HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Re: Ciudat... Dar Sunt Liber
Mihai
mesaj 3 Feb 2004, 02:58 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Comentarii referitoare la materialul Ciudat... Dar Sunt Liber, semnat de 3,1415926535.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 11 Feb 2004, 03:14 PM
Mesaj #2


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Mihai, daca se poate si daca nu te superi, ai putea sa-mi stergi materialul din rubrica Editorial? cry.gif
Am realizat ca ar trebui sa vin cu ceva mai interesant... si daca se poate sterge-mi si postarea asta. hh.gif
Uite, promit ca pe viitor voi aduce un material mai bun, scris tot de mine (nu-s io plagiator).



--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 11 Feb 2004, 05:10 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



3,14...mie mi s-a parut un material foarte bun ...chiar mult mai bun decat altele...Te-ai gandit la un Jurnal? Poate e mai potrivit pentru ce ai scris acolo. Doar o sugestie...
hug.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Feb 2004, 05:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
OMU'BUN
mesaj 11 Feb 2004, 09:21 PM
Mesaj #4


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



3,14... tu esti mai mult decat talentat. Desi stiai asta, se pare ca aveai mare nevoie de parerea catorva de pe acest forum. Si cum ei nu prea s-au grabit sa citeasca, ai devenit susceptibil pana si pe talentul tau.
Viata e nedreapta, uneori, iar deziluziile apar din cand in cand. Dar cand stii ce vrei si ce poti, nici o furtuna nu te va putea dobori. Esti ceea ce esti, iar in patratica in care tu esti in largul tau, nimeni nu va incapea vreodata!
Desi nu eu sunt cel mai in masura sa-ti spun asta, parerea mea sincera este ca tu scrii foarte bine, iar faptul ca asta se intampla la varsta ta nu poate sa fie decat un fapt incurajator. Deci... mult succes!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 12 Feb 2004, 03:53 PM
Mesaj #5


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Denise_d si OmuleBun, sunteti niste prieteni extraordinari... hug.gif
Nu stiu cum sa va multumesc pt incurajarile de care aveam atata nevoie... Nu ma asteptam sa intereseze pe cineva si speram ca Mihai sa stearga postarea mea cat mai repede cu putinta inainte de a vedea cineva ca ma simteam... neinteles.

Mihai... daca vrei sa imi stergi materialul nu iti port pica... daca il lasi nici asa nu ma supar, pt ca tocmai am constatat ca aici, la Han, exista ceva mai important decat orice altceva: prietenia. rolleyes.gif

P.S. Voi reflecta asupra sugestiei tale denise_d.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 13 Feb 2004, 02:14 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Subscriu la ce a zis Omu' si Denisa.
Si mie mi-a placut f mult insa n-am avut timpul sa postez si aprecieri laudative.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 13 Feb 2004, 02:47 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 14 Feb 2004, 11:22 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Draga tinere scriitor, felicitarile mele sincere pentru materialul redactat in rubrica 'Editorial'. 'Carpe diem' 3,14. 'Ecce homo!'

F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 14 Feb 2004, 01:16 PM
Mesaj #8


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Va multumesc tuturor pt incurajari.
"Ciudat... dar sunt liber" este primul text pe care il introduc in volumul meu de poezie si proza intitulat "Jurnal de noapte".
In curand va aparea la Editorial un al doilea material, din aceeasi serie jurnalistica pe care l-am intitulat : "Agonia unei halucinatii" (urmeaza sa fac o ultima revizuire asupra materialului si apoi sa astept aprobarea moderatorilor).




--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 14 Feb 2004, 09:14 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



3,14... clapping.gif
Incredibil!! Wow!

Am "simtit" exact ce ai scris...F fain ai expus starea emotionala din acea noapte, m-am identificat perfect...am trait si eu asemenea nopti...dar nu am avut curajul sa spun nimanui... rolleyes.gif

Frumos, f frumos! Felicitari. : )

"Agonia unei halucinatii"...abia astept...hai scrie...repede! rolleyes.gif

***

Omule Bun, nu te supara, dar iti citesc postarile si pot spune si despre tine ca ai un talent imens... : ) Vorbesc serios...iti admir modul tau de exprimare... rolleyes.gif
Trebuie sa te apuci de scris...fructifica-ti talentul...talantul am vrut sa spun... smile.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 15 Feb 2004, 10:59 AM
Mesaj #10


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Va multumesc inca o data tuturor pt sprijinul pe care mi l-ati oferit.
Acelasi stil jurnalistic care apare in "Ciudat...dar sunt liber" este continuat in "Agonia unei halucinatii".
Imi trebuie numai aprobarea lui Mihai...


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 7 Mar 2004, 10:57 PM
Mesaj #11


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Mihai si daca nu te superi, te rog sa-mi adaugi la titlu si urmatoarea mentionare: "Din volumul Jurnal de noapte", asa cum apare si la materialul "Agonia unei halucinatii".


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 8 Mar 2004, 12:48 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



felicitari PI. m-am delectat si eu cu randurile tale. excelent. nu sunt un bun critic, insa thumb_yello.gif


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Mar 2004, 02:38 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



M-am gandit ceva timp inainte sa-ti citesc editorialul. Titlul era prea mult pentru mine, prea sentimental, daca ma pot exprima asa. Intr-adevar e bine sa fii liber!
Ma bucur ca Mihai nu a sters randurile tale!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 8 Mar 2004, 04:12 PM
Mesaj #14


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Va multumesc pt aprecierile voastre.. dar asa cum spunea si OmuBun inca nu am capatat incredere in mine atunci cand scriu si sincer sa va spun imi liposeste foarte mult aceasta incredere... si am un obicei foarte prost: acela de a strica ceea ce creez pt ca nu imi place ca nu a iesit PERFECT. Stiu stiu... nimic nu poate fi perfect... dar mie nu imi place daca ce fac nu e perfect... motiv pt care distrug creatia

[EDIT] Multumesc Mihai

Acest topic a fost editat de 3,1415926535: 8 Mar 2004, 04:17 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 8 Mar 2004, 11:59 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Cam asa procedam si eu... Nimic din ce am scris nu am pastrat, am aruncat totul a doua zi. Nu pot scrie (pseudo)literatura decat spontan. De aceea iti sugeram un jurnal. Nu trebuie sa fie unul clasic, ci locul in care exersezi. Trebuie sa scrii, pentru ca ai talent. Odata postat un mesaj mai ai doar un timp limitat sa revii asupra a ceea ce ai scris, apoi esti obligat sa lasi totul acolo. E mai bine, crede-ma, iti forteaza mana sa fii sincer, sa eviti stilul prea cautat, prea lucrat. Nu trebuie sa scrii pentru a castiga premiul Nobel pentru literatura, ci pentru a te pregati pentru el. wink.gif
Si sa scrii pentru tine, nu pentru altii. La inceput - orice iti trece prin minte: despre scoala, despre stelele tale dragi...


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 9 Mar 2004, 03:09 PM
Mesaj #16


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Draga denise_d, am deschis un jurnal (a dat Domnul) la peripetii la gura sobei. Mai ramane sa scriu in el laugh.gif
Multumesc pt sfaturi esti o scumpa.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:09 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman