HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Pepsi Vs. Coca Cola, Lupta racoritoarelor
Ce suc preferi?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 95
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
YoyoMan
mesaj 22 Dec 2004, 01:03 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Bafta!
Si in acelasi timp sa stii ca total nu o sa poti renunta niciodata. Adica - si eu am renuntat aproape total. Insa din cand in cand nu pot sa imi refuz un Pepsi biggrin.gif Oricum - bafta! Daca e prea mult nu e bun... sigur!
Insa la Fanta te poti gandi sa renunti acuma! Pana nu te apuci sa bei ca si Pepsi! spoton.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Dec 2004, 10:02 AM
Mesaj #107


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Tyra - acuma te-ai gasit sa renunti la Pepsi... cind eu asteptam poze cu tine in craciunita albastra?

Daca tot e sa renunti la prostiile astea, ai putea deja sa renunti la tot ce e cu bule si sa treci pe naturale.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 6 Jan 2005, 07:37 PM
Mesaj #108


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



QUOTE (afrodita @ 22 Nov 2003, 04:51 AM)
Eu am votat ultima optiune..Dintre pepsi si cola nu aleg nimic, prefer apa de la robinet, chiar daca de la apa pot face virmi intestinali, tot e mai bine decat gastrita sau cine stie ce alte boli(printre care si de rinichi) de la produsele mentionate mai sus.In general prefer sucurile naturale, ma rog, cat mai naturale, neacidulate si, daca se poate, mi le fac eu acasa, daca nu asta e, ma multumesc cu ce gasesc in comert.Oricum, in ultimul timp am dat-o pe apa minerala...Mi se pare "cea mai naturala" din toate produsele non-alchoolice...Ca daca e sa vorbim de alea cu alchool..Pai e alt poll pt ele rofl.gif

MMM domnule in caz ca nu ati auzit exista si Pepsi Light , Max shi TwistLight care nu contin nici zahar nici cofeina dar asta e... si asa nu ieseati prea des in oras


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Jan 2005, 07:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AIWA
mesaj 7 Jan 2005, 08:43 AM
Mesaj #109


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Hehehe am gasit si eu topicul asta si ce am spus hai sa arunc un ochi si pe aici ...ca nu s-o supara nimeni si am stat si m-a captivat discutia...acum stau si ma uit si ma intreb daca cel care a gindit chestionarul a uitat ca forumistii sint cam dispersati pe harta planetei? Sau a uitat ca majoritatea inca sintem in RO?
Vad in prima pagina cum lupta de orgolii a cuiva a dus la denaturarea unei reclame schimbind intentionat numele celor 2 firme (vinovat CLOPOTEL sad.gif noroc de Axel ca a fost prompt ) In a doua pagina cineva ( Jubi ) ne demonstreaza la ce mai este buna CocaCola cu alte cuvinte este "obligatoriu" sa avem in casa asa ceva ca nu se stie cind trebuie sa curatam singele din bucatarie dupa ce ne-am macelarit consoarta ... chiar ca e ca la STIATI Ca... biggrin.gif Iar aici in a treia pagina vedem cum sintem convinsi ca de fapt noi bem ce vrea publicitatea sa bem (ActionMedia ) si ca ar trebui cu mare atentie sa stabilim cine de fapt face teste si cine le comanda etc.
Dar de fapt sa revenim cu piciorele pe pamint si mai ales in RO caci aici am vrut sa ajung! Am si eu o intrebare la cei ce stau mai ales in patria CocaCola si Pepsi .... cind respectivii au fost in RO ultima data si au fost la orice crisma si au cerut cola sau pepsi ma refer la cele clasice ,nu la derivatele lor, au sesizat diferentza dintre ce beau ei acolo si ce bem noi in tara? Au reusit sa faca diferentza intre cele 2 produse? Discutia vad ca e destul de aprinsa si are sustinatori si de o parte si de alta si e bine dar ca sa putem face o discutie corecta hai sa avem o baza de discutie...adica sa ne raportam la ceva palpabil adica la CocaCola si Pepsi din Ramania la modelul clasic "sticla de sticla" biggrin.gif si sa discutam exact cum e!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 8 Jan 2005, 06:38 AM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Mie imi plac sticlele alea mici, mici , de 200 ml de Coca Cola smile.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 8 Jan 2005, 06:40 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fluturas
mesaj 8 Jan 2005, 06:46 AM
Mesaj #111


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 589
Inscris: 12 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.171



Comparand Coca Cola de aici(din Romania)cu cea din Germania mie mi s-a parut mai buna cea de aici.Acum, totul e relativ pentru ca eu nu stiu ce le place altora la bautura asta...stiu doar de ce sunt eu dependenta de ea.


--------------------
Cred.Sper.Nu stiu...

"Nu iubesti nimic daca nu iubesti totul"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 8 Jan 2005, 08:37 AM
Mesaj #112


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pepsi twist e ok, dar blue si coca vanilla sunt niste stifturi


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 9 Jan 2005, 02:40 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Cola din Germania mie mi se pare muult mai buna decat cea de la noi. Dar asta e relativ, stiu...

Pepsti Twist e nasol de tot din ceea ce ma priveste. Aroma aia de lamaie e crunta. De cate ori beau Pepsi in oras ii spun chelneritei sa imi puna 2 felii de lamaie in pahar. E mult mai bun asa, si pe deasupra obtii gustul la care se gandeau aia de la Pepsi cand au facut Pepsi Twist biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 10 Jan 2005, 09:07 AM
Mesaj #114


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



AiWa .... Coca Cola la noi ( romania ) si toata gama de produse ale " the coca cola company" sunt mai bune .. ma refer la gust culoare consistenta ... la tot asta in comparatie cu Austria Elvetia Germania si Italia .


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 10 Jan 2005, 09:35 PM
Mesaj #115


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Eu sunt bautor convins de Cola, in special Lights. Ma dezgusta insa toate marafeturile pe care le-au raspandit pe piata producatorii si si-au batut joc de gustul original Coke. Cred ca sunt prea multe kitschuri in materie de bauturi, mai ales cele "derivate" din Cola dar care nu se compara nici pe departe cu "mama" lor. wink.gif

Pepsi... hmm hmm.gif n-as refuza... insa am crescut band Cola. laugh.gif Poate ca nici o schimbare n-ar fi asa de rea... wink.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viaţa nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jan 2005, 09:12 AM
Mesaj #116


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Marcus... toate sunt Cola, si Coca-Cola, si Pepsi-Cola, ba chiar si Fru-Cola... se bazeaza pe nucila de Cola din cite stiu
diferenta e din alta parte

btw, Coca-Cola a schimbat pentru o perioada reteta, a venit pe piata cu noua Coca-Cola, denumita Coke, si a fost cel mai rasunator esec de marketing al firmei

nashpa nu?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 11 Jan 2005, 10:06 AM
Mesaj #117


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



hmm.gif hmm... chiar ca e greu sa faci deosebirea intre toate tipurile de Cola. wink.gif
Dar din cele pe care le-am consumat pana acum, pot sa spun ca produsul cel mai dezgustator a fost Pepsi Blue... are gust de sirop... hh.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viaţa nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jan 2005, 11:23 AM
Mesaj #118


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



da, pepsi blue e chiar nereusit, desi ideea e faina


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Jan 2005, 12:29 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Desi la nivel de notorietate, in cazul meu top of the mind este Coca-Cola (adica e prima marca de bauturi racoritoare la care ma gandesc), in ultima vreme am preferat Pepsi Twist datorita gustului usor acrisor. Cred ca in timp Pepsi va avea de castigat din aceasta diversificare. Nu stiu daca Coca-Cola a contraatacat si a scos un soi de Lemon-Coke sau ceva de genul asta. Deocamdata la noi nu am vazut.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 12 Jan 2005, 01:04 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Pepsi nu schimba gustul vinului ,

fata de coca cola care il schimba usor...


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 12 Jan 2005, 01:28 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (cipdecip @ 12 Jan 2005, 01:04 PM)
Pepsi nu schimba gustul vinului ,

fata de coca cola care il schimba usor...

yikes.gif
Adica tu pui pepsi in vin?
Si cum adica nu il schimba. Pai nu il face mai dulce?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2005, 03:05 PM
Mesaj #122


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



afara ca mi se pare o blasfemie sa altoiesti vinul (vorbesc de vin nu de orice posirca) cu pepsi/coca

ma indoiesc si ca nu se schimba gustul. si apa schimba!
se schimba aroma, buchetul, viscozitatea... la vin totul conteaza


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 13 Jan 2005, 12:39 AM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



QUOTE (actionmedia @ 12 Jan 2005, 01:28 PM)
QUOTE (cipdecip @ 12 Jan 2005, 01:04 PM)
Pepsi nu schimba gustul vinului ,

fata de coca cola care il schimba usor...

yikes.gif
Adica tu pui pepsi in vin?
Si cum adica nu il schimba. Pai nu il face mai dulce?

Da recunosc , vinul alb :dulce , demi dulce si demi sec il prefer cu apa minerala ; si vinul rosu sec si demisec cu cola

si cand sunteti intrun restaurant uitati-va prin sala si o sa vedeti ca asa il consuma 80% din clienti


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fluturas
mesaj 13 Jan 2005, 12:50 AM
Mesaj #124


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 589
Inscris: 12 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.171



la fel fac si eu:vinul rosu il beau cu cola si mi se pare foarte normala treaba.

Acest topic a fost editat de fluturas: 13 Jan 2005, 12:52 AM


--------------------
Cred.Sper.Nu stiu...

"Nu iubesti nimic daca nu iubesti totul"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 13 Jan 2005, 01:17 AM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (cipdecip @ 13 Jan 2005, 01:39 AM)
si cand sunteti intrun restaurant uitati-va prin sala si o sa vedeti ca asa il consuma 80% din clienti

blink.gif blink.gif blink.gif
Nu-ti place sec sau demisec, bea dulce, dar nu strica bunatate de vin cu chimicale!


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 13 Jan 2005, 07:34 AM
Mesaj #126


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (mememe @ 10 Jan 2005, 09:07 AM)
AiWa .... Coca Cola la noi ( romania ) si toata gama de produse ale " the coca cola company" sunt mai bune .. ma refer la gust culoare consistenta ... la tot asta in comparatie cu Austria Elvetia Germania si Italia .

OK
Deci pina acum am stabilit un lucru sticla de sticla si produsul de Romania
Pai sa discutam exact despre asta si uite cu foarte frumos putem spune in acest caz ca PEPSI e mai bun decat CocaCola cel putin din punctul mau de vedere!
La cola imi ramane un gust naspa in gura de la pepsi nu!

CIPDECIP....sincer poate in zona ta.... la mine in moldova 80% il prefera cu apa cel mult dar nu cu suc sau alte alea!

Eu totusi recomand daca e sa bei un pahar de vin sa-l bei asa cum este el Savoarea aromei si a buchetului e esesntiala la vinurile VINURI si aici e clar ca nu discutam de posirci.

Uite fa tu un experiment ...mergi undeva la tara unde are omul vie in curte si bea un pahar de vin naturel de ala netratat si spune-mi daca mai ai placere sa-l strici cu ceva fie acel ceva Pepsi Cocacola sau chiar apa.
De aia in restaurantele ale ce se respecta .... poti cere si un pahar de vin...il gusti si daca buchetul si savoarea vinului sint pe gustul tau ...poti bea o sticla sau cat vrei

de multe ori intilnesc indivizi sub 20ani ce hap si ei cu amica sau gasca in crisma si se chinuie sa faca "consumatie" cica daca tot dau banii sa-l bem tot uneori peste limita si alteori tot amestecindu-l cu "suc" cat mai mult "suc"....ca dupa aia sa se lauda ..."ba am fost si am facut o bauta...."




--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keffr3n
mesaj 17 May 2005, 11:14 PM
Mesaj #127


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 29
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.975



Decat chimicalele astea mai bine mor de sete fratilor. Nu stiu daca ati observat dar pe sticla de coca cola scrie [sau scria] ca are in compozitie acid azotic. Incercati o vizita intr-o fabrica de cola [ex. Ploiesti] si o sa vedeti niste containere cu capu ala de mort cu doua oase incrucisate...

P.S. Prefer pr*gatu'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 May 2005, 06:02 AM
Mesaj #128


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



chestia cu coca cola sau pepsi - cola care dizolva tot ce prinde... e veche si e o timpenie
organismul nostru genereaza acid clorhidric in stomac... care rade tot... si... totusi supravietuim

probabil ca daca vreu destept s-ar apuca sa bea concentratul din care se face bautura imbuteliata ar avea probleme grave, dar... hai sa fim seriosi


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 20 May 2005, 09:27 AM
Mesaj #129


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (halcyon_lll @ 21 Nov 2003, 08:22 PM)
De multe ori cand ies in oras, intr-un bar si comand un suc ma gasesc in imposibilitatea de a alege: Pepsi sau Coca Cola. Trebuie sa recunosc ambele marci de suc sunt foarte bune si intr-adevar ridica standardele an de an. De aceea m-am gandit sa fac un sondaj, sa vad ce prefera lumea mai mult sa bea. Daca ti s-ar oferi doua sticle de suc, una Pepsi si una Coca Cola tu pe care ai alege-o? Motiveaza-ti raspunsul!

Apa plata sau chiar si milenara uneori !Pepsi sau coca sau fanta ...tre sa-mi fie tare sete si sa nu fie nici o cishmea prin zona ca sa folosesc!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lotte
mesaj 24 May 2005, 02:23 AM
Mesaj #130


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 345
Inscris: 19 April 05
Forumist Nr.: 6.160



Pepsi(twist light tongue.gif ) desi ambele sunt sintetice 99,9% numai dupa ce am "savurat" Coca-Cola am ramas cu un "gust de dentist"... bleah mai lipsea albinutza sa-mi bazaie cerebelul mad.gif


--------------------
"Cândva totul va fi bine, iată speranţa, acum totul este bine, iată iluzia." ~ Voltaire
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman