HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Closed TopicStart new topic
> Polemica: Razboi Psihologic Si Dezinformare
HandrX
mesaj 23 Mar 2003, 11:47 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 21 March 03
Forumist Nr.: 108



Cum ziceam , si in titlu , oare pe unde e adevarul? Eu unu' nu cred k in 2 zile de cand a inceput razboiul, americanii s-au omorat intre ei ca idiotzii :un elicopter prabusit din cauza unei erori de pilotaj , alte 2 elicoptere care s-au ciocnit in aer si un avion al Coalitiei lovit de..... o racheta Patriot huh.gif a , si un soldat american care arunca cu grenade intr-un cort al bazei sale... Hmm nu prea mere blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Mar 2003, 03:55 AM
Mesaj #2





Guests






Pai nu mere, dar asta e...Pana nu suntem de fata n-avem de unde sti adevarul...desi nu cred ca Bush a trimis incompetenti tocmai la sadam...Poate nu vor sa stim exact ce se intampla acolo....Sa nu ne sperie sau sa nu ne dea prea multe sperante...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Mar 2003, 12:57 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



A recunoscut pana si Bush ca au fost pierderi. Intr-adevar, nici cum afirma irakienii, dar au fost luati ostateci americani, avionul ala a fost lovit de racheta, arabul a aruncat grenada in tabara lui...Se pare ca pana sa se lupte cu irakienii, americanii trebuie sa isi rezolve problemele lor. blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Mar 2003, 12:57 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ulysses.Odyossus
mesaj 24 Mar 2003, 03:56 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 283
Inscris: 4 March 03
Din: Mediterana
Forumist Nr.: 16



Eu intotdeauna am avut impresia ca americanii sunt slabi din punct de vedere psihologic. Dar nu numai ei. Aseara au difuzat (nu mai stiu pe ce canal) un documentar despre un comando britanic. Desi, din punctul meu de vedere, membrii comandoului au mers din greseala in greseala, realizatorii reportajului i-au prezentat ca pe niste eroi. Mie mi-au lasat impresia unor incompetenti.

Prea multe accidente se intampla in campaniile anglo-americane. Poate e greu sa recunosti ca un copil de 13-14 ani a doborat cu o arma rudimentara un elicopter valorand milioane de dolari.


--------------------
The CSena Slayer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 24 Mar 2003, 09:47 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



1)Nici eu nu-i cred pe americani MARI SOLDATI!!Dar stii cum se spune:
Sunt cei mai prosti soldati dar au cea mai buna armata(cand apasa pe "buton"!
Am auzit niste comentarii ale unor fosti ofiteri superiori din armata(si se spune ca nu am fi "ultima din lume")care au sustinut ca "primele 10 zile de botez al focului" sunt cele mai "pline de accidente"(si nu conteaza cate antrenamente au facut,acum este "lucrul real" la care inca nu au participat niciodata).
1)Nu este vorba de un copil de 13-14 ani ci de un batran de 70 de ani care a tras un fos de arma(UNIC!!!).
Dar idea este ca acel helicopter nu s-a prabusit ci a aterizat(este intact aproape!).Si de aici se poate face orice speculatie(de la o defectiune tehnica pana la "acel foc de arma").Se crede ca a pierdut legatura cu restul formatiei( desi au fost gasite numai castile pilotilor,existand posibilitatea ca ei sa fi fost salvati de alte helicoptere).


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HandrX
mesaj 24 Mar 2003, 10:45 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 21 March 03
Forumist Nr.: 108



Pana sa difuzeze televiziunea Irakiana imagini cu POW , americanii nu aveau declarat decat un om mort sau pierdut pe front ... ph34r.gif Si mai nou , din cate am inteles au interzis televiziunilor americane difuzarea imaginilor cu morti sau raniti , nu credeti k incearca sa prezinte poporului american adevarul putin modificat pt. a-si pastra sustinerea? In orice caz , americanii au demostrat prin inceperea acestui razboi k dak li se scoala lor sa atace o tara care nu le convine din diferite motive (in cazul asta fac pariu k e un motiv financiar) , o vor ataca si fara acordul aliantei , si deci k nu da doi lei pe alianta 35.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 03:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman