HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cuvinte Cheie

Politica Interna, Politica Externa, Uniunea Europeana ...

 
Reply to this topicStart new topic
> Help Romania!
supersurfer
mesaj 15 Apr 2004, 03:12 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 9 January 04
Forumist Nr.: 1.755



Toata lumea asteapta ca cel de langa el sa faca ceva pentrtu a le merge tuturor mai bine. Toata lumea se plange ca nu au bani, ca sunt someri sau ca nu le merge atat de bine pe cat si-ar dorii. Cu toate astea prea putini sunt acei care sunt dispusi pentru a face ceva pentru a le merge mai bine. Cel mai bun exemplu este numarul scazut al oameniilor prezenti la alegeri. ( Astept cu nerabdare sa vad cum va fii anul acesta). Intr-o tara democratica cum este sau cum doreste sa fie si Romania cel mai important drept al omului este acela de a alege, de a hotarii cine il conduce. Daca toata lumea se plance sau ma rog daca multa lume se plange ca nu le merge bine,inseamna ca cei care conduc Romania nu sunt destul de buni pentru a creste nuvelul de trai al romaniilor. Daca lucrurile stau asa ma intreb de ce nu fac oamenii nimic impotriva? De ce nu merg la vot si aleg pe altcineva, de ce nu isi exercita dreptul de a alege, de ahotarii incotro se indreapta Romania. Cei mai multi asteapta sa mearga vecinul la vot, ca doar un vot in plus sau in minus nu este atat de important, dar tot acei care gandesc asa sunt cei care se plang primii ca nu le merge bine.

Pur si simplu nu mai inteleg oamenii din Romania. Se plang ca nu le merge bine, dar in sondajele de vot PSD-ul are cele mai bune cotatii. De ce oare?

Daca nu imi merge bine inseamna ca ceva nu este in regula cu cei care conduc tara.

Tinand cont ca traiesc in Germania de cativa ani de zile, nu am dreptul poate sai judec pe cei ramsi acasa, dar nici de acasa bu au dreptul sa se planga ca nu le merge bine daca nici macar nu incearca o schimbare, sau daca nu fac ceva pentru a le merge mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:45 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman