HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Jocurile Cotidiene Ale Mintii, [Jurnalul lui willie]
Mihai
mesaj 19 Feb 2004, 02:27 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Amintiri, scrieri, ganduri din viata lui willie veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.
Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willie
mesaj 23 Feb 2004, 11:10 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 17 December 03
Forumist Nr.: 1.541



[B]FRAGMENTE DINTR-UN JURNAL MAI VECHI
"Imi place sa scriu.Am inceput sa scriu cand eram foarte mica.Imi place poezia.Nu prea imi place sa citesc poezii.Dar imi place sa compun poezii.
Inainte sa invat sa scriu cantam cantece pe care le inventam spontan si pe care nu mi le mai aminteam niciodata.
Aceasta "explozie" a creativitatii mele avea loc in doua circumstante:cand mergeam cu tramvaiul si cand priveam pe geam cum ploua.
Imi place sa calatoresc cu tramvaiul, dar numai cand stau pe scaun.Acolo imi vin cele mai interesante idei, si am cele mai frumoase vise.
Nu cred ca mi-ar place sa conduc o masina.Ar trebui sa fiu atenta la drum si asta mi-ar distrage atentia de la filmul interior, de la reveria pe care drumul mi-o provoaca."
....................................................................................................................................................................................
"Adesea obisnuiesc sa mint spunand ca ma regasesc in cutare sau cutare personaj.Ma mint pe mine, ii mint pe altii.Nu ma pot regasi in nimic si nimeni din lumea asta.De aceea am o vaga si sacaitoare senzatie ca am gresit lumea...ca m-am ratacit, am intrat pe o usa gresita.Ma simt ca o piesa dintr-un alt puzzle.Si nu vreau sa o stie nimeni.Ma prefac, ma "regesesc" in ipostazele celorlalti, creez ipostaze in care ei s-ar putea regasi."
"Imi place sa ma joc cu oamenii.Dupa jocul "EU" , jocul "oamenii" este cel care imi place cel mai mult.
Jocul "EU" este un joc complicat, fara sentimente, fara gust.Este un joc cu introspectie.Un joc continuu, un joc in care traiesc.
"Oamenii" este un joc care uneori doare.Nu este intotdeauna un joc placut.Uneori jocul acesta ma face sa plang.Alteori incerc sa scap de le.Atunci vreau sa plec, apoi vreau sa revin, dar nu o fac niciodata."
....................................................................................................................................................................................
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willie
mesaj 24 Feb 2004, 01:46 AM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 17 December 03
Forumist Nr.: 1.541



De ce considera oamenii ca e placut sa faci cumparaturi?!?Eu urasc sa fac cumparaturi.Intotdeauna cand ma duc la magazin, imi fac o lista estimativa cu cele 4 ,5 lucruri de care am nevoie, dar cand ajung acolo ma uit pe rafturi si mi se pare ca am nevoie de o multime de lucruri, le pun in cos, apoi trebuie sa stau cateva minute bune la coada.Intotdeauna constat ca ce am cumparat costa cam de doua, trei ori mai mult decat trebuia sa cheltuiesc.Apoi caratul sacoselor hh.gif Si in sfarsit ajung acasa, despachetez si constat ca nu aveam nevoie de mare parte din lucrurile pe care le-am cumparat. cry.gif
Poate din cauza reclamelor care te fac sa crezi ca ai nevoie urgenta de tot felul de chestii inutile.
....................................................................................................................................................................................
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 May 2024 - 10:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman