HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Televiziunea Si Internetul, Siteuri ale Televiziunilor
supersurfer
mesaj 17 Mar 2004, 02:55 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 9 January 04
Forumist Nr.: 1.755



Cine cunoaste internetul, a descoperit bine-nteles si multe pagini de internet a diferitelor Firme de televiziune din intreaga lume. Navigand pe aceste pagini putem binen-teles sa vedem cum care mai de care ste mai atragatoare si mai plina cu informatii ca vizitatorul sa ramana cat mai ult pe acesta pagina. Neavand ce face in una din zilele trecute am navigat pe internet vizitand mai intai paginille de internet a televiziuniilor din germania si mai apoi cele ale televiziuniilor din romania. Am ramas destul de neplacut impresionat de faptul ca mai toate televiziuniile din romania au paginile de internet destul de neatragatoare. Daca ma gandesc la B1Tv a carei pagina de internet nu a mai fost actualizata de vreo 3 saptamani, sau de faptul ca la Pro Tv trebuie sa apesi de mai multe ori pe un link sa ajunci sa citesti ceva.

O Pagina destul de bine organizata mi se pare cea a Realitatii tv. este zilnic sau chiar de mai multe ori pe zi actualizata. Are informatii si lincuri foarte bune si actuale.

Totodata am remarcat ca Antena 1 si Prima Tv si-au reinoit paginiile de internet , la fel daca bine imi amintesc si Acasa Tv, dar daca ne uitam mai bine vom descoperii ca este aceiasi maria cu o alta palarie.

Cea ce m-a surbprins si mai mult este faptul ca multe televiziuni au numele protejat dar de luni de zile se avla cu paginiile in lucru ex.: National Tv, teLe Sport, tele7 abc ( care nici macar nu apare ceva), paxTv ca sa dau doar cateva nume.

M-ar interesa foarte mult ce parere aveti despre acest supiect, lucru si dupa parerea voasatra care sunt motivele pentru care unele televiziuni nu isi modernizeaza paginiile de internet .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 17 Mar 2004, 03:29 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Eu cred ca raspunsul este foarte simplu...
Respectivele televiziuni (mai ales cele enumerate de tine) au un target foarte ingust si in plus, dat fiind procentul mic de romani care au acces la Internet, a dezvolta o pagina web este un lucru inutil / o investitie fara nici un fel de beneficii (mai ales daca vrei pagini care sa fie updatate la zi, cu informatii noi, etc.)
Cat despre cum sunt facute paginile, calitatea design-ului, a realizarii, etc, deja aia e o discutie care tine exclusiv de web-design wink.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
supersurfer
mesaj 13 Apr 2004, 01:32 PM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 9 January 04
Forumist Nr.: 1.755



stie cineva daca OTV are adresa de internet si daca da care este?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Apr 2004, 01:32 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
rebel
mesaj 24 Apr 2004, 03:44 AM
Mesaj #4


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Nu are.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 09:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman