HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

65 Pagini V  « < 63 64 65  
Reply to this topicStart new topic
> Tiganii Din Romania - Citeva Chestiuni, privind integrarea lor in societate
Marduk
mesaj 12 Jan 2016, 06:25 PM
Mesaj #2241


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



NU, n-am dreptul sa cred asta, nu ma lasa sondajele de opinie, politca UE etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Jan 2016, 09:22 AM
Mesaj #2242


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Oare la ce sondaje de opinie te referi cand spui ca iti iei de acolo informatii pentru a aprecia frecventa erorilor genetice in cadrul unei populatii....

Daca nu crezi asta, inseamna ca nu esti rasist, ceea ce este foarte bine. Toti rasistii sunt fie niste idioti, fie niste nemernici, fie niste idioti nemernici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jan 2016, 11:33 AM
Mesaj #2243


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Dap, rasistii sunt niste nemernici, TOTI COPIII SUNT NEVINOVATI, nu ei au cerut sa vina in aceasta lume, sa creasca in orfelinate, sa fie exploatati de alti nemernici, poate chiar mai nemernici decat cei care le-au dat viata.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Jan 2016, 11:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 13 Jan 2016, 06:27 PM
Mesaj #2244


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Oameni condusi de tāmpenia lor īn cap, catolica, au exterminat milioane de "nemernici".

Cu ce drept ?

Ce frumoasa ar fi jungla din Amazon fara europeni si concernul american Amazon.

Acest topic a fost editat de Cla: 13 Jan 2016, 06:32 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Feb 2016, 03:27 PM
Mesaj #2245


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Neamul romilor, rromilor sau cum le-o mai spune, pentru a nu fi acuzat de discriminare, este in degringolada. Mai marii politicieni ai acestei etnii din parlamentul Romaniei, sunt acuzati c-au bagat svastul in banutii meniti ai scoate pe romi din mizeria sociala in care se zbat fie din motive de traditie fie datorita sortii nefaste in care s-au nascut. Nu stiu cat au furat cei doi politicieni, sunt zvonuri, informatii, sume de milioane de euro. Nu stiu nici ce s-ar fi putut face pentru aceasta etnie cu acesti bani! mult? putin? ce-ar fi reusit sa schimbe in viata romilor acele programe daca ar fi fost aplicate cu seriozitate si rigurozitate europeana? Cert este ca parlamentarii romani s-au comportat precum scenaristii si regizorii de telenovele cand a venit vorba sa-i predea pe cei doi reprezentanti ai romilor DNA-ului. Unul a scapat de arestare altul ramane pe episodul viitor sa vedem ce si cum. Inca n-am vazut, o fi fost, o reactie din partea imparatilor, regilor, bulibasilor acestei etnii fata de furaciunile celor doi reprezentanti ai etniei. Poate ca dupa ce DNA-ul romanesc o sa termine cu acuzatiile iar cei doi vor fi trimisi in judecata vom vedea si decizia staborului in privinta celor doi. Cred si sper ca romii vor raspunde principiului: "am inteles sa furi, dar sa furi de la neamul tau!"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Mar 2016, 03:37 PM
Mesaj #2246


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Se pare ca guvernul Indiei a decis sa le acorde tiganilor sansa de a avea o tara a lor. Un gest istoric, care poate imbunatatii viata tiganilor din intreaga lume daca guvernul indian va emite pasapoarte celor care doresc sa-si recunoasca apartenenta la civilizatia indiana. Declaratia asta mi-a adus aminte de propunerea unui rege al romilor, ca acestia sa fie denumiti idiromi. Sa vedem cati romi vor alege sa se intoarca in tara stramosilor lor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 4 Mar 2016, 03:38 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Mar 2016, 02:56 AM
Mesaj #2247


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



"Se pare ca tiganii se duc acasa" roflmao.gif

E la fel cum s-au dus turcii si se vor duce sirienii vreodata, sa nu mai vorbim de Maghreb Tot acasa se duc, la Chateau d'If probabil, tot lānga Marseille.
Si la fel ca Paki din UK, tot acasa se duc si ramān prin London City, probabil ca se īmpiedica si nu ajung la Heathrow. spoton.gif

Bine, acum pe bune: Īn Germania se gāndeste deja daca e neaparat musai sa se serveasca la cantine carne de porc, ca doar saracii de musulmani nu o manānca.

Eu cred ca astia-s tāmpiti, vegani sau amāntdoua. Urmatorul razboi va fi īntre carnea de porc si altii.

Acum cātiva ani am avut nevoie de un card semnat printre niste cluburi ca sa am voie sa fumez acolo o tigareta.
Nu va dura mult timp sa ne interzice mirosul carnelei de porc ca friptura sau cārnati.

Acest topic a fost editat de Cla: 10 Mar 2016, 03:15 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Mar 2016, 10:53 AM
Mesaj #2248


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu "idiromi" ci "INDIROMI". S-ar putea ca unii romi sa gaseasca o portita pentru a exploata recunoasterea acestei cetatenii indiene. Eu sunt curios daca vor exista romi care sa se intoarca in India!!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Mar 2016, 02:49 PM
Mesaj #2249


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am depistat : Marduk e tiganofob rofl.gif la fel ca abis rusofob, la fel ca vecinul meu rusofob si turcofob.

M.as īntreba cāti fob-isti exista.
Eu de exemplu sunt Argentinofob pentru ca nicio gagica nu m-a cerut la un Tango.

Eu sunt Americofob, am fost acolo si i-am vazut dezastrul live.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Mar 2016, 04:10 PM
Mesaj #2250


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Da, fobia de orice fel este in "trend" adica se poarta mai ales atunci cand vrei sa desfiintezi un om care-si exprima o parere personala.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Mar 2016, 05:01 PM
Mesaj #2251


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Bine, eu sunt rusofob cānd stau īn metrou si aud doar ruseste, se pune ?

Se pune ca mi-e greata si nu pot digesta limba siberiana ?

Am avut la scoala un an de Rusa... ce fain am dezgustat-o... dar macar a adus ceva bine, alfabetul cirilic.

Acest topic a fost editat de Cla: 10 Mar 2016, 05:04 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jun 2016, 12:26 PM
Mesaj #2252


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un cetatean roman, de etnie rroma a fost condamnat la inchisoare. O stire cat se poate de normala, tabloida as spune, daca activitatile acestui rrom n-ar avea caracteristica unei activitati, considerate normale, de unii rromi, anume aplicarea unei strategii folosite de animale, in acest caz vulpile, pentru a ocupa o "casa" (vizuina) a altui animal. Tribul in cauza, pentru a nu ofensa intreaga etnie, s-a facut stapan peste multe cladiri din Timisoara, folosind aceasta "strategie", impotriva unor romani de buna credinta care nu intelegeau ce se intampla cu proprietatile lor, desi actionau civilizat, democratic, european, fata de confietuirea in pace si respect cu celelalte etnii. Pare ca seful de "trib" a fugit in Germania!!?? de ce in Germania? de ce nu a fugit in Martinica, Guadelupe, Dominica, Jamaica, Madagascar etc. ??? Poate ca in Germania ii merge bine ca refugiat sirian, cine stie ce portita a gasit rrom-ul pentru a scapa de bratul "scurt" al legii romanesti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

65 Pagini V  « < 63 64 65
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 06:21 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman