HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Radem?
genicon
mesaj 27 Dec 2003, 06:02 PM
Mesaj #1


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Imi voi contrazice, intr-un fel, intreaga activitate la han. Insa, de la un timp incoace, observ ca primeaza "rasul". Multe persoane pe care le cunosc, si care inainte nu erau asa, acum intra pe han pentru ca rad. Pentru a rade. E o diferenta intre a te simti bine si a rade. Nu cred ca suntem "Aberatii" pentru unicul scop de "a rade". Si nu cred ca "Arta de a conversa" se rezuma la ras. Faza e ca la unele faze chiar nu e de ras. Nu ma refer la replicile lui bdl, care sunt sarea si piperul acestui forum. Nu ma refer la astfel de faze. Este destul de greu de inteles ceea ce am in cap, mai ales pentru ca si mie imi e greu sa spun ce simt.
Totusi... repet - scopul nostru la han nu este sa radem in continuu. Si, daca o facem, mesaje de genul "mor de ras!", in afara de Poiana unde sa zicem ca e permis, nu cred ca sunt permise.
Si, pentru a sustine motivul deschiderii acestui subiect aici si nu la "Sugestii, reclamatii..." pun intrebarea:
Veniti la han pentru a rade sau pentru a va simti bine? Nu uitati - o persoana care rade, se simte bine, dar una care se simte bine nu rade neaparat! wink.gif

Sper sa nu fie confundat cu "de ce ati ramas la han"... tongue.gif

Am zis


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 27 Dec 2003, 06:07 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
dar una care se simte bine nu rade neaparat!

...dar nu inteleg de ce NU te deranjeaza faptul ca ne simtim bine, dar te deranjeaza faptul ca radem si in afara Poienii? blink.gif

...si sunt subforumuri gen Povestea Mea si Universul Credintei unde nu se prea rade...din contra... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 27 Dec 2003, 07:09 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



huh.gif
sad.gif
rofl.gif


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Dec 2003, 07:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
axel
mesaj 27 Dec 2003, 07:16 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (genicon @ Dec 27 2003, 06:04 PM)
Imi voi contrazice, intr-un fel, intreaga activitate la han. Insa, de la un timp incoace, observ ca primeaza "rasul". Multe persoane pe care le cunosc, si care inainte nu erau asa, acum intra pe han pentru ca rad. Pentru a rade.

Uita-te in lista online si vei avea surprize, vazand ce fac de fapt oamenii. Nu cred ca exista prea multi oameni care intra doar sa rada.
Apoi vorbind despre mine, am zile in care ma uit la "Zi-ne ce ai in tartacuta" si privirea mea se pierde prin monitor, nepricepand nimic din ce e acolo si preferand chestii din alea mai serioase, care se potrivesc mai bine cu momentul respectiv (si am martori pentru afirmatia asta biggrin.gif )


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Dec 2003, 07:54 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Da, eu ieri, "par examplu", am ris. Si NU IMI PUN CENUSA-N CAP PENTRU ASTA.Dimpotriva.Doar nu trebuie sa imi "auto-cenzurez" reactiile ca sa nu lezez sensibilitati mai mult sau mai putin exagerate. Am ris cu un ris amar, dar tot AM RIS! De ce? Pentru ca, pina una-alta , il percepem pe celalalt prin ce scrie, prin cum scrie , pentru ca receptionam un "semnal" si trebuie sa discernem pentru a realiza daca imaginea pe care ne-o furnizeaza celalalt e reala sau e ceea ce ar vrea el sa fie.
Nu cred ca are nimeni dreptul sa ne spuna ce sa simtim, cum si vis-a-vis de cine. Fiecare reactioneaza cum vrea.Risul e uman, NOI sintem oameni, deci daca ridem, plingem sau ne dam cu sania in frigider sint chestiuni PUR omenesti.Ficare isi are propriile motive pentru care intra pe han.
Simtul umorului e diferit.Eu, una, nu "gust" comediile lui Jim Carrey, dar asta nu inseamna ca trebuie sa impun si celorlalti gustul meu in materie de umor. Asa cum nu pot sa EU impun motive de accesare a Hanului si nici sa accept parerile celorlalti.Sintem liberi, fratilor, sa ridem, sa plingem, sa intram sau nu pe Han sau oriunde ne impinge-mpielitatul.Dar n-am ris niciodata de o problema cu adevarat serioasa. De chestii puerile, da.Si imi rezerev dreptul de a o face in continuare.Viata si lumea nu sint intotdeauna asa "roze" pe cit am vrea si ar tyrebui sa acceptam acest lucru.
NE PLACE SAU NU, SINTEM DIFERITI . GINDIM, REACTIONAM, SIMTIM DIFERIT.
ALTFEL NU AM FI DECIT O TURMA DE OI.
EU NU ACCEPT SA FIU O OAIE!!!


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 27 Dec 2003, 08:01 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



QUOTE (Diana-Maria @ Dec 27 2003, 06:56 PM)
Asa cum nu pot sa EU impun motive de accesare ...

QUOTE
Apropos de superficialitate: mai bine ai trata mataluta limba romana cu mai multa atentie... Eventual si ortografia...

rofl.gif
Pt. Omul Bun, motiv de ris.
rofl.gif

Acest topic a fost editat de bubu: 27 Dec 2003, 08:07 PM


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 27 Dec 2003, 09:00 PM
Mesaj #7


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



@Nico - nu ma deranjeaza faptul ca radem. E clar, asta este un mijloc de comunicare destul de bun si chiar leaga prietenii.
Si sa nu fiu gresit inteles - eu ma refer la rasul in sine, la propriu. (nu ceea ce face bubu tongue.gif tongue.gif ) Ma refer la persoanele care intra pe han pentru ca vor sa rada. Nu au alt scop - nu sa invete ceva, nu sa caute sau sa dea un sfat, sa rada. E drept, exagerez acum putin dar asta e. Pe mine, unul, ma deranjeaza intr-un fel chestia asta, pentru ca persoanele care intra doar sa rada cu siguranta nu se duc la "Universul Credintei" sau "Dincolo de ratiune"... Voiam sa stiu si parerea voastra, sa imi dau seama daca-s anormal sau nu biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 27 Dec 2003, 10:31 PM
Mesaj #8


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Daca vreau sa rad ies la bere cu tine si cu Cain spoton.gif
Pe Han intotdeauna am intrat din curiozitate. Stiti si voi, "sa vad ce mai e nou". Nu conteaza cum ma simt. Uneori sunt trist si nu prea postez, alteori sunt pur si simplu prea plictisit ca sa postez insa, daca din cand in cand ma simt bine, sau mai rad e excelent.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 27 Dec 2003, 10:36 PM
Mesaj #9


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Eu am observat un lucru! Unii, dupa ce se cam plictisesc sa chatuiasca pe mirc sau mess, dau un clic pe google si - Oooo, minuuuune!! - descopera Hanul Ancutei. Nimic grav, as zice dimpotriva, dar ei inca mai au in reflex stilul sarcastic al chaturilor, si mai pe la inceput, sunt tentati sa faca sau sa caute cam acelasi gen de distractie!...
Sau, chiar vin de pe alte forumuri, unde intepaturile, ironiile si "aflarea in treaba" caracteriza cam pe toti userii acelor locuri! Unii sunt complet dezamagiti de linistea acestui forum! Altii, dimpotriva, il considera o adevarata oaza de relaxare. In timp ce pt. altii ( care apar destul de rar, ce-i drept) este locul ideal pentru a incerca sa fitileze, numai pentru a se amuza ei copios, chiar daca pe altii ii scoate din sarite! (Diana, fii pe pace, nu de tine-i vorba aici!)
Partea buna este aceea ca, oricare a incercat sau va incerca sa depaseasca limita unui normal in general agreat, va sfarsi prin a fi pus la colt, daca nu realizeaza ca una este sa ne amuzam, si alta este sa te amuzi de unul singur! In plus, daca noi, cei mai vechi, nu sesizam din timp nuanta unui zambet, am putea sa devenim complici fara sa ne dam seama, iar cand ironia scapa de sub control, e cam greu sa recunosti cam de care parte a baricadei te gasesti!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 28 Dec 2003, 03:48 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Omule Bun, daca exista un omulet care sa se scarpine cu mina stinga in urechea dreapta il postam aici. Ca asta am priceput eu din postul tau.Nimic. hh.gif
Fii mai explicit, te rog, ca n-am prins mesajul. cry.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 28 Dec 2003, 04:10 AM
Mesaj #11


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Ee'! Cum? Tocmai tu??? Pai tu in spatele monitorului, pricepi intotdeauna TOT!!! Doar ceilalti "o fac pe grozavii", ca tu nuuu!
Eu unu' nu vreau sa ma mai cert cu tine! Si nici cu altii, in cazul in care ar trebui sa-ti dau vreun exemplu!... Mai citeste o data! Apoi inca o data! Daca nu patrunzi, mai fa o ultima incercare! Si daca tot nu si nu, ia atunci toti userii si citeste-le posturile! Sunt sigur ca pana la urma (sau pana la anu') prinzi ideea! jamie.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 28 Dec 2003, 04:22 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Omule Bun, un gentleman, ca intotdeauna. 50.gif
Cum ramine cu ironiile gratuite?! Sau sint numai pentru cei "vechi" iar cei "noi" sint "ingramaditi"? La colt eventual, ca au deschis gura?! Asta e valabil pentru copiii de gradinita, cherie! Si pentru cateii care nu fac frumos.Nu pentru oameni in toata firea. Ca pina una-alta, sintem egali. Sau nu?!
Daca mesajul tau ar fi avut un fir logic , daca erai coerent in expunere, poate ca as fi inteles, cit sint eu de blonda. hh.gif
Insa exista niste mici... hai sa le zic..."deficiente".
Nu ne certam, draga, polemizam. Ca e plictisitor sa gindim toti la fel, sa ne aprobam unul pe altul si sa aplaudam ca la sedintele P.C.R.-iste. tongue.gif
P.S. Daca o faceam pe "grozava", cum zici tu, nu te intrebam ce ai vrut sa zici. Asa ca... Pricepi!

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 28 Dec 2003, 04:24 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 28 Dec 2003, 05:12 AM
Mesaj #13


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Oare sa rad? Pai asa s-ar cuveni, ca sa fiu on-topic!
Gentleman!!! Am fost de cand ma stiu! Si stii si tu cand eram noi mai pe la-nceputuri! Si cred ca am si ramas! Dar numai cand situatia o cere. Altfel subscriu la ideea ca "toti barbatii e porci!"
Ironii gratuite? NICIODATA ! Intotdeauna sunt incredintat ca platesc doar o polita, chiar daca ea nu-mi fusese adresata mie personal! Altfel sunt cel mai... cumsecade!... sorry.gif
"La colt", am fost si sunt de parere sa fie pusi numai cei care se cred "cu mot", intotdeauna indreptatiti sa rada de altii. Nu vreau si nu trebuie sa dau nume. Dar hai totusi sa-ti satisfac feminina ta curiozitate cu un singur nume: Radu Hincu! El asta face: ia toate forumurile la rand si rade de cei care au un Dumnezeu! Ba mai mult: el chiar recunoaste treaba asta!
Altceva ce sa-ti mai spun? Tot ce-am scris, pentru mine este extrem de simplu, dar am scris "un pic" mai complicat, ca sa nu primesc injurii pe PM, in cazul in care cineva anume s-ar simti vizat direct! Daca tu ma fortezi sa detaliez, inseamna ca... ma urasti!... Eu am vazut cum faci tu "slalom urias", dar nu intentionez sa-ti "numerotez" jaloanele! Tu esti profesionista, nu trebuie sa-ti spun eu! Deosebesti cu siguranta, jaloanele intre ele, si le ocolesti EXACT pe cele care trebuiesc ocolite! Ei, da, mai "calci" cate unu-doua, si esti dispusa sa le calci pe toate daca-ti stau in calea virajelor, dar daca nu conteaza ca-ti incetinesc ritmul, nu uita ca s-ar putea gasi unul care sa te... rastoarne!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 28 Dec 2003, 12:29 PM
Mesaj #14


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Bine, m-ati convins! Mai bine radeti decat sa va certati... pardon! Polemizati! tongue.gif biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Dec 2003, 01:45 PM
Mesaj #15





Guests






Io veneam la Han ca sa rad cand stiam ca dragul de Genicon avea ceva beri la activ...Atunci intram doar ca sa-i caut postarile , sa vaz ce-a mai scris si intr-adevar radeam ca nebuna in casa, de se speria si matza si o lua la fuga rofl.gif Apoi, de Craciun am intrat pe Han in speranta de a ma amuza cu prietenii si chiar m-am amuzat rau de tot!! Am ras de nu mai aveam aer rofl.gif A fost superb!! Insa, in general, intru sa citesc ce-au mai postat altii, sa vad ce mai au prin "tartacutza" (Axel, plateste drepturi de-autor tongue.gif ), ce se mai intampla in viata lor...Ce noutati mai sunt...E drept ca, de cand cu problemele mele nu mai am nici dispozitia necesara, nici puterea de-a ma concentra asupra subiectelor serioase...Dar mai citesc din ele, din pacate nu prea inteleg mare branza rofl.gif Chestia e ca, ce am avut de zis , am cam zis...Cel putin in momentul asta nu sunt in stare de polemici serioase si atunci stau la Han mai mult in Poiana sau la Gura sobei sau la Dragoste si sex...Dar imi voi reveni curand biggrin.gif (sper...)
Iar motivul principal pt care vin la Han e ca sunt dependenta de el!! Mai bine zis sunt dependenta de voi, de buna dispozitie, de lucrurile interesante ce se discuta pe aici, de tot ce inseamna Han..De cand cu Hanul am atatia prieteni cum nu am avut niciodata!! Si nu mai pot sta fara voi, iar asta o stiti de prin iunie:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 28 Dec 2003, 01:59 PM
Mesaj #16


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Diana-Maria
QUOTE
ne dam cu sania in frigider

...cum sa nu radem la Han... rofl.gif rofl.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 07:54 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman