HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vise..., cum va vedeti in viitor...de Sarbatori?
TriRegnum
mesaj 24 Nov 2003, 08:48 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Poate titlul nu e bun, dar intelegeti pe parcursul mesajului la ce ma refer!

Eu unul am asa un vis, desi stiu ca nu voi avea familie(desi poate pe viitor preotii catolici se vor casatori, eu fiind hirotonit deja nu mai pot), sa am o casa mare cu un salon imens decorat cu tablouri valoroase totul in stil clasic, cu o orga clasica (cu tuburi) si un semineu in care sa arda focul linistit, iar langa semineu doua fotolii imense si sa fie Craciunul, sa fie un brad mare frumos decorat, cu cadouri multe sub el, iar eu sa cant la orga frumoasele colinde romanesti si straine, si totul sa fie plin de strigatele a doi copilasi care se bucura de cadouri. Sa fiu fericit(intotdeuna sarbatoarea aceasta imi aduce fericire, dar si o oarecum nostalgie) cu familia, cu rudele, prietenii...sa ciocnim un pahar de tarie...(sunt curios ca laic cum mi-ar fi fost viata, ca ambitie am, si inca peste masura...)

Demulte ori ma simt singur, asta e...am ce oferi lui Isus. Oricum ma bucur ca sunt preot, chiar daca necuratul imi da ispite ingreunandu-mi celibatul - singura legatura cu viata de apoi.

Eu am grija mereu sa-mi decorez biserica cu doi brazi imensi de-o parte si de alta a Altarului, impodobiti cu cele mai frumoase globuri se betele(nu incarcat, ci sa se vada bine bradul) si miroase toata biserica a brad, ieslea cu Isus si Sfanta Familie frumos asezata intr-un colt al unui altar secundar, iar la slujba toate luminile sunt aprinse, iti dau un sentiment de fericire imensa...e totul minunat(va sfatuiesc sa mergeti o data de Craciun la o biserica romano-catolica), iar orga canta cu registrii multi, la tonuri inalte astfel ca-ti inalta si tie sufletul sus catre Domnul Dumnezeu.
Preotul sau preotii impreuna cu episcopul, daca e catedralala, imbracati in hainele liturgice cu simbolurile crestine care sclipesc in lumina pala a lumnarilor de pe Altar, dar si datorita luminarii beculetelor....iti creaza o senzatie deosebita....

Eu am scris despre Craciun, dar si alte sarbatori mai sunt Pastele spre exemplu...oricum nu ma refer numai la sarbatori, ci si la momentele care poate ni se par banale, dar sunt pline de trairi intense, de fericire, de implinire...

Care este visul vostru? ca pe al meu l-ati citit deja!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 24 Nov 2003, 08:57 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



N-am eu un vis anume...dar citindu-ti mesajul mi-a venit in minte, in loc de vis, videoclipul de la George Michael - Last Christmas......in rest, fara comentarii...

Last Christmas, I gave you my heart
But the very next day, You gave it away
This year, to save me from tears
I'll give it to someone special

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 24 Nov 2003, 08:59 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Si eu am un vis..
Dar inca nu pot spune nimic despre el.
O sa va spun doar daca se va implini.. rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Nov 2003, 08:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
TriRegnum
mesaj 24 Nov 2003, 09:26 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Super peisajul Nicodim!

Cameron, daca ne-ai facut curiosi, spune-ne. Lasa pana se realizeaza ne spui si noua. Iti doresc din tot sufletul sa ti se realizeze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 10:06 PM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



cool.gif asta e rubricutza cu scrisori catre Mos Craciun? scuze... incercam sa fiu un picutzel ironica.
Hm... care e visul meu? Uite: sa descopar secretul femeilor care atrag de la prima privire, care sunt dorite cu disperare, acele femei fatale care pot face un barbat sa devina o jucarie.
Pina una-alta, fac parte din categoria celor care VISEAZA la asta.... Si caut retete pt afrodisiace devil.gif

Si de citeva zile visez sa am timp sa stau pe o banca in parc si sa ma bucur de soarele asta ireal de noiembrie. In liniste...
Sper sa nu ma catalogheze careva drept... hm ... ushurel... trasnita (??!)


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 24 Nov 2003, 10:18 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



smile.gif
Chiar daca ar veni o femeie de-aia la mine, nu ar avea nici o sansa, s-ar osteni degeaba, ca nu-i iese pasienta (vorba lui Nicodim). Poate fi Miss Univers ca la mine nu ar avea sanse, deci nu exista femeie care sa aiba sanse la toti barbatii, dar o asemenea ipostaza de femeie fatala iti da o oarecare incredere.
Consider ca nu e foarte greu, dar nici usor sa ajungi asa, trebuie muncit si vei ajunge.
Chiar: ati vazut filmul Famme Fatale ? Superb film.

Si mie imi place sa ma plimb prin parc, sa meditez...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 10:32 PM
Mesaj #7


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



Asadar ... nu este prima data cind aud un barbat spunind ca o femeie "perfecta" l-ar atrage in foarte mica masura. De fapt, cred ca visul meu ar trebui completat cu o a treia idee (stiu, deja vreau prea mult!) : mi-as dori sa cunosc si eu un barbat care sa stie ce vrea. Sa nu fie totul un gen de loterie. Stiu, nici noi femeile nu suntem intregi la minte....
Visul meu legat de plimbarea in parc si statul la soare a parut unora dintre cunoscutii mei drept ingrrrrozitor de romantic si, drept urmare, depasit ... caduc... Lumea asta a devenit chiar oarba.


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RamonaV
mesaj 24 Nov 2003, 10:39 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 186
Inscris: 15 May 03
Forumist Nr.: 307



Din pacate parcurile se micsoreaza pe zi ce trece asa ca dispar bancile alea nimerite in te miri ce colt linistit, plin de soare si culoare, numai bune ca sa stai ceasuri intregi chiar si fara sa meditezi, numai asa sa stai si sa te bucuri de fiecare clipa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 10:56 PM
Mesaj #9


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



Hm... de cele mai multe ori, exista locurile linistite, pline de culoare, numai ca ... risti sa gasesti pe cine nu trebuie. yikes.gif
De asta am trecut ideea mea de plimbare la categoria VISE. Pentru ca, practic, daca esti singura in parc, pe o banca, la soare, ai toate sansele sa gasesti "insotitori" nedoriti...
Deja cred ca mai bine o sa incep sa visez la tehnica avansata si la parcuri virtuale. Oricum traim o MARE ILUZIE...


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 24 Nov 2003, 11:01 PM
Mesaj #10


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Ehhh, eu duminica asta am dus la indeplinire visul vostru. M-am oprit intr-un parc si m-am asezat ca batranii, la hodina pe o banca...priveam veveritele, copacii desfrunziti, niste ultime frunze galbene ramase pe jos...A fost cald, linistitor, si bine... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 11:12 PM
Mesaj #11


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



Mult stimate vornic Nicodim, ma bucur ca mi-ai trait (macar partial) visul.
Depinde cit de mult te-ai bucurat de clipa de liniste (eu stiu cita liniste o fi fost, deja aparusera niste veverite...) si... cu cine.
Oricum , felicitari pentru reusita.
Eu inca mai scriu catre departamentul "vise placute" cu dorinta sa fie vreme buna in continuare. Cine stie, poate imi implinesc si eu visul!


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 24 Nov 2003, 11:16 PM
Mesaj #12


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Apoi, mai persephona cine sa te mai inteleaga pe tine? Acum vrei sa fii femeia dorita cu disperare si tot acum esti indignata de "voluntari" care sa te insoteasca in a contempla soarele!... Eeeei, pai ce-i asta? Rusinica-rusinica!... wink.gif
Visul meu? Pai nu pot pentru ca sa-l scriu ca-i lung si cuprinde atatea mii de alte vise incat cred ca v-ar pune pe fuga!... laugh.gif

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 24 Nov 2003, 11:17 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 11:22 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



huh.gif stai putintel... femeie dorita, ok. Hartuiala nu intra in calcul. Nu deranjeaza o companie placuta, deranjeaza o companie agresiva.
Dar chiar poti sa ne sperii cu visele tale multe!


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 24 Nov 2003, 11:32 PM
Mesaj #14


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Ooops!!! Ce-i cu poza aia de la profil? Dac-as sti ca te apropii de ce-i acolo, tu ai fi in fruntea tuturor listelor viselor. Pana si Nicodim (ca sa nu mai spun de Triregnum!!!) s-ar indragosti de tine. Ia spune, ai vreo cicatrice pe la buze? drool.gif hmm.gif yeah.gif snog.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 24 Nov 2003, 11:41 PM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



ohyeah.gif Nu stimati domni... nu am nici un semn distinctiv care sa-mi marcheze chipul!
POza de la profil ... hm... sa vedem... Nu cred ca as fi ales-o daca as fi fost departe de ce reprezinta ea.
Plus de asta, in cautarea adevarului despre femeile frumoase cu adevarat, am aflat un lucru : desi pina ajung sa-i vada (pt ca se blocheaza cu nasul in decolteul femeii) barbatii se cam pierd pe drum, farmecul unui chip de femeie sunt ochii.
Nu ma laud, dar ochii mei au deja un fan club in biroul in care lucrez. Dupa aia, se mai discuta si depre decolteu, despre picioare si... HEI, AM DESCOPERIT CA-S VANITOASA! yikes.gif


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 25 Nov 2003, 12:03 AM
Mesaj #16


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Oameni buni, eu is off ! Si stiti de ce? Fiindca nu mai rezist! Ochi, decolteuri, picioare... Da oare nu stiti ca eu mi-s om insurat, tatic a doi nazdravani? Fugi de-aici, ispita! wacko.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 25 Nov 2003, 12:09 AM
Mesaj #17


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



devil.gif Iar topicul asta incepuse chiar foarte pasnic...
HM... nici macar nu mi-a trecut prin minte sa ispitesc. Departe de mine intentzia... biggrin.gif
La categoria "vise" deja nici nu mai stiu ce sa scriu. Lista mea oricum nu ajunge la Mosu'... Poate ma insel! cool.gif


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 25 Nov 2003, 09:46 AM
Mesaj #18





Guests






Vise? Hmm...Pai am o groaza de vise...Unele dintre ele realizabile, altele inutile, caci nu cred ca se vor realiza vreodata...
Momentan imi doresc tare mult sa fiu de sarbatori la Bucuresti sa ma pot intalni cu forumistii mei dragi, sa am camaruta mea inchiriata si sa am un servici...Cred ca visul asta nu se va mai implini sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 25 Nov 2003, 01:25 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



pash.gif ba eu cred ca da ... hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marky
mesaj 25 Nov 2003, 01:42 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.146
Inscris: 13 May 03
Din: Bukale
Forumist Nr.: 287



si eu si eu
welcome.gif to Bukale.. o sa 38.gif si drunk.gif si pash.gif


--------------------
Life is a sexually transmitted disease.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 25 Nov 2003, 02:05 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Vise?! Hmm , nu stiu...dar o dorinta momentan , sa ninga , sa ninga asa de frumos cum ningea cand eram copil .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Nov 2003, 01:08 AM
Mesaj #22


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Poate o sa rideti de mine, da' io am doua vise clar stabilite pentru sarbatorile de anul asta. Nu plimbari sub clar de luna, nici ninsori si alte alea smile.gif...Eu de Craciun vreau sa-mi fac un cadou. O casca noua, absolut superba. Sper sa-mi iasa afacerea. A doua ar fi ca noaptea de Anul Nou sa ma prinda calare pe motocicleta. Se zice ca asa cum incepi anul asa iti va merge spoton.gif ...Din pacate a doua dorinta nu cred ca o sa se indeplineasca sad.gif , da' asta-i viata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 26 Nov 2003, 04:33 AM
Mesaj #23


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Ghost,iti doresc din toata inima sa ti se implineasca ambele dorinte thumb_yello.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Nov 2003, 07:54 PM
Mesaj #24


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Multam' fain Vegas mwah1.gif , cea cu casca se pare ca e ok, la sfirsitul lui decembrie o iau.Vine numai bine pt Craciun ...spoton.gif
biker.gif...

Acest topic a fost editat de Ghost: 26 Nov 2003, 07:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 1 Dec 2003, 03:35 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



eu de Craciun vreau sa nu fiu singura sad.gif
vreau ca Mosul sa imi aduca un iubit pe care sa il pot pastra pana vreau eu...

cat primeste femeia fatala de care s-a vorbit, ar fi interesant un alt topic-cel putin din punctul meu de vedere e femeia care e des parasita- ca mine cry.gif

am vazut filmul la femme fatala- in adevar e frumos. (mai ales ca joaca banderas rolleyes.gif )

am ramas putin uimita de visul tau, tu care preot fiind iti doresti un adevarat lux pamantesc... hh.gif

in fine...


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 1 Dec 2003, 04:03 PM
Mesaj #26


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu visez de o gramada de timp sa pot calatori, sa vad cit mai multe locuri si oameni... Pina acum nu am reusit decit sa visez cry.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 1 Dec 2003, 06:41 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Secunda
Stii vorba aia "pasarea malai viseaza" - mi se potriveste de minune. Oricum juramintele sunt sfinte si nu se pot incalca, mi-a placut luxul intotdeauna, dar caut sa nu ma atasez de viata pamanteasca
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 06:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman