HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Fara Limite !, Sincer
Balauru
mesaj 21 Dec 2003, 01:37 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 335
Inscris: 21 June 03
Forumist Nr.: 398




Cu ce "limite" nu sunteti de acord la forumul asta? Din Regulamentul forumului.
Sau una scrie si alta e in realitate.La urma urmei,un forum e ....o societate.

Nu se poate sa fiti de acord cu totul,altfel Ceausescu traia si in ziua de azi smile.gif)))

Pana azi sunt uimit de ce forumurile Romanesti pe Internet nu pot sa fie niste democtatii.
Macar virtual sa fie Democratie smile.gif)))



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 21 Dec 2003, 02:32 PM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Hm! Democratie? Traiesc intr-o lume in care camerele de luat vederi te studiaza atent si-n holul toaletelor. Toata lumea stie ca e... democratie, doar ca daca nu faci ceea ce trebuie, esti inconjurat in cel mai scurt timp si pus la punct. Mie asta mi se pare cea mai frumoasa democratie! Simte-te tu bine, dar ajuta-l si pe cel de-alaturi sa se simta bine. Daca ceea ce crezi tu ca este bine, deranjeaza pe cel de-alaturi, cu parere de rau, dar va trebui sa-ti gasesti o alta modalitate de a te simti bine!...
Asa si pe-aici. Poti sa zici ce vrei, dar nu uita sa-i respecti pe cei de langa tine la fel de mult cum ti-ar place tie la randul tau sa fii respectat de ceilalti!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 21 Dec 2003, 04:52 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



QUOTE (Balauru @ Dec 21 2003, 12:47 PM)
Macar virtual sa fie Democratie smile.gif)))

Depinde ce intelegem prin democratie.
Fiecare o vede diferit.
xmas.gif


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Dec 2003, 04:52 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Copernic
mesaj 21 Dec 2003, 08:55 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 669
Inscris: 13 July 03
Din: Romania, Galatz -anul 6003
Forumist Nr.: 455



QUOTE (OMU'BUN @ Dec 21 2003, 02:42 PM)
(...)Asa si pe-aici. Poti sa zici ce vrei, dar nu uita sa-i respecti pe cei de langa tine la fel de mult cum ti-ar place tie la randul tau sa fii respectat de ceilalti!

Frumoase cuvinte draga Omule Bun insa putin cam ipocrite. Am inteles sa "spui ce ganduri ai prin cap" , in ziua cu pricina, insa chiar sa ma injunghii pe la spate nu m-am asteptat, cel putin nu din partea ta. Aici nu tu trebuie sa dai dreptate unei persoane ori alteia, ci forul superior, respectiv administratorii hanului. Sa spunem ca a fost un moment de pierzanie, insa exacerbarea si vehementa cuvintelor m-au pus pe ganduri. La toate ideile murdare ce mi-au fost aruncate nonsalant in fata nu ai avut aceeasi vehementa, ba chiar te-ai complacut in aceasta stare, in aceasta tiganiada bizara si intortocheta. De-abia inspre sfarsit, probabil cand starea de complacere ajunsese la capat, te-ai decis ca sa intervii, oarecum onorabil. Te-ai asociat, din ratiuni subiective, cu o imagine de mentor. Dar haide sa tragem cortina, sa aruncam mastile si sa spunem verde in fata daca exista ceva de spus. Nu vad motivatia din spatele afirmatiei facute la invocarea unui psihiatru. Pur si simplu m-am crucit cand am observat cele scrise de tine.
Da, recunosc, am scris in Filosoful hanului. Doresti un concurs in cunostinte de filosofie ori poate in competitii care sa scoate in relief predilectia mea fata de filosofie?! Si cu toate acestea, nu imi pun bazele intr-un sistem principial filosofic. Eu ma caracterizez din punct de vedere rational si spiritual. Restul elementelor sunt doar o punte de legatura cu factorii sociali firesti.
Nu vreau sa transform redactarea intr-o confesiune, insa, dintre toate persoanele cu care am discutat, ca si moderator ori simplu membru, nu m-am asteptat la o asemenea murdarie din partea ta.
Imi pare nespus de rau daca un eveniment neplacut ti-a trezit resentimente insa gestul tau de a-ti aduce contributia la completarea listei cu ofense a fost inutil si neavenit.

Balaurul are mare dreptate cand subliniaza notiunea de democratie. Fireste, libertatea absoluta contravine insasi democratiei, si din acest motiv avem nevoie de regulamente, tocmai pentru a garanta, sprijini si respecta libertatea.

Am sa alung gandurile tulburi facand urarea traditionala de sarbatori - Craciun fericit si La multi ani.
"O viata fara sarbatori e ca un drum fara hanuri" (Democrit)

Acest topic a fost editat de Copernic: 21 Dec 2003, 09:04 PM


--------------------
Citeste Regulamentul Hanului!
Sprijiniti emanciparea Femeii!
<Iubirea este singurul act rational. Las-o sa intre in tine.>
.'.Animus In Consulendo Liber.'.
.'.Deus Meumque Jus.'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 04:32 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman