HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 100 De Miliarde De Lei, la loto 6 din 49
Veti Juca la Loto Saptamana Aceasta?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 2
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Mihai
mesaj 16 Feb 2004, 01:03 AM
Mesaj #36


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



10 milioane de variante jucate degeaba

O noua saptamina in care milioane de romani au ramas cu buzele umflate

Goana dupa milioanele de dolari puse in joc la 6/49 continua si saptamina aceasta, cind primele calcule arata ca premiul cel mare va ajunge la 4,85 milioane dolari. Nici una din cele 10,7 milioane de variante jucate ieri, in cea de-a saptea saptamina de joc, nu a inclus combinatia cistigatoare: 38, 6, 31, 33, 8, si 7, astfel ca cele 4,7 milioane de dolari doboara reportul record de saptamina trecuta. La categoria a 2-a, cinci numere din sase, fiecare din cei 78 de cistigatori va primi un premiu impzabil in valoare de 890 de milioane lei, din care 200 de milioane lei reprezinta contravaloarea unui autoturism Dacia Solenza. La categoria a 3-a, 6.073 de jucatori au ghicit patru numere din sase, fiecare din ei urmind sa ridice cite 7,4 milioane lei. Premiul la categoria a 3-a este net, in timp ce premiul la categoria a 2-a va fi impozitat cu 20a, conform legii. Pentru extragerea de ieri, fondul total de cistiguri a depasit 8,7 milioane dolari. Din aceasta suma jumatate reprezinta premiile pe care Loteria le va plati cistigatorilor de la categoriile 2 si 3. Dupa primele patru saptamini de joc in care marele premiu la 6/49 nu a fost adjudecat, conducerea Loteriei Nationale a decis sa tempereze cresterea marelui pot, modificind repartitia pe categorii de cistig. De atunci, la categoria 1 se aloca saptaminal doar 5a din fondul cumulat de cistig. Milioanele de dolari mai ramin in joc inca doua saptamini. Daca nici la extragerea din 29 februarie, nu va exista un mare cistigator, pentru jocul din data de 7 martie, nu se va acorda premiu la categoria 1, suma de bani strinsa fiind impartita in mod egal intre cistigurile inferioare. (Mihaela Balea)

Bilete anulate dupa o spargere la o agentie din Roman

In jur de 200 de bilete jucate la extragerea Loto 6/49 de duminica au fost anulate, dupa ce agentia din municipiul Roman la care au fost jucate a fost sparta, iar unul dintre terminalele electronice a fost furat, precizeaza Mediafax. Sediul Agentiei Loto 27-17, de pe strada Anton Pann, din municipiul Roman, a fost jefuit, in noaptea de vineri spre simbata, hotii intrind in cladire dupa ce au spart un geam lateral. Ei au sustras un terminal electronic loto continind capetele a 100-200 de bilete, care au fost anulate. Cele 663 de bilete jucate la aceasta agentie, vineri, pina la ora 15.00, sint valabile. (A.M.)

Pina si copiii strazii au jucat la loto

La Agentia Loteriei Nationale ?Patria? din Craiova a fost inregistrat ieri dimineata cel mai mare numar de jucatori, rindul format ingreunind circulatia autoturismelor. Tot acolo, i-am intilnit si pe doi copii ai strazii, Lila si Axinte, care-si fac veacul in zona centrala a municipiului. ?Tanti care vinde ziare mi-a spus ca la loto sint bani multi acum. Am intrebat-o unde sa ma duc, si, dupa ce am cersit si am facut rost de bani, am venit aciulea?, ne-a spus Axinte. ?Nu stiu sa numar decit pina la zece, dar o sa cistig?, spune el.
Acesta ne-a declarat ca daca va cistiga miliardele, primul lucru pe care-l va face va fi sa-si cumpere o casa. ?De fapt o sa-mi cumpar o masina in care sa dorm cu Lila?, ne-a spus Axinte, fluturind biletul. Cei doi aurolaci au locuit pina de curind intr-o masina abandonata, care intr-una din noptile trecute a fost incendiata de tigani. (Florin Baltaretu)

Sursa: Evenimentul Zilei


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 Feb 2004, 02:21 PM
Mesaj #37


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Acest report are in mod sigur insa un castigator:

Loteria Nationala a batut recordul la incasari

QUOTE
Vanzarile de bilete la Loto 6/49 au reprezentat in perioada 1 ianuarie - 15 februarie peste 60% din veniturile aferente acestui sistem de joc pe toata durata anului trecut, Loteria Nationala incasand pentru aceasta perioada aproximativ 1.600 miliarde de lei, fata de 2.600 miliarde de lei, in 2003. Tragerea din 15 februarie a generat incasari de peste 10 milioane de dolari. Premiul de 152 miliarde de lei, peste 4 milioane de dolari, incluzand un autoturism BMW si un apartament cu trei camere, a ramas in joc si dupa extragerea de la 15 februarie. Profitul Loteriei Nationale a crescut de la 403 miliarde de lei, in 2002, la peste 1.300 miliarde de lei, in momentul de fata. Daca pana in 7 martie nu va exista nici un castigator, intregul report acumulat pana la 29 februarie ar putea fi repartizat in cote egale categoriilor a II-a si a III-a.


Sursa: Gardianul.ro, Cosmina Croitoru


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 22 Feb 2004, 01:25 PM
Mesaj #38


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Eu va spun sincer ca nu am incredere in loto... Mai joc din cand in cand ca da de castig si eu la categoria a 3-a. La alte categorii nici nu visez pentru ca...


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Feb 2004, 01:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Likurici
mesaj 22 Feb 2004, 01:47 PM
Mesaj #39


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 215
Inscris: 16 January 04
Forumist Nr.: 1.849



Tot citesc ce se posteaza pe aici...Asa ca am jucat si eu: 9, 10, 11, 13, 25, 31, 42.
Am jucat fiind convinsa ca nu vor iesi decat maxim 2 numere.
Daca voi trage "lozul cel mare" voi avea cateva zile de soc, apoi cateva de panica.
Ce as face cu banii? Greu de spus. Doar o parte din suma ar avea destinatii precise. Mare parte, nu.
Nu e ciudat ca nu stiu ce as face cu ei? blink.gif


--------------------
"De cele mai multe ori ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoastem."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 May 2010, 05:54 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ogică, norocosul de la Loto, castiga din nou: 8000 de euro, de la CEDO contra statului romān laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:50 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman