ar trebui sa ma simt norocos? Mi-e frica sa nu ma indragostesc din nou si astfel sa o pierd. Asa mi s-a intamplat mereu. Cand ma indragosteam mai puternic atunci fata isi pierdea interesul si lucrurile se stricau. Si pe Alexandra deocamdata nu vreau sa o pierd. Azi am vorbit la telefon cu ea. Mi-a spus ca ii e dor de mine si ca ar vrea sa ne putem intalni, dar stie ca zilele astea sunt pline si pentru mine si pentru ea. Are examene, eu am colocvii...

Ca vorbeam de colocvii, azi am avut la SCD. Ma speriasem degeaba, profa chiar a fost draguta si a zis ca nu o sa ne pice. Eu totusi ma duc maine ( hmm azi ca e cam 1:45) sa ma mai asculte o data sa imi mareasca o nota. Sa vad cum fac cu laboratorul la DCE. Astazi am aflat extraordinara veste ca laborantul de DCE vroia sa ne asculte azi chiar daca nu aveam cu el. Asa ca mi-a pus 1 din 5 azi. Deci am un 4,5 si doi de 1. Adica 6,5 puncte din 15. La care se adauga referatele. Asa ca as avea sanse sa intru in examen daca iau la referate peste 5.50. Si iau daca nu gaseste ceva gresit prin ele. Trebuie sa iau sad.gif Am luat partialul la DCE cu 6-7 si nu vreau sa il fi luat in zadar sad.gif Ca sa imi fac un plan... marti trebuie sa ma duc la scd si poate reusesc sa vorbesc cu laborantul de DCE sa ma asculte si mai trebuie sa ma duc si pana la sectia de votare, miercuri trebuie sa ma intalnesc cu Laura, sa duc referatul la scd si sa vad ce se mai intampla si joi am colocviu la MN si poate recuperez un laborator la Poo.

E 1:53, ma gandesc la copilul meu de gradinita, Alexandra, care probabil si-a baut lapticul si acum doarme. Cred ca o sa ma culc si eu. A fost o zi groaznic de lunga si urmeaza alta si mai si. Pentru toti care reusesc sa citeasca pana aici, ma scuzati ca v-am facut sa cascati, ma scuzati ca am batut campii si va las cu aceste versuri din Pasarea Colibrii - Cantecul Bufonului

"Piesa-i gata, trag o blonda
Hei ce ploaie e afara...
Daca v-au placut bufonii
Mai poftiti si-n alta seara"


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 11 Jun 2004, 12:26 AM
Mesaj #26


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ti s-a intamplat vreodata ca ceva sa fie asa de frumos ca ti-e frica sa faci o miscare ca nu cumva visul sa se naruie? Sunt sigur ca ti s-a intamplat. Asa ma simt eu cu Alexandra. De fiecare data cand sunt cu ea, totul e asa de frumos, ma simt super, ea ma face sa ma simt super, nu stiu cum, dar reuseste sa ma faca sa ma simt special. Mi-e frica. Mi-e frica de faptul ca ma indragostesc de ea si stiu ca daca fac asta, totul s-ar putea distruge. Nu stiu, parca mi-e frica de nou, parca mi-e frica de ceva. Pana acum nu am avut o relatie "sanatoasa" cum am cu ea, mi-e frica de faptul ca nu stiu ce sa fac, ca nu stiu cum ar trebui sa ma comport sad.gif Cred ca m-am obisnuit sa fiu un singuratic...

Cat despre scoala, merge bine vad, deocamdata. Acum incepe greul. Din 8 examene+restante care le aveam in total am luat 3. Mai am 5, dar astea 5 ma ingrijoreaza... Vine DCE miercuri, vine Danila... Enough said.
Maine ma intalnesc cu Alexandra, mergem prin oras. Oricum m-am cam intalnit cu ea zilele astea mai mereu, dar se pare ca de fiecare data cand ma duc pe la ea si are de invatat ma da afara ca nu poate invata cu mine, nu poate sa isi tina mainile de pe mine wub.gif sorry.gif Draguta de ea smile.gif

Acum ma duc sa ma culc. Maine ma scol destul de devreme. Drept cuvant de adio as vrea sa citez un om mare, un om care a impresionat atat prin muzica lui, cat si prin puterea de a reusi in viata:

"You ask me what I'd like to do that I haven't done and I say 'Nothin'!' I haven't any mountains to climb or oceans to swim. I've been an extremely blessed individual. ... I'm not clamorin' for more trinkets. If I were to die tomorrow, I could say I've had a good life." — (Ray Charles, Los Angeles Times, 1986)

"May wherever you rest be peaceful, and funky. " (un fan)

Ray Charles (1930 - 2004) sad.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 16 Jun 2004, 11:49 PM
Mesaj #27


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ma simt ciudat... Ciudat rau. Nu m-am mai simtit asa de mult timp. De obicei pot sa imi analizez gandurile, simtirile, sa imi dau seama de ce ma simt asa, de ce ar trebui sa ma simt altfel si cum sa fac sa ma simt mai bine. Acum parca nu pot sa imi dau seama ce-i cu mine.

Am avut o saptamana grozava din multe puncte de vedere.

Relatia cu Alexandra merge super bine. Duminica seara a fost singura in garsoniera si m-a invitat sa ne uitam la un film. Am vazut "50 first dates". Superba comedie si Adam Sandler joaca un rol foarte comic, ca de obicei. Dupa film am stat noi ceva de vorba si ne-am culcat. Luni dimineata s-a intamplat. A fost prima mea oara cand am facut sex. A fost super si am avut noroc cu Alexandra care m-a inteles ca sunt incepator si a avut rabdare cu mine tongue.gif. Imi place foarte mult de Alexandra si stiu ca si ei ii place de mine. Joi sau vineri, nu mai stiu cand am fost in Laptarie, i-am spus (probabil ca a fost o greseala din partea mea) ca m-am indragostit de ea. Reactia ei a fost cel putin acceptabila. Mi-a spus ca nu vrea sa intram intr-o relatie in care ne intalnim in fiecare zi unul cu altul pentru ca suntem prieteni si trebuie sa ne petrecem tot timpul liber unul langa celalalt, nu vrea o relatie care sa se termine in banal cum se termina toate. Ii place mult de mine si mi-a mai zis ca nu o sa se indragosteasca de mine. Desigur, eu am alte planuri smile.gif Vreau sa o fac sa se indragosteasca de mine. Ma gandeam ca vineri, cand se implineste o luna de cand ne-am cunoscut, sa ii fac o mica surpriza. Vreau sa ii pun un trandafir si o ciocolata Kandia, care ii place foarte mult, pe pragul usii garsoierei ei dimineata, sa bat la usa si sa ma retrag si sa astept reactia. Nu stiu, asa ma gandeam; poate ca sunt prea visator. Poate ca ajunge sa ma duc eu personal cu un trandafir la usa. Off... simt ca ma indragostesc de ea si mi-e frica.

Dupa 4 cafele in ultimele 2 zile si dupa foarte putin somn am dat azi dimineata examenul la DCE II. Spre marea mea uimire, l-am luat cu 6. Simt ca acum as putea sa iau toate examenele care mi-au mai ramas. Inca 4 si daca nu pic niciunul inseamna ca mai am o sansa sa termin facultatea asta.

Am luat DCE, am facut sex pentru prima oara, m-am intors barbat, cum glumesc colegii mei de camera tongue.gif, ar trebui sa ma simt grozav, nu? Atunci de ce ma simt de parca nimic bun mi se poate intampla? Ma tot astept ca ceva rau sa se intample, ca Alexandra sa se desparta de mine, ma tot astept la rau. De ce? De ce nu ma pot bucura? Oare nu vreau sa ma indragostesc de Alexandra si ma tot gandesc ca ea se desparte de mine pentru a indeparta sentimentele prea puternice pe care le am? Este chiar asa rau sa te indragostesti de cineva? Ma tot gandesc ca daca ma indragostesc de ea, atunci o sa fie de rau, relatia o sa se distruga... Probabil imi trebuie doar un somn bun, intotdeauna lucrurile apar intr-o alta perspectiva dupa un somn bun smile.gif

Noapte buna sa ai.


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 17 Jun 2004, 09:29 AM
Mesaj #28


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Salut. Imi plac insemnarile tale. Se vede ca treci printr-o perioada intensa a vietii. Ce sa faci, asa-i cand ai DCE-ul pe cap. tongue.gif .Mie mi s-a parut la vremea cand l-am dat foarte usor...Vin altele mai grele mai incolo.
QUOTE
Ma tot astept ca ceva rau sa se intample, ca Alexandra sa se desparta de mine, ma tot astept la rau.

Inevitabil, la varsta asta, pana la urma o sa se termine.Sper ca nu-ti faci vise ca o sa o iei de nevasta. Bucura-te cat esti cu ea si apoi bucura-te si mai tare cand o sa fii iar singur. Dau mai departe un "sfat" pe care l-am primit si eu : "Decat sa f*** aceeasi p**** de mai multe ori, mai bine f*** mai multe p**** o singura data." rofl.gif Mai mult o gluma , decat sfat, dar are si un sambure de adevar.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 17 Jun 2004, 10:11 AM
Mesaj #29


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Desi nu o cunosc pe Alexandra, din ce am citit in jurnalul tau imi dau seama ca e o fata speciala pt tine si ca, asa cum a spus si fostul ei prieten, esti foarte norocos.
Doar un lucru am sa-ti spun: bucura-te de fiecare clipa.

P.S. Si succes la examene.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 17 Jun 2004, 11:51 AM
Mesaj #30


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



QUOTE (Failure @ 17 Jun 2004, 10:31 AM)
Salut. Imi plac insemnarile tale. Se vede ca treci printr-o perioada intensa a vietii. Ce sa faci, asa-i cand ai DCE-ul pe cap. tongue.gif .Mie mi s-a parut la vremea cand l-am dat foarte usor...Vin altele mai grele mai incolo.
QUOTE
Ma tot astept ca ceva rau sa se intample, ca Alexandra sa se desparta de mine, ma tot astept la rau.

Inevitabil, la varsta asta, pana la urma o sa se termine.Sper ca nu-ti faci vise ca o sa o iei de nevasta. Bucura-te cat esti cu ea si apoi bucura-te si mai tare cand o sa fii iar singur. Dau mai departe un "sfat" pe care l-am primit si eu : "Decat sa f*** aceeasi p**** de mai multe ori, mai bine f*** mai multe p**** o singura data." rofl.gif Mai mult o gluma , decat sfat, dar are si un sambure de adevar.

Danila nu este un profesor care sa dea examenul de DCE foarte usor. Au trecut de la noi din grupa doar vreo 6 persoane, asa ca a fost ceva de munca smile.gif

Cat despre sfat, mersi biggrin.gif Nu sunt o persoana care sa se duca prin cluburi sa agate tipe.. Eu chiar caut o relatie care sa dureze. Probabil de aceea ajung sa sufar mai mult decat ar trebui. De aceea nu mai vreau sa ma indragostesc. Vreau doar sa ma distrez dar mi-e din ce in ce mai greu sa ma gandesc "Nu conteaza daca se desparte de mine, o sa mai fie si altele. Sa ma distrez cat sunt tanar."

PS: Dupa ce am stat putin si m-am gandit am hotarat ca o sa iti urmez sfatul, chiar daca nu ma vad a fi o persoana care sa faca ce ai zis. Sper sa imi ramana starea asta mai mult timp. Mersi biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Lightning: 17 Jun 2004, 12:02 PM


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 17 Jun 2004, 11:57 AM
Mesaj #31


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



QUOTE (Marcus @ 17 Jun 2004, 11:13 AM)
Desi nu o cunosc pe Alexandra, din ce am citit in jurnalul tau imi dau seama ca e o fata speciala pt tine si ca, asa cum a spus si fostul ei prieten, esti foarte norocos.
Doar un lucru am sa-ti spun: bucura-te de fiecare clipa.

P.S. Si succes la examene.

Ce pot sa zic... chiar nu credeam ca ma pot simti asa de bine conversand cu o fata care se intampla asa fie si prietena mea. Imi place de ea ca e foarte sarcastica si nu se supara cand rad pe seama ei, pentru ca si ea rade pe seama mea. Suntem doi ranjiti, se pare biggrin.gif

O sa incerc sa imi aduc aminte ca nu se merita sa te gandesti ca o fata este "Aleasa" si ca viata merita traita. Asa ma gandeam inainte. No more! spoton.gif

Mersi biggrin.gif


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 17 Jun 2004, 01:28 PM
Mesaj #32


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Ma bucur ca ti-am fost de "ajutor". Succes in relatia cu Alexandra. Cat timp totul e bine intre voi doi, n-are rost sa-ti faci griji.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 23 Jun 2004, 08:04 PM
Mesaj #33


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



In febra examenelor m-am gandit sa mai scriu si eu in jurnal. Iau o pauza de la invatatul pentru SCD, ascult niste Deep Purple si ma gandesc la ce mi s-a mai intamplat. Mi-e frica de examenul asta. Am o gramada de invatat pentru duminica si abia m-am apucat. Iar o sa stau noptile treaz in ultimele zile, parca vad.
Ah, ce bine ma simt cand ascult Deep Purple. Nu degeaba au asa renume. Ieri a venit Alexandra pe la mine... Dar ce zic eu.. ca in fiecare zi ne-am intalnit. Luni m-am dus eu pe la ea sa iau o carte ca trebuia sa o duc la Consiliul Britanic. Pe drum inspre ea am zis sa ii cumpar un trandafir. Recunosc, ma gandisem sa ii cumpar un trandafir de saptamana trecuta, dar nu am avut ocazia. Asa ca luni i-am cumparat un trandafir rosu si foarte dragut. L-am ales sa fie cat mai frumos. Se pare ca am avut o ocazie perfecta sa ii dau trandafirul: era in garsoniera cu colega ei de garsoniera, Oana, si o colega de la facultate. A fost foarte impresionata si desigur ca am fost intampinat cu o gramada de saruturi. Ah, uitasem, i-am mai dat si o ciocolata Kandia, dar care se cam topise pe drum. M-au invitat sa raman sa mananc din pizza pe care Oana tocmai o facea. Delicioasa biggrin.gif.
Si cum ziceam ieri a fost pe aici ca ii era dor de mine. Eu eram in camera doar cu un coleg, Alex, care se uita la film. Cat am inceput noi sa ne pupacim, si sa ne intindem pe pat, Alex nu ne-a mai suportat si a zis ca ne lasa singuri si iese sa fumeze o tigara... sau poate doua biggrin.gif Eram amandoi foarte infierbantati, dar desigur ca nu am facut nimic, nu de alta dar putea oricand sa intre cineva peste noi.
Azi nu am vazut-o deloc si poate e mai bine sa fie si o zi in care nu ne vedem deloc. Mai lasam putin timp in care sa ni se faca dor unuia de celalalt. Tot mi-a dat bipuri dimineata pentru ca se plictisea. M-a sculat si din somn sad.gif
Ehh si uite ca se insereaza si eu mai am de invatat o gramada. Ce ti-e si cu circuitele astea. Iti bati capul cu ele un an intreg (mai mult sau mai putin biggrin.gif) pentru ca dupa aceea sa le uiti. Sau cine stie... Vom vedea la anul. Daca trec. "Primii 5 ani sunt mai grei... Pan' ajungi in anul 3"

Ne mai vedem. Poate dupa SCD smile.gif sper.

Acest topic a fost editat de Lightning: 23 Jun 2004, 08:07 PM


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 27 Jun 2004, 06:54 PM
Mesaj #34


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Hmm, nu am luat SCD-ul sad.gif Sincer sa fiu, nici nu prea m-am chinuit pentru el. Nu am putut sa retin toate circuitele alea cu explicatii cu tot. E o varza in capul meu. Asta e.. O sa am 4 restante pe vara. O sa fie greu. Foarte greu. Mai am maine elth si poimaine fizica. Nu stiu ce o sa fac. Poate le trec, poate nu. Nu stiu ce e cu mine. Parca mi s-a dus cheful de invatat, nu mai am chef de nimic. sad.gif Nu e bine deloc.

Alexandra e draguta ca de obicei dar mie iar imi vin in cap ganduri ca ar vrea sa se desparta de mine. Nu ma deranjeaza chiar asa mult. Daca s-ar desparti de mine nu cred ca as suferi chiar asa mult, dar nu imi place sa ma simt asa, ma deprima putin. A acceptat sa vina cu mine sambata viitoare la cheful organizat de sora mea la o vila cu ocazia zilei ei (30 ani frumosi smile.gif) Am convins-o si pe Alexandra chiar daca ei ii e rusine ca o sa fie singura intre multe persoane fara sa cunoasca pe nimeni. Ai mai vazut vreodata ceva la fel de dragut? tongue.gif Pana la urma vine dar sper ca nu isi schimba parerea. Ieri am vorbit pe messenger pentru ca a fost acasa la Busteni. Mi-a trimis poze de-ale ei. E asa de sexy drool.gif Mi-a zis sa ii trimit o poza cu mine. I-am trimis una, cam nereusita dupa mine, extrem de reusita dupa ea. Cand mi-a zis ca se uita toata familia ei la poza mea am ramas masca huh.gif Acum ca ma gandesc, sambata o sa fie ceva de genul ca o prezint familiei pe prietena mea. Asta banuiesc ca nu poate fi decat ceva bun. Sper. Sper sa iasa bine. Mi-e frica. Pentru prima oara de cand sunt cu ea, mi-e frica de ce o sa se intample. Ce-i drept pana acum nu ma gandeam in viitor in legatura cu relatia dintre noi. Cand ne intalneam era ceva ce organizasem pe loc, unde mergem si ce facem. Oricum, ce-i drept, cand am fost pe la ea vineri am vorbit despre vara. cu ea si cu colega ei de camera. Au organizat ele ca o sa mearga la mare cu surorile lor. Apoi Alexandra mi-a spus ca o sa mai mearga si in weekenduri la mare. Cu mine smile.gif. Daca se gandeste la viitor e de bine tongue.gif Ah, si sa iti mai spun ceva. Tot vineri s-a intamplat ceva ciudat. Alexandra a inceput din joaca sa se uite pe smsurile mele. Aveam de la ea mai multe si cateva de la niste prieteni. Apoi a venit vorba despre smsurile ei. Ea nu a vrut sa ma uit. Am insistat putin, mai mult in gluma. Dar ea imi zicea ca nu o sa imi placa smsurile ei. Asta m-a intrigat. Nici Oana nu vroia sa le vad. M-a dezamagit putin faptul ca nu m-a lasat sa le vad si s-a vazut pe fata mea cred pentru ca ea a inceput sa se simta nasol si mi-a zis ca pot sa ma uit daca chiar vreau dar ca nu o sa imi placa. I-am zis ca nu, e in regula, ca nu e neaprat nevoie sa ma uit daca nu vrea ea. Apoi am plecat sa prind trenul. Pe drum am primit mesaj de la ea ca poate pierd trenul si ma duc inapoi la ele sa mai stau putin cu ea, sa citesc mesajele pana vine urmatorul tren. Desigur, ca am pierdut trenul si m-am dus, dar nu am zis nimic de mesaje si toata povestea s-a stins. Dar faptul ca m-am dus m-a facut sa ma simt mai bine smile.gif E o fata super draguta si mi-e dor de ea chiar si acum, cu toate ca ea a plecat de aici acum o ora. Abia astept ziua de sambata.

Cam atat jurnalule, ma duc sa invat la elth. De fapt sa il invat pe un coleg elth. M-am saturat de sesiunea asta. Pa


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lightning
mesaj 2 Jul 2004, 10:18 AM
Mesaj #35


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 58
Inscris: 2 May 04
Forumist Nr.: 3.339



Ciudat... cateodata totul e asa de bine si atunci viata trebuie sa iti dea un impuls, sa iti arate ca de fapt traiesti pe pamant si nu in cer. Da, sunt suparat azi. Mai bine zis putin dezamagit. Istoria se repeta intr-un fel.

Alaltaieri am fost prin oras cu Alexandra. Pe la 14 ne-am intalnit sa ii luam un cadou surorii mele. Ne-am plimbat prin IDM, prin Unirea, dar nu am gasit nimic care sa imi placa. Apoi am fost prin crangasi sa isi faca cumparaturile si apoi pe la ele pe acasa. Le-am ajutat sa faca mancare, a fost super sa stau cu Alexandra toata ziua. Am fost sa jucam baschet, apoi seara ne-am dus in Piata Constitutiei. Alaltaieri totusi s-a intamplat ceva. Alexandra mi-a zis ca vrea sa avem o data o discutie in legatura cu noi. Nu prea imi plac cuvintele astea. Am vorbit totusi putin cand eram la ele acasa si Oana nu era in camera. Mi-a zis motivul de ce nu prea vroia sa vina cu mine sambata. Ar fi insemnat pentru ea un fel de oficializare a relatiei dintre noi doi, ca trecem la pasul urmator in care noi suntem prieteni de lunga durata si in care nu mai exista eu, ci doar noi si nu vrea chestia asta. Vrea sa fie cum suntem acum. Nu stiam ce sa zic... Chiar nu stiam... Nici acum nu stiu. Discutia s-a terminat fara sa ajungem la o concluzie pt ca Oana intrase in camera si trebuia sa plecam in oras. Noaptea am dormit la ele si dimineata dupa ce Oana a plecat la servici, eu si Alexandra am avut o partida de sex smile.gif Apoi am facut de mancare si am plecat. Eu in Regie, ea la serviciul ei. Aseara am fost la concert Pheonix. Eu cu niste prieteni. Superb. "Negru Voda" a fost mirific. Chiar e ceea mai tare melodie a lor cantata live. I-am dat mesaj Alexandrei ca suntem la concert si daca poate sa vina si ea. A venit pe la sfarsit. Era cu Oana si cu Bogdan, fostul ei prieten; sunt foarte bun amici se pare. Mi-a povestit de Bogdan, ca au fost impreuna peste un an si ca in ultimele luni cat au fost impreuna mai mult se certau. S-au despartit dar inca mai tin unul la celalalt si inca sunt amici foarte buni. Dupa concert ei s-au dus in Piata Constitutiei sa se uite la meci, iar noi in Regie. Cativa dintre colegii mei s-au dus si ei sa se uite la meci. Alex, colegul meu de camera mi-a spus aseara cand s-au intors, ca ar trebui sa ma gandesc mai bine in legatura cu Alexandra deoarece i-a vazut pe ea si pe Bogdan tinandu-se de mana, pe el jucandu-se in parul ei... Ce-i drept, asta nu pare a fi doar prietenie.

Cum ziceam, sunt dezamagit... Am crezut ca poate o sa mearga cu Alexandra, dar se pare ca ea inca tine la Bogdan. Nu m-ar mira sa imi zica azi, ca vreau sa vorbesc cu ea despre asta azi, ca a descoperit ca e inca indragostita de el si ca s-au impacat si ca ii pare rau. Ca sunt un baiat super dar daca altele ar fi fost circumstantele. M-am saturat de cuvintele astea. Mai intai Larisa, acum Alexandra... Aceeasi poveste. Sunt un baiat super dar intotdeauna pe locul doi in ceea ce priveste o relatie. Nu stiu ce sa mai cred. O sa vorbesc cu ea astazi, dar ce rost mai are?

Maine am examen. O sa pot eu sa invat? Sper. Macar ceva bun in sesiunea asta tot a fost. Am reusit sa iau toate restantele din anul 1. Acum o sa pot intra in anul 3 fara probleme.

Nu mai pot... Mai bine ma duc la o plimbare. Ne vedem probabil diseara, dupa ce vorbesc cu Alexandra. pa


--------------------
Am venit, am vazut, am plecat!

Veni, vidi, valea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman