HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> B U G Mafia - Baieti Buni, videoclip & album
srazvi
mesaj 13 Dec 2003, 07:46 PM
Mesaj #36


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



asta cu parerea e relativa , depinde de dispozitie , uneori nu-mi place nimik mad.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 19 Dec 2003, 10:14 PM
Mesaj #37


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Gata ... am ascultat si eu albumu. Chiar e nasol, comparativ cu celelalte albume ale lor. In primul rand nu`mi plac negativele pieselor .. si daca ma gandesc bine ... imi cumpar si eu o mandolina si ma apuc de muzica. Cat despre versuri ... cum zicea si geni, se contrazic, insa ce ma deranjeaza cel mai mult este ca pe albumul asta au pus niste injuraturi pe versuri? .. oare asta inseamna hh in Romania ? .. sa stii sa injuri si sa`ti pui injuraturile pe mandolina ? ... neah ... nu e bine delok !!! ... o mare bila neagra pt astia ....

PS: Inclusiv interiorul copertii e najpa .. si ma refer la "povestea" ilustrata ... câh !

alte pareri ?


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uzzijmenarul
mesaj 20 Dec 2003, 03:09 PM
Mesaj #38


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 20 December 03
Forumist Nr.: 1.573



Mi se pare un album foarte bun. Romaneste este un HIT. Iar partea cu instrumentalele au fost doar niste teste.
Deci albumul viitor nu va asa, pentru ca nu au prins la public.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Dec 2003, 03:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
genicon
mesaj 20 Dec 2003, 11:10 PM
Mesaj #39


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Despre "Romaneste" nu zic nici eu nimic - este clar un hit, este clar o piesa buna, este clar o schimbare in bine. Si, la fel de bun mi se pare si faptul ca instrumentalele nu au fost altceva decat niste "teste". Si daca renunta la idei gen "Iarba si alcool" sau "Exces pervers" totul va fi OK si pacatele le vor fi iertate. biggrin.gif

Am zis


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 9 Jan 2004, 08:26 AM
Mesaj #40


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



tongue.gif
http://www.evz.ro/divertisment/?news_id=14...464f4824969fd1c
tongue.gif

EVZ-Joi, 08 Ianuarie 2004
BUG Mafia au dat din nou lovitura, dupa trei ani de pauza discografica, cu albumul “Baietii buni”. Cei trei “mafioti” au vindut un numar considerabil de unitati in nici doua luni de la lansarea acestuia, dupa declaratiile casei producatoare. Videoclipul piesei “Romaneste”, in care baietii pun la zid politicienii corupti din Romania, are de asemenea un puternic impact la public. Ei au reusit sa-si pastreze un public fidel, in ciuda discretiei lor. Intr-o lume a showbiz-ului in care “vedetele” se intrec in aparitii, BUG ramine un exemplu de succes doar prin muzica pe care o fac.





Spunea careva ca nu mai sint buni? spoton.gif spoton.gif spoton.gif

Acest topic a fost editat de AIWA: 9 Jan 2004, 08:27 AM


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_R0guE_
mesaj 9 Jan 2004, 10:41 AM
Mesaj #41


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 6 January 04
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.718




Am ascultat si eu albumul, e slabut rau de tot. Ca instrumentale sa zicem ca e acceptabil (Tataee s-a maturizat ca producator), insa versurile sunt chiar penibile in unele locuri. DJ Swamp nu are nici o treaba cu gangsta rapu' pe care incearca sa il faca Mafia, scratch-urile par chiar deplasate in unele locuri... pacat. Nu l-am ascultat prea amanuntit pentru ca nu am avut rabdare.. mi-a placut "O Lume nebuna, nebuna de tot"..imi place vocea lui VIlly si instrumentalu' e chiar dragut.


--------------------
"You see things; and you say, <Why?> But I dream things that never were; and I say, <Why not?>"
George Bernard Shaw (1856 - 1950), "Back to Methuselah" (1921), part 1, act 1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uzzijmenarul
mesaj 12 Jan 2004, 02:57 PM
Mesaj #42


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 20 December 03
Forumist Nr.: 1.573



Baietii Buni super album
Am vazut la stiri pe PRO TV ca baietii buni sa vandut foarte bine mult mai bine decat albumul lui stefan banica jr. chiar daca a fost lansat dupa.
DECI NU-TI PLACE NU ASCULTA .
MAFIA A REVENIT SI VA FI CEA MAI TARE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 12 Jan 2004, 03:32 PM
Mesaj #43


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Sa stii ca ne bucura ca Mafia au vandut mai multe albume decat Banica , mi se pare ca a zis ca vreo 60 de mii, nu a zis nimeni ca nu ai place BUG MAFIA ,da dupa 3 ani ne asteptam la ceva mai tare ,sunt cateva melodii reusite pe albumul asta oricum.


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 08:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman