HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Regulament

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Web Browser Game - Ehockey
Roces
mesaj 12 Jan 2004, 02:49 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.787



Link joc:www.ehockey.nu

Buna.
Vreau sa va fac cunoscut tuturor aparitia de ceva timp a unui nou joc tip manager online.
Supriza vine de la faptul ca este un manager de hochei, sport destul de putin mediatizat pe la noi.

Nu am sa vin cu tampenii sa va conving sa va faceti cont, ci am sa expun in cateva randuri lucrurile bune/rele si cateva link-uri ce va pot fi de ajutor, urmand ca voi sa decideti.

eHockey este un joc tip manager, (web brower game si nu trebuie sa faceti download la absolut nimic),
in care primesti o echipa si incerci sa o faci cat mai competitiva. Primesti la inceput un lot de jucatori cu diferite calitati in functie de cate ii asezi in teren. In functie de cat de buni sunt acestia, rezultatele echipei vor fi bune sau slabe.

Clubul dispune de :
- scoala de junirori de unde in fiecare saptamana se poate "extrage" un nou jucator pentru clubul tau
- arena pentru hochei, loc de unde vor proveni majoritatea banilor
-staff tehnic pentru un randament cat mai bun
- sponsori
- suporteri
Iti poti antrena jucatorii fie pentru ai vinde pe Tranfer market si cumpara apoi alti jucatori pentru a completa astfel posturile deficitare sau chiar pentru a avea mandria de a avea un jucator la nationala Romaniei.

Ce este bine:
- site-ul este tradus in proportie de 90% in limba romana
- avem un campionat doar pentru romani structurat pe divizii
- avem Game Masteri romani, care se vor ocupa de bunul mers al lucrurilor
- o dezvoltare destul de rapida a jocului si imbunatatirea acestuia.

Ce nu este bine:
- jocul este inca la inceput si mai apar unele bug-uri, insa sunt reparate destul de repede
- 10% din site este inca in suedeza
- necesitatea imbunatatirii anumitor aspecte ale jocului
- ordinele la echipa se dau cu 24 ore inainte de meci
- daca sunt multi utilizatori pe site se misca mai incet

Ca o concluzie, as putea spune ca desi pare un joc ok si interesant inca sufera la unele capitole, ceea ce va poate face sa renuntati.

Romania are acum peste 300 de useri, insa nu toti sunt activi. Probabil ca in jur de 150-200 se ocupa de echipa lor.

Acum am sa dau si cateva link-uri unde puteti citi mai multe despre acest joc.


Forum romanesc pentru joc: http://hattrick.computergames.ro/forum/index.php?sub=1&f=46

Site international: www.ehockey.mxhost.net

Primul ziar deocamdata pentru ehockey: http://www.ehockey.mxhost.net/index.php?op...w&id=6&Itemid=2 (format pdf)

Program eHManager, care va ajuta sa tineti evidenta jucatorilor, sa-i aranjati in teren si multe alte lucuri folositoare:
http://www.ehmanager.net.tf/


Daca v-ati inscris va doresc rezultate cat mai bune si sa ajungeti sa castigati poate Cupa Romaniei. biggrin.gif

O zi buna

/Madalin Game Master Romania


Este in regula,am verificat siteul.Seamana cu hattrick in sine conceptul,dar nu stiu cat de original este.Oricum asta va ramane dumneavoastra sa decideti.

Dr.agy



Acest topic a fost editat de dr.agy: 12 Jan 2004, 06:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:56 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman