HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Hard Disk Drives, recomandari si critici
AIWA
mesaj 11 Nov 2003, 05:11 PM
Mesaj #36


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



RAIDER...stai linistit ca si WD da 3 ani garantie la HDD !
Toate WDurile seria JB au 8Mcache si au 3 ani garantie!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 12 Nov 2003, 07:19 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Raider>
Samsung... evit sa iau marfa de la "generalisti" adica de la cei care fac si HDiskuri, si microunde, si televizoare, si alte angarale smile.gif
Hitachi... raspindire deocamdata confidentiala si au mostenit fiabilitatea dubioasa de la IBM-uri
Quantum... dupa cite stiu eu nu mai exista...
Seagate: zgomot mic si CEL MAI REDUS % DE RETUR IN GARANTIE
WD: excelent compromis fiabilitate/performanta
Maxtor: bune dar mie nu imi plac (fara motiv anume)
Cit despre uzura, problema nu se pune ca la un motor, datorita fluidului piesele metalice nu se ating niciodata, deci, daca nu vrei un melc, 7200 ture/min si, daca iti permiti, 8 mega cache sint obligatorii. Talia optima de cumparat in ziua de azi mi se pare 120 Go.
Eu am un WD 80Go/7200/8mo cache=) zero probleme, un bun amic Seagate Serial ATA 120 Go, merge struna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 13 Nov 2003, 06:03 PM
Mesaj #38


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



In limita a 4,5 milioane ce HDD imi recomandati?


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Nov 2003, 06:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cain
mesaj 17 Nov 2003, 10:48 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Blaky, iti recomand un Seagate Baracuda 40 giga, sau, daca mai casc eu bine ochii la preturi, poate un WD JB ... zimi cand il vrei, si suna-ma, ca nu iti cade mana laugh.gif

Raider, te rog, daca vrei sa mai postezi la HARDWARE, incearca sa gandesti mai tehnic... explicatia ta cu 5400 mai bun ca un 7200 este jenibila !!!

hai sa punem lucrurile la punct: Maxtor a cumparat Quantum; asta nu inseamna ca Quantum nu mai exista, ce naiba... dar sint produse pentru anumite categorii: high end, low end, samd. Hitachi nu are, si nu ii prevad un viitor, nici macar licurind, daramite luminos. Seagate este departe de a fi sensibil; iar seria cu chiloti de cauciuc a fost special creeata pentru a rezista socurilor (chiar nu stiu pentru ce anume i-au pus cofrajul ala, dar a fost binevenit); probleme la parcarea capetelor? prima oara cand aud asta... ai vreun link, o referinta, ceva ?

Sorine666, dece spui de WD ca este un compromis ? seria de WD JB chiar au dat lovitura smile.gif in sensul bun
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arocora
mesaj 18 Nov 2003, 01:29 AM
Mesaj #40


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 1 November 03
Forumist Nr.: 1.112



am lucrat cu peste 150 harduri. nu pot trage balanta spre o marca anume. decat ca experienta cu seria de 30 GB de la Maxtor a cazut in proportie de 40% din 15 bucati a fost cea mai neplacuta. "chiloteii" de la Seagate merita puncte in plus. visez la un 120-200 GB cu 8 MB buffer. sper ca nu prea mult.

in materie de dispozitive IDE Samsung se comporta bine atat la harduri cat si la CD/CDRW/DVD-uri, pentru un producator de electrocasnice biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 May 2024 - 04:02 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman