HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Romania - Danemarca 2-5
Mihai
mesaj 29 Mar 2003, 08:01 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Șansele României de calificare la EURO 2004 au suferit o lovitură serioasă sâmbătă seară, când tricolorii au cedat cu 2-5 pe teren propriu în fața reprezentativei Danemarcei. Deși a condus de două ori, prin golurile lui Mutu și Munteanu, România s-a văzut egalată de reușitele lui Rommedahl și Gravesen, după care danezii s-au desprins la 4-2, pe fondul unor grave erori defensive. În ultimul minut al prelungirilor, același Rommedahl a pus punct final unei seri de coșmar pentru fotbalul românesc.

[Comentariu: OnLineSport.ro]


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 29 Mar 2003, 10:37 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Antrenorul Nationalei, Anghel Iordanescu, si-a dat demisia dupa rezultatul catastrofal...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 30 Mar 2003, 02:04 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



Cum este posibil ca 50.000 de "oameni" sa strige rusine, rusine pt. meciul prestat de ai nostri???
Romania a jucat foarte bine in seara asta, am fost peste danezi, doar norocul danezilor cumulat cu citeva erori ale apararii au facut diferenta pe tabela...asta e fotbalul , asta e viata, dar sa strigi rusine... i mi este peste capacitatile mele de gindire.
Desi sint om, niciodata nu pot sa inteleg astfel de gesturi si manifestari...ne meritam soarta ca popor sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Mar 2003, 02:04 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 30 Mar 2003, 04:05 PM
Mesaj #4


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Pai tocmai de-aia au strigat "rusine-rusine", din cauza acelor erori ale apararii, care sint inadmisibile la acest nivel. Daca era una, treaca-mearga. Pe urma, o dominare bleaga si o posesie mai mare a mingii nu inseamna deloc ca am fost peste danezi. Rezultatul final ne arata ca danezii au fost peste noi.

Asta imi aduce aminte de un meci de prin anii '60, Spania - Romania 6-0, cind la Madrid venise si un operator TV din Romania sa filmeze meciul. Dupa infringere, omul, la indicatiile superioare de partid si de stat, a facut un rezumat al meciului in care mingea era mai mult la ai nostri, iar golurile spaniole erau trecute in plan secund. Cind a fost proiectat rezumatul pentru disecarea greselilor tehnico-tactice, unul mai mucalit a zis-o pe-a dreapta: "Bai nene, pai noi i-am dominat rau de tot pe spaniolii astia, cum dracu' de ne-au batut cu 6-0???".

Tot asa si cu Romania - Danemarca 2-5 ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 30 Mar 2003, 04:15 PM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



Erorile sint umane la orice nivel.
Asta numai daca nu cumva poti sa mi dai exemple contrazicindu ma.
Eu pot sa ti dau unul pt. inceput care este cam off topic.
La nivelul in care siguranta este pe primul loc, de ce cad avioanele pe capete?
Deci daca ai tu o lume a ta in care nu exista erori, nu ai decit sa dai cu pietre.


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 30 Mar 2003, 10:25 PM
Mesaj #6


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Bineinteles ca erorile sint umane, nu sustine nimeni contrariul. Dar in momentul in care jucatori de valoare, cu pretentii, fac greseli dupa greseli - cel putin patru greseli grave numai in aparare - ei nu trebuie sa se astepte la flori si aplauze, ci la strigate "de incurajare" din acelea pe care le-ai pomenit.
Sigur ca Reghecampf n-a trimis mingea cu intentie la atacantul advers, Contra nu a marcat autogolul cu buna stiinta, Filipescu n-a facut marcaj ca o gloaba fiindca asa a vrut ci pentru ca atit poate, Lobont n-a luat golul doi ca-i era drag Gravesen, si asa mai departe.
Exista insa pe lume o chestie care se cheama raspundere. Un om poate fi condamnat la ani grei de puscarie pentru omor prin imprudenta. Atunci ma gindesc ca e drept sa-i "condamnam" moral pe jucatorii nostri pentru vinile lor din meciul de simbata, tot asa cum ii "divinizam" in caz de victorie.
In rest, forza Romania!



--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 31 Mar 2003, 04:09 PM
Mesaj #7


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Mai, hai sa va zic si eu o intamplare mai amuzanta, sa ne descretim fruntile, sa nu mai fim suparati... ca asa e tot romanul - cel mai bine se pricepe sa faca haz de necaz.
Meciul l-am urmarit in banchet, alaturi de colegele mele de clasa (am in clasa 26 de fete si doar 2 baieti). Asa... si probabil mai tineti minte autofolul acela... hehehe. A fost foarte frumoasa faza dupa autogol - o colega de-a mea a sarit in picioare si a inceput sa tipe, sa zbiere de bucurie. Dai dupa aia si chinuie-te o juma' de ora sa ii explici fetei ca nu e neaparat bine cand un tricolor sa gol... laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Apr 2003, 02:13 AM
Mesaj #8





Guests






Vai , genicon, multa munca de lamurire ai dus cu fata. laugh.gif
Mey, ce sa zic? Ma bucur din suflet ca n-am vazut meciul ca altfel ma umpleam de draci.Daca atat de mari au fost greselile, tare mi-e ca aruncam cu ceva in televizor, bine ca nu-l am.Pe de alta parte parca nu-mi vine sa cred ca va plangeti atata, de parca n-ati sti ca ai nostri au inceput sa joace execrabil de la o vreme incoace.Nu stiu, da' de cate ori am ocazia sa vad cate un meci, ma plictisesc dupa primele 15 minute cand ii vad cat sunt de zapaciti pe teren.Uneori imi vine sa fac ca-n filme: sa ma duc pe teren si sa-i iau de mot, sa-i si incurajez un pic, poate-poate isi vor reveni.Cine stie?Poate isi vor reveni si singuri...Mi-e dor sa mai vad niste meciuri din alea cum au fost Ro-Argentina, acu' fo cativa ani, cand i-am batut cu 3-0 parca , sau cum a fost Ro-Anglia de prin 2000, cand i-am batut cu 3-1.Alea au fost meciuri frumoase, pe care din pacate nu ai ocazia sa le vezi prea des...Chiar, cand mai e vre-un meci pe vre-un stadion din Bucuresti?Mi-e dor sa vad unul live.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 28 Apr 2003, 09:13 PM
Mesaj #9


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Tocmai ce ai avut ocazia sa vezi un Rapid - Steaua de mare exceptie (relativ la nivelul campionatului nostru). Sa nu-mi spui ca n-ai fost la meci, ca era in Bucuresti ... si merita vazut.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 28 Apr 2003, 09:30 PM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



Dinamo, ce a facut?


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 29 Apr 2003, 11:30 AM
Mesaj #11


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



A trimis un singur om la lotul national pentru meciul amical cu Lituania de miercuri. smile.gif In campionat, in nota caracteristica, 0-0 la Arad.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman