HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvântatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Nume Pentru Animalute
gias
mesaj 24 Jan 2005, 04:37 PM
Mesaj #106


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 11
Inscris: 6 September 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.412



pisici: Monica (Moni) - o persana primita cadou de la o verisoara care nu mai putea sa aiba grija de ea.
Gogu - care de fapt e pisica, insa cand era foarte mica am crezut ca e motan
Baiatu - un motan alb si foarte paracios, daca-l deranjezi cu ceva se duce la tata si paraste
Bella - sora din alta generatie cu Baiatu
Monkey - fetita Bellei

Catei - Blacky - a catelusa de 12 ani, ceva maidanez cu ceva Terrier
Skipper - ciobanesc german
Si am mai avut doi frati - schnautzeri uriasi - Tarra si Ursu (Tarra a ramas, Ursu a murit electrocutat)
Asa de-a lungul timpului am mai avut si catei si pisici, insa pe cei de mai sus inca-i mai am (mai putin pe Ursu, insa a murit de curand si inca nu-mi vine sa cred).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eve
mesaj 24 Jan 2005, 05:59 PM
Mesaj #107


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 315
Inscris: 13 October 04
Forumist Nr.: 4.661



Nume de pisicutze: Miruna, Moumoun, Dodo, Tzutzu biggrin.gif


--------------------
Daca vrei sa fii iubit, iubeste. (Seneca)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 24 Jan 2005, 07:01 PM
Mesaj #108


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



Ultima mea achizitie in materie de pisici se numeste Mishu(asa ii chema si pe ultimii 3 motani si o pisica) Sunt inventiva nu?


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Jan 2005, 07:01 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Melcucu
mesaj 25 Jan 2005, 10:13 AM
Mesaj #109


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 4 January 05
Forumist Nr.: 5.370



Cutu meu, care e toata o doamna, raspunde la numele de alice, sau la prescurtarile (lee, ali, fa tampito, na la mama carne)


--------------------
Cine rade la urma, gandeste mai incetuser posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 6 Feb 2005, 02:47 AM
Mesaj #110


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



...o sa vorbesc la trecut pt ca motanii mei au trecut in nefiintza dupa ce au trecut strada la fetitze pe timp de noapte....deci unu a fost Gherutza,unu Pantilica super-motanu caruia nu-i scapa nici o zburatoare sau rozatoare(adesea imprumutat la vecini pt atari calitatzi) rofl.gif mi-e dor de ei....iar aku o sa vorbesc la prezent de Basescu pt ca e putzin chior si chelios tongue.gif....ne mai auzim dupa ce trece si asta strada..... hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 6 Feb 2005, 02:57 AM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



am avut in catzel cry.gif ; foarte mult m-am atasat de el... cry.gif pe care-l chema B A M B I L I C I biggrin.gif
a murit pentru ca stapana hh.gif unsure.gif nu a observat namila de catzel care-l imbratzisa de cateva minutzele bune cu guritza mad.gif ; mi-am spus ca nu mai vreau nici un bambilici si mi-am luat o floare
offtopic : biggrin.gif pe noua achizitzie am botezat-o 'B R U T U S ' smile.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matz
mesaj 7 Feb 2005, 04:34 PM
Mesaj #112


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 339
Inscris: 28 January 05
Din: bucuresti / piatra neamt
Forumist Nr.: 5.558



am o matusa care are o pisica Rafaella (pe scurt rafi), dar n-as sugera numele , pisica e cam nebuna wink.gif
iar pisica propie si personala a familiei a fost botezata de mama foarte sugestiv : curvo! rofl.gif ohyeah.gif
offtopic : asa o cheama , sper ca nu am suparat pe nimeni... unsure.gif


--------------------
He who laughs last, thinks the slowest.
My wife is a sex object - every time I ask for sex, she objects.
Why is it when we talk to God we're said to be praying, but when God talks to us we're schizophrenic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 10 Mar 2005, 10:44 PM
Mesaj #113


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



Samba, sambi, sămbica, sămbicuţ, bic, bicuţ ... sa-mi mai amintesc, boambă (ii zice mama) cand se suie pe pat, părosu' cand ii cade parul - catelusa mea maidaneza cu vadite urme de lup ceh dog.gif

Acest topic a fost editat de saldora: 10 Mar 2005, 10:46 PM


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dojo
mesaj 11 Mar 2005, 09:10 PM
Mesaj #114


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 197
Inscris: 27 May 04
Din: Romania, Timisoara
Forumist Nr.: 3.658



Am un doggie luat de pe strada cand avea aprox 2 luni. Au trecut deja aproape 6 ani. Cei mai frumosi smile.gif
Se cheama Junior, ca e cel mai mic din casa, i se spune Juni, Jun, copilu, etc. wink.gif
Momentan este la picioarele mele si face nani.
Dormim impreuna wink.gif


--------------------
Wherever you go, go with all your heart.
Medical SEO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
love2climb
mesaj 12 Mar 2005, 10:00 PM
Mesaj #115


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 18 January 05
Forumist Nr.: 5.472



Pe cutu meu il cheama Fredy
Ii mai spun:Iubire,Pilutu'(de la copilu'),Inimuta,Sufletel,Freewee,Freedom,Baiatu'


--------------------
"Climbing mountains outside is climbing mountains inside" Alex Gavan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diore
mesaj 7 Jul 2005, 12:21 PM
Mesaj #116


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 7
Inscris: 25 May 05
Forumist Nr.: 6.341



Am o catelusa, luata de pe strada in ajun de anul nou. Are cea mai ciudata blanita pe care am vazut-o vreodata la un caine. ohmy.gif Atunci cand am luat-o era cam alba cu ceva pete maro, acum e o combinatie de alba argintiu cu pete negre dar la radacina parului este maro roscat. Ma gandesc s-o tund, oare ce culoare o iesi in final? cool.gif
E si acum partea cea mai ciudata, o cheama : Tereza
Nu ma intrebati de ce si cum, ca nu stiu sa raspund. Pur si simplu asta a fost primul nume care ne-a venit in minte atunci. O alintam iubita, fetitzele si scorpie tarcata, iar cand e rea ii spun simplu "caine" (evident cu un ton mai apasat) wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Jul 2005, 05:01 PM
Mesaj #117


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Pe pisica mea o chema Mia. A murit sad.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitzike
mesaj 10 Jul 2005, 01:59 AM
Mesaj #118


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 9 June 04
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 3.795



Dani - in 22 iulie face 5 ani.

Haiduc si Suru au murit. ( am plans dupa Haiduc cred ca vreo 2-3 zile, de nu mai stiau ai mei ce sa imi faca. Cu Suru eram un pic mai mare, deja stiam care-i treaba. Amandoi au trait cate 14 ani. Tot Haiduc era cel mai de treaba, cu el am crescut )

Nu stiu din ce motive, nici unuia nu ii placeau pisicile..... asa ca nu am avut.

In schimb am tinut 2 ciori, le-am ingrijit si tinut in garaj pana au putut zbura din nou ( amandoua capsate/tavalite/violate si numai ele mai stiu ce...... de Suru ) si apoi nesintitele, in semn de recunostinta, au facut ceva treburi mai mari pe tricourile aflate la uscat in curte.

Danutu - Puiu, Copilu, Fratele mai mic, Nu-i voie, Pleaca, Ce faci ma, iar stai ???? ..... e baiat de treaba, prinde sobolanei, soricei, muste, gaini, pui, vrabii..... orice e mai mic decat el. E simpatic el asa de felul lui.


--------------------
Camilele au DOUA cocoase
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 10 Jul 2005, 03:38 PM
Mesaj #119


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



maica-mea a primit un ghemotoc de ciobanesc carpatin...
pe moment i se spune bursucel
e bestial, distruge tot in curte - mai ales florile smile.gif , dar cel mai fain e ca e deja protagonistul unei mici telenovele. Blackie, lupul familiei e gelos si protectiv totodata! bestial ce circ e in curtea aia


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 11 Jul 2005, 01:00 AM
Mesaj #120


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE
Ultima mea achizitie in materie de pisici se numeste Mishu(asa ii chema si pe ultimii 3 motani si o pisica) Sunt inventiva nu?

Deci, sa recapitulam, aveai o pisica (fetita, da? tongue.gif ) pe care o chema Mishu?!? rofl.gif rofl.gif Nu indraznesc sa intreb ce s-a intamplat cu ceilalti motani hh.gif rofl.gif

Mie, sincera sa fiu, mi se pare un nume de bun simt.. Si chiar nu inteleg de ce s-a ras in halul ala cand le-am spus cum il cheama pe motanul nostru blink.gif ohyeah.gif

Si tot apropo de ce spunea DeeDee, toate pisicile bunica-mii au avut un singur nume: Florica. Mai mult, pe capra si pe catea le chema tot Florica blink.gif Va imaginati ce haos iesea atunci cand era strigat in curte numele asta? rofl.gif

Am mai avut cativa motani cu nume la fel de sonore si grandioase precum Floricel, Vasile, Petronel thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Jul 2005, 03:05 AM
Mesaj #121


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



han.gif mitzike. Ce fain ai scris, clapping.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Jul 2005, 08:28 PM
Mesaj #122


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (mutulica @ 10 Jul 2005, 04:38 PM)
maica-mea a primit un ghemotoc de ciobanesc carpatin...
pe moment i se spune bursucel
e bestial, distruge tot in curte - mai ales florile smile.gif , dar cel mai fain e ca e deja protagonistul unei mici telenovele. Blackie, lupul familiei e gelos si protectiv totodata! bestial ce circ e in curtea aia

Nu ai poza cu bursucelu'? unsure.gif

Astia sunt simpatici rau. Erau doua piticanii din astea intr-o vara la o pastravarie unde mergeam in weekend uneori si erau taaare jucausi si faini. Am poze cu ei pe undeva, dar sunt poze clasice, pe hartie, ar trebui scanate sa le pot pune aici sad.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jul 2005, 08:30 PM
Mesaj #123


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ii fac cu prima ocazie
e crima ala mic


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Jul 2005, 08:31 PM
Mesaj #124


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Sa nu uuuiiti. smile.gif Mie imi plac mult ciobanestii.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 11 Jul 2005, 09:18 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Animalutele noastre au de multe ori nume...omenesti! ohyeah.gif Pisica noastra din Mitzi(clasic,nu?)a ajuns Catitza,deoarece avea oarece asemanari cu o anume ...doamna laugh.gif adica...se scarpina taaare mult!Acum se numeste Catitza si se scarpina mai rar!
Caini nu am in apartament,la tara ,la parintii mei exista Panait,Negrutu,Vulpita...Panait e deosebit,a fost salvat de pe strazile Bucurestiului de o prietena si de atunci pazeste curtea ca un adevarat caine lup,care este! biggrin.gif Are aere de bucurestean,n-a reusit tatal meu sa-l convinga sa pape mamaliga de cand il are!Pentru meritele lui deosebite,primeste meniu deosebit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anuena22
mesaj 26 Jul 2005, 08:33 AM
Mesaj #126


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 60
Inscris: 18 July 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.641



Am si eu o pisica neagra. O cheama Masza. Numele l-am luat dintr-o poveste ruseasca de cand eram copil despre Masenka, fetita zapezii. Nu prea aduce Masa a zapada, poate doar cu cea din centrul Bucurestiului dupa ce s-au depus 7 straturi de praf si mizerie tongue.gif Dar mie imi place numele si este simplu spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 11 Aug 2005, 04:05 PM
Mesaj #127


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Pe bucatica mea de siameza de o luna si jumatate o cheama Papusica.
Are momente cand sta in poza, si intreaga ei alura este a unei papusici de pisici.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cri-cri_d'Amour
mesaj 2 Oct 2005, 08:42 PM
Mesaj #128


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.086



Pe catelusa mea o cheama Tombica. Initial credeam ca e catel si ma gandeam sa-i pun numele Tombi, pt ca fusesem "palita-n suflet" de Ciresarii si tineam neaparat sa am un caine pe care sa-l cheme asa.


--------------------
"Daca faci pe mortul plutesti in libertate."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 15 Oct 2005, 01:57 AM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Nici o tara nu mi s-a lipit atat de mult de suflet ca si Finlanda si Cuba . Cu toate ca sunt extrem de diferite. Intre cele doua, cel mai mult mi-a placut Finlanda biggrin.gif
Mi-am adus aminte fiindca tocmai am vazut un film finlandez. Si limba finlandeza , lapte si miere pentru urechile mele ...
Asa ca l-am numit pe fostul meu catel KIITOS ( scriere fonetica). asta inseamna multumesc in finlandeza . Nu stiu insa cum se scrie rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 15 Oct 2005, 10:56 AM
Mesaj #130


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Labush...Cate amintiri am cu cainele asta rolleyes.gif ...my favorite...

Altele: Bombonel...Focutza (fiindca e alba toata...cand era mica era un ghemotoc de puf alb... biggrin.gif )...
Iar la pisici (animalele mele preferate de casa...):Isaura...Mieunica(asta nu tacea pana ce nu-i astupai gura cu mancare)...Fulgushor...Bobitza...si preferatul meu: Maradon (!fara a la sfarsit!)...

Pese: Nu stiu cum se face ca preferatii mei (Labus si Maradon) au murit (acum ceva ani) otraviti.. blink.gif mad.gif


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman