HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Din Colivie !, pt. iubitorii de pene!
Leon
mesaj 18 Jun 2004, 05:16 PM
Mesaj #36


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



Nu a murit de la nuci sad.gif Din contra sunt recomande!! Mai intreaba tipu hh.gif


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(monique)
mesaj 18 Jun 2004, 05:36 PM
Mesaj #37


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 136
Inscris: 22 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.204



QUOTE (Leon @ 18 Jun 2004, 06:18 PM)
Nu a murit de la nuci sad.gif Din contra sunt recomande!! Mai intreaba tipu hh.gif

E nah! Nu conteaza ca saracul papagal a mancat nuci in cantitati industriale??? Mie asa mi-a zis tipu'... ca i s-a tras de la nuci... blink.gif uneori ma streseaza faptul ca papagalii nu pot spune ce le face bine si ce nu... ar fi mai simplu asa ohyeah.gif


--------------------
user posted image
"A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." -Leibniz-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leon
mesaj 18 Jun 2004, 07:04 PM
Mesaj #38


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



Probabil ca tipu stie mai bine hh.gif Asa ca ma retrag si te las sa alegi singura, doar sa fie sanatos papagalu. unsure.gif

Succes!!


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Jun 2004, 07:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(monique)
mesaj 18 Jun 2004, 08:34 PM
Mesaj #39


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 136
Inscris: 22 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.204



QUOTE (Leon @ 18 Jun 2004, 08:06 PM)
Probabil ca tipu stie mai bine hh.gif Asa ca ma retrag si te las sa alegi singura, doar sa fie sanatos papagalu. unsure.gif

Succes!!

Hey!! N-am zis ca tipu' stie mai bine, mai ales ca la tine vorbeste logevitatea pasarilor tale! Si nu vreau sa te retragi, mai ales ca ai fost singurul care mi-a raspuns si m-a lamurit cum sta treaba... apreciez foarte mult asta... imi pare rau daca te-a suparat comentariu meu si imi cer scuze... pe bune...


--------------------
user posted image
"A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." -Leibniz-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leon
mesaj 19 Jun 2004, 12:22 AM
Mesaj #40


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



Nu m-a suparat nimic...doar incerc sa evit niste discutii ce pot dauna animalelor sad.gif

In mare. e recomandat un bob de strugure de doua ori pe saptamana!!

Precum am mai spus...Succes!!

Leon.


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(monique)
mesaj 3 Aug 2004, 08:33 PM
Mesaj #41


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 136
Inscris: 22 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.204



Coco al meu are narea dreapta infundata... e ceva alb, insa nu ma lasa sa pun mana...din cauza asta respira pe cioc cand doarme si stranuta des... ma poate ajuta cineva??? Trebuie sa ma duc cu el la medic??? sad.gif


--------------------
user posted image
"A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." -Leibniz-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 4 Aug 2004, 03:36 PM
Mesaj #42


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Nu ma pricep foarte bine dar pt ca am si eu papagali am invatat sa observ atunci cand nu sunt in regula. Cand sunt bolnavi au tendinta sa stea cu penele infoiate si sunt mai inactivi. Cel mai bine e sa-l duci la un veterinar sa-l vada. Atunci cand ai animale in casa e musai sa faci si lucrul asta, se mai inbolnavesc si ele si trebuie sa le ingrijim corespunzator. S-ar putea sa fie o problema minora dar trebuie verificat. Succes monique_!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(monique)
mesaj 4 Aug 2004, 08:18 PM
Mesaj #43


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 136
Inscris: 22 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.204



El pare ok si aseara dupa ce a stranutat i s-a curatat narea... in rest, e la fel de vioi ca intotdeauna si mananca la fel... insa o sa ma duc cu el la medic.... mai bine sa stau linistita.. oricum, mersi!!! smile.gif


--------------------
user posted image
"A te lupta cu tine insuti, este lupta cea mai grea; a te invinge pe tine insuti, este biruinta cea mai frumoasa." -Leibniz-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_dust_lips
mesaj 17 Apr 2007, 02:01 PM
Mesaj #44


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 14 April 07
Forumist Nr.: 9.702



sad.gif salut.Am o intrebare pt voi ,nu stiu daca imi puteti raspunde.Acum 3 zile mi-a murit un papagal ,o femela.Si a murit in timp ce masculul incerca sa o calce.De fapt eu am 2 masculi si femela care a murit.Nu stiu ce s a intamplat ca femela ,in timp ce unul dintre masculi incerca sa o calce,si a deschis aripile si statea asa intr-o pozitie parca era moarta.Si a incercat sa scape de mascul..dar nu a reusit apoi am auzit o tipand usor...dupa care si a dat ochii peste cap si a murit.Puteam sa o salvez daca nu ascultam de mama care mi -a spus ca sa-i las in pace ca asa este ritualul lor.:|Ea avea o casuta in care se ascundea tot timpul si in acea zi a iesit ca sa manance cred...si masculul a prins o si a trecut la atac.Oare de ce a murit?Doctorul veterinar mi-a spus ca a facut infarct.Dar ce putea sa o sperie asa mult la mascul?Eu o iubeam foarte mult pe acea pasare pt. ca era cuminte si nu deranja pe nimeni,era foarte dragalasa si frumoasa.nu stiu daca sufar la fel de mult pt.un om cat sufar pt o pasare nevinovata.V-am pupat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marigeta
mesaj 29 Nov 2007, 07:33 PM
Mesaj #45


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 26 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.899



Salutari,sunt noua pe aici si nu stiu daca se pot atasa poze.Am incercat si nu am putut.Sunt mamica,mamica de papagali,am 8 acasa,si 10 outze,dintre care doar jumatate-s fertile.Astept sa vad cati pui o sa-mi aduca Mos Craciun.
Am incercat din nou sa atasez cateva poze,dau Brown,aleg poza,dau Upload si uitati ce-mi scrie You did not select a file to upload Ma poate ajuta cineva? mwah1.gif


--------------------
Marigeta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 29 Nov 2007, 07:59 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Bine venita pe aici thumb_yello.gif In legatura cu papagalii te pot ajuta, dar in legatura cu pozele, incearca la Mihai!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucandra
mesaj 24 Jan 2008, 11:29 PM
Mesaj #47


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 24 January 08
Forumist Nr.: 11.177



va rog mult,mult de tot...ajutati-ma!!!!perusul meu este foarte bilnav,respira zgomotos,piuie chiar,respira foarte greu,cred ca are ceva probleme la plamani.doctorul mi-a spus ca poate avea psitacoza,i-am dat tratament insa starea parca s-a inrautatit!medicamentele i le dadeam pe cale orala,insa acum mi-e imposibil pentru ca atunci cand il prind se sperie foarte tare,respira foarte greu,si se sufoca...nu ii mai pot da tratamentul.va rog spuneti-mi daca stiti ce bola ar putea si,daca ati patit la fel...multumesc!!astept raspuns cat mnai repede:(((
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 25 Jan 2008, 04:34 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Verifica umiditatea din camera....poate aerul e foarte uscat si de aici problema!

Ai grija sa stea cat mai departe de bucatarie mai ales daca folositi teflon.

Astea sunt cele mai frecvente cauze daca nu cumva perusul a fost luat bolnav.

Succes....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 11:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman