HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Locuri Magice
magda
mesaj 30 May 2005, 02:55 AM
Mesaj #36


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 74
Inscris: 29 May 05
Forumist Nr.: 6.366



se spune ca un loc magic unde iti incarci bateriile este langa Bucuresti, la manastirea Cernica. in spatele curtii, spre lac este un copac foare gros, pe partea dreapta a aleii. daca stai cu palmele lipite de acel copac te energizezi.


Retezat zona magica sau tot ce ce se intampla prin muntii aceia sunt doar simple coincidente sau "povestiri de pescari"?

Acest topic a fost editat de magda: 30 May 2005, 02:57 AM


--------------------
Sunt la fel ca intotdeauna ... mereu in schimbare !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 30 May 2005, 08:01 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Locuri "magice'- casa bunicilor si un refugiu ascuns atat de bine printre stanci, incat il descoperi numai cand ajungi la intrarea sa. Sunt locurile unde simt ca ceva, cunoscut si necunoscut in acelasi timp, imi da putere si liniste. Si daca sunt departe de ele, e de ajuns sa ma gandesc sau sa retraiesc momente petrecute acolo pentru a-mi regasi , macar partial
starea "de bine".


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little1
mesaj 1 Jun 2005, 05:25 PM
Mesaj #38


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



biggrin.gif stati sa va lamuresc biggrin.gif

ati auzit de "nostalgia paradisului" ?

se pare ca noi tanjim dupa un loc asemanator paradisului...

ce conditii trebuie sa indeplineasca locul pentru a fi magic ?

depinde... pentru uniii este nevoia de siguranta, pentru altii nevoia de atentie, de dragoste, de a fi sustinut etc

toate sunt nevoi interioare, iar a le cauta in exterior este o pista indirecta

sunt scoli de initiere care cultiva "campuri magice" care inconjoara persoana, si o fac sa se simta mereu intr-un loc magic

puteti incerca: aduceti locul magic in jurul vostru, oriunde v-ati afla. va ajuta, mai ales cand sunteti sub stress, in conflict cu cineva etc

thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Jun 2005, 05:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
smoke
mesaj 1 Jul 2005, 11:12 PM
Mesaj #39


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 19 January 04
Forumist Nr.: 1.892



in mijlocul unei furtuni de vara


--------------------
Cuvintele doar distrag atentia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 14 Jul 2005, 04:38 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Ierusalem...si in special cetatea veche! Ma incarca energetic, si-mi da pentru mult timp dupa vizitare senzatia de siguranta si putere. Poate si datorita faptului ca e construita din multa piatra...Aceeasi senzatie mi-o dau si muntii dar nu persista prea mult timp dupa aceea! In schimb Cascada Foz de Iguazu, cea mai enorma masa de apa pe care am vazut-o, m-a facut sa ma simt mica si m-a stors de puteri pentru mult timp dupa vizitare!
De asemenea in Romania am intilnit multe locuri unde din senin si spontan simteam miros de tamaie, sau mi se facea pielea de gaina fara nici un motiv!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spiridusa
mesaj 26 Jul 2005, 07:49 PM
Mesaj #41


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 5 August 04
Forumist Nr.: 4.195



un loc magic e in Deva intr-un parc la poalele Cetatii e un simplu loc cu leagane , copaci , verdeata
era primavara cand am ajuns acolo, totul era inverzit , inflorit , plin de viata si locul ala mi-a dat curaj , m-a facut sa cred ca se poate si nu numai parcul ci mai ales .. o mica poiana undeva la mijlocul drumul spre cetate care era plina cu flori mici albe pe un covor de iarba , la mijloc trona un bolovan mare care parca te astepta sa iti rezemi oasele de el



--------------------
"Cel ce nu indrageste nici o fiinta nu cunoaste bucuria de a trai."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lumashel
mesaj 4 Aug 2005, 06:44 AM
Mesaj #42


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 43
Inscris: 19 January 04
Forumist Nr.: 1.890



Am trei locuri magice
-sub plapuma cand inchid ochii si imi incep veghea.
-la fereastra enorma care nu duce nicaieri din Sinaia(cred ca a facut parte dintr-o cladire ,insa a ramas solitara si ratacita prin arhitectura moderna).
-in Sibiu.E orasul iubit de mine fara nici un motiv.

Si daca nu ajung nici sub plapuma,nici la fereastra,nici in Sibiu,recurg la un loc care nu imi apartine(si nici magia dansului),la cimitir.Acolo ma intind pe o cripta ,chiar daca ploua,ninge sau e soare,si mi se mai linisteste zbuciumul pentru cateva zile.) Mortii ma linistesc( ohyeah.gif pentru ca ma fac sa ma simt vie),nu moartea.

Acest topic a fost editat de Lumashel: 4 Aug 2005, 06:45 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 01:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman