HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Lia Roberts - O Solutie ?, Parerea voastra despre Lia Roberts
nefertiti-old
mesaj 24 Sep 2004, 10:50 AM
Mesaj #71


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Singurul meu regret in ce o priveste pe madam, e ca nu o sa ma pot ditra pe seama ei la tocşoruile din campanie. laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 11:00 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa recapitulam putin : unde si-a lansat candidatura ? La Atena 1 acelasi Tuca Show. Ce partid a declarat imediat ca o va sprijini ? PUR-ul . De ce ? Vezi speculatiile din presa la momentul respectiv sintetizate astfel in "A.C." : Lie...Lie..aceasi DIE , cu alta palarie ! Prietenii stiu de ce. wink.gif Ce s-a mai intimplat intre timp ? Apare brusc PNG, cu Becali oier de-al nostru sanatos care poate "fura" din voturile Opozitiei mai" sanatos" decat romano-americana Lia Roberts. Apoi, Voiculescu propune , sanchi, un candidat propriu la presedintie, pe unul Seres . Dupa catva timp Voiculescu aplica clauza finala din contractul discreto-secret : Alierea cu PSD, retragerea lui Seres si sustinerea lui Nastase. Iar doamna Lia Roberts se trezeste , pe romaneste cu ass-ul in praf . Si pentru ca vorba aia, vechii DEI-sti se sprijina la nevoie, tot Antena 1 ii ofera aseara posibilitatea lui Lia Roberts sa se retraga onorabil, prin citirea unei scrisori, aproape lacrimogene.

Acest topic a fost editat de March: 24 Sep 2004, 11:29 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 24 Sep 2004, 11:03 AM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Adevăr grăieşti, aceeaşi judecată mi-am făcut şi eu despre acest circ.
Dar oare Cucoana Roberts chiar a iesit sifonata? Sau vreun cont de-al ei a fost alimnetat bine?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Sep 2004, 11:03 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
sorin666
mesaj 24 Sep 2004, 11:13 AM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (March @ 24 Sep 2004, 10:45 AM)
QUOTE (sorin666 @ 24 Sep 2004, 12:42 PM)
QUOTE (nefertiti @ 24 Sep 2004, 10:14 AM)
De una am scapat. Sa vedem cine urmeaza.  laugh.gif

Ceea ce nu ninteleg eu insa este ce "anvergura" avea madama, in afara casatorei sale cu un bosorag republican cu influenta... laugh.gif

Sa fim corecti ! In SUA este presedinta Partidului Republican din Nevada ! Si asta a ajuns fara sprijinul lui barbat-su care murise mai inainte. Numai ca SUA nu-i Romania !

Iar Nevada este UN stat din 50, iar postul tot din banii lu' barbat'su si l-a cumparat...
Acu' sa nu pomenesti de Swartzi, ca si ala numai la politica nu se pricepe, desi a fost ales cat se poate d"e democratic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 11:32 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (actionmedia @ 24 Sep 2004, 01:16 PM)
Dar oare Cucoana Roberts chiar a iesit sifonata? Sau vreun cont de-al ei a fost alimnetat bine?

Sifonata ? Majoritatea alegatorilor din Nevada sunt convins ca nici n- au auzit de Romania. Cat despre conturi, poate Voiculescu ne spune ceva, ca el se pricepe la ele, bine .... tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 24 Sep 2004, 11:43 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Imediat dupa ce si-a anuntat retragerea din cursa electorala, Lia Roberts a atacat televiziunea lui Voiculescu in direct pe postul respectiv, la emisiunea lui Marius Tuca de joi seara. Roberts a afirmat ca i s-a cerut sa plateasca 100.000 de dolari pe luna la televiziunea Antena 1. “Si nu am platit”, a spus ea. Asta se intimpla, potrivit afirmatiilor sale, in luna aprilie, iar persoana care i-a spus asta a fost chiar Dick Morris, fostul ei consultant politic, ulterior devenit consultant al PUR. “Antena 1 este exact locul in care s-a spus ca Lia Roberts nu are ce sa caute la Antena 1”, a afirmat fosta candidata.
Ea a declarat ca situatii asemanatoare s-au intimplat la TVR 1 si la PRO TV. Desi nu a fost inregimentata oficial in partidul lui Voiculescu, e a avut mai multe puncte comune cu acesta. Consilierul american Dick Morris a lucrat concomitent si cu Roberts, si cu PUR; a beneficiat de sustinere mediatica din partea Antenei 1, existind, totodata perspectiva ca fosta candidata la Cotroceni sa fie sprijinita de partidul lui Voiculescu, posibilitate facuta publica de PUR in luna martie.

http://www.evenimentulzilei.ro/politica/?n...ad6838644702ec0
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 08:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman