HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ombladon - Condoleante, Parazitii la apogeu?
undone
mesaj 30 Apr 2004, 12:47 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 26 January 04
Forumist Nr.: 1.989



A aparut pe piata albumul solo al 'parazitului' Ombladon; nu am ascultat decat cateva melodii si nu am reusit sa`mi formez o parere despre el, dar totusi in mare cred ca se aseamana cu cel al colegului sau Cheloo. Sindromul Tourette si Condoleante mi se par cele mai reusite albume ale trupei Parazitii,reprezentand, din punctul meu de vedere, un fel de apogeu al trupei. Asa sa fie? huh.gif


--------------------
I've found the rarest thing in the world
A strange fascinating light
It doesn't shine
But it perfumes like a flower
Growing everywhere and somewhere

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 30 Apr 2004, 01:08 PM
Mesaj #2


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Chiar nu era nevoie să deschizi un nou topic pentru discutia de fată. Aceasta se incadra perfect în topicul Hip-Hop. Vei găsi acolo discutii pe această temă.

PS: Apogeul trupei Parazitii o reprezintă albumul Irefutabil. Albumele anterior mentionate reprezintă apogeul fiecăruia în parte, atât al lui Cheloo, cât si al lui Ombladon, dar nu al trupei.

Acest topic a fost editat de rebel: 30 Apr 2004, 01:09 PM


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 2 May 2004, 11:08 AM
Mesaj #3


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



In primul rand, Condoleante nu are mai nimic in comun cu Sindromul Tourette al lui Cheloo. Poate doar faptul ca cei doi sunt din aceeasi trupa. Ombladon este mult mai "undergorund", mai serios, mai brutal... pot zice chiar mai vulgar ohmy.gif In al doilea rand, este intr-adevar un album foarte bun, cu minusurile lui (feat-ul cu Uzzi, de exemplu). Nu stiu daca se poate numi apogeul trupei, sau apogeul hip hopului romanesc. Eu unul nu as dori sa fie asa, pentru ca dupa apogeu urmeaza declinul. Lucru pe care nu il doresc nici in ruptul capului tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 May 2004, 11:08 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
PIT-a-PAT
mesaj 2 May 2004, 10:41 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 102
Inscris: 20 February 04
Forumist Nr.: 2.295



Si eu ieri l-am ascultat (poate nu chiar ascultat ...eram la padure si ...) si fata de cheloo mi s-a parut si mie mai vulgar si mai direct. Oricum nu m-am putut abtine de la un ras zdravan la anumite versuri tongue.gif .
Si cheloo si ombladon sunt dupa parerea mea cei mai talentati "vocalisti" ai stilului din muzica noastra iar pana la apogeu sper ca mai au. Apogeul - cand o sa-i vad in locul o-zonilor.


--------------------
Doi copii numarau o bila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mokkodo
mesaj 3 May 2004, 10:18 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 1 May 04
Forumist Nr.: 3.319



smile.gif smile.gif mi-am adus aminte acu vreo sapatamana se imbatase un cunoscut la o "sezatoare" de-a noastra si a repetat de zeci de ori cu un ton plin de scarba si sictir .. : ombladon se "pee" pa mafia ! cred ca era suparat pentru premiile mtv, nu ? smile.gif

mai is faini amandoi ...si separat si impreuna lol


--------------------
Cititi Cioran si credeti in Dumnezeu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 3 May 2004, 05:17 PM
Mesaj #6


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Nu prea s-ar justifica supărarea. Ombladon a scos albumul mult prea târziu pentru-a fi luat în considerare ca potential câstigator al decernărilor premiilor eMTiVi.

Oricum, dacă observi relatiile dintre (s)Uzzi si Ombladon, nu cred că găsesti ceva rău în relatia dintre trupe.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 06:25 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman