HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Lansare Cheloo - Sindromul Tourette, concert
Bugs Bunny
mesaj 28 Nov 2003, 12:54 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 28 November 03
Forumist Nr.: 1.316



Joi pe 4 Dec. in club Fire, Cheloo va sustine concertul de lansare al albumului Sindromul Tourette. In deschiderea evenimentului vor mai concerta Anonim si Spike
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 30 Nov 2003, 12:38 AM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Iar luni, 1 decembri, club Dumars - lansarea BUG Mafia...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 1 Dec 2003, 12:35 PM
Mesaj #3


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Din cate stiu eu, Fire este in Bucuresti. Si chiar nu cred sa fie vorba despre alt "Fire"...

In ceea ce priveste BUG Mafia, orasul este tot Bucuresti.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Dec 2003, 12:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
black ice
mesaj 1 Dec 2003, 04:06 PM
Mesaj #4


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Daca toti ati luat-o pe zile, continuu eu: pe 5 decembrie va fi concert Cargo de lansare al noului album, Spiritus Sanctus.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 5 Dec 2003, 12:14 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



mama, da ce m-a macinat.. cine e PILIF ?!?! ce are cu el de-l ia atata la $#la ... am gasit esplicatia.. ralu FILIP, CNA ohyeah.gif ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 5 Dec 2003, 03:51 PM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



yronik - ai intrebat, ti-am raspuns... totul este OK. Nu vad problema... Si, oricum, si in orasul meu natal Parazitii au venit doar o data... (e ala despre care cantau cei de la BUG - acolo unde "i-a luat gaborii" laugh.gif )

Cain - trebuia doar sa intrebi, si iti ziceam eu tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 5 Dec 2003, 04:22 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



ce sa mai intreb, ca am tras azi albumu, si am intrat pe sub birouri.. mam spart de ras .. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 5 Dec 2003, 09:57 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Am luat albumul .. tarrrrre ...


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 7 Dec 2003, 03:17 PM
Mesaj #9


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu detin astfel de informatii, si nici macar nu sunt din Cluj. Severin era orasul in cauza (si acolo i-a ridicat garda...)
In ceea ce priveste urinatul pe public, am auzit si eu zvonurile, insa nu cred sa fie adevarat. Oricum, trupa a dezmintit de fiecare data aceasta informatie. Si, in plus, am activat un timp pe un forum in care posta Tataee de la BUG, care era plin de fani si... nu s-a scris niciodata nimic despre chestia asta (lucru care cu siguranta nu ar fi trecut neobservat)
Tot ceea ce stiu este ca relatia lor cu fanii ajunsese intr-un punct critic datorita purtarii celor 3 baieti, lucru care se vede ca incearca sa fie indreptat in urma aparitiilor lor la TV si a interviurilor. A fost chiar stresant ieri la Mtv cand isi cereau din minut in minut scuze fanilor pentru diferite lucruri...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 8 Dec 2003, 09:27 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



m-a stresat.. de unde stiam "Aproape de perfectiune" ... e din "Laleaua Neagra " ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 8 Dec 2003, 12:44 PM
Mesaj #11


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Exact! Laleaua Neagra era... thumb_yello.gif
Si probabil daca o sa asculti cu atentie piesa lui Cheloo cu Ombladon, faza de inceput "Trage! Nu trag... Nu tragi? etc" o sa ti se para si ea cunoscuta. tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 15 Dec 2003, 03:47 PM
Mesaj #12


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Hmmm... imi e destul de greu sa raspund la intrebarea asta... (mai ales ca e blacky langa mine care imi zice sa spun ca ma deranjeaza ca nu am jucat baschet cu ei, ca nu ma saluta si ca nu m-au luat inca la ei in studio. biggrin.gif ). Insa eu voi incerca sa raspund cat-de-cat serios, desi, asa cum am zis, imi este destul de greu.
In primul rand, ma deranjeaza faptul ca anumite melodii d-ale lor semana destul de mult (fie ca idee, fie ca negativ) cu piese din strainatate. De asemenea, am auzit cum ca niste piese de pe S.T. ar fi fost trimise de public in cadrul campaniei "Instrumentalul". Insa... pana nu vad, nu cred wink.gif
Si, in rest... sunt anumite melodii care nu imi plac (normal...). Mai mult de atat, insa, nu pot zice... Astept si pe altii. wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 18 Dec 2003, 05:30 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Azi se face saptamana de cand am acasa albumul.
Concluzii:
este scurt-ceea ce nu inseamna neaparat si slab
este fara femei "adevarate" si plin de "cantarete" care strang din fund biggrin.gif
imi plac versurile insa pot sa-l ascult doar singura pentru ca mi-ar fi rusine de versuri (btw am aflat care era faza cu confortul stalinist si cu curvele peste 60 de ani rofl.gif )
alte concluzii mai profunde inca nu am reusit sa concluzionez ohyeah.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 23 Dec 2003, 11:36 PM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Multe formatii de la noi sampleaza dupa piese din strainatate ,si ma deranjat putin faptul ca pe albumul lu Cheloo melodiile sunt foarte scurte cand iti e lumea mai draga tac se termina ,cant despre droguri cei care le asculta muzica cred ca sunt destul de constienti ,si ce e rau in a consuma marijuana 6.gif e un drog usor ,poate in viitor ar trebui legalizata , ce nu imi mai place la Parazitii -nu imi place de impresarul lor Gianini 50.gif
A si inca ceva pe albumul asta sunt cateva chesti de rasism ,sau poate am inteles io gresit


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Dec 2003, 03:01 PM
Mesaj #15


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Am citit pe forumul lui Cheloo... si intr-adevar, "Target practice" si versul "Nu sunt o cioara, sunt de rasa superioara" a fost inteles ca rasism de catre fani. Si ce m-a uimit pe mine cel mai tare a fost aparitia unor subiecte (nu vazusem pana acum pe nicaieri, pe nici un forum ceva de genul asta) de genul "Anti-tigani" etc. Nu stiu cum a fost inteles de toata lumea acest album, punand accent acum pe piesa si versul sus-numite, insa un lucru este clar - asupra maselor astfel de "declaratii" pot avea efecte daunatoare... sad.gif

Am zis


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 02:22 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman