HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce Orase Din Romania Ati Vizitat?, scurte impresii despre fiecare
TriRegnum
mesaj 24 Apr 2004, 06:26 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Eu am vizitat:
Brasovul - centrul e excelent, mi-a placut mult, iar de biserica neagra nu am cuvinte, adevarata arta gotica.
Sibiul - imi place centrul, desi e o statuie urata acolo pusa chiar in fata bisericii catolice(o biserica cu un interior foarte frumos, intr-un cuvant mi-a placut), din cate am inteles acolo(in centru langa biserica) a fost un parc(am vazut poze) superb; casele sasesti dau impresia ca esti intr-o particica de Ev Mediu, iar catedrala lutherana e impresionanta.
Clujul - foarte frumos, nota 10.

Si altele...

Acest topic a fost editat de TriRegnum: 24 Apr 2004, 06:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 30 Apr 2004, 07:17 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Cluj- un oras plin de surprize si de locuri de plimbat.
Gradina Botanica nu trebuie ocolita. Ce m-a distrat e ca au o strada
care se cheama Uniunea Europeana.

Deva- frumos, mai ales seara

Targoviste- mic, cochet, sonde la colt de strada smile.gif, biserica Mesterului Manole,
Curtea Domneasca.

Sibiu- interesant, dar mi s-a parut putin mohorat.

Fagaras- un amestec de vechi si nou nu prea bine diferentiat. Dar, e orasul in care
am vazut un dric, cum numa in filme mai vezi.

Iasi- frumos.Treptele spre Mitropolie merita efortul de fi urcate smile.gif

Buzau- un oras care in ultima vreme s-a dezvoltat s-ar putea spune spectaculos.
Copoul este locul preferat de localnici pentru plimbari in natura , iar daca aveti timp
mergeti si la Sarata Monteoru.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 30 Apr 2004, 07:38 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Pitestiul - un oras mic si frumusel cu cei mai nebuni soferi cu putinta (si eu veneam din Bucuresti biggrin.gif). Mi-a placut centrul modernizat si infrumusetat smile.gif

Brasov-ul - unul dintre orasele mele preferate. Cel mai mult imi place sa urc pe Tampa... Si acum imi pare rau ca nu am avut un aparat foto ca am prins o vreme superba ultima data...

Constanta - in afara de cateva locuri care mi-au placut, orasul asta mi-a lasat o impresie proasta... Sper sa nu-i supar pe Constantenii de pe aici wink.gif. Totusi mi-a placut o moschee pe care am vizitat-o, dar din nefericire memoria m-a lasat, nu mai stiu cum ii spunea sad.gif

Targu Mures - Un centru superb, mi-a facut placere sa bantui pe acolo. Mi-au placut casele vechi, oamenii linistiti, atmosfera.

Sibiul - orasul pe care mi-as dori cel mai mult sa-l vad "renovat". Superb ce este pe acolo, are un potential enorm...

Timisoara - orasul care m-a surprins (in mod placut) cel mai mult. Daca prin alte parti ma mai "asteptam", Timisoara m-a lasat masca. Si nu numai orasul in sine dar oamenii, atmosfera - inclusiv nu mi-a venit sa cred cand am vizitat o "varianta" a Regiei din Bucuresti, care chiar arata civilizat... nu credeam ca se poate asa ceva... Pacat ca-i asa de departe, ca tare mi-ar place sa-l mai vad...

Am mai bantuit si prin alte orase, dar prea putin timp si nu mi s-ar parea corect sa-mi dau cu parerea asa dupa o vizita in fuga...

Acest topic a fost editat de Ares: 30 Apr 2004, 07:41 AM


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 09:12 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman