HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Forever Hardware
rebel
mesaj 18 Apr 2004, 03:27 AM
Mesaj #1


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Flopy era un operator realtime si un user dedicat. Toată ziua pe computer, însă cu un protocol ce-i permitea cu usurintă să intre în contact cu numeroase input/output dispozitive. Într-o zi a ajuns acasa în timp ce soarele tocmai se minimiza. Si-a
parcat automobilul său Ford Rockwel 250 kbps în drive-ul principal (în aceea zi pierduse autobuzul 5200), când a detectat o elegantă piesa liveware admirăndu-i cu interes grădina bine întretinută, upgradată săptămanal.

'Hmm, .. arată user-friendly. Poate are chef de update diseară', se gândi el.

Astfel răsfoind folderele grădinii, se apropie de ea, vrând ca totul sa para accidental. Admirandu-i puterea pe 32 de biti, îi verifica IP-ul, observand că este din orasul curent.

'Bună. Ce mai faci?', îintreba el.
'Bine. Tu?', replica ea jucându-se cu fibrele optice ce curgeau în valuri curbilinii.

Consola ei se dereglă putin, iar interfata îsi schimba preview-ul. Flopy stătea la o distanta de un metru, bine aproximată cu ajutorul unei functii ce o aproxima instantaneu.

'Sunt stand-alone în seara asta', spuse el.
'Ce-ai zice sa directionezi un vector către adresa mea de bază? Am să export niste biti să mâncăm, poate schimbăm un asl, si poate ne conectam mai târziu.'

Tini (acesta fiind numele fetei) procesa niste cod timp de 2.4 milisecunde si apoi transmise 2kb:

• 'Recent am fost expusă unui troian groaznic. O pagină nouă e chiar ce am nevoie pentru un mic refresh pe disk-urile mele periferice. Imi parchez vehicolul in background-ul tău si ne întâlnim înăutru.'

A plecat lăsându-l pe Flopy în standby: 'Wow! Mama ce variabilă globală! Mă întreb dacă îi va place GUI-ul meu ...'

Au stat la o masa de procesat unde au savurat niste chips si o sticlă de sampanie. Tini era în conversational mode, în timp ce Flopy transmitea ocazional informatii; În realitate, analiza cea mai scurtă si mai putin critică metodă de a ajunge la entry-ul ei. După ce si-au spus tot ce mai aveau prin RAM, Flopy decise să o abordeze folosind vechea sa replică:

'Ce-ai zice să-mi accesezi subrutina Plug & Play?'

Tini, care avea si ea în cache o replica, ripostă:

- 'OK. Cum vrei - hardware sau sofware?'

Deodata începu să-si scoată carcasa, relevâand completa functionalitate a sistemului său .Flopy era deja încarcat, dar dispozitivul său preventiv dispunea de un procesor propriu, care era în pericol de overloading, mai ales când Tini se apropie de mail-box-ul bine împachetat al partenerului. Deschizându-l, adopta pozitia de conectare. Îndată ce Flopy vru să-i introduca ceva biti în stiva, ea lansă o actiune escape.

'Nu, nu, stai!' se plânse ea. 'Nu esti în protected mode!'
'Reset, dragă' replică el. 'Am fost debugger-it'.
'Da, dar n-am loop-ul activat si nu pot suporta child process', se plânse ea din nou.
'Hai nu fugi!'... spuse el. 'Voi genera o întrerupere!'
'Nu... riscul e prea mare, iar un abort nu-mi pot permite datorita filozofiei mele de design.'

Dar cum Flopy era prea incins si nu putea sa fie oprit, Tini genera un scurt-circuit de un voltaj nu chiar ridicat, astfel determinăndu-l pe Flopy să doarmă.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 03:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman