HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cdma, BREW
Cecenu
mesaj 20 Nov 2003, 02:40 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 19 November 03
Forumist Nr.: 1.239



Hmmmm...
Super interesant forumul asta de tel mobila.
Eu as fi interesat daca exista oameni(sunt sigur ca da) care au auzit si mai ales folosit BREW.
Este un soft pentru programat tel mobile ce suporta CDMA.
Zapp tot promite ca aduce CDMA in Romania, dar pana acum nimik.
Eu sunt inca la stadiul de incepator in BREW, dar e super interesant si destul de usor de invatat.
Ca prima aplicatie realizata de mine a fost un SNAKE care mia iesit dezastruos dupa vreo cateva zile de programat.
Dar sunt perseverent.

Pentru cei calora leam trezit interesul Pachetu BREW se gaseste la

https://brewx.qualcomm.com/brew/sdk/download.jsp

Pachetul contine si emulator de telefoane pentru a testa programele. Merita si E FREE.
Merge doar sub win xp/nt/2000 si se programeaza in Visual Studio.

Credeti-ma merita. Si poate facem si o echipa ce tot se lauda Zapp-ul. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristis1
mesaj 1 Dec 2003, 03:00 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 1 December 03
Forumist Nr.: 1.335



Salut,

Si eu sunt interesat de tot ceea ce inseamna BREW, de la conceptul tehnologic, pana la Business Planul lor.
De ceva zile am aflat si eu de BREW de pe site-ul celor de la Zapp, si apoi am sapat si am sapat. Ieri am facut prima aplicatie, si ce sa zic... Interesant cum au structurat ei chestiile. Ceea ce nu imi place, este ca ei spun ca inca nu exista suport 100% pentru C++. Astazi vreau sa incerc o aplicatie orientata obiect sa vedem ce iese.

Si mie mi se pare super, mai ales ca sistemul este oarecum la inceput. Este interesant ca cei de la Zapp ofera 'deocamdata' acces gratuit la acel laborator, dar in viitor treaba se va schimba, asa ca acuma ar trebui facut un drum pana la ei, macar sa vedem cum arata un telefon BREW. Am auzit ca din al 2lea trimestru al anului viitor vor sa bage si la noi acest BREW.

Cat despre faza cu echipa, sunt interesat de idee. Ne bagam? Adresa mea de e-mail este cristis1 at zappmobile punct ro. (Nu am scris-o intreaga pentru ca am avut surprize in trecut cu fel de fel de chestii.

Poate ajungem sa mai vorbim.
Salut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:22 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman