HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Invitatii Hanului - Agora ( http://agora.hanuancutei.com )


In arhiva va invitam sa cititi discutia alaturi de: Zoltan Andras - Liderul Formatiei Sarmalele Reci | Mona Nicolici - Editor si Prezentator Stiri | Dinu Gheorghe - Conferentiar Universitar Doctor in Drept | AG Weinberger - Cel mai important Bluesman al Romaniei | Monica Tatoiu - Directorul Oriflame Romania | Cosmin Alexandru, Presedintele URR.
Daca doriti sa participati ca invitat in cadrul acestui subforum, va invit sa ma contactati la email invitati at hanuancutei punct com

3 Pagini V  < 1 2 3  
Closed TopicStart new topic
> A.G. Attila Weinberger - Invitat La Han, Cel mai important Bluesman al Romaniei
fiatlux
mesaj 20 Apr 2004, 01:45 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



biggrin.gif Good Morning, Mr.Blues/ Let The Good Time Roll , let the ..Magic Song, to... Take us To The Highway and to ..Fly Over Us!!
Good Evening, Mr. Blues !! si multumesc !! si poate....pe curand ..la Braila la ...o braga !! biggrin.gif flowers.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 Apr 2004, 06:21 PM
Mesaj #72


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Astazi a intervenit ceva urgent in programul lui AG si nu va avea timpul necesar pentru a vizita Hanul, motiv pentru care a decis sa raspunda intrebarilor trimise pana joi, zi in care va fi ceva mai liber.

Asadar, daca mai aveti intrebari nu ezitati sa le trimiteti! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AG Weinberger
mesaj 21 Apr 2004, 10:28 AM
Mesaj #73


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



QUOTE (fiatlux @ 20 Apr 2004, 12:47 PM)
biggrin.gif Good Morning, Mr.Blues/ Let The Good Time Roll , let the ..Magic Song, to... Take us To The Highway and to ..Fly Over Us!!
Good Evening, Mr. Blues !! si multumesc !! si poate....pe curand ..la Braila la ...o braga !! biggrin.gif flowers.gif

Wow, ohmy.gif foarte frumos... eu iti multumesc pentru interes si pentru intrebarile pertinente. Ai grija de tine si de cei dragi! Dar nu-i uita nici pe ceilalti thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Apr 2004, 10:28 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AG Weinberger
mesaj 21 Apr 2004, 10:41 AM
Mesaj #74


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



QUOTE (afrodita @ 20 Apr 2004, 09:03 AM)

De ce tocmai blues? Din toate genurile de muzica ai ales bluesul..(daca ai mai raspuns la intrebarea asta,imi cer scuze ca am pus-o din nou sorry.gif )
Si de ce tocmai muzica? De ce nu pictura? Sculptura, literatura...orice altceva...
Ce hobiuri ai? Ce-ti place foarte mult in afara de muzica?
Am vazut ca gatesti biggrin.gif Care e mancarea preferata? Si ce iti place cel mai mult sa gatesti? O reteta rapida si gustoasa poti lasa aici si pt mine? biggrin.gif
Te pup,numai bine!!

Well, nu stiu daca am ales eu Blues-ul sau a fost invers... Dar eu nu ma consider un BluesMan... am alte motivatii istorice si sociale pentru care cint... mai degraba m-as numi un Blues Related Musician... a fost o intimplare fericita ca atunci cind am inceput sa-mi constientizez existenta am dat de discuri vinil de Blues... cind eram copil faceam business cu matchbox-uri si cu timbre, si la o "transactie" de acest gen am schimbat niste masinute pe discuri. De ce muzica? La 10 ani dupa ce am iesit dintr-o coma de 4 zile stiam exact ce vrea sa devin... si exact asta am devenit thumb_yello.gif
Imi place foarte mult istoria si politica, imi place sa observ miscarile/evolutiile sociale si sa le anticipez ca atare... probabil sunt un "antropolog social" - de asta si scriu Lamentarile Pe Picior Mare in B-24-FUN in fiecare saptamina. Ma intereseaza si ma doare timpul si locul in care traiesc...
Gatitul meu este unul foarte indisciplinat... Eu gatesc "Jazz" smile.gif adica improvizez din ce se gaseste la mine in frigider. Un lucru este sigur: nu-mi iese la fel niciodata dar e gustoasa de fiecare data smile.gif
Iti multumesc ca ai urmarit cu interes dezbaterea si ca m-ai onorat cu atentie.
Ai grija de tine si de cei dragi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Apr 2004, 11:57 AM
Mesaj #75





Guests






Ma bucur ca ai scapat cu bine de "cumpana" de la 10 ani...
Si mie-mi place politica biggrin.gif Si-mi place sa fiu la zi cu ce se intampla prin lume si sa-mi dau cu presupusul, sa anticipez, mai bine zis...Desi in politica e mai greu sa prevezi urmatoarea miscare, ma laud totusi cu faptul ca reusesc sa anticipez urmatoarele miscari ale persoanelor cunoscute smile.gif Deci, avem amandoi un "al saselea simt" biggrin.gif Ca sa nu mai zic de gatit, ca si eu la fel fac daca nu am chef sau bani sa ies la cumparaturi rofl.gif Si sunt sigura ca iese bun de fiecare data biggrin.gif
O ultima intrebare: ce zodie esti? biggrin.gif
P.S. Dupa cum vezi, ma intereseaza "omul" AG nu neaparat muzicianul smile.gif

Evident,ca o ametita ce sunt, am uitat sa-ti multumesc pt raspunsurile la intrebari sorry.gif

Acest topic a fost editat de afrodita: 21 Apr 2004, 11:57 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 21 Apr 2004, 03:05 PM
Mesaj #76


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Bucuros pentru faptul ca AG mai este prezent la Han, revin cu doua intrebari:

Am constatat, atat in tara cat si afara cum multe formatii incearca sa atraga atentia publicului prin mesaje bombastice de genul 'Va iubim!!!', 'Ne gandim la voi!!!' (prilej cu care dorm mai linistit noaptea, stiind ca atatea persoane ma iubesc laugh.gif ). Esti de acord cu asemenea mesaje la concerte? Nu au acestea o natura pur comerciala, nu sunt fara substanta?

Daca ai deveni peste noapte miliardar, in ce domeniu ai investi? Dar in afara de blues? biggrin.gif


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 21 Apr 2004, 03:32 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Pe ultima suta !!
Am .o veste buna si una proasta ! blink.gif
Incep cu cea proasta (desi nu ar trebui sa va stric ziua! mad.gif) Am cautat pe la magazinele ..muzicale, inregistrari cu A Weinberger -Blues. Reactia a fost cam asa yeahrite.gif sau asa wacko.gif Dar voi face cum am facut si alta data : ii voi tot intreba pana cand vor zice :am adus !! Credeti ca am vreo sansa sa primesc acest raspuns ? sunteti reprezentat in tara ?
Vestea buna de fapt e o ...adnotare la mesajul meu anterior care s-a dorit un salut spiritului blues, reactivat (cel putzin ptr mine), cu ocazia acestui dialog ..providential !?Multumesc inca o data ..
Si inca ceva ! Reiau din text:
". probabil sunt un "antropolog social" - de asta si scriu Lamentarile Pe Picior Mare in B-24-FUN in fiecare saptamina. Ma intereseaza si ma doare timpul si locul in care traiesc..."
Puteti da cateva explicatii suplimentare: unde cand,cum !? biggrin.gif
Ramane cum am stabilit ...la o braga !! biggrin.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AG Weinberger
mesaj 21 Apr 2004, 04:01 PM
Mesaj #78


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



QUOTE (Minutul @ 21 Apr 2004, 02:07 PM)
Bucuros pentru faptul ca AG mai este prezent la Han, revin cu doua intrebari:

Am constatat, atat in tara cat si afara cum multe formatii incearca sa atraga atentia publicului prin mesaje bombastice de genul 'Va iubim!!!', 'Ne gandim la voi!!!' (prilej cu care dorm mai linistit noaptea, stiind ca atatea persoane ma iubesc laugh.gif ). Esti de acord cu asemenea mesaje la concerte? Nu au acestea o natura pur comerciala, nu sunt fara substanta?

Daca ai deveni peste noapte miliardar, in ce domeniu ai investi? Dar in afara de blues? biggrin.gif

Nu stiu ce sa-ti raspund... poate ca unii chiar cred in cea ce spun, dar cu siguranta sunt si cei care vorbesc in gol doar sa se afle in treaba si sa "dormiti voi linistiti"... rofl.gif Dar daca ascultatorul se simte bine si il crede pe cel de pe scena atunci cu siguranta va primi aceste mesaje sincer si serios...

Daca as fi miliardar? Hm... poate in ecologie si in surse de energie alternative...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AG Weinberger
mesaj 21 Apr 2004, 04:07 PM
Mesaj #79


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



QUOTE (fiatlux @ 21 Apr 2004, 02:34 PM)
Pe ultima suta !!
Am .o veste buna si una proasta ! blink.gif
Incep cu cea proasta (desi nu ar trebui sa va stric ziua! mad.gif) Am cautat pe la magazinele ..muzicale, inregistrari cu A Weinberger -Blues. Reactia a fost cam asa yeahrite.gif sau asa wacko.gif Dar voi face cum am facut si alta data : ii voi tot intreba pana cand vor zice :am adus !! Credeti ca am vreo sansa sa primesc acest raspuns ? sunteti reprezentat in tara ?
Vestea buna de fapt e o ...adnotare la mesajul meu anterior care s-a dorit un salut spiritului blues, reactivat (cel putzin ptr mine), cu ocazia acestui dialog ..providential !?Multumesc inca o data ..
Si inca ceva ! Reiau din text:
". probabil sunt un "antropolog social" - de asta si scriu Lamentarile Pe Picior Mare in B-24-FUN in fiecare saptamina. Ma intereseaza si ma doare timpul si locul in care traiesc..."
Puteti da cateva explicatii suplimentare: unde cand,cum !? biggrin.gif
Ramane cum am stabilit ...la o braga !! biggrin.gif

Nu ma mir ca nu ai gasit discurile mele... Nu sunt reprezentat in tara, distribuitorul meu cu care am un contract semnat nu-si indeplineste obligatiile... Nu am ce sa fac... asta era unul din motivele pentru care am plecat in 2000... La urma urmei este rusinea lor ca isi/ne dovedesc nepriceperea...
La o braga? S-a facut... vei afla cind vin la Braila. Apropo, aveti cluburi acolo unde se poate cinta Blues? Daca da spune-mi te rog, sa luam legatura cu ei... Mersi mult in avans smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 21 Apr 2004, 05:04 PM
Mesaj #80


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Melodii demo (mp3-uri de 31 de secunde):

Albumul Blues Machine, 1996
Albumul Standard Weinberger, 1997
Albumul Transylvania Avenue, 1999
Videoclipuri:

You Shook Me
Everyday I Guess The Blues Guess Who
Fly Over Me (Videoclip Integral)
Hey Joe


Sursa: AttilaMusic.com

Enjoy! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 21 Apr 2004, 05:55 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Buna AG,

Eu am intrat un pic mai tarziu pe han si de aceea va salut cu oarece intarziere.
Am citit tot ce ati discutat si cam tot ce-mi propusesem sa va intreb s-a discutat deja.
As mai avea doua intrebari:

Va place Edith Piaf? (de care eu sunt destul de indragostita)

si be) daca la cor cantam pe vocea a 2 a pot sa cand acum, la vocea a 3-a??? (facultativa laugh.gif )

Numai bine,
carmi

PS multumiri Mihaiului pt muzica spoton.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AG Weinberger
mesaj 21 Apr 2004, 06:44 PM
Mesaj #82


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



Multumesc ca ai pentru interes si pentru ca ai avut rabdare sa citesti discutiile noastre dintr-un sut biggrin.gif
Maica-mea o asculta pe Piaf, nu am avut inclinatie pentru astfel de cintece... poate eu sunt un "altfel" de romantic... jamie.gif
Poti cinta ce voce doresti dar trebuie sa stii cine este vocea 1... eu de multe ori sunt vocea a doua rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 21 Apr 2004, 06:53 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Multumesc si eu la randul meu pentru rapiditate smile.gif
Si mai ales pt lamurirea in ceea ce priveste vocea unu si doi. spoton.gif (acu ma gandesc sa incerc "vocea americii" sorry.gif )

Ei bine stiu ca nu e locul pt dedicatii si cer iertare anticipat insa as vrea sa dedic virtual o piesa pt AG :
Clapton unplugged Leyla




--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AG Weinberger
mesaj 22 Apr 2004, 02:52 PM
Mesaj #84


Invitat la Han
*

Grup: Invitati
Mesaje: 38
Inscris: 12 April 04
Forumist Nr.: 3.030



Vă mulţumesc pentru atenţia şi interesul cu care v-aţi implicat în discuţie sau pur şi simplu aţi urmărit-o. A fost o deosebită plăcere şi onoare să vă stau la dispoziţie cu toată fiinţa mea – recunosc că unele întrebări m-au pus la încercare, lol... dar în acelaşi timp interacţiunea cu voi m-a ajutat să mă regăsesc un pic, să descopăr – sau mai bine zis să mă redescopăr într-o oarecare măsură... Mulţumesc aici lui Mihai care mi-a fost un host extraordinar – pentru Mihai o mică remarcă: nu ştiu dacă sunt „cel mai important...”, dar şi dacă aş fi... cu ce ajută? rofl.gif ... Multumesc lui Stilnox pentru propunere...
Vă aştept pe toţi la forumul Blues-ului şi al celor care cîntă - unde vorbim şi despre alte lucruri, bineînţeles - la adresa ATTILA...
Vă invit să vă înscrieţi de asemenea pentru a primi buletinul nostru despre Blues şi despre AG completînd formularul următor la adresa BluesMobile signup form
Totodată vă invit să vă implicaţi în forumul nostru în limba engleză „AllAroundBlues” care are menirea să atragă atenţia asupra artiştilor care încearcă din greu să reuşească în acest business dur şi inuman... faceţi click pe http://AllAroundBlues
În încheiere aş dori să le urez mult succes şi sănătate celorlalţi invitaţi la HanuAncuţei. Sper că şi ei vor simţi aceeaşi căldură şi decenţă încurajatoare cu care am fost eu onorat.
Aveţi grijă de voi şi de cei dragi! Nu vă lăsaţi păcăliţi!
Cu drag al vostru
AGWeinberger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 22 Apr 2004, 09:41 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Bring A Little Smile To Me

Brothers and sisters, won’t you come along,

It’s time to get together, it’s time to sing this song.

With all the joy and wisdom that we can feel,

Bring a little smile to me.

We’ve got the freedom to loosen up our wings

Let’s use this freedom for the fundamental things,

As it’s written in the gospel for so many years

Bring a little smile to me.

When it seems life’s gonna fail you

And there’s no one left to help you through

When you can’t embrace the ocean

And the wheel isn’t turning right for you,

Move on, just keep moving on …

While you’re watching back your memories

And they’re waving like the sea,

Someone’s always standing by, you just might not see,

So bring a little smile to me


Multumim! thumb_yello.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Apr 2004, 12:21 PM
Mesaj #86


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Multumim mult pentru participarea in cadrul acestui dialog, care a evoluat minunat, alaturi de comentariile pe marginea intrebarilor, motiv pentru a-l considera una dintre cele mai reusite discutii de pana acum. thumb_yello.gif

Multumim inca o data, mult succes in activitatea muzicala si sanatate multa!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 30 Apr 2004, 12:42 PM
Mesaj #87


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Duminica, 2 mai, ora 15:00, il puteti urmari pe AG la TVR 2, in cadrul emisiunii 'Piersic Show'. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 2 May 2004, 12:55 PM
Mesaj #88


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



La TVR2 il puteti urmari acum, la Piersic Show, pe AG! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 2 May 2004, 03:23 PM
Mesaj #89


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Interesanta emisiune, desi nu am vazut-o in totalitate. smile.gif

Sa mentionez si o mica paralela: remarca lui AG, 'Azi fac mai bine decat ieri si mai rau decat maine' fata de cea a Ancai Sigartau: 'Regretele zilei de ieri si grijile de maine iti fura ziua de azi'. La poluri total opuse... rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 10 May 2004, 02:58 PM
Mesaj #90


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Concert AG Weinberger thumb_yello.gif

21 mai - Laptaria lui Enache
27 mai - Stage Club - Sibiu
28 mai - BigApple - Brasov


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman