HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

12 Pagini V  « < 10 11 12  
Reply to this topicStart new topic
> Echipele Romanesti In Cupa Uefa
ypsilonalpha
mesaj 3 Oct 2006, 03:04 PM
Mesaj #386


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



ohyeah.gif Pe 19 octombrie dl. Copos trebuie să se pregătească f.f. bine cu nocturna, să nu mai păţească ruşinea, că iară vine PSG peste ei (ce-i drept fără alde Ronaldinho)


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 4 Oct 2006, 10:02 AM
Mesaj #387


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Dinamo pare sa fi cazut intr-o grupa imposibila, cu echipe puternice. Daca e sa se califice, atunci bravo lor, insa va fi greu. E bine ca primul meci de acasa e cu Besiktas, e pacat ca al doilea de acasa e cu Bayern... poate era mai accesibila un Brugge sau chiar Tottenham. Oricum, ar trebui sa fie niste meciuri frumoase. Grea grupa...

Rapidul, cel putin teoretic, al trebui sa aiba macar locul 3 asigurat, dar niciodata nu se stie... nu prea mai sunt in forma de anul trecut si parca-i vad tremurand acasa, privind ultimele meciuri ohyeah.gif

Bafta ambelor echipe, din partea mea, sa se intalneasca in finala! biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 4 Oct 2006, 10:23 AM
Mesaj #388


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



La o analiza mai atenta, din grupa lui Dinamo numai FC Brugges pare sa fie o echipa periculoasa si in forma. Celelalte raman periculoase prin prisma numelui si a campionatelor din care provin, insa sunt in vizibila criza de forma.

In schimb in grupa Rapidului, intalnim echipe pe val, cum sunt Mlada Boleslav si Panathinaikos. Iar evreii nu trebuie subestimati niciodata, fiind capabili de mari surpize, mai ales ca Acest meci se joaca la Tel Aviv. Deci nu e simplu nici pentru Rapid. Singura iesita din forma din aceasta grupa pare sa fie chiar Rapidul!

Sper insa sa se califice amandoua, si sa le vedem macar in semifinale, ca nu le lasa UEFA sa joace finala intre ele.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Oct 2006, 10:23 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 4 Oct 2006, 10:41 AM
Mesaj #389


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Brrrruh! ... nu le mai ziceţi Bayern ălora din Leverkusen, că mi-aduc aminte de Bayern Munchen şi mă ia cu friguri. ohyeah.gif

E vorba de Bayer Leverkusen (echipa concernul de medicamente cu acelaşi nume, vezi aspirinele Bayer, nu Bayern).

Fără supărare.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 4 Oct 2006, 08:20 PM
Mesaj #390


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



mai "era" inca un "Bayer" mai demult. Bayer 05 Uerdingen din Krefeld, dar la ala Bayer i-a taiat macaroana. amu nu demult era s-o pateasca si Leverkusen.
Leverkusen, btw., e 2 2 2 10-8 8 in campionat si duminica le-a tras-o 3-1 la Schalke 04.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 5 Oct 2006, 08:51 AM
Mesaj #391


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Asa este, e vorba de Bayer Leverkusen si nu de Bayern, fosta finalista a Ligii Campionilor in 2001.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 5 Oct 2006, 09:42 AM
Mesaj #392


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (dead-cat @ 4 Oct 2006, 10:20 PM)
mai "era" inca un "Bayer" mai demult. Bayer 05 Uerdingen din Krefeld, dar la ala Bayer i-a taiat macaroana.

Da, unde jucase Michael Klein pînă în 1991, cînd a şi murit acolo, pe terenul de antrenament ... sad.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 5 Oct 2006, 10:55 AM
Mesaj #393


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



el n-o fost la Corvinul in sezonu' ala de 17 0 0 la ei acasa? hmm.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 5 Oct 2006, 11:09 AM
Mesaj #394


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Nu mai ştiu, e posibil ca deja să se fi transferat la Dinamo împreună cu Rednic, Andone şi Mateuţ.

P.S. Chiar eram curios pe unde mai sălăşluieşte Bayer Uerdingen, ultima dată ştiam că bîntuie prin coada diviziei secunde germane ... dacă concernul nu-i mai sponsorizează, nici nu mă mir ... smile.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 5 Oct 2006, 11:14 AM
Mesaj #395


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



pe 6 in Oberliga Nordrhein, divizia a 4-a.
nu demult puteai sa-ti cumperi un loc in echipa la ei pe ebay, si-ti promiteau ca te baga cu 5-10 min inainte de final daca meciul e deja decis.
rofl.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 15 Dec 2006, 01:58 PM
Mesaj #396


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Tragerea la sorti a 16-imilor cupei Uefa incepand cu ora 14. Vom afla adversarii lui Steaua si Dinamo. Meciurile se joaca tur-retur, pe 14 si 22 februarie 2007. Tot acum vom afla si posibilele adversare din optimi, in caz ca se califica.

Optimile se joaca in 8 si 15 martie. A inceput tragerea la sorti:

1. Zulte Waregem - Newcastle United
2. Sporting Braga - Parma
3. RC Lens - Panathinaikos
4. Bayer Leverkusen - Blakburn Rovers
5. Hapoel Tell Aviv - Glasgow Rangers
6. Livorno - Espanol Barcelona
7. Feyenoord Rotterdam - Tottenham Hotspur
8.Besiktas - AZ Alkmaar
9. Werder Bremen - Ajax
10 Spartak Moscova - Celtic Glasgow
11. TSKA Moscova - Maccabi Haifa
12 AEK Atena - PSG
13 Benfica Lisabona - Dinamo
14 Steaua - FC Sevilla
15 Bordeaux - Osasuna
16. Sahtior - Nancy

Daca se califica in optimi, Steaua va intalni invingatoarea dublei Sahtior - Nancy, Iar Dinamo pe invingatoarea dublei AEK Atena - PSG

Acest topic a fost editat de John B: 15 Dec 2006, 02:44 PM


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 23 Feb 2007, 01:28 PM
Mesaj #397


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Indiferent de rezultatele ce se vor inregistra mai departe in cupele europene, performantele Stelei, a Rapidului si a lui Dinamo din ultimi doi ani echipele romanesti au adus o substantiala prezenta romaneasca in Europa, cel putin in urmatorii doi ani.

Coeficienti UEFA

In felul asta, n-ar fi exclus sa vedem partide de genul Otelul Galati - Werder Bremen, Newcastle United - Farul Constanta sau, de ce nu, Jiul Petrosani - Juventus Torino in grupele Cupei Uefa thumb_yello.gif


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 23 Feb 2007, 01:50 PM
Mesaj #398


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Deci nu e cum se zvonea. Daca Dinamo castiga titlul sezonul asta, nu va intra direct in grupe.
Mereu se schimba, spun alta si fac alta, n-as fi surprins ca in 2008-2009 sa NU avem 6 echipe in Europa, asa cum se arata in tabelul ala mirific. smile.gif

Oricum, contributia adusa de Steaua, Rapid si Dinamo sezonul trecut Romaniei, vor fi greu, daca nu imposibil de egalat! A fost ceva de exceptie, am fost pe locul 1 in fata Spaniei, Italiei, Angliei... am calatorit prin toata Europa de la Vest la Est! yay.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 23 Feb 2007, 01:57 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 23 Feb 2007, 02:03 PM
Mesaj #399


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE (Marcus @ 23 Feb 2007, 12:50 PM)
Deci nu e cum se zvonea. Daca Dinamo castiga titlul sezonul asta, nu va intra direct in grupe.
Mereu se schimba, spun alta si fac alta, n-as fi surprins ca in 2008-2009 sa NU avem 6 echipe in Europa, asa cum se arata in tabelul ala mirific. smile.gif

Oricum, contributia adusa de Steaua, Rapid si Dinamo sezonul trecut Romaniei, vor fi greu, daca nu imposibil de egalat! A fost ceva de exceptie, am fost pe locul 1 in fata Spaniei, Italiei, Angliei... am calatorit prin toata Europa de la Vest la Est! yay.gif

Ba da, este. Dupa cum vezi si in tabel, pentru 2007/2008 se specifica la modul "turul 3 preliminar/grupele Ligii". Conditia obligatorie pentru accesul direct in grupe este ca filala Ligii Campionilor de anul acesta sa fie castigata de o echipa care si-ar fi castigat accesul direct in grupele ligii si prin locul ocupat in campionat.

De exemplu Chelsea, care sa castige Liga Campionilor si sa se claseze in primele 2 in campionat. Sau Lyon, sa castige si campionatul Frantei si Liga.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 30 Jun 2007, 10:06 PM
Mesaj #400


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Na, că începe noua ediție de Cupa UEFA. Vara ea poartă numele de cod Cupa Intertoto. Se joacă doar trei tururi (în loc de 5 ca pînă acum) iar echipele care trec de toate tururile vor juca în turul 2 preliminar al Cupei UEFA; de acolo pînă în grupe mai este doar turul 1 UEFA ...

Ca și comparație, dacă CFR Cluj ar fi realizat anul acesta performanța de acum doi ani, meciul lor cu Lens nici nu s-ar mai fi jucat, căci ar fi fost deja în grupe.

Gloria Bistrița a intrat prima în competiție și a eliminat (2-1 acasă și 1-1 afară) pe niște muntenegreni al căror nume nu-l rețin pe dinafară. În turul următor ei o să jopace cu Maccabi Haifa. Dacă trece de ei (grea dublă!) va juca cu Atletico Madrid.

Oțelul a stat în primul tur, iar în turul 2 va juca cu Slavia Sarajevo, care a eliminat pe Sant Julia din Andorra. Dacă trece și de ăștia, va juca cu învingătoarea dintre Trabzonspor și Vllaznia Shkodra (Albania). Mari băftoși, spre deosebire de Gloria ...


Editare ulterioară: iată și linkurile interesante, cu tragerea la sorți completă și rezultatele primei runde:

http://www.uefa.com/competitions/intertoto...ts/matches.html

http://www.uefa.com/competitions/intertoto...ults/index.html



Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 30 Jun 2007, 10:31 PM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Jul 2007, 08:08 PM
Mesaj #401


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Oțelul a trecut fără mari probleme de bosniecii de la Slavia Sarajevo (0-0 în deplasare și 3-0 astăzi acasă), iar în turul 3 (și ultimul) va lupta cu Trabzonspor.

Gloria Bistrița, cu multă-multă baftă, a trecut de Maccabi Haifa. După ce învinseseră cu 2-0 în Israel, în returul de azi bistrițenii s-au văzut egalați la scorul general iar meciul a ajuns în prelungiri apoi la penaltyuri. Din fericire, glorioții au cîștigat departajarea cu 3-2 și vor juca în turul următor cu Atletico Madrid.

Dacă trec și de acești adversari, Gloria și Oțelul se vor alătura Rapidului și lui CFR Cluj la tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar al Cupei UEFA.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 16 Jul 2007, 12:35 PM
Mesaj #402


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Otelul a avut mai multa bafta. Bistrita, din pacate, nu are sanse sa treaca de turul trei, dar numai faptul ca au eliminat pe Macabi Haifa si joaca cu Atl;etico Madrid inseamna ceva. Nici israelienii nu sunt de-aici de-acolo.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  « < 10 11 12
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:05 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman