HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

19 Pagini V  « < 17 18 19  
Reply to this topicStart new topic
> Scoala Consilierilor De Imagine, Prima scoala virtuala de consilieri
Ovidiu Bufnila
mesaj 24 Sep 2006, 05:53 PM
Mesaj #631


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 27 Jan 2004, 05:04 PM)
QUOTE
fiind cumplit de laudarosi, mai laudarosi decat mine


Bine ales "cumplit". smile.gif

QUOTE
tinte false, evenimente de acoperire, false conflicte [...] aceste nevinovate idei.


Cum or arata "ideile vinovate" ? smile.gif

Ideile sunt ca niste Obiecte Fictionale sau sunt chiar acele obiecte. Ar putea fi ele, Obictele Fictionale de sorginte feminina? Si vina sa fie vina ancestrala?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 24 Sep 2006, 09:24 PM
Mesaj #632


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Ideile sunt ca niste Obiecte Fictionale sau sunt chiar acele obiecte. Ar putea fi ele, Obictele Fictionale de sorginte feminina? Si vina sa fie vina ancestrala?


De acord că Ideile sunt (ca nişte) Obiecte Ficţionale... dar dacă le personificăm atunci trebuie să revizuim o mulţime de concepte... începând de la Eva tongue.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 29 Sep 2006, 06:09 PM
Mesaj #633


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Intr-un oras oarecare din Romania se intampla in aceasta clipa o ghidusie: intr-o institutie un tip a fost prins la mijloc. Il lucreaza toata lumea. S-a pus nashpa cu sefu cel mare, cu maharu. Maharu a dat ordin ca omu sa fie ras, tuns si frezat. Omu a inceput sa aiba tot felu de probleme. Cu alte cuvinte, o sa fie ras. Asa merge Istoria.

Intr-o buna zi, cate un om de pe planeta Pamant, din varii motive, intra pe invers cu Sistemu. Si omul moare in cele din urma. Nu e ca in filme. Pur si simplu moare, tigrilor.

Daca intr-o buna zi intrati in conflict cu vreun Sistem, oricare ar fi acela, incercati sa va gasiti rapid ICAN-ul si sa deveniti luptatori ICAN. Numai un luptator ICAN poate invinge un Sistem Pervers si Abil.

Daca nu ati aflat cum arata un om infrant de Sistem, OK, va spun. Arata ca dracu: e dezamagit si plictisit, gras si LEGUMA, suspicios, dus cu pluta, scenarist intre scenarist paranoic sau, mai nasol, e sub forma de tablita scrisa cu negru.

Imi sunteti dragi pentru ca sunteti anecdotici, haiosi si nepretuit de liberi. Va doresc sa ramaneti asa toata viata.

Daca insa vreun Sistem de pe lumea asta o sa puna ochii pe voi, atunci incercati sa nu va pierdeti cu firea, incercati sa va salvati viata in toate formele ei, incercati sa va bateti pe viata si pe moarte.

SISTEMELE sunt Cei Mai Perversi MANIPULATORI.

Povestea spune ca nu poti scapa viu din Actele Manipulatorii ale unui SISTEM. Unii insa au scapat. Oamenii aceia sunt cei mai buni.

Asta va doresc, sa devenit Cei Mai Buni. Sa fiti Cei Mai Buni deslusitori ai Imagologiei indiferent care va fi aceea.

Cu asta va spun la revedere si va transmit cele mai bune ICAN-uri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Sep 2006, 06:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Nov 2006, 02:34 PM
Mesaj #634


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (wasp @ 16 Jun 2006, 09:15 PM)
Ovidel, cartofi frantuzesti sau snitel de pui si cartofi prajiti ? Spune repede, pana nu ma duc la bucatarie si ard rofl.gif o varza a la Cluj, de mor bacauanii de pofta salivand sub fereastra ta ! Ca o sa gemi de placere mai ceva ca tuta aia care cumpara 3 peugeot-uri fara avans !

PS: Ovidel, daca mai vorbesti urat cu lumea, mananci sandwich-uri un cincinal de acum incolo !!!!! spoton.gif

TGO
tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 27 Nov 2006, 09:26 PM
Mesaj #635


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Likurici @ 19 Jan 2004, 10:31 AM)
Trebuie sa recunosc, sincer, ca schimbul de replici mi s-a parut interesant. Si ideea in sine este la fel.
Am multe intrebari insa, sau mai degraba nelamuriri.
Din cate am observat, consilierul de imagine este descris ca un razboinic, o persoana creativa care dezvolta aceasta abilitate pana la agresivitate in comunicare. Pana unde poate fi dusa aceasta agresivitate? Fapt dovedit este ca multi au parasit aceasta sectiune a forumului. Personal am vazut-o ca pe o provocare. Acelasi mod de abordare l-am intalnit la cursurile de orientare si consiliere vocationala, unde lectori erau in principal, oameni de la Institutul de Stiinte ale Educatiei. Se utiliza aceasta abordare ca instrument de selectie.
In cazul de fata, era mai eficient un alt mod de abordare? Era necesara o analiza a structurii microgrupului?
Acesta observatie m-a determinat sa-mi arunc putin privirea si catre "relatiile interpersonale". Sper ca ce voi scrie nu va fi considerat offtopic.
O relatie evolueaza in etape:
1. perceptia
2. atractie-respingere (empatie, subiect atins de calfa)
3. functionarea relatiei propriu-zise
4. integrarea psiho-sociala a pesoanei

O sa ma opresc putin asupra integrarii psihosociale a persoanei.
Am deschis si cateva carti, de unde sintetizez urmatoarele:
a.Integrarea este o nevoie pe care o simtim, se opune marginalizarii.
K. Horney sustine ca sunt trei tendinte in comportament:
- cautarea celorlalti
- mersul impotriva celorlalti
- fuga de ceilalti
b. Integrarea este specific umana (sociabilitate).
Schultz sustine ca sunt trei tipuri de trebuinta intr-o relatie:
- incluziune
- control
- afectiune
c. Integrarea este un fenomen activ (biunivoc)
Relatiile interpersonale se reflecta asupra comportamentului nostru. Acest lucru este demonstrat de Milgram, in 1974, in "Sistemul general de experimente I" (I de la ICAR).
Relatia (profesionala, simpatie-antipatie, cooperare, concurenta-conflic) este abordata atat din punct de vedere al raportului de egalitate, cat si cel al ierarhiei.

Nu degeaba printre primele teme a aparut notiunea de "manipulare", ceea ce ma duce cu gandul la un lider informal. Este un consilier de imagine un lider? De ce tip?
Exista doua categorii de lideri:
1. lider informal (persoana populara, aleasa neoficial drept lider de catre ceilalti)
2. lider formal (persoana desemnata oficial)

In cadrul unui microgrup, orice lider informal are puterea de-a convinge, de-a se face ascultat, putere mai mare decat cea a unui lider formal...fie si numai pentru faptul ca nu toti suntem dispusi, de la bun inceput si din diverse motive (obiective sau subiective), de a face ce ni se impune, chiar daca este vorba de o sarcina de serviciu, care afecteaza direct rolul/pozitia la locul de munca, repectiv in societate.
Ar fi bine ca orice lider informal sa fie constient de influenta pe care o are in cadrul unui microgrup si sa nu se joace cu aceasta "putere".
Din pacate, in cele mai multe cazuri, exista persoane care isi doresc "cu ardoare" sa devina lideri informali si reusesc acest lucru prin popularitatea de care se bucura. Si trebuie sa recunoastem ca devii popular mai repede daca spui "hai la o bere" in loc sa spui "rezolva cutare sarcina", de exemplu.
Probabil e mult de discutat aici, datorita aspectelor generate de diverse situatii.

In cazul in care avem de-a face cu un lider, acesta trebuie sa coordoneze, sa mediatizeze, utilizand de regula influentarea.
a influenta= a exercita o influenta asupra cuiva sau a ceva;
a manipula=a manui, a manevra;
Multi cad in capcana unor definitii precum: "Vorbim de manipulare doar atunci cand "manipulatul" nu-si da seama....in rest se numeste doar influentare ".
Totusi, manipulatul e un om constient, poate sa discearna. Atunci de ce aveam de-a face cu oameni care "se lasa" manipulati?

Astept cu interes raspunsurile Dlui Ovidiu Bufnila, precum si studiile de caz pe care le va propune.

Licurici, l-am putea reinterpreta pe Schultz intr-o maniera valurita? Ce ar fi RELATIA dintr-o perspectiva valurita si nu euclidiana?
smile.gif
http://ovidiubufnila.weblog.ro/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 31 Jan 2007, 09:22 PM
Mesaj #636


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 13 Feb 2004, 11:45 AM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ Feb 13 2004, 11:17 AM)
E o imagine gresita si metaforica.
Multumesc.
Nu ai dreptate.
OK.

Ovidiu, te rog lamureste-ma si pe mine, cui te-ai adresat, si la ce te-ai referit in fiecare dintre cele 4 alineate citate de mine. Sau cele patru idei sunt doar exemplificarea ideii tale despre non-liniaritate ?

Tot timpul, in Arhipelagul Imaginii am vorbit cu MINTILE voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 31 Jan 2007, 09:35 PM
Mesaj #637


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (SEMANTIC @ 12 Mar 2004, 01:27 PM)
Draga Ovidiu,
BALENA DE STICLA traieste in vitrina dintr-o sufragerie de casa provinciala.
ECOSISTEMUL este multimea "prafuita" a bibelourilor stranse cu grija
Din studii a reiestit ca cu cat BALENA DE STICLA ESTE MAI MARE CU ATAT ESTE PLASATA MAI SUS IN IERARHIA SISTEMULUI.

Concluzie: BALENA pentru care vre tu sa lucrezi cred ca este CEA MAI MARE! mad.gif

PS: din sondaje reiese ca in turul doi lupta se va da intre BALENA DE STICLA si PESCARUL DE PORTELAN CHINEZESC devil.gif

Balena este acum PRESEDINTE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 16 Jun 2007, 04:48 PM
Mesaj #638


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Erwin @ 24 Sep 2006, 11:24 PM)
QUOTE
Ideile sunt ca niste Obiecte Fictionale sau sunt chiar acele obiecte. Ar putea fi ele, Obictele Fictionale de sorginte feminina? Si vina sa fie vina ancestrala?


De acord cã Ideile sunt (ca niºte) Obiecte Ficþionale... dar dacã le personificãm atunci trebuie sã revizuim o mulþime de concepte... începând de la Eva tongue.gif

Eva nu este începutul în nici un fel. La început a fost o Membranã. Vãluritã ºi vãluritoare, enigmaticã. În ce fel a construit ea primul Interior? Nu se ºtie. E o enigmã! Era o Membranã Magicã Magneticã!
ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 16 Jan 2009, 06:25 PM
Mesaj #639


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



De ce ideile sunt oare de genul feminin?
Ei, Calfa, ce-mi spui despre asta?
rolleyes.gif

QUOTE(calfa @ 27 Jan 2004, 05:04 PM) *
Bine ales "cumplit". smile.gif
Cum or arata "ideile vinovate" ? smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 16 Jan 2009, 06:58 PM
Mesaj #640


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Ideile, Creativitatea, Creatia in general, il Atrag pe Creator. Imaginile sunt tot de genul feminin. Oamenii insa nu.





--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 16 Jan 2009, 08:53 PM
Mesaj #641


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(calfa @ 16 Jan 2009, 07:58 PM) *
Imaginile sunt tot de genul feminin. Oamenii insa nu.

? .................?


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 16 Jan 2009, 09:02 PM
Mesaj #642


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(calfa @ 16 Jan 2009, 06:58 PM) *
Ideile, Creativitatea, Creatia in general, il Atrag pe Creator.

Ciudat cum Dumnezeu e singurul mascul nascator. Sa fi fost o ea?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jan 2009, 10:16 PM
Mesaj #643


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pai nu stii de la emancipare incoace ca a fost o EA?
Dar si asta are un avantaj.
In loc sa ne chinuim, am trecut spre relax si ne lasam f****i biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 16 Jan 2009, 10:34 PM
Mesaj #644


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE(exergy33 @ 16 Jan 2009, 08:53 PM) *
? .................?

Imaginile sunt tot de genul feminin. O imagine, doua. Oamenii insa nu. Un om, doi. E simplu. Acum imaginile sunt la putere.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jan 2009, 10:42 PM
Mesaj #645


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta trebuie s-o reluam, pentru ca azi plec.
Dar intre timp gândeste-te, de ce femeile poarta pantaloni, si barbatii camasi roz.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 17 Jan 2009, 09:01 AM
Mesaj #646


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(calfa @ 16 Jan 2009, 11:34 PM) *
Imaginile sunt tot de genul feminin. O imagine, doua. Oamenii insa nu. Un om, doi.


Eu nu pot vedea lumea asa gramatical.

Daca oamenii sunt de genul masculin, atunci, prin prisma aceleasi logici gramaticale rolleyes.gif, femeile (de genul feminin fiind) reprezinta imagini ... si nu doar simple imagini ci "arme mortale", ca sa ma folosesc de expresia lansata de Ovidiu.

Acest topic a fost editat de exergy33: 17 Jan 2009, 01:37 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 17 Jan 2009, 01:10 PM
Mesaj #647


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Vezi ca poti, exergy. smile.gif Tine de libertatea pe lare o lasi imaginatiei ? Specializarea ta lingvistica iti pune uneori piedici ?

Omenirea, populatia, natiunea, majoritatea stiintelor si a sentimentelor sunt insa feminine.

Nu si majoritatea politicienilor, oamenilor de stiinta si a scriitorilor.

Acest topic a fost editat de calfa: 17 Jan 2009, 01:12 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 17 Jan 2009, 06:11 PM
Mesaj #648


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(calfa @ 17 Jan 2009, 02:10 PM) *
Omenirea, populatia, natiunea, majoritatea stiintelor si a sentimentelor sunt insa feminine.

... ce alaturare ciudata : stiinte si sentimente smile.gif.

Problema e ca eu nu gindesc totdeauna in limba romana, ca sa ma las (in)dusa de genul unor cuvinte.
Deci ceea ce e valabil in limba romana nu e valabil in limba germana, malgasa sau persana.
Limba persana nu are genuri. Nu exista cuvinte diferite pentru EL si EA, EI si ELE.
Daca ai sti ce distractiv suna pentru un iranian sa-i spun ca in limba romana 'un cutit' e de genul masculin ... insa 'doua cutite' devin feminine. laugh.gif
Un experiment foarte interesant poate fi acesta : pentru citeva minute incercati sa va inchipuiti cum e atunci cind exprimarea verbala se face intr-o limba unisex.

Si tot analizind cuvintele am observat un lucru foarte interesant. Multe cuvinte la singular sunt de genul masculin, insa la plural trec la genul feminin.

un adevar - doua adevaruri
un razboi - doua razboaie
un sentiment - doua sentimente devil.gif
un esec - doua esecuri
un stat - doua state
un pian - doua piane
.....

Limba/Limbajul ne influenteaza foarte mult modul de gindire si imaginea pe care ne-o facem despre lume.
Perceptia asupra lumii e influentata de limbaj.

Si ca sa revin la subiect vreau sa spun ca pentru mine personal, incercarea de a-mi face o imagine intr-o societate care percepe realitatea inconjuratoare intr-un mod propriu, destul de diferit de modul meu de perceptie, a fost o aventura in adevaratul sens al cuvintului. smile.gif



--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 17 Jan 2009, 10:01 PM
Mesaj #649


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



exergy, imperfectiunile Atrag. E o afirmatie pe care am intalnit-o si la Ovidiu. smile.gif Te-ai lasat atrasa de imperfectiune (o/doua) si sentimente.

Ce nu ti-e clar ? Stiintele ar fi biologia, chimia, fizica, matematica. Sau fiziologia, psihologia, sociologia, istoria, geografia. Iar sentimentele (neutre ?) pot fi teama, iubirea, tristetea, bucuria, atractia, repulsia, si tot asa. Toate fiind o/doua. Curajul (neutru ?) e o atitudine (o/doua).

Alaturarea a fost voita. Contrastul scoate in evidenta, si el. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 17 Jan 2009, 10:38 PM
Mesaj #650


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Cred ca curajul este tot sentiment, fiind opus celui de teama; cum ura fata de iubire, tristetea fata de bucurie etc.


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 18 Jan 2009, 09:35 PM
Mesaj #651


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



O intrebare pentru domnul profesor:

Ce trebuie sa faca un consilier de imagine cand imaginile scapa efectiv de sub control?


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 18 Jan 2009, 09:55 PM
Mesaj #652


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Scoala asta e una neliniara, fara profesori. Asta e si hazul.

La al cui control te gandeai ?

Pe HBO vad ca e ceremonia de impresedintire a lui Obama. biggrin.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 18 Jan 2009, 11:22 PM
Mesaj #653


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Eu ziceam ca cine da teme poate fi numit profesor; el stie ce cere, elevul este mai mult sau mai putin sigur pe raspunsul sau... smile.gif

QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 14 Jan 2004, 04:44 PM) *
Prima tema la Scoala de Consilieri:

1. Definiti axele de imagine ale lui Napoleon.

2. Urmeaza sa dezvoltam scenarii.
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine


Dar aflandu-ne intr-un domeniu al imaginii in care armoniile sunt de prima importanta, se poate aprecia ca a-ti impartasi problema completa nu este o idee rea. smile.gif

Sa presupunem ca axele de imagine ale lui Napoleon au fost definite. Dar, conform punctului doi, presupunand ca s-a realizat dezvoltarea catorva scenarii, imi inchipui ca se vor constata deformari puternice, de nerecunoscut chiar, ale axelor de imagine ale lui Napoleon, si asta din cauza focarelor de perspectiva diferite din fiecare scenariu... Acesta este momentul in care ai putea trai senzatia scaparii de sub control a imaginilor. Deci?... hmm.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 16 Apr 2014, 07:08 PM
Mesaj #654


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Pai ce faceti? De cand am deschis topicul asta am cucerit Romania. Hai, veniti dupa mine!


QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 14 Jan 2004, 05:16 PM) *
Salut voios, tuturor!
Toti tinerii care vor sa devina consilieri de imagine pot incepe de aici.
In masura posibilitatilor voi intretine acest topic o perioada de timp.
Cei ce vor sa devina consilieri de imagine trebuie sa stie ca lucrurile nu sunt deloc simple. E vorba de multa munca, de conditii grele de lucru, de pasiune si de inteligenta.
Sa trecem la treaba.
Pregatirea profesionala: ce fel de pregatire aveti?
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pagini V  « < 17 18 19
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 10:13 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman