HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Curs De I Ching Pe Internet
taowizzz
mesaj 14 Oct 2003, 12:43 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 979



Salut,
Toate discutiile despre experientele de dincolo de ego conduc intotdeauna la destin. Ceva din afara noastra, unii il numesc Dumnezeu, altii Karma sau Spirit divin, ceva determina vietile noastre fara partticiparea noastra constienta. Am vazut in filmul Matrix ceva identic acolo unde eroul principal este condus sa consulte oracolul.
Ei bine am gasit pe Internetul romanesc un site dedicat destinului si oracolului sau cum sa faci sa-ti cunosti viitorul. Pe acest site se afla si un curs care te ajuta sa intri in detaliile vietii tale, cele necunoscute, si sa intervii benefic. Un curs despre oracolul schimbarilor sau I Ching. Cred ca toti ati auzit de aceast faimoasa carte pe care a studiat-o si Jung. Unii ati citit-o, altii ati incercat sa o folositi pe post de oracol. IN acest curs sintem invatati cum sa folosim aceasta carte ca oracol si sint o multime de exemple practice.
Cursul e nou-nout si unic la noi in tara. Nu am mai gasit nimic asemanator in spatiul webului romanesc. Merita sa vedeti despre ce e vorba.

Adresa cursului este: http://www.taopage.org/taoism/cursuri.html

Eu sint in general un pasionat de literatura taoismului si imi place mistica desi se spune pe site-ul lor ca taoismul nu este mistic. Eu cred ca este pentru ca tine cont de acele aspecte transpersonale ale vietii noastre care pot fi controlate.

Multumesc pentru atentie. Daca vreti va pot spune cam ce am invatat din acest curs dar fara sa fac public cursul (probleme de copyright). biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Oct 2003, 02:22 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, taowizz! smile.gif

Ar fi interesant sa aflam ce ai invatat din cursul despre care vorbesti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
champi
mesaj 14 Oct 2003, 03:09 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 30 August 03
Forumist Nr.: 688



Daaaaaa ... si eu as vrea, cu conditia ca totul sa nu se transforme intr-o disputa religioasa. Sint atee, dar o atee pasnica, nu-mi plac polemicile, dar sint interesata de tot ce pare ca tine de paranormal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Oct 2003, 03:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Roxana
mesaj 25 Oct 2003, 03:01 AM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



Am fost introdusa in Iching de catre un coleg de servci cu vreo 2 ani inainte sa plec din Romania. El era foarte priceput la I ching, tarot, yoga, si tot ce era asiatic. Am practicat mult timp Iching mai ales in perioada cind asteptam plecarea din tara si chiar si dupa aia fiind prin alte tari, campuri de refugiati etc etc...poveste lunga.......insa ce mi-a citi el si mai ales interpretat.....toate s-au adeverit rind pe rind.........din pacate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 25 Oct 2003, 03:12 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Roxana,m-ai facut curioasa si as vrea sa aflu mai multe amanunte despre acest "I ching",poate mai vorbim si ai sa ma lamuresti ce si cum.........40.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 11:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman