HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Clinchete De ... Ghiocei, Jurnalul lui Clopotel
Mihai
mesaj 19 Apr 2004, 09:27 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Clopotel veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 20 Apr 2004, 12:26 PM
Mesaj #2


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



- Cum îi pot ierta pe alţii ?
- Dacă nu i-ai condamna pe alţii, nu ai mai avea de ce să-i ierţi ...


Nu am scris in viata mea vreun jurnal. Acesta este primul ... scris... in minte mai aveam unul, dar timpul mi-a pierdut niste file din el. Nu erau cine stie ce ... dar erau ale mele ...ganduri... au fost si fapte. Poate unele mi-au fost iertate, de aceea timpul le-a pierdut ... sunt cam optimist .... asta sunt eu ... un clopotel de ghiocel ... doar clinchetul ce-i de mine smile.gif

Simteam nevoia de comunicare, cu mine, cu voi. Nu in scris ... aici sunt doar semne ... cu gandurile comprimate in ele ... cine le vede, aproape fiindu-mi, le intelege.

De ce-l scriu aici si nu acasa, pe vreun caiet? E mai bine aici, e mai sigur, caietul era numai pentru mine, si intr-o zi ... in lipsa mea ... daca mi-l citeste cineva ?! smile.gif

Daca acest jurnal, reuseste sa aduca voia buna, celor ce-l asculta si participa la el, inseamna ca mi-am atins scopul .... wub.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 20 Apr 2004, 12:37 PM
Mesaj #3


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Bine ai venit printre cei ce-si lasa gandurile in aceste camarute smile.gif


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Apr 2004, 12:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Clopotel
mesaj 22 Apr 2004, 07:17 PM
Mesaj #4


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



De noi depinde bucuria zilei...

Astazi a fost o zi minunata ... smile.gif am intalnit oameni noi, am vorbit, am ras, am incheiat chiar si un contract ...
Imi place viata asta, sper sa nu fie ultima .... rolleyes.gif
Ma gandesc la oameni ... unii au probleme, unii au doar griji, sunt cativa care nu au nimic din toate astea, dar parca ii vad ca sufera pentru ceva. Hmm.... de fapt si ieri am avut o zi minunata, si cu mai multe zile in urma...
Ma intreb daca sunt fericit sau mi se pare...Ieri, parca am fost mai fericit totusi ... Sa fie gandul acela de vina pentru mai putin fericirea mea de azi? Exista un gand care mi-a incoltit din zori in minte, si pe la pranz l-am simtit cum imi patrunde in suflet...Cu siguranta el ma necajeste...Oare acel om este suparat pe mine?! Nu am avut nici un conflict, dar ieri am fost mai bucuros ca azi. Dar omul acela a jucat gresit, eu nu am profitat de aceasta...iar el e suparat. Pe mine?! Pe el?! Nici macar nu a fost un joc important ... ma rog ... constat ca acum ma simt mai linistit in privinta lui....povestind aici parca nu mai am nimic pe suflet, mi-a trecut ... deh ...poate fi doar o impresie gresita...

De cateva zile, de cand am hotarat sa scriu acest jurnal, ma intreb daca am facut bine. Poate ca si altii s-au intrebat asta... Eu pana acum nu am simtit nevoia unui jurnal... nici nu prea ii stiu exact rostul. As dori ca acest jurnal al meu sa nu fie doar al meu ... as dori sa fiu aproape de cativa oameni.... Aici la Han am gasit o atmosfera deosebita ... e minunat ... Unii par a avea nevoie de ceilalti - eu sigur fac parte din acestia. Daca acesta este jurnalul meu, atunci aici vreau sa-mi descoper sufletul, dar singur nu o sa reusesc, am nevoie de cateva raze sa mi-l arate asa cum e. Culmea este ca in fata cuiva, cu vorbe, nu as putea sa cer asta ... Aici ma simt bine, relaxat si increzator ...
Am auzit undeva ca daca cineva te ajuta sa te descopri pe tine, posibil si acel cineva sa se descopere, mai mult, pe el. Daca se va intampla asa, ar fi minunat...

Spuneam mai sus ca ma simt minunat... este vreun secret aici? Sa fie oare din cauza ca acum ceva timp in urma, mi-am propus sa fiu fericit si lucrurile materiale: afaceri, unele relatii cu oamenii etc sa le pun doar in memorie, iar cele de suflet sa le pun la ... suflet. Poate ca aici e secretul... Vad ca da rezultate.... Dar nu numai acesta este ... cred ca mai exista ceva ...
Da, acum am gasit raspunsul de ce m-am hotart sa scriu acest jurnal aici ... pentru ca aici am gasit cativa oameni care au contribuit mult la starea mea de fericire, ei sunt aici, si sunt alaturi de mine, si eu pe ei ii voi descoperi aici .... acest jurnal este o mica multumire care le-o aduc lor si celorlalti ... wub.gif wub.gif wub.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 23 Apr 2004, 06:02 PM
Mesaj #5


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Este imposibil ca un optimist sa fie placut surprins. (Murphy)

Tocmai am venit de la un chef ... un prieten pe nume George .... a ... sa nu uit ... "LA MULTI ANI!, tuturor ... de Sf. Gheorghe.... Sunt foarte bine dispus, nu neaparat ca am mancat si am baut pe cinste acolo, dar am intalnit si cativa oameni cu care m-am simtit foarte bine. Este adevarat ca cel mai mult mi-a ramas in minte bruneta aceea de vreo 23 ani. wub.gif Buuuna fata ... am sperante ca saptamana viitoare vom bea o cafea impreuna intr-o seara... cu dorinta nebuna ca vom ramane treji cat mai spre dimineata ...

Pe drum inspre birou, daca tot era circulatia bara la bara, ma gandeam ca n-ar strica sa mai scriu vreo doua randuri pe aici... desi e riscant la starea de efervescenta in care ma aflu - ca ma cunosc cateva persoane respectabile de pe la Han, si nu vreau sa-si schimbe parerea buna care o au despre mine sorry.gif Sper sa nu treaca pe la jurnalul meu ...

Ce iti e si cu Murphy asta, mare geniu auzi ... eu astazi l-am contrazis de doua ori: odata cu bruneta aia care m-a surprins foarte placut, si odata cu un tip care a venit la mine cu un cadou, si mi-a urat toate cele. yikes.gif ... eu il cunosteam pe tip ca l-am ajutat cu ceva, dar ii zisese un prieten comun ca m-ar chema si George... rofl.gif .... am luat cadoul si mi-am zis ca George nu e un nume urat, deci ar putea fi si nume meu smile.gif

Am incercat sa mai citesc ce s-a mai scris pe aici, dar n-am reusit mare lucru ... am raspuns totusi la vreo doua topicuri, o sa vad eu reactiile maine, sper sa nu-si dea nimeni seama de starea mea ... sorry.gif Totusi citindu-mi mesajele, mi-am adus aminte de Afrodita, draga de ea ... n-am mai vorbit de cateva luni. Nu mai stiu daca am supart-o cu ceva yikes.gif Am sa-i trimit in zilele urmatoare un mesaj, caci acum n-am curaj....

Si cu TriRegnum vreau sa discut ceva, dar de el chiar imi e rusine daca afla ce am facut astazi. Sper sa nu ma dea cineva in gat, caci de el nu imi e teama ca o sa treaca pe aici smile.gif

Se pare ca astazi foarte multa lume a fost la chef ... chiar cand scriam aceste randuri s-au ciocnit doi cu masinile in fata firmei, dar pe la Unirii am mai vazut o ciocnire in direct.... deh ... au uitat ca Pastele au trecut smile.gif

Cred ca e cazul sa ma opresc aici, ca se pare ca o iau pe aratura ... poate ca maine o sa sterg postul acesta din jurnal ca mi se pare aiurea...
Inca odata LA MULTI ANI ! tuturor... wub.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 25 Apr 2004, 02:52 PM
Mesaj #6


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu as zice sa nu stergi randurile alea, in fond, fac parte din ceea ce ti s-a intamplat si din ceea ce ai simtit la un moment dat. Am avut si eu cateva momente in care ma gandeam sa sterg cate ceva din asa-zisul jurnal de la Han, dar n-am facut-o. Era doar o iluzie. Iluzia ca acele lucruri s-ar fi indreptat sau s-ar fi sters daca dispareau din jurnal. Doar o iluzie...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 27 Apr 2004, 08:40 PM
Mesaj #7


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Cele ce ochiul n-a văzut şi urechea n-a auzit, şi la inima omului nu s-au suit, pe acestea le-a gătit Dumnezeu celor ce-L iubesc pe El." (I Cor. 2,9)


Multam de interventie Nefertiti ... nu o sa-l sterg pentru ca nu vad buton de delete smile.gif ... dar acum oricum a trecut ...

Astazi am avut o discutie, cu o prietena, care mi-a placut... am retrait momente de prea mult timp trecute... Despre cum era odata si cum este acum.... Amintirile acelea..., parca vin din vis, parca nu mi s-au intamplat mie....

Odata a fost ca oamenii se intelegeau mai bine unii cu altii, ca se imprieteneau mai repede ... acum nu mai e asa ... cand mergeam, cu parintii, in concediu, nu se putea sa nu ne imprietenim, pe malul marii, sau la munte, cu cateva familii. Cu multe si acum ai mei pastreaza legatura. Acum nu se mai poate. Oamenii vin, isi pun cearceaful pe nisip, nu se uita nici in stanga nici in dreapta ...
Si nici mobil nu era atunci, si nici fix nu prea gaseai ... da' la cateva luni te bucurai de cate un plic de la Vasile de la Iasi, sau de la Costel de la Arad, ba ca sa te invite la nunta copilului, ba sa te bucuri ca li s-a mai nascut o fata, ba sa-ti ureze toate cele de Craciun ....

"-Ce faci vecine?"
"-Bine vecine? Iaca mai iesi si eu un pic la aer... daca ai timp, hai sa mai stam oleaca de vorba..."
"-Tati... te rog, hai sa stam putin cu nea Ionel, ca vreu sa ma-nvete si pe mine sa fac pocnitori din hartie...", zic eu ... si deja eram langa nea Ionel, indesandu-i o coala de hartie in mana....

Dar ce zic eu ... ca oamenii s-au schimbat ... insasi natura e alta ... Parca sunt in alta tara...
Pai acum 20 zeci ani, la mine la tara, daca nu ploua 5 zile la rand, oamenii intrau la griji... Ca li se usuca vrejii de la dovleci si de la castraveti ... Ca li se palesc rosiile .... De cativa ani daca ploua odata la 3 luni, si asta asa ... pe fuga ... e mare minune cand se intampla....

Poate asta sa fie cauza ?! Seceta ... si-ntre oameni ...

Amintiri .... da si acum e bine ...ca nu are dupa ce sa-ti para rau peste inca 20 ani ... zic si eu ... smile.gif

Dar, tot astazi, mi s-a mai intamplat un lucru bun.... ma-ntorc eu la birou... pe la 11:00.. si vad o librarie. Intru, nu era nimeni...ma uit la carti, domnul librar, foarte de treaba... sa ma ajute, sa-mi dea informatii despre carti, sa-mi recomande ceva. Se vedea ca-i place ce face... iubea cartile... si oamenii.
"- Albumul acesta, din pacate este ultimul, dar desi este la pretul vechi, are imagini minunate...poftiti... E ceea ce cautati?"
"- Da, este foarte bun, il iau si pe acesta, multumesc."

Ei bine i-am luat 6 carti si 3 albume ... nu conteaza suma ... dar a fost minunat .... Omul ala avea ceva .... Cred ca saptamana viitoare o sa mai trec pe acolo. Sper ca i-a facut placere sa-mi vanda mie cartile, tot atat de mult cat mi-a placut si mie sa cumpar de la el...

Acum seara, cu una din cartile cumparate langa mine, "Cuvinte catre singuratici - Isaac Sirul", nerabdator sa incep lectura, am simtit nevoia sa scriu aceste randuri .... Ele nu sunt triste cum ar parea.... Sunt vesele, mie-mi dau o bucurie in inima - eu am traiat toate astea si atunci m-am simtit minunat, iar acum, in gand retraiesc acea simtire, si e totul la fel ... ca atunci ...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 27 Apr 2004, 09:14 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628




Optimismul e o piatra pretioasa ce se cauta si se gaseste ?sau unii au parte de ea si altii nu?

Esti un norocos.Te admir pt cum gandesti.

Iarta-ma ca mi-am bagat nasul pe aici...


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 28 Apr 2004, 07:24 PM
Mesaj #9


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Teologia exprimă starea nostră mai bine decât zoologia. - Emil Cioran"

Draga Jubilee esti binevenita la masa mea smile.gif , ... nu vreau sa ma distrez singur ... ba din contra, ma gandesc sa mai comand un rand ... smile.gif

Acum stai sa vezi ce-mi trece prin cap ... oare ce-i mai important: sa joci, sa respecti regulile, sau sa castigi, sau sa stai pe tusa sa te uiti la altii cum joaca ? Dar si sa-ti lase gura apa cand aia comanda vin de 25 ani iar tu o amarata de posirca, si aia 3 sferturi apa ... smile.gif Nu stai nu te speria... nu am nimic cu tine... smile.gif , dar ce sa-ti fac daca ai trecut pe aici cool.gif

Apoi astazi, eu zic ca merit un premiu, adica ma pricep sa mint cu adevarat, pot chiar sa predau "arta" asta...
Ma-ntreb daca regulile unui joc interzic regulile altui joc ... parintele duhovnic imi zice sa nu mint, ca e pacat, jobul meu imi spune sa mint, dar nu oricum, cu arta, ca daca nu iar e "pacat", si se lasa cu canoane grele: foame mare, facturi neplatite, adio masina, casa si masa .... deci cartonaş rosu si afara din joc.... intelegi tu dilema mea?!

Buuuun, am mintit, si acum incerc sa ma justific ... ca sa nu dorm rau la noapte....
Dar eu am jucat, si partenerul meu a jucat, este o singura regula importanta: sa castigi legal. Ori a minti, in chestiunea respectiva, nu e ilegal, am verificat, si mi-am pus si avocatii sa verifice, deci am respectat regulile jocului acestuia. Si partenerul meu a mintit, dar eu am aflat ca minte thumb_yello.gif , iar eu am mintit mai bine ca el si el nu s-a prins....
Ei vezi: se va necaji pe mine duhovnicul ca am jucat un joc si am respectat regulile acelui joc? Oare regulile acelui joc influenteaza regulile acestui joc, in care regula e sa nu minti ?

Mda... cam asta ma preocupa pe mine la ora asta ... si nici macar nu stiu daca ar trebui sa ma preocupe ...
Dar ... sa mai bem un paharel si sa mai luam o jumară ... ca poate ni se mai aprind niste beculete ...
Tot binele din lume v-il doresc....


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 29 Apr 2004, 10:33 AM
Mesaj #10


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Un om fără intrebări este ca o şopârlă oarbă, ca un şarpe târâtor ... "- Vashista

Acum am recitit ce am scris ieri ... yikes.gif ce sa zic ... am avut si zile mai proaste.... smile.gif

Pana la urma am dormit neintors, dar m-am trezit cu o durere de spate. Ei...pana am plecat de acasa .. mi-a trecut....

Dar intrebarea tot exista undeva intr-un colt al creierului. Sper sa gasesc un raspuns cat mai curand posibil...

Uff...

Acest topic a fost editat de Clopotel: 29 Apr 2004, 10:33 AM


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 30 Apr 2004, 09:06 AM
Mesaj #11


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Trăind în această lume plină de păcate,
Vreau să fiu ca lotusul cel fără de pată,
Care nu se murdăreşte de noroiul în care trăieşte..."

-indemn indian-

Astăzi m-am trezit cu asta în minte.... Voi avea oare tăria să-l urmez...?!

Imi place că e vremea frumoasă, cu soare...

E minunat astăzi.. şi ziua abia a început... 38.gif

Aş dori ca toţi oamenii să se simtă cel puţin la fel de bine ca mine... wub.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 5 May 2004, 09:29 PM
Mesaj #12


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Liniste....
Ţârâit de greier
Sfredelind stânca..."


Astazi am avut o zi ... din acelea .... care incep bine, se termina bine, dar pe durata lor totul merge prost ....
Inconstient cautam raspunsuri ... sau ma rog, nu stiu daca le cautam... cert este ca oricum m-au gasit... raspunsurile...

pe la 10:00
....
- Bine dar intelegerea avuta acum doua zile la telefon era cu totul alta, nu-i asa? (intreb eu retoric)
- Ei... vorbe, vorbe ... cine mai crede astazi in vorbe? E o copilarie asta... (mi se raspunde)
- Adica n-au valoare?!
- Evident ca nu domnule, cine sa le ia in seama ...
- Dar dvs. m-ati sunat, dvs. ati facut propunerea, ati vorbit asa fara sa ganditi?!
- Da domnule, nu recunosc nimic, acceptati aceste conditii sau nu batem palma si nu castiga nimeni nimic..
- ohmy.gif OK ... ma mai gandesc, mai vorbim... la revedere!

pe la 14:00 (acelasi tip, la telefon)
- Scuzati-ma v-ati mai gandit la oferta mea?!
- La care din ele: la prima sau la cea care o contrazicea pe prima? tongue.gif
- Aaaa...pai la ultima...
- Da ... o refuz ... am gasit alta mai buna...
- Nu se poate... dar m-am chinuit atat sa va conving ...
- Dar chinul dvs a dat rezultate ... m-ati convins sa nu cumpar... si nici dnul Sava nu o sa cumpere. tongue.gif
- Care Sava? Aaaa... dnul Sava! pai a zis ca va cumpara!
- Ei... vorbe, vorbe ... cine mai crede astazi in vorbe? E o copilarie asta... (copy paste pentru ca i-am raspuns exact cu vorbele lui). I-am aratat ultima oferta gasita si a si batut palma cu noul furnizor. La revedere!

pe la 16:00 (acelasi tip, la telefon)
- Scuzati va rog. Mi-am adus aminte ... aveati dreptate ... batem palma pe prima varianta? E pacat sa pierdem amandoi...
- Eu n-am pierdut nimic, din contra am castigat un furnizor de incredere, si am descoperit unul de care sa ma feresc...
- Dar eu n-am vrut...
- Ba ati vrut ... si ati pierdut 2 clienti ... si inca n-am vorbit nici cu dnul Lazar...
- Domnule.... va rog frumos.... stiti eu...
- La revedere!

Uneori te gandesti la ce se gandesc altii... asa... cam ce le-o trece lor prin cap...
Cuvantul, vorba spusa adica, sa nu aibe greutate?!
Dar vorba spusa te caracterizeaza...
Nu ma pricep la oameni ... gandesc simplu ... judec simplu... vorba stricata - omul stricat, vorba buna - omul bun....
Iubesc oamenii de cuvant, pentru care vorba e vorba.
Omul nu face mai mult decat vorba lui...

Ei... si acum e seara ... si ma simt oleaca bine, ma duc sa mai citesc ceva la cartea inceputa...

Nota! Sa nu uit sa deschid un topic despre asta ... cu vorbele... poate mai aflu si alte pareri...





--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 6 May 2004, 06:55 PM
Mesaj #13


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



"Şi dacă, totuşi , maimuţa se trage din om ?"

Pentru mine, o zi fericita este atunci cand seara am chef sa fac tot felul de lucruri: sa citesc, sa manac, sa vad un film, sa fac sex sorry.gif , sa beau o bere cu vreun prieten drunk.gif.... iar astazi cu siguranta am avut o zi fericita, si ... am chef de toate cele din lista de mai sus ohmy.gif

Hmmm... Ma tot gandesc la chestia asta cu maimuta, nu-mi da pace deloc.... oare ce o zice ea despre teoria asta? Ma gandesc ca nu are cum sa nu-i placa smile.gif ... Eee... cu omu' el altceva... daca il intrebi, o sa vezi ca nici o varianta nu-i convine... Cum sa se traga el din maimuta? sau... Cum sa se traga maimuta din el? rofl.gif

Ce iti e si cu Hanu' asta.... de cand sunt pe aici, imi pun tot felul de intrebari ... dar recunosc ca nu toate sunt ale mele ... le mai preiau si eu de la altii...

Ma duc sa ma caut la vreun doftor ... sper sa revin cu vesti bune, daca mai revin ... cool.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 11 May 2004, 07:57 PM
Mesaj #14


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Ori Cupidon nu ştie prea multă anatomie, ori nu este întotdeauna un bun ţintaş

Asta referitor la ce s-a vorbit la topicul despre Dragoste si sex ...

Dar mai bine o sa revin... ca sa nu zic acum vorbe de duh ....


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman