HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> House
Tyra
mesaj 24 Oct 2003, 02:26 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



De ce nu si house? Pana la urma, este printre cele mai ascultate stiluri ale momentului.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Oct 2003, 02:30 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Este un gen pe care nu il pot intelege. Si... spre rusinea mea, nu am reusit niciodata sa fac deosebirea dintre tehno si house (sper ca nu e unul si acelasi lucru... tongue.gif )
E drept, este un gen care este "de moment" insa sunt sigur ca peste cativa ani o sa dispara... stiu ca asta se zicea si despre hip hop acum vreo 9-10 ani tongue.gif Dar... nu e genul meu.
Asteptam mai multe detalii de la tine wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 24 Oct 2003, 02:36 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Asa cum pe tine te reprezinta hip-hopul, pe altii poate ii reprezinta house-ul. E drept ca nu e o muzica usor descifrabila, dar e lucrata desi unii m-ar contrazice, si de asemenea provoaca anumite senzatii. Daca ai asculta cu atentie cateva melodii, poate ca ar ajunge daca nu sa-ti placa, macar sa nu-ti mai displaca acest gen.

Cat despre diferenta dintre house si techno, ea exista.

Muzica house este una destul de grea dar care are si o mare incarcatura.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Oct 2003, 02:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
flu
mesaj 24 Oct 2003, 02:52 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Am avut si o perioada cand eram mare fan "house", asta acum vreo sapte ani si m-a tinut o vreme. Love parade si mayday si thunderdome si altele...Numai ca de cand a ajuns la moda, mi-am dat seama ca sunt tot mai putine melodii care-mi plac.
(poate imi placea tocmai pt. ca era in zona underground) Oricum, genul house e cel mai facil al muzicii electronice, si de departe cel mai slabut. Sunt cateva melodii care pot sa te faca sa nu-ti displaca acest gen cum zici tu, dar...
Si cei care au peste o anumita varsta si inca sunt "houseri", sunt cei care ar fi ascultat orice este la moda si oamenii aceia sunt cam fazi pt. gustul meu. Genul care poarta "pantofi si tricou mulat" cum zic cei de la "La familia". cool.gif

Acest topic a fost editat de flu: 24 Oct 2003, 02:58 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 24 Oct 2003, 05:42 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Imi place house.
Si acasa..si la intensitate maxima in club.
Prefer Faithless si Revers on dope.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 25 Oct 2003, 12:56 AM
Mesaj #6


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Inainte sa ascult rock eram fan inrait house biggrin.gif Lucru care nu e neaparat ceva rau. Am inceput cu chestiile comerciale dar treptat, am ajuns si la underground si pot spune ca mi-a placut mult de tot la acea vreme. Apoi am descoperit rockul si totul s-a prabusit.

Diferenta dintre house si tehno e destul de mare si destul de perceptibila. Houseul este mai melodic, ceva mai soft in timp ce tehno-ul e putin mai dur. Desigur, ma refer la genurile clasice ca daca e sa intram in subgenuri ne pierdem in detalii tongue.gif

Tin minte ca imi placea mult trance-ul...

hehe, mi-am adus aminte o melodie: Watergate - Chi Mai
E o melodie care merita ascultata indiferent ca sunteti hip-hoper, rocker sau houser. Credeti-ma, merita smile.gif
De asemenea si Faithless cu al sau Take the long way home. (are si versuri excelente - lucru foarte rar intalnit in acest gen de muzica)

Acest topic a fost editat de black ice: 25 Oct 2003, 12:58 AM


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 25 Oct 2003, 04:03 AM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Am ascultat si inca mai ascult muzica house. Ba mai mult imi place sa si dansez pe ea 41.gif rofl.gif
Nu mai sunt la curent cu noutatile, dar preferatele mele sunt Celeda cu Be yourself, Cormano cu toate remixurile de la Mangamania (hard house), Way out West cu Intensify (progressive house), De Luxe cu White horse ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 25 Oct 2003, 08:59 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



dupa cum ziceam...fiecare gen cu "bunatatile"lui!
si cu muzica house e la fel!
in general imi place,dar nu va putea"invinge" alte preferinte mai puternice la mine!
ca artisti nu stiu nici eu ce si cum.....imi place Lonelyness-dj tomcraft,mai este una cu just a little more love...excelenta! si clipul la fel;mi-a placut clipul iar la another chance-roger sanchez;cam orice am ascultat cu blank & jones;chicane daaa-mult de tot!
mai sint multe piese faine! dar nu le stiu dupa nume si prefer sa le dansez ! spoton.gif


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 28 Oct 2003, 03:46 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Si eu prefer genul "mai hard", cel mai putin comercial, care apare in special in cluburile cu specific. Imi plac si multe din melodiile comerciale, dar astea trec repede. Cat despre trance... nota 10. Il ador pe Gigi D'Agostino si la un moment dat mi-au placut mai multe melodii de gen.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 10 Nov 2003, 01:11 AM
Mesaj #10


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



QUOTE (genicon @ Oct 24 2003, 02:40 PM)
E drept, este un gen care este "de moment" insa sunt sigur ca peste cativa ani o sa dispara...

O afirmatie gratuita. Si eu sunt fan inrait house si nu inteleg nici platit hiphop-ul dar nu zic ca o sa dispara. Cat timp vor exista infractori, doritori de infractiuni si puscarie, va exista si hiphop. Cata vreme vor exista oameni care mai apreciaza melodicitatea vor exista si fani house si implicit muzica house.
Uita-te la statistica prezentei fanilor la Liberty Parade. la 1 au fost 2000 oameni, la 2 au fost 5000 iar anul asta au fost cam 9000. E clar ca e pe cale de disparitie. Poate vii si tu cu un contraexemplu. Sa vedem ce. Sau poate ai spus nu ce crezi ca se va intampla ci ce ti-ai dori. Aia e altceva. Si eu imi doresc ceva anume... 50.gif


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 10 Nov 2003, 02:05 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



QUOTE (cameron @ Oct 24 2003, 05:52 PM)
Imi place house.
Si acasa..si la intensitate maxima in club.
Prefer Faithless si Revers on dope.

Da cameron ai mare dreptate...Si mie imi place mult muzica house thumb_yello.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 11 Nov 2003, 02:18 PM
Mesaj #12


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Dragul meu arktu... de obicei, cand citim un post, este de preferat sa il citim in intregime si cu mare atentie. Asta pentru a nu risca sa apara greseli de interpretare si de proasta intelegere a mesajului transmis. Mesajul pe care l-ai citat tu PARTIAL a schimbat total sensul afirmatiei pe care o facusem eu. Daca citesti cu putina atentie, vei vedea ca el se continua cu o idee care sustine ca de fapt House-ul va continua sa existe, la fel ca si hip hopul despre care se zicea la inceput ca este doar un curent trecator. Asa ca... atentie pe viitor pentru a nu exista interpretari gresite wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dara
mesaj 11 Nov 2003, 05:53 PM
Mesaj #13


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 825



Mie imi place house-ul, sau macar imi placea mult la un moment dat. Problema e ca e destul de greu sa asculti in continuare house cand toti prietenii tai asculta numai rock, heavy metal, sau , si mai rau, manele. Ascult house cand sunt fericita si nu vreau sa ma gandesc la probleme..si are efect smile.gif. Dar Nessaja ma face sa plang, desi imi place la nebunie..


--------------------
"Pentru ca totul trebuie sa aiba un sfarsit, tocmai de acea totul este atat de frumos." (Charles Ramuz)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 12 Nov 2003, 02:19 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



O mica intrebare catre cei in tema.....Members of Mayday cam ce stil au in albumele lor pentru ca eu nu prea ii pot categorisi exact?(si chiar imi plac)


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Nov 2003, 02:43 PM
Mesaj #15





Guests






Intr-o vreme ascultam si eu foarte mult house, dar de cand cu iubi am dat-o mai mult pe rock si hip-hop. Insa si in momentul de fata savurez cu aceeasi placere muzica house ca sa nu mai zic cat de mult imi place s-o dansez..bineinteles house-ul mai soft, ca cel prea hard nu il mai pot dansa..nu ma mi tin balamalele..deh, varsta laugh.gif
Ah, house-ul a inceput sa-mi placa pe la varsta de 17 ani si ceva...aproape de 18 ani...Atunci aveam un prieten..Si intr-o zi eram la el si el n-avea chef de mine asa ca s-a pus pe invatat pt carnet..Si mie mi-a dat 2 casti super beton si mi-a pus sa ascult house...Eu citeam , dar, avand castile pe urechi, am inceput sa fiu atenta la sunete si la melodii...Si de unde eram tare nervoasa la inceput, cand s-a terminat caseta deja radeam cu gura pana la urechi fericita laugh.gif Si asta dupa ce se chinuise el vreo 2 luni sa ma faca sa imi placa house-ul rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 15 Nov 2003, 12:50 AM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Hehehe ... in sfarsit un topic despre house. Ma bucur ca mai sunt si altii care prefera acest gen de muzica.

Eu prefer clubbingul, ma linisteste ... ascult ore intregi. Imi plac mai ales megamixurile lui John Digweed de la Kiss100 de prin 2002 ... sunt super si vi le recomand. De asemenea Yoshitoshi au niste megamixuri super-tari!

Cat despre vinil mix`uri de la melodii dance/pop ... nu mai vorbesc...

Dina Vass - The love i have for u ati ascultat ?







--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 15 Nov 2003, 08:43 AM
Mesaj #17





Guests






Cum sa nu asculte cineva Dina Vass? smile.gif O da non-stop la radio, banuiesc ca si pe posturile de muzica ,Mtv , Atomic si care or mai fi, sunt sigura ca e super difuzata si prin discoteci sau cluburi...Normal ca am ascultat-o si chiar imi place foarte mult mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 15 Nov 2003, 10:52 PM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Dina Vass - The Love I Have For You ... am 3 versiuni wink.gif .. super tare mai ales ext version..

Mai am si Dina Vass - Never Want To Loose You ... nu e la fel de misto ca precedenta .. dar merita ascultata wink.gif


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Nov 2003, 07:46 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Venind vorba de mixuri tari... noroc cu Internetul care mi-a dat ocazia sa iau (gratis biggrin.gif ) cateva ore de muzica ce se aude prin cluburile din Ibiza. Cand o sa ajung si eu acolo.....? huh.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 17 Nov 2003, 10:00 PM
Mesaj #20


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Dar, oare cand ajunge Ibiza la mine ? wink.gif


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 18 Nov 2003, 12:16 AM
Mesaj #21


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Eu care am fost supeeeeeeeer incantat de ATB live in bucharest ce sa mai zic de Ibiza?! Daca m-as duce acolo as face tot posibilul sa nu ma intorc.. prea curand. M-or extrada aia odata si odata.. biggrin.gif


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 19 Nov 2003, 07:20 AM
Mesaj #22


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Dar de house`ul romanesc ce ziceti? Imi place f mult:

Dj Raoul - Unde esti?
Unu` cu Alexandra - Lumea viseaza
Unu` cu Alexandra - Am gresit putin

dar si alte melodii cu Alexandra Ungureanu (nu me stiu numele, le am intr`un megamix, hehehe voce de nerecunoscut)



--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 29 Jan 2004, 12:39 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Cine a fost la concert la Dina Vass?
Cum vi s-a parut?


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman