HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Magie
thunder
mesaj 4 Aug 2004, 09:35 AM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (RZA @ 3 Aug 2004, 11:44 AM)
Sunt de acord cu gypsyhart.

- am inceput sa fiu de acord cu ideea ta ... cu circul. smile.gif

QUOTE
E destul daca se intalnesc o data, merg intr-un loc retras si thunder il conecteaza pe Catalin la energiile subtile printr-un procedeu oarecare. thunder, iti recomand "Tehnica S" (saltul in spatiu/timp), e foarte spectaculoasa pentru un neinitiat. Iar daca il uiti pe Catalin "agatat" pe undeva, nu cred sa fie o problema.

- magia neagra nu inseamna a folosi energile si metodele initiatice, ci a avea o intentie malefica in folosirea lor. smile.gif

- nu e nevoie de salt undeva pt. a ti se confirma prezenta si chiar receptia-controlul energiilor subtile.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 4 Aug 2004, 11:29 AM
Mesaj #142


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

nu e nevoie de salt undeva pt. a ti se confirma prezenta si chiar receptia-controlul energiilor subtile.


Da' de ce nu? eu vreau salt in timp! RZA, de ce nu imi arati chiar tu cum e cu saltul acesta?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 4 Aug 2004, 11:52 AM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



Catalin

Prietene induiosator de inocent, eu nu am sa-ti arat nici macar chestii simple... ai uitat ca am mai avut discutia asta? In plus, daca ti-as trimite sufletelul undeva departe ca sa vizitezi oarece locuri interesante, ce te face sa crezi ca n-as fi ispitit sa ti-l las acolo, iar fizicul tau (lipsit de capitanu' Picard... ai intuit bine cum stau lucrurile spoton.gif ) sa ajunga la sectia Agitati?

thunder

OK, pai hai sa-l lasam pe Catalin sa vada singur cum e cu "energiile"... wink.gif Iti dai seama ca, la cat de dornic e sa participe la experiente transcendentale, mai devreme sau mai tarziu le va si avea. Powered by devil.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Aug 2004, 11:52 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Catalin
mesaj 4 Aug 2004, 12:06 PM
Mesaj #144


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Catalin

Prietene induiosator de inocent, eu nu am sa-ti arat nici macar chestii simple... ai uitat ca am mai avut discutia asta?


N-am uitat... poate te-ai razgandit! Eh, nu vrei, nu vrei. Nu e nici o problema!

QUOTE

In plus, daca ti-as trimite sufletelul undeva departe ca sa vizitezi oarece locuri interesante, ce te face sa crezi ca n-as fi ispitit sa ti-l las acolo, iar fizicul tau (lipsit de capitanu' Picard... ai intuit bine cum stau lucrurile  ) sa ajunga la sectia Agitati?


Vai de mine... ai face tu chestia asta? pai nu-ti dai seama ce urme ti-ar lasa pe karma? ar insemna ca din cerul 7.5 unde te plasezi tu pe tine insuti probabil sa aluneci pana la "respins". Nu cred ca ai risca tu asa ceva. laugh.gif

QUOTE

thunder

OK, pai hai sa-l lasam pe Catalin sa vada singur cum e cu "energiile"...


Pai de ce mai? n-a fost vorba ca facem un experiment? acu' dati inapoi? sad.gif

QUOTE

Iti dai seama ca, la cat de dornic e sa participe la experiente transcendentale, mai devreme sau mai tarziu le va si avea. Powered by  devil.gif


Promisiuni desarte... mi-ai mai zis asta si pana acum nu s-a intamplat nimic. Ma intreb ce asteapta devil.gif ... doar sunt tocmai bun de atras pe partea intunecata. N-ar trebui sa piarda timpul. Poate maine il voi descoperi pe Iisus si nu va mai avea nici o sansa. Eu in locul lui, m-as fi grabit! Dar poate nu-l intereseaza nici macar pe el un suflet atit de mic si neimportant cum este al meu...


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 4 Aug 2004, 12:15 PM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Vai de mine... ai face tu chestia asta?

Vai de tine... am scris negru pe alb "ce te face sa crezi ca n-as fi ispitit" si nu ca "as face" chestia asta. O data in plus demonstrezi ca ai dificultati de intelegere a ceea ce ti se spune.
In plus, te asigur ca habar n-ai unde ma plasez eu pe mine insumi, ca esti pe dinafara in orice discutie despre implicatiile karmice ale unei actiuni, ca folosesti pluralul ("acu' dati inapoi?") aiurea-n tramvai si ca nu esti "numai bun de atras pe partea intunecata" ci ca esti deja acolo. Enjoy.


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 4 Aug 2004, 01:18 PM
Mesaj #146


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Of, greu se intelege omu' cu tine. Daca nu vrei sa participi la experiment, nu participa. Dar de ce te bagi in seama atunci? Lasa-ne pe thunder si cu mine sa punem la punct detaliile!


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 4 Aug 2004, 01:49 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



RZA, am o intrebare pt tine? Tu ai vreo legatura cu "contele Inncapuciato"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 4 Aug 2004, 01:51 PM
Mesaj #148


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Si cu Rudolf Steiner... cu toti are diverse legaturi...


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 4 Aug 2004, 02:02 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



gio19ro
Nu.


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 7 Aug 2004, 11:29 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Seara buna.
Domnilor, permiteti-mi sa va intreb, in acceptiunea dvs, ce persoane considerati ca sunt apte de a invata magia si, in eventualitatea unui raspuns, cum vedeti magia, ca stare spirituala ori ca altfel de stare?
Numai bine.

Acest topic a fost editat de Minerval: 7 Aug 2004, 11:30 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albastrica
mesaj 10 Aug 2004, 12:39 AM
Mesaj #151


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 7 August 04
Forumist Nr.: 4.211



Nimic nu sta la voia intamplarii, la fel nici faptul ca am auzit macar de Carlos Castaneda si invataturile lui. De aici vine responsabilitatea de a face ceea ce am invatat. Daca ma voi da cu capul de pereti sau voi face si eu o calatorie fara sfarsit, ramane de vazut, dar regretele nu-si au locul si oricum e mai bine decat sa ma simt singura printre oameni. Totusi mi-as dori sa gasesc un Don Juan atus sau o Carla Togg pentru ca nu poti invata in patru zile cat citesti o carte ceea ce altuia i-a luat zece ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 12 Aug 2004, 06:06 PM
Mesaj #152


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Albastrica,

Cauta si vei gasii. iti garantez eu. Nu sta cu mainile in san asteptandu-l pe Castaneda sau Don Juan. Actioneaza si ii vei gasii tu pe ei. Mai multe in PM.

Apropo de "circ". Credeam ca sunteti oameni seriosi!





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Sep 2004, 08:54 PM
Mesaj #153


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Thunder, am gasit o metoda simpla de experimentare. Sa imi spui daca esti de acord sa punem in practica.

1. Stam la o masa si intre noi exista un panou cu doua gauri prin care tu bagi mainile.

2. Eu arunc o moneda si in functie de rezultat imi apropii mana de mana ta stanga sau mana ta dreapta.

3. Tu trebuie sa spui de care mana m-am apropiat.

Simplu si eficient. Ce zici?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 7 Sep 2004, 09:26 PM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE (Catalin)
2. Eu arunc o moneda si in functie de rezultat imi apropii mana de mana ta stanga sau mana ta dreapta.

3. Tu trebuie sa spui de care mana m-am apropiat.


Frate... si tu stii multe despre biocampurile palmelor... frusty.gif

Un experiment interesant ar fi daca l-ai pune pe thunder sa "citeasca" fata monedei din mintea ta, nu simtindu-ti caldura sau biocampurile palmelor. Uite asa era sa-ti ramana numele... Pacalin. ohyeah.gif

Daca nu mai ai si alte propuneri din aceeasi categorie, iti pot recomanda cateva experimente pentru nea' thunder, in care factorii energetici sa fie exclusi. Si, daca el va putea accesa anumiti factori informationali... spoton.gif

Te incumeti?


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Sep 2004, 09:31 PM
Mesaj #155


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Frate... si tu stii multe despre biocampurile palmelor...


Prietene, eu habar n-am despre biocampurile palmelor. Doar am propus o chestie. Daca se poate bine, daca apropierea palmelor nu e detectabila sunt gata sa incerc altceva.

QUOTE

Un experiment interesant ar fi daca l-ai pune pe thunder sa "citeasca" fata monedei din mintea ta, nu simtindu-ti caldura sau biocampurile palmelor. Uite asa era sa-ti ramana numele... Pacalin.


Ok, daca Thunder e dispus, incercam si varianta asta.

QUOTE

Daca nu mai ai si alte propuneri din aceeasi categorie, iti pot recomanda cateva experimente pentru nea' thunder, in care factorii energetici sa fie exclusi. Si, daca el va putea accesa anumiti factori informationali... 

Te incumeti?


Chiar te rog.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 8 Sep 2004, 12:42 AM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



OK, sunt omu care apreciaza constructivismu...

@Catalin

Biocampurile palmelor sunt asa... ca niste vortexuri de se isca in jurul unei zone de chinejii o numesc "Punctu Lao Gong", zona situata ca pe la baza carpienelor, sau unde folcloru popular zice ca podu palmei simte mancarimi de tre sa primesti bani, sau intepaturi de tre sa-ti bataie, sau <<ti se "bate" palma de veste vei afla>> ... (suficient de explicit folclorul asta ca sa intelegei ca e o zona cu sensibilitati ceva mai crescute decat, sa zicem, zona unde Tatal Nost' a gasit de cuviinta sa-ti crape trupu-n doo?)...

QUOTE
Daca se poate bine, daca apropierea palmelor nu e detectabila sunt gata sa incerc altceva.

Poate ar fi bine sa incerci altceva daca apropierea palmelor e detectabila. Da' tu ce zici?..

Acu' sa dam Cezarului ce-i al Cezarului si thunderului ce-i apartine. Y compris afirmatia ca detecteaza energiile subtile, nu informatia. Nota mea: energiile "subtile" se decanteaza - precum in Cer, asa si pe Pamant - in energie care va asigura un suport termic, magnetic, mecanic informatiei implementate pe acel suport etc. a.i. orice om (supus greselii) poa' sa zica EVRIKA! la biodetectarea unei atari surse de energii cat se poate de cunoscuta stiintei si s-o atribuie "planurilor subtile ale creatiei" (ohyeah.gif ), adica un scientifical hoax sau - in termenii logicii - gibberish talking sau argument by prestigious jargon fara sa aiba habar ca informatia ii scapa iar testu magicianului Randi ramane tot insolvabil. Caz specific (celor ca) /lui thunder... evil.gif

Hai sa ne imaginam acu ca la fo trei scenarii in care suportul termic, electric, magnetic, gravitational etc. al informatiei este tinut la respect diespam.gif si, ca sa merem o tara mai departe, chiar mintea iluzionistului Catalin nu detine informatia cu care il provoaca pe challengeru thunder,..., si se facea ca:

1. Catalin amesteca un pachet de carti de joc iar thunder, la fiecare aranjare cu un numar de ordine par, anunta numerele prime prezente pe a treia carte de la stanga la dreapta din pdv al operatorului (Catalin) si pastreaza o tacere demna de fiecare data cand pe aceasta carte nu exista un numar prim

2. Catalin pune o intrebare la care thunder n-are cum sa stie raspunsul si la care nici Catalin nu stie raspunsul dar il poate afla post hoc experimentului (ex. care este data nasterii bunicii dinspre tata a lui Catalin - presupunem ca acest raspuns nu ii este cunoscut lui Catalin in momenul efectuarii experimentului), intrebare al carei raspuns poate fi bifat cu pixu de catre thunder intr-un sir de numere intregi ce apartin intervalului [1, 31]

3. (si cea mai tare sau "last but no least" cum spune francezu) Catalin pune o intrebare al carei raspuns nu il stie nici el, nici thunder, in schimb il stie saracu RZA, intrebare de tipu "care este valoarea momentana medie a ego-ului MANifestat de cocosu de munte mascul in dansul nuptial de cucerire a femelei, daca presupunem ca ego-u' este o categorie existentiala ce poate fi reprezentata printr-o valoare exprimabila pe o scala valorica de la -100 la +100, unde valorile pozitive arata prezenta acestei categorii existentiale, cele negative arata absenta categoriei - si deci prezenta anticategoriei masurate (credinciosi, smeriti-va, urmeaza un concept drag voua: SMERENIA) - iar etalonul in functie de care se apreciaza aceasta categorie este (se putea?) Domnul nostru Iisus Hristos, cu o valoare MANifestata a categoriei ce ne intereseaza de -100 in timpul vietii cu trup, corespunzatoare asadar smereniei maxime pe care o entitate o poate MANifesta in timpul vietii cu trup.


Faceti aceste experimente, frati intru ratiune. evil.gif Pe drept eu va zic voua: la capatu drumului se afla ceea ce fiecare din voi stia (cititi "isi dorea") ca/sa afla(e).

Confirmarea.

Acest topic a fost editat de RZA: 8 Sep 2004, 01:55 AM


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 8 Sep 2004, 11:09 AM
Mesaj #157


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Poate ar fi bine sa incerci altceva daca apropierea palmelor e detectabila.


Nu te inteleg. Eu vreau sa ma conving de ce spui tu. Sunt dispus sa fac experimentul. Care e problema?

QUOTE

Acu' sa dam Cezarului ce-i al Cezarului si thunderului ce-i apartine. Y compris afirmatia ca detecteaza energiile subtile, nu informatia. Nota mea: energiile "subtile" se decanteaza - precum in Cer, asa si pe Pamant - in energie care va asigura un suport termic, magnetic, mecanic informatiei implementate pe acel suport etc. a.i. orice om (supus greselii) poa' sa zica EVRIKA! la biodetectarea unei atari surse de energii cat se poate de cunoscuta stiintei si s-o atribuie "planurilor subtile ale creatiei" ( ), adica un scientifical hoax sau - in termenii logicii - gibberish talking sau argument by prestigious jargon fara sa aiba habar ca informatia ii scapa iar testu magicianului Randi ramane tot insolvabil. Caz specific (celor ca) /lui thunder...


Nu inteleg nimic. Vrei sa spui ca thunder nu va reusi sa treaca testul sau ca oricine va reusi sa-l treaca? tu ai reusi sa-l treci?

QUOTE

1. Catalin amesteca un pachet de carti de joc iar thunder, la fiecare aranjare cu un numar de ordine par, anunta numerele prime prezente pe a treia carte de la stanga la dreapta din pdv al operatorului (Catalin) si pastreaza o tacere demna de fiecare data cand pe aceasta carte nu exista un numar prim


Se aproba!

QUOTE

2. Catalin pune o intrebare la care thunder n-are cum sa stie raspunsul si la care nici Catalin nu stie raspunsul dar il poate afla post hoc experimentului (ex. care este data nasterii bunicii dinspre tata a lui Catalin - presupunem ca acest raspuns nu ii este cunoscut lui Catalin in momenul efectuarii experimentului), intrebare al carei raspuns poate fi bifat cu pixu de catre thunder intr-un sir de numere intregi ce apartin intervalului [1, 31]


Se aproba... dar cam complicat de pus in practica.

QUOTE

3. [...]


Neobiectiv, nerepetabil, nu se aproba!

QUOTE

Faceti aceste experimente, frati intru ratiune.  Pe drept eu va zic voua: la capatu drumului se afla ceea ce fiecare din voi stia (cititi "isi dorea") ca/sa afla(e).

Confirmarea.


Prietene RZA, tu ce zici? nu vrei sa participi la experiment? ca te vad ancorat in sinergiile mistice...


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 8 Sep 2004, 12:02 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Nu te inteleg. Eu vreau sa ma conving de ce spui tu. Sunt dispus sa fac experimentul. Care e problema?

Prietene, hotaraste-te. Ori vrei sa-l testezi pe thunder care a spus ca are acces la energiile subtile, ori vrei sa ma testezi pe mine care am spus ca palmele au biocampuri. Ce sa fie?

QUOTE
Nu inteleg nimic. Vrei sa spui ca thunder nu va reusi sa treaca testul sau ca oricine va reusi sa-l treaca? tu ai reusi sa-l treci?

Vreau sa spun ca thunder si oricare altul cu o cat de mica practica in domeniul asta ar trece testul. Dar pacalindu-te pe tine, nu accesand "energiile subtile". rofl.gif Daca in experimentul propus de tine te-ai abtine sa faci treaba aia cu mana (nu te gandi la prostii), singura modalitate ca thunder sa stie ce fata a monedei a iesit in urma aruncarii tale ar fi accesul informational: fie in mintea ta ca sa extraga de acolo rezultatu, fie direct in Akasha.

Cat despre modesta mea persoana, multumesc ca din cand in cand mai lansezi cate o invitatie de a face circ ieftin din "sinergiile mistice", dar ma vad nevoit sa te tratez cu refuz. nonono.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 8 Sep 2004, 12:07 PM
Mesaj #159


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Prietene, hotaraste-te. Ori vrei sa-l testezi pe thunder care a spus ca are acces la energiile subtile, ori vrei sa ma testezi pe mine care am spus ca palmele au biocampuri. Ce sa fie?


Eu testez pe oricine. Si pe tine si pe el. Esti dispus?

QUOTE

Vreau sa spun ca thunder si oricare altul cu o cat de mica practica in domeniul asta ar trece testul. Dar pacalindu-te pe tine, nu accesand "energiile subtile".


He, asta cu pacalitul n-as baga mana in foc. Eu va invit sa incercati sa ma pacaliti! devil.gif

Eu caut oamenii sinceri, care chiar cred ca pot face asta fara a pacali!

QUOTE

Daca in experimentul propus de tine te-ai abtine sa faci treaba aia cu mana (nu te gandi la prostii), singura modalitate ca thunder sa stie ce fata a monedei a iesit in urma aruncarii tale ar fi accesul informational: fie in mintea ta ca sa extraga de acolo rezultatu, fie direct in Akasha.


Foarte bine, facem si experimentul ala. Bunavointa sa existe!

QUOTE

Cat despre modesta mea persoana, multumesc ca din cand in cand mai lansezi cate o invitatie de a face circ ieftin din "sinergiile mistice", dar ma vad nevoit sa te tratez cu refuz.


Nu sunt surprins... asa sunt toti, mari cunoscatori si elevati spiritual pana vine momentul verificarii. Dup-aia dau inapoi! ph34r.gif

Acest topic a fost editat de Catalin: 8 Sep 2004, 12:07 PM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 8 Sep 2004, 01:52 PM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Nu sunt surprins... asa sunt toti, mari cunoscatori si elevati spiritual pana vine momentul verificarii. Dup-aia dau inapoi!


Spre deosebire de tine, nu stiu cum sunt toti marii elevati spiritual, prietene. Ca sa vorbesc doar in numele meu, nu ma intereseaza sa-i fac sa intrevada efectele secundare ale unei cai spirituale pe cei care nu vad nici macar Calea.



--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 11 Sep 2004, 12:39 PM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Asta este postul meu cu numarul 666......O fi de bine, o fi de rau rolleyes.gif ????


Intreb si eu la Magie, ca alt'undeva un' sa intreb unsure.gif ??


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 11 Sep 2004, 08:22 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Stimate Hampu,
nu v-am mai vazut de ceva timp prin vecinatate. Redactarea dvs. nu are nici o semnificatie decat daca ii dati dvs. Dar se poate sa ma insel si bonomul thunder sa ma corecteze afirmand ca venim iarasi cu o conspiratie, de data aceasta a vorbirii. smile.gif
Va imbratisez si numai bine.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 13 Sep 2004, 10:01 AM
Mesaj #163


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Din lipsa de subiect, observ ca pe aici se abereaza pe teme practice, sa se demonstreze "teoria cartofului copt" sau altele de genul acesta. Eu va dau un exemplu simplu care poate spune tot sau nimic.

Sa presupunem ca dai peste cineva care poate sa-ti demonstreze ca magia exista si functioneaza. Chestia cu palmele e fumata si oricine cu un camp energetic mai inalt poate sa-ti incinga palmele instant, dar asta e fizica nu magie.
Sa presupunem ca vrei mai mult si acel cineva te face sa vezi un caine care exista numai pentru tine. Cum adica un caiine? Adica creaza pentru tine un caine si juri ca ai o lighioana in fata ta. Daca esti mai simplut poti chiar sa te si joc cu el si la un moment dat te opresti caci observi priviri ciudate in jurul tau.
- Ce? Nu vedeti ca ma joc cu un caine? Insa ei trec mai departe.
Te uiti in stanga si in dreapta. Incerci sa iti confirmi prin intermediul celor din jur ca nu visezi. Iti cauti confirmarile in ochii celorlalti deoarece asa fac oamenii, si totusi se pare ca ceilalti din jur (asta daca mai e cineva pe acolo) nu par sa observe ceva.
Iti dai seama ca totusi nu visezi si acel caiine exista, e real, dar mintea iti spune ca e ceva necurat, ceva nu se pupa cu ceea ce sti si te intrebi de ce ceilalti nu il vad? Si totusi exista si dupa o vreme iti aduci aminte de cel care asambleaza toata sceneta si vrei sa intrebi ceva. In secunda urmatoare te uiti din nou la caine si acesta nu mai e? A disparut ca prin farmec.

Intrebarea e daca ceea ce ai experimentat este un act de magie sau nu? Cum se face ca acea fiinta nu a existat decat pentru tine si cel care a incercat sa-ti arate ceva? A existat acel caiine sau nu? Raspunsul este si DA si NU.

DA - pentru ca in perceptie totul este legat de rezonanta si daca acea entitate, ca si tine de altfel, ati fost pusi pe un nivel de rezonanta diferit si este normal ca acel caine nu a existat decat pentru tine. Pentru ca si ceilalti sa-l vada era necesar ca si ei sa acceseze acea frecventa. E ca si cu liliacul care aude mai bine decat noi pentru ca organele lui detecteaza frecvente superioare sistemului auditiv uman.
NU - pentru ca nu poti sa demonstrezi la randul tau ca totul nu a fost o farsa - nimeni altcineva nu a vazut ce ai vazut tu. In termeni de perceptie normala acel caine nu a existat, punct. Si atunci te intorici de unde ai plecat, dar ceva in tine se schimba.

“Credem ceea ce vedem dar vedem numai ceea ce credem!”






--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Sep 2004, 10:25 AM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
“Credem ceea ce vedem dar vedem numai ceea ce credem!”

Da, asa este. spoton.gif Cat despre faza cu cainele, s-au efectuat experimente telepatice (in special pe teritoriul fostei URSS) de transmitere a unor imagini, sunete, senzatii etc. In plin comunism, parapsihologia era studiata la nivel de academicieni si sub obladuirea conducerii politice. Nu e nici o "magie", e stiinta.

Acest topic a fost editat de RZA: 13 Sep 2004, 12:22 PM


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dacian
mesaj 18 May 2008, 02:39 PM
Mesaj #165


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 1 May 08
Forumist Nr.: 11.553



Ma bucur sa vad ca lumea se misca. Imi pare rau ca se discuta inca la categoria 'magie', si 'dincolo de ratiune' despre niste lucruri care tin mai mult de stiinta.

Eu am pornit studiind tehnica hawaiiana a vindecarii prin iertare (ho`oponopono - ce mai e si bazaconia asta?!) si am ajuns la teoria unificata a campului (rezultata in 2007 din unificarea th.corzilor) patentele lui Tesla de captare a energiei gratuite, energia negativa, fuziunea la rece si alte fenomene aplicate la motorul cu apa al lui Stanley si Stephen Meyer, generatorul electric Bedini- mi-am facut si eu unul., motorul Newman, pompa hidrosonica Grigg - am pus numai cateva pentru keywords daca vreti sa va uitati.

Sunt filme pe youtube, pentru cei care vor intai sa vada ca sa fie convinsi si pe urma sa studieze (si eu sunt din ala)

In limba romana sunt putine resurse dar aici http://energiegratuita.wordpress.com gasiti linkuri selectionate catre youtube si resurse (schite, patente, fundatii free energy).

Referitor la cutia pandorei: fiecare are de ales in ce scop va folosi informatiile si la ce nivel. Daca studiaza, intelege si accepta, atunci nu are decat sa... isi urmeze calea (probabil catre disparitia prin integrare in whatever void means) Daca vrea sa se mai agite pe aici folosind toate minunatiile astea si chinuindu-i pe semenii sai cu intrigi, manipulari, exploatari si alte bla-blauri, n-are decat.

Desigur, asta este doar o idee, nu trebuie sa ne limitam dar mi se pare interesant experimentul facut de unul (tot pe yoputube) creand bule de apa in interiorul unei picaturi cu ajutorul ultrasunetelor (cine a auzit de efectul Hutchison, sau frecventele Keeley, ii bazaie cuvantul 'ultrasunete') Nebunul ala studia la microscop comportamentul intr-o picatura de apa - era doar agitatie pana la reintegrare. Exact cum a definit Tom Bearden curgerea energiei. Lucrurile se leaga - sau e o paranoia generala cum a fost si cand Roentgen a descoperit razele X tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 18 May 2008, 07:16 PM
Mesaj #166


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Dacian, bine ai venit la Han!
Ne explici, te rog, dpdv stiintific, cum ai ajuns de la teoria vindecarii prin iertare la experimentul Tesla, generatorul electric, fuziune, etc? Pas cu pas, matematic.





--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 May 2008, 10:20 AM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Dacian, bine ai venit la Han!
Ne explici, te rog, dpdv stiintific, cum ai ajuns de la teoria vindecarii prin iertare la experimentul Tesla, generatorul electric, fuziune, etc? Pas cu pas, matematic.

Admirabila abordare, daca ai aplica-o si la Universul Credintei ar fi "si mai" admirabila...
QUOTE
Eu am pornit studiind tehnica hawaiiana a vindecarii prin iertare (ho`oponopono - ce mai e si bazaconia asta?!) si am ajuns la teoria unificata a campului (rezultata in 2007 din unificarea th.corzilor) patentele lui Tesla de captare a energiei gratuite, energia negativa, fuziunea la rece si alte fenomene aplicate la motorul cu apa al lui Stanley si Stephen Meyer, generatorul electric Bedini- mi-am facut si eu unul., motorul Newman, pompa hidrosonica Grigg - am pus numai cateva pentru keywords daca vreti sa va uitati.

Vreau si eu de la tine un generator functional de free energy. Te bagi? ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2008, 10:45 AM
Mesaj #168


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE
Admirabila abordare


Nu stiu daca e asa admirabila: "Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei care cred si cei care nu cred".

ohyeah.gif



--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 May 2008, 11:29 AM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Bine, dar e o regula pe care nimeni niciodata nu cred ca a respectat-o si moderatorii nu au zis nimic niciodata, asa ca ma gandesc ca nu se aplica, nu? Doar si tu ai participat la asemenea polemici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 19 May 2008, 11:56 AM
Mesaj #170


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Se aplica atunci cand vor moderatorii. smile.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 May 2008, 03:33 PM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
n limba romana sunt putine resurse dar aici http://energiegratuita.wordpress.com gasiti linkuri selectionate catre youtube si resurse (schite, patente, fundatii free energy).


I-am contactat pe baietii aia de pe site si le-am zis ca vreau sa le cumpar un generator free energy, mi-au zis ca nu au ajuns inca produsele la ei, dar ca ma vor contacta cand ajung. Care vrea sa vina cu mine sa vedem ce vor sa vanda astia? Nu de alta, dar o sa fie distractiv... ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 19 May 2008, 10:32 PM
Mesaj #172


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



mă bag şi eu, dacă vine vreun generator din ăla, vreau să-l testez! ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 20 May 2008, 03:55 PM
Mesaj #173


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Vin si eu!

Dar m-as miza ca nu vor ajunge niciodata pentru ca probabil sunt aduse de o masina care merge pe propria-i energie. ohyeah.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 21 May 2008, 01:57 PM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Eu astept rabdator. Baietii mi-au cerut insa repede date de contact (nume si adresa) pe care insa nu le-am dat...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 26 May 2008, 01:59 PM
Mesaj #175


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



OFFTOPIC:
QUOTE(Blakut @ 19 May 2008, 12:29 PM) *
Bine, dar e o regula pe care nimeni niciodata nu cred ca a respectat-o si moderatorii nu au zis nimic niciodata, asa ca ma gandesc ca nu se aplica, nu? Doar si tu ai participat la asemenea polemici.

Ei , am zis, dar unii oameni pricep mai greu....Nu discutiile sunt "interzise" ci abordarile care iau in ras cam toate subiectele de pe acest subforum. Cine vine aici doar sa critice si sa se certe si nu aduce si contributii pozitive, mai bine isi vede de drum.

@Catalin
QUOTE
Se aplica atunci cand vor moderatorii. smile.gif

Am expus mai sus "logica" moderarii, cel putin in cazul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 12:50 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman