HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  « < 7 8 9  
Closed TopicStart new topic
> Cazul Gregorian Bivolaru
Catalin
mesaj 3 Apr 2004, 09:46 PM
Mesaj #281


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

DE CE EXISTA PE UN SITE YOGA FOTOGRAFII EXTREM DE EXPLICITE ALE APARATULUI GENITAL FEMININ, DE CE EXISTA IMAGINEA LUI ISUS CHRISTOS ASOCIATA CU A LUI BIVOLARU?


De ce-ar fi asta relevant intr-o discutie despre corectitudinea acuzatiilor aduse lui Bivolaru?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 3 Apr 2004, 09:47 PM
Mesaj #282


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Crisse @ 3 Apr 2004, 08:16 PM)
Te exprimi destul de ...vulgar GIO.

- exagerezi

- daca el e vulgar, Iisus cum era cind spunea:

fatarnicilor, prostilor, pui de napirci, orbilor, serpi, morminte varuite samd ?

QUOTE
Ce cauta o fata de 14 ani in Misa???


- ce are virsta cu yoga ? Yoga se poate practica si la 7 ani, si la 90.

- apropos, au spus la tv ca are 17 ani jumate si face yoga de 2 ani, deci de la 15 ani jumate. ohmy.gif

QUOTE
De teama unor inregistrari video a spus ca a intretinut relatii sexuale cu cineva de la MISA, insa nu a fost Bivolaru. Copilasul asta se pare ca atrasa in miscarea asta din cauza ca are ceva venituri familia.


- pui in gura oamenilor ce gindesti tu .. nu ce a gindit ea.

QUOTE
De ce va aparati asociatia asta cu atat vehementa??? Ce vreti sa demonstrati? Ca aveti dreptate si ca ce faceti voi este corect? Yoga nu se face in grup. Yoga nu face rau. Tot ce face rau trebuie oprit. Pana cand o sa va simtiti si voi bine in miscarea asta? Sincer, pana cand?


- adevarul trebuie aparat, oriunde s-ar manifesta el.
- din moment ce exista o ampla campanie de defaimare, calomnie si manipulare asupra MISA mie mi se pare fioresc ca ei sa se apare. Cam straniu ca nu au facut mai vehement si au lasat lucrurile sa ajunga pina aici ... iar acum majoritatea oamenilor cunosc "detalii" eronate despre MISA ... din ceea ce le-a fost oferita de mass media MINCINOASA.
- sint de acord ca tot raul TREBUIE OPRIT !
- yoga se face in toate felurile, personal si in grup. Iti lipsesc elementare cunostinte ezoterice, iar de yoga .. ca sa mai zic ... nu o cunosti deloc in esenta ei. Daca ti se pare deplasata afirmatia mea te invit sa discutam despre yoga si alte detalii ezoterice in topicul: acesta

QUOTE
Hmmm, oare dupa toate astea se mai poate avea incredere in Yoga?


- dupa ce am vazut ce au facut fariseii cu Iisus, mai putem avea incredere in iudaism ?

Acest topic a fost editat de thunder: 3 Apr 2004, 09:48 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 3 Apr 2004, 09:49 PM
Mesaj #283


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Cu tine nu se poate ajunge la nici un capat. Intorci mereu lucrurile dupa cum iti convine.

Titlul cartii respective este mai mult sugestiv. Totusi, nu face nimic rau cartea. Chiar e plina de umor...atat despre barbati cat si despre femei.

Cum iti vezi tu viitorul? Cum isi vad viitorul cei din organizatia asta?? Te vezi cu familie, copii, trai obisnuit in care-i sustiii pe cei din jur, ajuti la treburile zilnice? Stii ce intra intr-o zi obisnuita?

Cum e un om ca tine la o petrecere? Ce faci daca cineva incepe o conversatie despre MISA? Aperi organizatia chiar daca stii ca ai strica atmosfera creata?

Frica de miscarea asta era de alt fel. Am dat un raspuns mai devreme cuiva.

Nu intru pe sit-ul asta sa ma contrazic, cert. Vroiam doar sa stiu cam ce e in mintea celor care sunt in organizatia asta.

Daca ar trebui sa raspund la tot ce zici, ar insemna sa ma contrzic din nou. Tu ai un punct de vedere format pe care nu ti-l poti schimba. In viata nu mergi de la un capat la altul pe un singur drum. Avem nevoie sa ne dezvoltam, sa avansam in mai multe.

RESPECTI PE CEI CARE AU PARERI DIFERITE DE TINE?

te rog, nu apela la contraziceri. Raspunde simplu. daca simtit ca ceva te deranjeaza doar spune. Nu trebuie sa scoti sabia. Nu cred ca cineva de aici are intentia sa jigneasca (ma refer la cei care sunt impotriva MISA /Bivolaru). Doar sunt socati de marea masa de oameni ajunsi prin spitale etc


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Apr 2004, 09:49 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Crisse
mesaj 3 Apr 2004, 09:55 PM
Mesaj #284


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (thunder @ 3 Apr 2004, 10:47 PM)
QUOTE (Crisse @ 3 Apr 2004, 08:16 PM)
Te exprimi destul de ...vulgar GIO.

- exagerezi

- daca el e vulgar, Iisus cum era cind spunea:

fatarnicilor, prostilor, pui de napirci, orbilor, serpi, morminte varuite samd ?


Gata, depasesti toate limitele cu asta.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 3 Apr 2004, 10:05 PM
Mesaj #285


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Crisse, ai dreptate! Ar trebui sa interzicem citatele din Biblie pe forum. Eu de mult am propus asta dar nu ma asculta nimeni... dunno.gif

rofl.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 3 Apr 2004, 10:06 PM
Mesaj #286


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Este jenant ca presa sa mediatizeze intr-atat un caz precum Gregorian Bivolaru.

Este jenant un individ ce apare la televizor si incearca sa transmita prin telecomanda stari de fericire.

Este jenant ca s-au incalcat drepturile omului.

Este jenant ca intr-un mediu ce se doreste a fi respectabil si intitatic din punct de vedere spiritual sa vezi barbati goi, iar din fundal sa se auda o voce 'Pregatiiiti arm'! Trageti!', moment in care femeile sa inceapa sa urle de fericire... 6.gif

Este jenant ca o persoana ce se erijeaza in aparator al Misa sa ofere material de pe siteul oficial fara a lectura in prealabil atent documentele prezente acolo; desigur, exista fanatici in orice mediu, fanatici care uneori sunt respinsi chiar de organizatia pe care o promoveaza.

Este jenant ca la toate probele, toate filmarile unde apar persoane din cadrul Misa in ipostaze degradante pentru o societate normala raspunsul liderului sa fie: 'sunt scene din cadrul unui spectacol' sau 'este un trucaj'.

Este jenant cum au actionat autoritatile in acest caz.

Este clar ca Bivolaru nu este un sfant, insa poate nici atat de negru cum l-au prezentat ziarele. Si este jenant ca el in cele din urma sa fie victima.

Posibil ca presa sa fi prezentat informatii false; la fel de posibil ca printre aceste informatii false sa se regaseasca si concluzii adevarate.

Va multumesc pentru participarea in cadrul acestei dezbateri, voi incheia acest topic aici. Iar cum opinia mea este prea putin importanta, deoarece nu am avut tangente cu MISA inchei cu declaratia unui mare yoghin din Romania, Mario Sorin Vasilescu: Pur si simplu, aia nu este yoga, nu a fost niciodata, ca oricare miscare de tipul acesta cand vrea sa atraga oamenii ii atrage sub pretextul yoghii si ii pune sa faca altceva. Cand apare inchidere, rupere de familie, rupere de societate, o senzatie de turn de fildes, obsesii etc, inseamna ca aia nu este yoga!
Am inteles ca Mario Vasilescu a avut un conflict cu personajul principal al subiectului de fata prin anii '70. Posibil ca acest conflict sa ii fi afectat declaratia de mai sus, posibil sa nu.
Decizia va apartine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 7 8 9
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman